Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 761
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

25. 10. 2021, 7:30

Normalne se snazim se tady nezapojovat ale neda mi to.

Meli jsme nedavno v praci exkurzi stredoskolaku. Bylo to v nasem pripade samozrejme o rostlinach a kolobehu zivin v pude. Je to v ucebnicich, v lese a na poli to clovek taky tak nejak vidi. Prijde mi to i dost intuitivni bo kolem hnoja dycky roste velka trava. Lidstvo to vi uz dlouho. Proste shema kytka-krava-clovek-hovno-kytka. Byl jsem az v soku z toho, jak nemohli/nechteli pochopit, ze to JE velice efektivni schema, na kterem stoji nas zivot. Furt plantali neco o vertikalnich farmach. Ok, takze udelam kopu betonu, oceli, hliniku, medi a kremiku. Cim budu pohanet vyrobu? Jasne, solarama. Postavim vertikalni farmu s ledkama. Usetrim tim misto, bo kyticky jsou napatro. A napajet to budu solarama. Kam je dam? Na pole. A proc na to pole nedam rovnou plodiny, ktere chci zrat? Ok tak radsi na atomovy pohon. Neee to je nebezpecne. Ok, co nafta. Fuuj. Ok, tak jak? Elektrika. Napajet cim? Solarama. Kam je dat? Na pole. Jooo? Tam uz mate solary co napaji vertikalni farmu. Ok, tak repku. Kam ji dat?!#$@¥!

Proste ty decka chteji PERPETUM MOBILE. Nepochopily, ze abych mohly brat, musim i neco dat. A vubec jim nedocvakava ze my uz davno zereme vesmirnou energii z hvezd/y. Ze mame uzasnou technologii - fotosyntezu. Nenamahaji se pochopenim. Muck je pro ne ale hrdina... Moc optimismu mi po nich nezbylo.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

25. 10. 2021, 8:44

fmodel píše: 24. 10. 2021, 8:54
bobik píše: 24. 10. 2021, 7:21 To není nic zavrženíhodného.
Fakt ?


Takovej veselej příklad jak vypadá obchodník .
Dostal jsem super nabídku, komik mi nabídl že bude prodávat jako e shop můj produkt ,a to tak že on mi pošle objednávku ,já to zabalím a pošlu zákazníkovi a on bude chtít jenom 35% :lol:
Tak že prostory jako sklad nemá ,zaplatit předem nějaké alokované množství nechce , tak že co vlastně má ? nic, jen touhu bezpracně a bezpečně vydělat .
Stroje mám já ,materiál mám já ,technologii mám já, prostory mám já ,zaměstnance mám já ,eshop a doménu mám já ,ručím za všechno a platím já, tak proč živit idiota když všechny rizika nesu sám . :lol:
Takhle fungujou hedgový fondy. Jedna kancelář o třech lidech, který maj akorát notebooky a kávovar. Koupěj "nastojato" tanker ropy, a než ho musej zaplatit, tak ho přeprodaj dál. Klidně dalšímu fondu. A tak dále. Každej si něco přihodí, a cena je dvakrát tolik, než prodává těžař.
S potravinama je to totéž v malém; zemědělci sice pořád bědujou, že maj malý výkupní ceny, ale aby se sdružili do družstva a sami začali prodávat, to ne. To družstvo jsem napsal kvůli kartelu, aby na ně nemohl úřad. Prodávat můžou samozřejmě i jednotlivě. Fůra těch malejch už to zjistila a dělá to. Dokonce jsou tací, kteří některý výrobky prodávaj jenom napřímo.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2021, 9:08

Mr. MR píše: 25. 10. 2021, 7:30 Normalne se snazim se tady nezapojovat ale neda mi to.

Meli jsme nedavno v praci exkurzi stredoskolaku.
No jsou to naše vnoučata případně naše děti ,zdebilnili naše děti nebo až naše vnoučata ?
Asi s nima nekomunikujeme a nejsme jim schopni vysvětlit základy , je pravda že já bych jim taky nedokázal vysvětlit těch 59 pohlaví nebo kolik jich je ,protože znám akorát penis a vagínu a že do sebe pasujou .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2021, 9:14

fmodel píše: 24. 10. 2021, 8:54
bobik píše: 24. 10. 2021, 7:21 To není nic zavrženíhodného.
Fakt ?


