Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

21. 7. 2022, 7:23

já trochu větší plastový hrnek a na dně dva kulaté nerez plechy necelý cm od sebe - umělo to skoro zastavit nezahřátou centrálu

pro někoho překvapivě - sníh v tom rozpustit a ohřát stejně nešel
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 9. 2022, 2:12

elbarto píše: 9. 8. 2021, 9:19 Zdražování elektřiny ... tisíc procent ... krapet šíření paniky. Žrádlo letí každý měsíc a o kravce, slépkách, kralicííí či koze nikdo nepíše. Neříkám, že to je fajne, ale panely nic neřeší, protože ruku v ruce s tím jde zminované jídlo, palivo, plyn, daně, stavební materály, atd. Jako logičtější cestu vidím dorovnání vlastního příjmu a dobrým příkladem jsou stavební materiály. Výrobce Ytongu neřeší elektřinu, protože průběžně zdražil o 200 procent.
Současně mám pocit, že majitelé panelů trošku kecají sami sobě a příkladem je letošní léto. Slunce nic moc, za chvilku zima a zase nebude nic. Ano, pokud to budu mít na střeše haly s xx tis. m2, potom už to je jiná kávička.
Dopady o kterých píše Cháron ještě možná lidem nedocházení, stejně tak jako doposud nevyřešená likvidace elektro aut v masovém měřítku, atd.atd ...
Vidím v našich médiích, že panika se šíří už i beze mě. Že ty lidi nejsou schopni naslouchat politikům. U dlouhá léta eurosoudruzi mluví o greendealu, většina lidí volí eurosoudruhy tedy i ten greendeal a pak jsou překvapení, že budeme platit drahé energie.
Jinak dneska u mě byl nějaký elektrikář od ČEZu vyměnit elektroměry. Viděl panely na zábradlí a hned, že na to potřebuji povolení a speciální elektroměr. Já na něj, že mám ostrov. A on že i na ostrov musí být povolení. Tak jsem zvědavý, zda mě přijde nějaký výhružný dopis, že mám přetoky, i když ty vznikají i od točivých stojů. Protože ty nové elektroměry umí měřit i mikropřetoky.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 9. 2022, 3:19

Všechno je už ve Švejkovi.
Na prostý lid musí být přísnost.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

2. 9. 2022, 3:24

bobik píše: 2. 9. 2022, 2:12 .... A on že i na ostrov musí být povolení. .....
Měl ses ho zeptat:
"Povolení od koho?"
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2022, 4:01

Koľko máte teraz za elektriku v malých firmách? Ja mám ešte do konca roka zmluvu za 160€/Mega, ale susedná firma má od pol roka 470€/Mega.
BalazKovo.sk
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 9. 2022, 4:11

Já ne u firmy, ale soukromě.
Měl jsem fix za nějakou cenu. U menšího dodavatele (Gazela).
Přišel mail, že kvůli problémům na burzách od 1.10. je ten "fix" u plynu vyšší 2x, u elektriky 1.5x.
A že samozřejmě můžu odejít 10 dnů před platností toho zvýšení.
Ostatní dodavatelé (velcí) mají na svých webech informaci, že kvůli problémům na burzách nové klienty neberou.

Fialovou barvu jsem neměl nikdy moc rád. Ale teď ji upřímně nenávidím.
A říkám si, jestli by současnou situaci líp zvládl signalista nebo bedna kytu.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

2. 9. 2022, 4:21

Nejvyšší čas dát se na politiku a všem to ukázat 👍 Rétoriku už bys na to měl :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2022, 4:25

bobik píše: 2. 9. 2022, 2:12
elbarto píše: 9. 8. 2021, 9:19 Zdražování elektřiny ... tisíc procent ... krapet šíření paniky. Žrádlo letí každý měsíc a o kravce, slépkách, kralicííí či koze nikdo nepíše. Neříkám, že to je fajne, ale panely nic neřeší, protože ruku v ruce s tím jde zminované jídlo, palivo, plyn, daně, stavební materály, atd. Jako logičtější cestu vidím dorovnání vlastního příjmu a dobrým příkladem jsou stavební materiály. Výrobce Ytongu neřeší elektřinu, protože průběžně zdražil o 200 procent.
Současně mám pocit, že majitelé panelů trošku kecají sami sobě a příkladem je letošní léto. Slunce nic moc, za chvilku zima a zase nebude nic. Ano, pokud to budu mít na střeše haly s xx tis. m2, potom už to je jiná kávička.
Dopady o kterých píše Cháron ještě možná lidem nedocházení, stejně tak jako doposud nevyřešená likvidace elektro aut v masovém měřítku, atd.atd ...
Vidím v našich médiích, že panika se šíří už i beze mě. Že ty lidi nejsou schopni naslouchat politikům. U dlouhá léta eurosoudruzi mluví o greendealu, většina lidí volí eurosoudruhy tedy i ten greendeal a pak jsou překvapení, že budeme platit drahé energie.
Jinak dneska u mě byl nějaký elektrikář od ČEZu vyměnit elektroměry. Viděl panely na zábradlí a hned, že na to potřebuji povolení a speciální elektroměr. Já na něj, že mám ostrov. A on že i na ostrov musí být povolení. Tak jsem zvědavý, zda mě přijde nějaký výhružný dopis, že mám přetoky, i když ty vznikají i od točivých stojů. Protože ty nové elektroměry umí měřit i mikropřetoky.
http://www.ekobydleni.eu/solarni-elektr ... 100-000-kc
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 9. 2022, 5:49

