Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2022, 10:30

Max: To snad nejde o nějaké okouzlení. Prostě mám k Rusku pozitivní vztah už desítky let a nevidím důvod, proč aktuálně aktivní propagandě naskočit na tu vlnu nenávisti. Ono to snad zase přejde.

Ten článek na Novinkách už jsem kdysi četl. Hledal jsem si k tomu i jiné zdroje a tam jsem našel úplně jiné údaje. Netuším kolik plynu tam je, ale evidentně ho nebyli schopní těžit ani před válkou. Zřejmě to jsou ložiska náročnější na těžbu a při nízkých cenách to nebylo rentabilní. To by teď mohlo být úplně jinak, ale Ukrajina už většinu těch oblastí nemá pod kontrolou a Rusko má jiná naleziště s levnější těžbou (a stejně by mělo problémy s prodejem). Ten plyn zatím zůstane v zemi. Nedá se s ním počítat. Ukrajina mám tedy nabízí svůj plyn (ovšem musíme jim vyhrát válku a dodat technologie pro těžbu) a nabízí nám svoji elektřinu (momentálně se zdá, že jí nebude produkovat dost ani pro vlastní potřebu). Podobná prohlášení jsou tedy spíš jen dílem propagandy, ale reálný přínos v budoucí energetické krizi z toho nebude. Podobně je na tom i sebechvála naší vlády, jak zajistila plyn. Aktuální naplněnost zásobníků je taková, že nejsme daleko od historického minima. Odhaduju to tak na dva týdny a zásobníky budou na novém historickém minimu. Zima ještě ani nezačala, někdo Rusům dělá z plynovodu bublifuky atd. Nějaký plyn na Ukrajině vůbec není aktuální téma. Spíš bude aktuální téma, kdo bude dodávat plyn Ukrajině. Na tohle téma se hlasitě mlčí. Nikdo se do toho nehrne, protože ten plyn na trhu není a Ukrajina na něj nemá peníze. Asi budou kupovat plyn z Ruska a my jim to budeme platit.
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

29. 9. 2022, 10:48

QNX píše: 29. 9. 2022, 10:30 Max: To snad nejde o nějaké okouzlení. Prostě mám k Rusku pozitivní vztah už desítky let a nevidím důvod, proč aktuálně aktivní propagandě naskočit na tu vlnu nenávisti.
tie tisíce mŕtvych v Buči, Hostomeli, Mariupole, Irpini atd mali možno tiež k Rusku v celku pozitívny vzťah, kopa z nich boli etnickí rusi, mali tam nejakú rodinu, známych atd....

Ja mám k rusku negatívny vzťah odkedy som sojuz navštívil po prvý raz v r 1985 , odvtedy niekoľkokrát a nelepší sa to.
Je to banda všivavých alkoholikov, buranov a vypatlancov.
Rusko ako štát už 115 rokov systematicky pracuje na znížení priemerného IQ národa, svoju inteligenciu buďto vyvražďuje alebo necháva emigrovať. Množí sa im tam len svoloč a súčasný stav je dôsledkom tohto experimentu.

HOWGH
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 9. 2022, 11:07

romanf píše: 29. 9. 2022, 10:48
QNX píše: 29. 9. 2022, 10:30 Max: To snad nejde o nějaké okouzlení. Prostě mám k Rusku pozitivní vztah už desítky let a nevidím důvod, proč aktuálně aktivní propagandě naskočit na tu vlnu nenávisti.
tie tisíce mŕtvych v Buči, Hostomeli, Mariupole, Irpini atd mali možno tiež k Rusku v celku pozitívny vzťah, kopa z nich boli etnickí rusi, mali tam nejakú rodinu, známych atd....

Ja mám k rusku negatívny vzťah odkedy som sojuz navštívil po prvý raz v r 1985 , odvtedy niekoľkokrát a nelepší sa to.
Je to banda všivavých alkoholikov, buranov a vypatlancov.
Rusko ako štát už 115 rokov systematicky pracuje na znížení priemerného IQ národa, svoju inteligenciu buďto vyvražďuje alebo necháva emigrovať. Množí sa im tam len svoloč a súčasný stav je dôsledkom tohto experimentu.

