Výběr bazénového vysavače

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2021, 7:23

Zdravím,
léto je za dveřmi a já přemýšlím jaký koupit bazénový vysavač. Máte někdo zkušenosti s poloautomatickým kladívkovým typem? Mám filtraci připojenou přímo na solární panely, takže její průtok je dost proměnný a mám obavy, že si s tím membránový vysavač asi neporadí.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

11. 6. 2021, 9:01

Mě se osvědčilo na ten vysrážený kal z řas ponorné čerpadlo. Na sání připojit hubici a tou bazen vyluxovat s tím, že bordel jde na trávník. Přijde se o trochu vody ale nezaserou se ty srandabazenový čerpadla a pískový filtr. Po vyluxování to zase přepojím na uzavřenou filtraci.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2021, 10:00

S tím problém nemám. Filtrace má možnost nastavit obtok, ale já to dělám tak, že klasicky filtruju, a pak, když čistím písek ve filtraci, tak vodu s kalem napouštím do 200l. sudu. Za dva dny se kal usadí na dně, já čistou vodu zase nasaju do bazénu a kal na dně vyleju.
Jde mi o to, že když tam ta filtrace díky solárum běží celé dny, chtělo by to něco, co bude "šmejdit" při tom po dně.
pidi
Příspěvky: 212
Registrován: 13. 8. 2009, 8:46
Bydliště: Třinec

11. 6. 2021, 1:24

Máme vysavač běžně dodávány k bazénu Kontiki 2 a jede od začátku bez problémů. I když jede přes solár.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2021, 2:28

Asi jsem nebyl s těmi soláry pochopen. Solární panely jsou elektrické a pohání mi čerpadlo, takže pokud slunce svítí, čerpá jak o život, když zajde za mraky, sníží se výkon na minimum, případně se zastaví. Mé načtené informace jsou o tom, že ten vysavač s membránou potřebuje pro svůj chod stabilní průtok, který se musí nastavit ventilem. Proto se ptám, jak je na tom ten vysavač s kladívkem a zda bude fungovat i při rozdílném průtoku vody filtrací? Samozřejmě počítám s tím, že pokud voda nebude proudit dostatečně, tak se to zastaví, ale zajímá mě, zda to zvládá i nějaké výkyvy proudění vody.
pidi
Příspěvky: 212
Registrován: 13. 8. 2009, 8:46
Bydliště: Třinec

11. 6. 2021, 6:24

Aha, tak to bohužel nevím, moje filtrace jede ze sítě a čerpadlo dává konstantní průtok. Jestli by to jelo i na menší průtok nemám jak vyzkoušet, ale sát by to mělo, jenže posun by byl menší, neli žádný.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“