Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2023, 11:41

Svět není jen Babiš ,reagovals jen na kousek mého příspěvku a to ještě na ten tvuj mimo téma.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2023, 2:58

ja taky mluvil obecne a ten babis je jen priklad ktery mame hned pred sebou a nekteri jeste v zive pameti
nicmene stavet uvahu typu 'covid neexistuje protoze se na nem da napakovat' je holy nonsens
v teto uvaze neni ani kousek dukazu
je to pouze hypoteza kterou samozrejme vyvratila spousta dukazu, treba nadumrti ktera se vymykaji bezne odchylce
vysledky analyz ktere takto plosne, v tomto meritku nelze falsifikovat

kdo uvazuje v takovych tech klickach kde jeho presvedceni vypada trosku mozne na zaklade desne komplikovanych konstrukci a spiknuti ten je jednou nohou na ceste do blazince

realna vysvetleni byvaji vetsinou velmi jednoducha a neni treba je podpirat silenejma konstrukcema
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

23. 5. 2023, 3:58

lapa píše: 23. 5. 2023, 11:07 Ve vsech parlamentech jsou lide vyslani tam jejich (viteznymi) volici - takze jsou blbi/neschopni volici nebo jejich zastupci?
Prece si (vitezni volici) nekam nezvoli nekoho, jehoz nazory bytostne odmitaji. Nebo jo?
Nebo neumeji odhadnout (na zaklade historie poslancovy ci jeho strany), jak se bude chovat? Pak ma takovy volic skutecne tezky zivot ... nejen volicsky ... :lol:
Marginalie jako prebehlikci a spol. neberu do uvahy ...

Nebo parlamentni systemy jako princip fungovani moci (aktualni vetsina rozhoduje, pripadne vyjednava s opozici) neuznavas a budeme se misto toho dal mlatit na ulicich :lol:?
Já mám obavu, že v EU parlamentu to tak nefunguje, nebo nevím. Svého času jsem volil Svobodné ve volbách do Europarlamentu. Mach se tam dostal. Dohromady si nepamatuju jedinou věc, kterou by tam prosazoval, neřkuli prosadil. A to měl názory dobrý.

Strana následně v podstatě zanikla a poslední záchvěv bylo spojení s Trikolórou, která otevřeně podporuje ruskou federaci, toho času zabíjející, znásilňující a páchající další (doložené) zločiny proti lidskosti v sousední zemi.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2023, 5:01

Sem tam se najde i rozumný Němec ,to zas budou Zelení khmérové vyhrožovat, a co ti vaši s třicítkou pro Prahu ?
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... h-40432381
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Axim
Příspěvky: 415
Registrován: 13. 10. 2020, 5:57
Bydliště: Mladá Boleslav

23. 5. 2023, 5:53

fmodel píše: 23. 5. 2023, 5:01 Sem tam se najde i rozumný Němec ,to zas budou Zelení khmérové vyhrožovat, a co ti vaši s třicítkou pro Prahu ?
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... h-40432381
Ahoj
Hele ja jel min. týden a na cestě šílená kolona a pak jsem to uviděl
Po trase z Mladé Boleslavi na Poděbrady jela v téhle tříkolce stará bába a protože neměla řidičák tak měla tu verzi tříkolky s maximální rychlosti 25km v hodině . Bylo to ve špičce a úplně zkolabovala doprava na trase . Tak to by tihle příznivci za max 30km byli spokojení
https://www.elblesk.cz/elblesk-trikolka/
SCHAUBLIN 53, GACK K15 , Weiler Condor 81, RB40, Avia fnc 25, a další
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

24. 5. 2023, 8:32

Tříkolka pěkná; až mi doktor neprodlouží řidičák, tak si něco takovýho pořídím :) .
Nesmí to na dálnici, ale tý se vyhýbám už teď.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

24. 5. 2023, 9:43

No, myslel jsem si že se toho už nedožiju... na druhou stranu, když se na to podívám pohledem těch děcek, docela je i chápu, oni v tom budou muset za pár desítek a možná už jenom několik let žít...
Skrátka chtěji konec konzumu a nenažranosti, aby si alespoň částečně zachovali možnost přežítí, ale bez radikálního řezu to zjevně nepůjde.
Je to klasika, sytý hladovému nevěří...
Pokusu zvrátit to po dobrém bylo dost a přiznejme si popravdě, jaký je výsledek?
No stejnej jako u politiky a snah kterékoliv vlády ušetřit finance, zmírnít byrokraci či znížit stavy státních zaměstnanců = vše roste dál a raději rovnou řádově, naco troškařit, že...
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 761
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