HOWGH
Se nediv, komunista, to je diagnóza...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2022, 4:41

bobik píše: 29. 9. 2022, 7:39 On si myslí, že vláda by něco měla dělat a nenechat to na trhu. No fuj, působí na mě trochu pročesky, tedy co plácám, prorusky, když myslí na životní situaci běžných občanů. Na bídu se nesmí myslet, na Rusa se musí vyrazit. Že jo. Už jsem v obraze? Né. Sakra furt mě něco uniká, situaci nechápu.
Jestli smim prosit, tak hlavne at vlada nedela nic pro me, bezneho obcana. Nebo jo, at dela - at me necha bejt :-) Umim se o sebe postarat, kdyz zdrazi plyn tak si vezmu svetr, kdyz dojde, pokacim na zahrade svestku a zatopim v kamnech, ale nikdo me nemusi zachranovat a resit za me beznou kazdodenni agendu. Prece pul naroda nejsou socky na davkach?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2022, 6:23

prave ze polovina pobira nejaky druh davky
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
kiko01
Příspěvky: 1594
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2022, 6:44

No a preco UA podporuje nepriatela, ked stale odobera Rusky plyn? Asi sa im to paci, hm?
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

30. 9. 2022, 6:53

Není nad to si informace ověřovat z více zdrojů... :lol:
Čím více těch "správných" tím větší pravda.. :roll:
Přidám jeden nekorektní https://www.stream.cz/udalosti-ludka-st ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 761
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

30. 9. 2022, 7:56

https://www.google.com/search?q=kami+an ... e&ie=UTF-8

Tak například vyšlo najevo, že londýnská burza kovů začala zvažovat možnosti, jak vyloučit z obchodování kovy s ruským původem. Pokud k tomu skutečně dojde, vznikne globální nedostatek mědi, niklu a hliníku, což zase přinese další paralýzu průmyslu a opět nový inflační šok.

Ano, vim, ze tematem je elektrina, ale stejne to uzce souvisi.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

30. 9. 2022, 9:06

prochaska píše: 30. 9. 2022, 4:41
bobik píše: 29. 9. 2022, 7:39 On si myslí, že vláda by něco měla dělat a nenechat to na trhu. No fuj, působí na mě trochu pročesky, tedy co plácám, prorusky, když myslí na životní situaci běžných občanů. Na bídu se nesmí myslet, na Rusa se musí vyrazit. Že jo. Už jsem v obraze? Né. Sakra furt mě něco uniká, situaci nechápu.
Jestli smim prosit, tak hlavne at vlada nedela nic pro me, bezneho obcana. Nebo jo, at dela - at me necha bejt :-) Umim se o sebe postarat, kdyz zdrazi plyn tak si vezmu svetr, kdyz dojde, pokacim na zahrade svestku a zatopim v kamnech, ale nikdo me nemusi zachranovat a resit za me beznou kazdodenni agendu. Prece pul naroda nejsou socky na davkach?
Já jsem taky pro to, aby stát co nejméně přerozděloval, včetně dotací. To je taky taková dávka, že jo.
Ale u elektřiny je to jiné. Jesliže platí premisa, stát jsme my, tak jseš spoluvlastníkem zdroje, jež je tak špatně spravován, že v důsledku toho ty třeba zkrachuješ. A když ne ty, tak jiní ano. Co se stane, jestliže Škoda Auto odtáhne do krajin s nižší cenou energií a levnější pracovní silou? V tu ránu mi minimálně půlka zakázníků odpadne. A jsem taky v řiti, můj pohodlný život skončil a budu se muset stát zemědělcem. A to budu fak fak nasranej, jestli si ty brambory budu muset pěstovat sám.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 9. 2022, 11:39

bobik píše: 30. 9. 2022, 9:06 ... Co se stane, jestliže Škoda Auto odtáhne do krajin s nižší cenou energií a levnější pracovní silou? V tu ránu mi minimálně půlka zakázníků odpadne. ...
Hezky priklad toho, jak se tady spojenym usilim vybudovala skoro monokultura jedne firmy ...
U smrkovych lesu se uz pomalu i nahore dochazi k tomu poznani, ze diverzita je odolnejsi ...
Proc tedy pretrvavat u monokulturniho dodavatele plynu (pripadne se k nemu znovuprimknout) - jak se tady porad razi (naposledy na Vaclavaku) - obchodujme dal s Ruskem, ono nam to da levneji a jako bonus nas bude respektovat ... :lol:
bobik píše: 30. 9. 2022, 9:06 A jsem taky v řiti, můj pohodlný život skončil a budu se muset stát zemědělcem. A to budu fak fak nasranej, jestli si ty brambory budu muset pěstovat sám.
Copak, jsi proti sobestacnosti? Nejak mi to nestimuje ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

