Zadlužování

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 6. 2021, 8:57

Je vidět, že většinu lidí více serká to, aby si někdo nepomohl, než špatné vedení státu. I když pro určité menšiny je veden skvěle a velice výhodně. Pro většinu je to průser. Tu kampaň proti živnostníkům mají soudruzi vládci dobře vymyšlenou. Když se dva perou, tak ..... To samé teďka ty kraviny s pohlavím, mee too, zrušení ová, zrušení z občanek pohlaví ... prostě skvělá mlha. A ten covid to je pro ně dar z nebes.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2021, 9:04

Josef píše: 9. 6. 2021, 8:45 Hlavně si nastudujte, jak se počítá výplata zaměstnanců, kdo a kolik odvádí na jednotlivé položky. Pak taky pravdivě uveďte, kolik zaplatí zaměstnanec + zaměstnavatel a kolik zaplatí živnostník při stejném hrubém příjmu. Tím nechci shazovat ani jednu skupinu, jen si to porovnejte.
To u vás nemůže bejt živnostník zaměstnavatel ?? Tak to jsem něco posral . :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 6. 2021, 9:07

fmodel píše: 9. 6. 2021, 9:04
Josef píše: 9. 6. 2021, 8:45 Hlavně si nastudujte, jak se počítá výplata zaměstnanců, kdo a kolik odvádí na jednotlivé položky. Pak taky pravdivě uveďte, kolik zaplatí zaměstnanec + zaměstnavatel a kolik zaplatí živnostník při stejném hrubém příjmu. Tím nechci shazovat ani jednu skupinu, jen si to porovnejte.
To u vás nemůže bejt živnostník zaměstnavatel ?? Tak to jsem něco posral . :lol:
Pardon, měl jsem na mysli OSVČ.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2021, 9:18

Josef píše: 9. 6. 2021, 9:07
fmodel píše: 9. 6. 2021, 9:04
Josef píše: 9. 6. 2021, 8:45 Hlavně si nastudujte, jak se počítá výplata zaměstnanců, kdo a kolik odvádí na jednotlivé položky. Pak taky pravdivě uveďte, kolik zaplatí zaměstnanec + zaměstnavatel a kolik zaplatí živnostník při stejném hrubém příjmu. Tím nechci shazovat ani jednu skupinu, jen si to porovnejte.
To u vás nemůže bejt živnostník zaměstnavatel ?? Tak to jsem něco posral . :lol:
Pardon, měl jsem na mysli OSVČ.
Já jsem OSVČ a zaměstnávám svoje zaměstnance na plný úvazek.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

9. 6. 2021, 11:46

bobik píše: 9. 6. 2021, 8:57 Je vidět, že většinu lidí více serká to, aby si někdo nepomohl, než špatné vedení státu. I když pro určité menšiny je veden skvěle a velice výhodně. Pro většinu je to průser. Tu kampaň proti živnostníkům mají soudruzi vládci dobře vymyšlenou. Když se dva perou, tak ..... To samé teďka ty kraviny s pohlavím, mee too, zrušení ová, zrušení z občanek pohlaví ... prostě skvělá mlha. A ten covid to je pro ně dar z nebes.
Ale prdlajs kampaň proti živnostníkům.

Základní problém je, že na příští rok je v plánu deficit 390 miliard. Tak se ptám, jak můžu já jako zaměstnanec přispět k tomu, aby tak velký deficit nevznikl?
1) Platit správně daně - to dělám
2) Vyžadovat platby daní i od ostatních, tzn. požadovat doklady za práci a služby
3) Jít k volbám a volit toho, kdo zvedne daně a sníží soc. dávky, sníží důchody a sníží platy státních zaměstnanců? Je nějaká taková strana? Že by SPD?
4) Zůstat zaměstnancem a nemarodit.
5) Víc nakupovat a utrácet, aby byl vyšší výběr DPH
6) Už mě nic dalšího nenapadá

A co můžeš pro snížení deficitu udělat ty jako OSVČ?
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2021, 12:06

Mart76 píše: 9. 6. 2021, 11:46

A co můžeš pro snížení deficitu udělat ty jako OSVČ?
Vyhodit zaměstnance, koupit Kuku ,koupit modernější stroj ,tím budu víc šetřit a tím pádem víc vydělávat a platit větší daně .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2021, 4:16

Placeni dani uz je v tuto chvili bezesporu take napomahani organizovanemu zlocinu. Neplaceni je ale taky trestne. Kudy z toho ven?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