To je ale 10let starý článek. Nevím ani o jednom případu, kdy by někdo dostal za samodomo elektrárnu takový flastr. A dneska se tomu řiká UPS, když to má baterky. "Ty panely jsou dekorativní doplněk obydlí, nic nevyrábějí, soudružko soudruhu z ouřadu." :D
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 9. 2022, 7:07

Thomeeque píše: 2. 9. 2022, 4:21 Nejvyšší čas dát se na politiku a všem to ukázat 👍 Rétoriku už bys na to měl :)
Nemůžeš dělat všechno. Dělba práce vznikla už v prvobytně pospolné společnosti, jak ses určitě v dějepise učil.
Pokud vidíš, že pekař peče rohlíky které jsou spálené a hnusné, tak je snad normální, že řekneš, že je to mizerný pekař.
A "protiargument", že si je mám jít péct sám, je teda dost laciný a hodně mimo. U pekaře můžu jít k jinému, u vlády to tak jednoduché není.

Za totáče se taky papaláši zaklínali tím, jak všechno dělají dobře. Jak se zvyšují všechny kladné ukazatele a jsme prostě borci. Ve výsledku nebyl k sehnání ani hajzlpapír.
Teď máme taky představitele, kteří dělají všechno dobře. Tváří se důstojně, jako ten zahradník ve filmu Byl jsem při tom.
A výsledky jsou podobné jako u těch papalášů za totáče.

Jsme největší výrobce elektriky na hlavu z EU, a máme nejdražší elektriku z EU.

Blízkovýchodní despocie jsou kruté. Žádná demokracie. Ale mají ropu. A tak ten krutý despota poskytuje svým obyvatelům benzín za směšné částky. Dokonce jednu dobu to snad Emiráty dávaly domorodcům zadarmo. Však těžíme hodně, tak naši lidi by z toho měli něco mít, že.

Kdyby tam vládl signalista, tak by podle současného modelu s elektrikou byla pro obyvatele cena benzínu dvojnásobná než v Německu.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 9. 2022, 7:21

Je nám tady zakázáno řešit příčiny, můžeme se poprat jenom s důsledky. Já už buduju svoji FVE skoro rok a konec pořád v nedohledu. 4 panely zapojený, další 4 mám už namontované a nezapojené. Další 4 čekají na montáž pro ohřev vody. Ale pořád mám nějakou práci a žádný čas. Tak to plichtím po večerech. Potřeboval bych v klidu tak 14 dní se tomu věnovat. Ale to ne, najednou je zakázek, tohle léto jsem si pro sebe neutrhnul ani volný víkend. Jsem už nějaký uštvaný. Budu muset razantně zvýšit hodinovku, pak budu mít volnýho času habaděj. :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2022, 8:03

A nebo stárneš a už jseš pomalej :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Milan199
Příspěvky: 2928
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

2. 9. 2022, 8:58

bobik píše: 2. 9. 2022, 5:49 ... soudružko soudruhu z ouřadu :D
Tos mne přivedl na myšlenku - jak se oslovují ekomagoři ? Soudruh, bratr, ... to už je všechno obsazené.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 9. 2022, 9:00

od fmodel » 02 zář 2022 21:03
A nebo stárneš a už jseš pomalej :mrgreen:
To je bohužel pravda. Už jenom ty oči, jak to zdržuje a rozčiluje furt hledat brejle.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

2. 9. 2022, 9:04

Milan199 píše: 2. 9. 2022, 8:58
bobik píše: 2. 9. 2022, 5:49 ... soudružko soudruhu z ouřadu :D
Tos mne přivedl na myšlenku - jak se oslovují ekomagoři ? Soudruh, bratr, ... to už je všechno obsazené.
Pro mě to jsou zelení soudruzi. Prostě další vlna dobroserů, co ve jménu vyššího dobra zbídačí nejenom celé státy jako jejich rudí předchůdci, ale tihleti rovnou celou planetu.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“