Takovej veselej příklad jak vypadá obchodník .
Dostal jsem super nabídku, komik mi nabídl že bude prodávat jako e shop můj produkt ,a to tak že on mi pošle objednávku ,já to zabalím a pošlu zákazníkovi a on bude chtít jenom 35% :lol:
Tak že prostory jako sklad nemá ,zaplatit předem nějaké alokované množství nechce , tak že co vlastně má ? nic, jen touhu bezpracně a bezpečně vydělat .
Stroje mám já ,materiál mám já ,technologii mám já, prostory mám já ,zaměstnance mám já ,eshop a doménu mám já ,ručím za všechno a platím já, tak proč živit idiota když všechny rizika nesu sám . :lol:
To je extrémní případ, ale normálně prodejce přináší hodnotu kterou já jako výrobce dát nemůžu. Třeba že si sedne někde na druhém konci světa a ukáže zákazníkovi jak to funguje - to se často ani ze sebelepší prezentace na eshopu do detailu poznat nedá. Nebo že se hádá s dopravci, poštou a celníky. Zná místní podmínky a ví, co místní potřebují - to taky není vždycky úplně jasné.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

25. 10. 2021, 9:31

Študuji teďka akumulátory. Vychází mi, že baterie pylontech jsou nejlevnější varianta z nových nepoužitých baterek.
http://shop.mypower.cz/baterie-pylontec ... -4kwh-4154
Cena za jednu kWh je 12 000Kč. Když baterku budu skládat z článků a doplním balancérem, tak se na tuhle cenu nedostanu. Trakční olověné akumulátory, ty mohu používat jen z 50% jejich kapacity, takže potřebuji set s dvakrát tak velkou kapacitou, než potřebuji. Sice se dostanu na o trochu menší cenu, ale se třetinovou životností oproti pylontechu.
Jsou hezký novinový články o tom, jak cena baterek poklesla na 4000Kč/kWh ale to platí pro lithiovky a ty do baráku nechci. Taky tadle cena se musí vynásobit dvakrát třikrát pro maloodběratele.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2021, 9:34

prochaska píše: 25. 10. 2021, 9:14
fmodel píše: 24. 10. 2021, 8:54
bobik píše: 24. 10. 2021, 7:21 To není nic zavrženíhodného.
Fakt ?


Takovej veselej příklad jak vypadá obchodník .
Dostal jsem super nabídku, komik mi nabídl že bude prodávat jako e shop můj produkt ,a to tak že on mi pošle objednávku ,já to zabalím a pošlu zákazníkovi a on bude chtít jenom 35% :lol:
Tak že prostory jako sklad nemá ,zaplatit předem nějaké alokované množství nechce , tak že co vlastně má ? nic, jen touhu bezpracně a bezpečně vydělat .
Stroje mám já ,materiál mám já ,technologii mám já, prostory mám já ,zaměstnance mám já ,eshop a doménu mám já ,ručím za všechno a platím já, tak proč živit idiota když všechny rizika nesu sám . :lol:
To je extrémní případ, ale normálně prodejce přináší hodnotu kterou já jako výrobce dát nemůžu. Třeba že si sedne někde na druhém konci světa a ukáže zákazníkovi jak to funguje - to se často ani ze sebelepší prezentace na eshopu do detailu poznat nedá. Nebo že se hádá s dopravci, poštou a celníky. Zná místní podmínky a ví, co místní potřebují - to taky není vždycky úplně jasné.
Ano běžně prodejce objedná paletu a zaplatí ,až mu dojde objedná další .Tohle je jen ukázka co všechno o sobě tvrdí že je obchodník .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2021, 9:39

bobik píše: 25. 10. 2021, 9:31
Jsou hezký novinový články o tom, jak cena baterek poklesla na 4000Kč/kWh ale to platí pro lithiovky a ty do baráku nechci. Taky tadle cena se musí vynásobit dvakrát třikrát pro maloodběratele.
No co uděláš protiatomovej sarkofág a tam je dáš :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

