Vysokotlaký čistič

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
trnkav
Příspěvky: 981
Registrován: 12. 8. 2006, 9:45

31. 7. 2021, 3:33

Při dnešní návštěvě sběrného dvora mi padl do oka vysokotlaký čistič Stihl re 119. Chybí u něj hadice i pistole, a nějaký dobrák ucvak i šňůru. Přesto jsem ho přemístil domů a zkusil zapojit. Po připojení vody z tlakové rychlospojky stříkala voda asi 3 metry daleko, po zapnutí motoru asi 6 metrů daleko. Motor tedy funguje, čerpadlo asi taky, ale čerpadlo je celé umaštěné od oleje a pod čerpadlem je taky mastno. Nemáte někdo zkušenosti s doplněním oleje? Rozebírat se mi to nechce, protože už bych to tutově nesložil. Tlakovou hadici jsem dohledal, a ani není moc drahá, vysokotlakou pistoli jsem ale u Stihlu nenašel. V servisu mě asi pošlou pryč a doporučí koupi nového, nebo to přetěsnění bude stát nesmysl.
Díky za váš čas.
MN 80, R 12, Mazak QT8, VR2, V20, LR2, UME 200-2x, KV-250,
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

31. 7. 2021, 4:16

Trochu bokem.

Používám wapku mimo jiné dost často k čištění vnitřku IBC nádrží (takové ty bílé kubíkové kostky).
U běžných s malým vstupním otvorem 150mm dovnitř neprojdu s pistolí.
Tak jsem si udělal krátký mezikus, do kterého z jedné strany strčím tlakovou hadici a z druhé strany jen výstupní trysku. Oboje má rychlospojky, každá ale jinou.
Stříkání tak vypínám/zapínám spouštěním wapky. Buď přímo vypínačem na wapce. Nebo pokud to potřebuju dělat v nějakých nepřístupných místech, tak používám dálkově ovládanou zásuvku.

Takže pro první přiblížení bych to klidně provozoval i bez pistole, jen s tryskou. A ta se určitě dá sehnat a bude zřejmě výrazně levnější.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

31. 7. 2021, 5:37

tlakovou hadici si nech udělat někde kde dělají hydraulické hadice, mívají i origo koncovky
vydrží to asi 100x tolik co ta originální hračkovitá, tu stačí jednou zamotat do smyčky, zatáhnout a tím zlomit a je v pr....
pistoli jsem si koupil před cca 10 lety celokovovou se sadou trysek různých velikostí podle výkonu čerpadla v nějakém Bau ... na výletě v USA za asi 25 USD, dodnes denně chodí
tady jsem nic takového neviděl, ale nehledal jsem
ty low end plastový pistole vydrží tak 10 umytí auta :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

31. 7. 2021, 6:30

Pretesneni se neboj, ja to delam kazdych par mesicu, nic na tom neni. Je to otazka pul hodky, kdyz vis co a jak. Rozstrel wapky najdes na internetu. O krouzky muzes pouzit jakekoliv, tlakove manzety a ventily budes nejspis muset koupit original. Doporucuju to rozebrat a zkontrolovat nez budes investovat do hadice a pistole. Mohou byt znicene pisty, vybehane "bryle", vymlaceny excentr apod. a ND mohou byt drahe nebo nedostupne. To ze z toho strika vic vody pri spusteni motoru vubec nic neznamena, to dela vzdycky. Podstatne je jaky je tlak. Drtiva vetsina veci se da opravit i doma, muze tam byt jen prkotina typu ze kousek rozpadle gumky ucpe nejakej kanalek nebo se dostane pod ventil ktery pak netesni a oprava je pak otazkou chvilky. Jenze to bez rozborky nezjistis.
Pokud z toho chcije olej, je spatne bud gufero na hrideli (byva nekdy i rozpadle to kosouhle lozisko), nebo jsou vybehane gufera na pistech. To se pak dostava voda do oleje a mas tam mliko. Ale wapce to prilis nevadi. Samozrejme idealni to neni. V obou pripadech tam staci dat standartni gufera, nemusis kupovat predrazene od stihlu. Pokud to ale jelo bez oleje, muze to byt tak znicene, ze se ti do opravy nebude chtit investovat. Uz se mi to asi 2x stalo a musis pak vymenit prakticky vsechno krome ventilove hlavy a motoru. Olej tam liju obycejny M6AD a zadny problem. Mnozstvi by melo byt v manualu.

Jinak hadice hydraulicke, preziji i v mrazu pokud s nema nehybes. Doporucuju rotacni trysku, je to uplne jina liga nez obycejna.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

1. 8. 2021, 9:35

pokud do toho nechceš moc nacpat tak ti můžu nechat karcher wapku kde je prasklé čerpadlo řekněme za 400,-
je tam komplet hadice pistole motor ok , jen bys asi musel udělat redukci na tu hadici.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

2. 8. 2021, 7:31

Stretol som sa s nepísaným pravidlom, že keď je niečo z elektriky či elektroniky po smrti, ustrihnú mu prívodnú šňúru na znak toho že sa tým človek nemusí zaoberať. Nie vždy to musí platiť....

Inak presne ako píše T256, rozobrať, skontrolovať....
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 8. 2021, 7:35

Myslim ze na firme mame jednu nepotrebnou pistoli a hadici kdyz budes mit cestu zastav se, zadaco.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

2. 8. 2021, 8:29

ty káble střihají z toho důvodu že se vykupují i s izolací
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 8. 2021, 8:46

Slušní prodejci dají ND z vyřazených ks zadara. Chtěl jsem jen sólo hadici s bajonetem a konec jsem tunit trubičkou na vystříkávání rámu offoada. Dostal jsem to mám pocit za čokoládu. Stejně by to vyhodili do kontáku.
P.S. Když tě vyhodí, tak se zanoř do kontáku před servisem Karcheru sám. Stačí okoukat techniku u bezdéček jsou v tom profíci.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“