10. 6. 2021, 4:56

fmodel píše: 10. 6. 2021, 12:06
Mart76 píše: 9. 6. 2021, 11:46

A co můžeš pro snížení deficitu udělat ty jako OSVČ?
Vyhodit zaměstnance, koupit Kuku ,koupit modernější stroj ,tím budu víc šetřit a tím pádem víc vydělávat a platit větší daně .
Jenže vyhozený zaměstnanec půjde na pracák a bude odčerpávat peníze z rozpočtu, protože bude dostávat dávky v nezaměstnanosti. Pak bude odčerpávat další peníze z rozpočtu protože za něj bude stát platit zdravotní a sociální.
Jeho vyhozením přijde stát o příjem ve formě jeho plateb daní, sociálního a zdravotního a tvojich plateb zdravotního a sociálního za něj. A tím, že nebude dostávat výplatu, tak nebude mít prachy a nebude utrácet, takže stát bude přicházet i o DPH za jeho nákupy.
Výsledkem bude to, že přijde úředník a na tu Kuku ti přidělá počítadlo motohodin a zdaní práci toho robota, aby měl náhradní příjem za toho zaměstnance.

Takže jaké tam máš další návrhy?
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

10. 6. 2021, 6:14

Mart76 píše: 10. 6. 2021, 4:56
fmodel píše: 10. 6. 2021, 12:06
Mart76 píše: 9. 6. 2021, 11:46 A co můžeš pro snížení deficitu udělat ty jako OSVČ?
Vyhodit zaměstnance, koupit Kuku ,koupit modernější stroj ,tím budu víc šetřit a tím pádem víc vydělávat a platit větší daně .
Jenže vyhozený zaměstnanec půjde na pracák a bude odčerpávat peníze z rozpočtu, protože bude dostávat dávky v nezaměstnanosti. Pak bude odčerpávat další peníze z rozpočtu protože za něj bude stát platit zdravotní a sociální.
Jeho vyhozením přijde stát o příjem ve formě jeho plateb daní, sociálního a zdravotního a tvojich plateb zdravotního a sociálního za něj. A tím, že nebude dostávat výplatu, tak nebude mít prachy a nebude utrácet, takže stát bude přicházet i o DPH za jeho nákupy.
Takže jaké tam máš další návrhy?
Jenomže ta samá situace nastane když se na to vybodne ten OSVČ, do kterého se s takovým gustem trefujete. To vystihl Bobik přesně "rozděl a panuj" A všimni si, že nikdo mi nedokáže odpovědět, proč tedy nemůže být OSVČ normálně zaměstnanec své vlastní firmy.

Nevěřil bys, jak moc se mi ulevilo, když jsem v hospodě vyhlásil, že od prvního končím s živností protože se nedokážu uživit. Najednou přestaly všechny ty nápady "si vezmu - to si dáš do nákladů", "udělej mi - já ušetřím" ...
Maily s požadavky "podpořte sirotky", "podpořte vzdělání dětí v Africe", ... chodí teda stále, ale to se dá smazat.
Výběrčí výpalného "budeme vás zastupovat při jednání s úřadem - za paušálek pouhých 860 měsíčně" odbývám přáním "chcípni hlady svině".
Nemusím vyplňovat kontrolní hlášení, daňové přiznání, hlášení k DPH, hlášení k RPDP... Nemusím mít revize na tlakové nádoby, elektrospotřebiče, paleťáky.
Nemusím platit za rádio v autě, nemusím každý rok kupovat upgrade účetnictví, nemusím mít popelnici na směsný odpad z podnikání, nemusím evidovat a vykazovat odpady.
Nemusím mít přezkoušení na vysokozdvih, svářečák ...
Nemusím shánět práci, materiál, nástroje. Nemusím se handrkovat o zaplacení faktur.
Nemusím stát v haptáku před kontrolami z financů, hygieny, bezpečnosti.
Nemusím se bát onemocnět, protože nemocenskou dostanu už třetí den a ne až třicátý ...
Nemusím si šetřit na dovolenou, naopak dostanu 13 a 14 plat a možná bonus za hospodářské výsledky firmy.
Nemusím, nemusím, nemusím ...

A co je to hlavní ! Nemusím poslouchat ty blbý kecy jak by v téhle republice všechno fungovalo líp kdyby konečně ty parazity OSVČ pořádně zmáčkli a ZDANILI. Jak by se v týhle zemičce všechno změnilo.

Nezměnilo by se vůbec nic. Šíbři by měli krátce/dočasně nepatrně víc peněz na rozkradení // rozdotování //. Alois by dostal padáka, protože na jeho místo by nastoupil ten rozkulačenej Venca a na ministerstvu by si rozdělili statisícové odměny protože se jim podařilo vyseknout astronomický dluh.

A když si vezmeš kalkulačku, trochu si to nastuduješ a budeš počítat bez předsudků, zjistíš, že jako zaměstnanec mám z vydělané // vytvořená hodnota // stokoruny víc nežli jako živnostník.