25. 10. 2021, 9:43

No uvažuji, že pro jistotu udělám pec na baterky. Kdyby bafly, tak vyhoří v peci s odvodem spalin do komína. :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 10. 2021, 10:25

a ještě se zahřeješ :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

25. 10. 2021, 6:02

Bobiku, to Li v LiFePo znamená prekvapivo tiež lithium :D
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

25. 10. 2021, 6:24

Nevidim problem, postavis budku na tu elektraren, hore bazen a podnim baterky, v pripade pruseru odpalis naloze a voda z bazenu zaplavy baterky ;)
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

25. 10. 2021, 6:49

pafik píše: 25. 10. 2021, 8:44
fmodel píše: 24. 10. 2021, 8:54
bobik píše: 24. 10. 2021, 7:21 To není nic zavrženíhodného.
Fakt ?


Takovej veselej příklad jak vypadá obchodník .
Dostal jsem super nabídku, komik mi nabídl že bude prodávat jako e shop můj produkt ,a to tak že on mi pošle objednávku ,já to zabalím a pošlu zákazníkovi a on bude chtít jenom 35% :lol:
Tak že prostory jako sklad nemá ,zaplatit předem nějaké alokované množství nechce , tak že co vlastně má ? nic, jen touhu bezpracně a bezpečně vydělat .
Stroje mám já ,materiál mám já ,technologii mám já, prostory mám já ,zaměstnance mám já ,eshop a doménu mám já ,ručím za všechno a platím já, tak proč živit idiota když všechny rizika nesu sám . :lol:
Takhle fungujou hedgový fondy. Jedna kancelář o třech lidech, který maj akorát notebooky a kávovar. Koupěj "nastojato" tanker ropy, a než ho musej zaplatit, tak ho přeprodaj dál. Klidně dalšímu fondu. A tak dále. Každej si něco přihodí, a cena je dvakrát tolik, než prodává těžař.
S potravinama je to totéž v malém; zemědělci sice pořád bědujou, že maj malý výkupní ceny, ale aby se sdružili do družstva a sami začali prodávat, to ne. To družstvo jsem napsal kvůli kartelu, aby na ně nemohl úřad. Prodávat můžou samozřejmě i jednotlivě. Fůra těch malejch už to zjistila a dělá to. Dokonce jsou tací, kteří některý výrobky prodávaj jenom napřímo.
teď byl někde dokument o obchodování se zlatem na burze přes nějaký páky, já tomu prd rozumím, ale prý se jaksi vytváří virtuální zlato, nějaká chytra horákyně jim do toho háže vidle, možná tomu někdo rozumí líp a vysvětlí to..pochopil jsem že v Londýně je stoletá burza na zlato kde se největší banky dohoukaji kolik jsou ochotni dát aktuální týden za unci zlata...je to vyloženě tajný rituál, píše se to na papirky,...no s pak to jede..všichni těží zlato.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

25. 10. 2021, 6:53

Mart_68 píše: 25. 10. 2021, 6:49 ... přes nějaký páky, já tomu prd rozumím, ...
Jo jo, je to jednozvratna paka, v krizovych situacich se modifikuje sama na dvojzvratnou ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

25. 10. 2021, 6:54

jean píše: 25. 10. 2021, 6:02 Bobiku, to Li v LiFePo znamená prekvapivo tiež lithium :D
Jistě, ale podívej se na požární videa. Ty Lifepočka jsou o hodně bezpečnější. Ale taky hoří. Škoda, že na trhu nejsou ty He3da baterky. Ty můžeš prostřelit a nebafnou. Jsem zvědavej na jejich cenu a jestli vůbec se na trhu objeví.
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

25. 10. 2021, 7:25

toto je taky dobrá zápletka, ten Putin je pěkna svine 😀. Není tu nějaký chemik Lada Hruška co by poradil jak v domácích podmínkách vyrobit pár litrů syntetické močoviny?
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... .seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“