30. 9. 2022, 11:46

Mr. MR píše: 30. 9. 2022, 7:56 vznikne globální nedostatek mědi, niklu a hliníku, což zase přinese další paralýzu průmyslu a opět nový inflační šok
Neboj, za chvili si to same koupime, ale od Ciny - ta vyradi Rusko jako zbytecneho mezimajitele ...
Mozna jen pocka a levne koupi zdrojova uzemi, mozna jen vyhlasi par referend na zajmovych uzemich ...
Tim nijak netvrdim, ze to bude lepe - jen ze Cinani jsou vetsi pragmatici - a Si uz taky neni uplne nejmladsi ...

Ponekud spatne je to, ze pojem "za chvili" je ponekud jinak chapan v ramci tisicilete kultury a jinak v uspechanem zapadnim stylu ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

30. 9. 2022, 12:14

lapa píše: 30. 9. 2022, 11:39
bobik píše: 30. 9. 2022, 9:06 ... Co se stane, jestliže Škoda Auto odtáhne do krajin s nižší cenou energií a levnější pracovní silou? V tu ránu mi minimálně půlka zakázníků odpadne. ...
Hezky priklad toho, jak se tady spojenym usilim vybudovala skoro monokultura jedne firmy ...
U smrkovych lesu se uz pomalu i nahore dochazi k tomu poznani, ze diverzita je odolnejsi ...
Proc tedy pretrvavat u monokulturniho dodavatele plynu (pripadne se k nemu znovuprimknout) - jak se tady porad razi (naposledy na Vaclavaku) - obchodujme dal s Ruskem, ono nam to da levneji a jako bonus nas bude respektovat ... :lol:
bobik píše: 30. 9. 2022, 9:06 A jsem taky v řiti, můj pohodlný život skončil a budu se muset stát zemědělcem. A to budu fak fak nasranej, jestli si ty brambory budu muset pěstovat sám.
Copak, jsi proti sobestacnosti? Nejak mi to nestimuje ... :lol:
No to víš, smrk je užitkové dříví, tahle krajina byla přetvořena k užitku člověku. S péčí řádného hospodáře by žádný brouk neměl šanci. Ale když měšťáci chtějí nějakou posranou divočinu, tak jsme holt na tom biti. Smíšený les je pro mě peklo. Všude rozlezlej kloš jelení, toho nesnáším.

Jsem duší strojař, nějaký nípání v hlíně pro obživu mě žádným pocitem štěstí nenaplňuje. Ale jestli budeme ta agreární společnost, tak se možná přeorientuji na součástky do zemědělských strojů. Originál díly jsou docela drahý.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2022, 12:56

bobik: Měšťáci nechtějí divočinu, ti právě chtějí ekonomicky vycucat krajinu co nejvíc. Počínaje pěstováním smrku a konče spalováním štěpky z lesa v elektrárně.

lapa: On snad nikdo nechce jediného dodavatele plynu. Lidi spíš chtějí levného dodavatele a je jim jedno, kdo to bude a kolik těch dodavatelů bude. Levná energie = pohodlný život.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2022, 1:17

V cem pripadne teda tkvi tvuj pozitivni vztah k rusku? Ja osobne bych dokazal mit jeste tak pozitivni vztah k zemi bez tamniho obyvatelstva. Jinak mam ze setkavani s rusy spise negativni pocity. Pocinaje tim jak psal Prochaska a konce malou ukrajinou na kamosove pozemku. Proste si rusak privlastnoval kus kamosova pozemku jen na zaklade toho ze se mu tam dobre parkovalo.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

30. 9. 2022, 1:25

A ještě bych prosil odpověď na včerejší dotaz, kolik zná QNX agresorů v ukrajinském konfliktu. Napsal, že je jich vícero, prosím vyjmenovat!
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“