24. 5. 2023, 11:23

No, myslel jsem si že se toho už nedožiju... na druhou stranu, když se na to podívám pohledem těch děcek, docela je i chápu, oni v tom budou muset za pár desítek a možná už jenom několik let žít...
Skrátka chtěji konec konzumu a nenažranosti, aby si alespoň částečně zachovali možnost přežítí, ale bez radikálního řezu to zjevně nepůjde.
Grade,
myslíš, že když se v Evropě uskromníme, tak že ty zdroje nespotřebuje místo nás s radostí někdo jiný? Myslíš, že má např. Čína v plánu se uskromnit? Dost lidí tam ještě moc vysokou živ. úrověň nemá a chtěli by jí dosáhnout. A ti co ji vysokou již mají, ti udělají všechno pro to, aby si ji vzít nenechali. Pokud si u nás srazíme uměle životní úroveň a k tomu úroveň vzdělání a průmyslu, protože to jde ruku v ruce, tak budeme kompetičně slabší a podle toho dopadneme. Je to naprosto stejné, jako překování mečů v pluhy. Fungující průmysl je meč! Green deal je pluh, který potáhneme my, nejdříve a nejvíce ti, co jsou ekonomicky slabší.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

24. 5. 2023, 12:15

Tak určitě, pokud to bude řešit jenom Německo a i kdyby celá EU, globální problém to nevyřeší.
Druhak obří požár obvykle zažehne drobná jiskřička, ten nevzniká ráz-naráz.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 5. 2023, 12:41

Mr. MR píše: 24. 5. 2023, 11:23 Myslíš, že má např. Čína v plánu se uskromnit?
Taky podepsala nějaké závazky ohledně omezování emisí (a zatím je dodržuje) atd. Detaily nevím, slyšel jsem jen rozhovor s někým kompetentním na ČT24.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

24. 5. 2023, 2:39

Thomeeque píše: 24. 5. 2023, 12:41
Mr. MR píše: 24. 5. 2023, 11:23 Myslíš, že má např. Čína v plánu se uskromnit?
Taky podepsala nějaké závazky ohledně omezování emisí (a zatím je dodržuje) atd. Detaily nevím, slyšel jsem jen rozhovor s někým kompetentním na ČT24.
To ses spletl; na ČT24 není kompetentní nikdo .... :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 5. 2023, 2:53

a ty jsi kompetentni to soudit?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

24. 5. 2023, 3:57

robokop píše: 24. 5. 2023, 2:53 a ty jsi kompetentni to soudit?
Lháře poznám, když už se na to ptáš. Nicméně ten můj příspěvek byl myšlený jako nadsázka.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

24. 5. 2023, 4:07

Axim píše: 23. 5. 2023, 5:53
fmodel píše: 23. 5. 2023, 5:01 Sem tam se najde i rozumný Němec ,to zas budou Zelení khmérové vyhrožovat, a co ti vaši s třicítkou pro Prahu ?
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... h-40432381
Ahoj
Hele ja jel min. týden a na cestě šílená kolona a pak jsem to uviděl
Po trase z Mladé Boleslavi na Poděbrady jela v téhle tříkolce stará bába a protože neměla řidičák tak měla tu verzi tříkolky s maximální rychlosti 25km v hodině . Bylo to ve špičce a úplně zkolabovala doprava na trase . Tak to by tihle příznivci za max 30km byli spokojení
https://www.elblesk.cz/elblesk-trikolka/
Ty kokso - tak to je teda wostrej :lol: Blesk!
Až jednou budu chtít předehnat Garyho (Gabelicha :D ) tak si to určitě koupím.
Jediný, z čehož mám tak trochu strach, je aby mě pak nepředjely Rychlý Šípy na jejich šlapohybu a nebo Šroubek & Wroubek s jejich sodovkovým HotRodem.
Protože to bych se cítil, zcela zhrzen.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

24. 5. 2023, 4:47

Grad píše: 24. 5. 2023, 12:15 Tak určitě, pokud to bude řešit jenom Německo a i kdyby celá EU, globální problém to nevyřeší.
Druhak obří požár obvykle zažehne drobná jiskřička, ten nevzniká ráz-naráz.
Jo jo :-), trebas staci zmena teploty o cca 0,5° - 1°C do plusu. A je to (současnými lidskymi) prostredky uz neopravitelne.
Ale vykladej to tem, jimz je jasne, ze z nebe nemuzou padat kameny, natoz zaby - to da zdravy rozum, ne :lol: .
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“