Čest práci ! // a rukám klid - se říkalo za mého mládí //
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

10. 6. 2021, 7:02

A co můžeš pro snížení deficitu udělat ty jako OSVČ?
Daní můžeš vybrat a sekeru udělat jakou chceš, ale když je stát špatný hospodář tak je to houby platné. Efektivní stát ti z vybraných dvou korun jednu vrátí ve formě služeb, které od státu očekáváme. Tento stát ti vráti korunu tak ze stokoruny. Samozřejmě ty cifry si vymýšlím, nevím kolik to dělá. Takže můžeš být svědomitý občan, co platí jak mourovatej ale bude to tak nějak jedno. Protože systém je nemocný. Až se dostane do stavu, kde výběr daní je už moc velký a firmy raději utečou do daňových rájí a ty OSVČ na to hodí bobek, pak dojde ke zvyšování zdanění majetku. Viz návrh pirátů o 1% zdanění nemovitostí. To bude málo postupně to zvednou na 2%...5% až bude mít stát hromadu nemovitostí a žádné příjmy. A hromadu bezdomovců.
Naposledy upravil(a) bobik dne 10. 6. 2021, 8:09, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2021, 7:18

https://hlidacipes.org/stat-neziskovym- ... -asociace/

kdyz odrizneme dotace i do ziskovych odvetvi, tak za 10 let mame splaceno
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

10. 6. 2021, 7:23

Já napsal pár bodů co bych asi mohl dělat a fmodel napsal, že koupí Kuku a vyhodí zaměstnance.

Takže se shodnem, že jak z pozice zaměstnance tak z pozice OSVČ s tím zadlužováním státu moc neuděláme. I když budeme posílat státu víc peněz, tak on je stejně rozháže.
Takže je potřeba změnit stát a jediný způsob, jak toho dosáhnout jsou asi volby. Teď jen najít někoho, kdo je schopen ten stát změnit. A Babiš to asi nebude.
Asi budete muset jít chlapi do politiky.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

10. 6. 2021, 7:30

filla píše: 10. 6. 2021, 7:18 https://hlidacipes.org/stat-neziskovym- ... -asociace/

kdyz odrizneme dotace i do ziskovych odvetvi, tak za 10 let mame splaceno
V tvém odkazu šlo nejvíc peněz do fotbalu. Pokud ty peníze skončí u žáků a dorostu, tak s tím nemám problém, protože se ti to časem vrátí třeba na snížené kriminalitě. Děcka budou hrát fotbal místo toho, aby se flákaly a hulily trávu. Jenže tak dolů ty prachy nepropadnou.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

10. 6. 2021, 8:04

Milan199 píše: 10. 6. 2021, 6:14 ..........podařilo vyseknout astronomický dluh.

A když si vezmeš kalkulačku, trochu si to nastuduješ a budeš počítat bez předsudků, zjistíš, že jako zaměstnanec mám z vydělané // vytvořená hodnota // stokoruny víc nežli jako živnostník.

Čest práci ! // a rukám klid - se říkalo za mého mládí //
100% souhlas
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2021, 8:31

Mart76 píše: 10. 6. 2021, 4:56
fmodel píše: 10. 6. 2021, 12:06
Mart76 píše: 9. 6. 2021, 11:46

A co můžeš pro snížení deficitu udělat ty jako OSVČ?
Vyhodit zaměstnance, koupit Kuku ,koupit modernější stroj ,tím budu víc šetřit a tím pádem víc vydělávat a platit větší daně .
Jenže vyhozený zaměstnanec půjde na pracák a bude odčerpávat peníze z rozpočtu, protože bude dostávat dávky v nezaměstnanosti. Pak bude odčerpávat další peníze z rozpočtu protože za něj bude stát platit zdravotní a sociální.
Jeho vyhozením přijde stát o příjem ve formě jeho plateb daní, sociálního a zdravotního a tvojich plateb zdravotního a sociálního za něj. A tím, že nebude dostávat výplatu, tak nebude mít prachy a nebude utrácet, takže stát bude přicházet i o DPH za jeho nákupy.
Výsledkem bude to, že přijde úředník a na tu Kuku ti přidělá počítadlo motohodin a zdaní práci toho robota, aby měl náhradní příjem za toho zaměstnance.

Takže jaké tam máš další návrhy?
To máš pomotaný ,to je průmysl 4.0 a ty vyhozený zaměstnance čeká zářná budoucnost ,třeba skončí v korporátu nebo ve státní správě či snad projdou rekvalifikací a stanou se z nich genderoví vyvažovači nebo politologové a nebudou muset dřít s ohnutejma zádama na ty příživníky OSVČ jako jsem já.
Navíc proč by zaměstnanci čerpali dávky a byli na pracáku když je lidí málo a zaměstnanci jsou uvědomělí ,pracovití a nehledají způsob jak ojebat stát ,co zaměstnanec to Mirek Dušín
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“