Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

3. 10. 2022, 6:24

fmodel píše: 3. 10. 2022, 5:46
Mex píše: 3. 10. 2022, 3:28 Ale Ukrajinu musíme milovat (viz ukrajinské vlajky visící kde všude,
Čoveče jestli pak to nebude tím že Ukrajinci nenapadli rusko, nevraždí tam mimo jiné civilisty neznásilňují ženy ,neničí celá města a nesnaží se ukrást ruské území, tak že ti co s nimi sympatizují a část přispěla i peněžními dary( sice jenom asi 3 miliardy) má prostě Ukrajinskou vlajku třeba v profilu , ti co mají v oblibě vrahy ,násilníky a zloděje mají třeba českou vlaječku v profilu jako praví chlastenci pardón flastenci.
Ale jo, máme Ukrajinu rádi :) A nikdo nám to nemusí nařizovat. Pamatujeme si 21.srpen 1968 a 30.září 1938.
Češi se složili Ukrajině na tank. https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ukra ... domaci_drb
Rusofilní flastenci se složili Vrábelovi na exekuce.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 10. 2022, 7:29

Dawe píše: 3. 10. 2022, 5:04 Mexi, opravdu zpochybnujes validitu toho indexu, nebo se o nem chces neco vice dozvedet? Jestli to druhe, tak perception znamena vnimani, nikoliv pocit...
Asi sis všiml, že jsem "pocitový index" napsal v uvozovkách.
Já obecně moc nemám rád metriky, které jsou nějak závislé na subjektivním vnímání. Ať už je tento index, nebo třeba známky za umělecký dojem v krasobruslení. Tam je to taky teoreticky objektivizované. Přesto často "spřátelení" rozhodčí dávají jiné známky než "nespřátelení".

S tímhle indexem vnímání korupce jsem se samozřejmě setkal už dřív u nás, když vždy po nějaké době vyšel nový žebříček a v novinám byly oslavné nebo naopak dehonestující články na téma našeho umístění (podle zaměření novin). A i u nás jsem s tím měl vždy docela problém.
Ale to je samozřejmě jen můj problém. Já ho nijak nezpochybňuju (jako že bych chtěl ostatní přesvědčovat, aby ho neuznávali), jen mu (já osobně) moc nevěřím.

A k tomu srovnání s Ruskem - na konci jsem psal, že bych si nechtěl brát vzor ani z jedné z těchto zemí.
Ale jedna je zobrazovaná jako (skoro) andělé, druhá jako (úplní) čerti.
S Ukrajinou mám v tomhle praktickou zkušenost (nějaké 3 roky zpět). S Ruskem ne.
Takže jsem si jistý, že na Ukrajině andělé nebydlí. Jestli v Rusku čerti ano, to z vlastní zkušenosti potvrdit nemůžu.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 10. 2022, 7:33

Selic píše: 3. 10. 2022, 6:24 ... Pamatujeme si 21.srpen 1968 ...
Ano, toho 21. srpna k nám skutečně přijelo hodně Ukrajinců.
Ale to bych jim zase nedával tak moc za vinu. ;-)
Brzo je pak vystřídali třeba Gruzínci a další "vzdálenější" odrůdy, kteří byli odolnější proti podlehnutí pochybnostem.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 10. 2022, 7:36

fmodel píše: 3. 10. 2022, 5:46 Čoveče jestli pak to nebude tím že Ukrajinci nenapadli rusko
A když my jsme napadli Afganistán, tak to jsi taky vyvěšoval afgánské vlajky?
Nebo když teď nedávno Azerbajdžán napadl Arménii - to sis taky vyvěsil arménskou vlajku?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 10. 2022, 7:44

Mex píše: 3. 10. 2022, 7:33
Selic píše: 3. 10. 2022, 6:24 ... Pamatujeme si 21.srpen 1968 ...
Ano, toho 21. srpna k nám skutečně přijelo hodně Ukrajinců.
Ale to bych jim zase nedával tak moc za vinu. ;-)
Brzo je pak vystřídali třeba Gruzínci a další "vzdálenější" odrůdy, kteří byli odolnější proti podlehnutí pochybnostem.
No, já si je na rozdíl od tebe docela dobře pamatuju. Alespoň těch několik kolon co jsem viděl na vlastní oči. Všichni byli šikmoocí a naprosto dezorientovaní z toho co viděli. To byli ti první, co jsem viděl. Ty další co je vyměnili jsem už nesledoval. Nebylo kde. Jen těch prvních prý tu hodně padlo, jsem se dozvěděl po letech od jednoho Sibiřana. Tak tedy nevím kde.
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

3. 10. 2022, 7:56

Josef píše: 3. 10. 2022, 7:44. Jen těch prvních prý tu hodně padlo, jsem se dozvěděl po letech od jednoho Sibiřana. Tak tedy nevím kde.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Vp%C3%A1d ... _okupantov

Pri prejavoch odporu a niekoľkých útokoch na invázne sily zahynulo 12 sovietskych vojakov (1 dôstojník, 4 poddôstojníci a 7 vojakov), ďalších 87 bolo hospitalizovaných, z toho 25 v dôsledku ozbrojených potýčok s obyvateľstvom.

Okrem toho zahynulo 86 vojakov pri leteckých a dopravných nehodách. Celkovo však k výrazným ozbrojeným zrážkam nedošlo, čiastočne aj vďaka vyhláseniam Dubčeka a Svobodu na zachovanie pokoja.

Najmä vojaci prvej inváznej vlny, ktorá prekročila hranice v noci z 20. na 21. augusta, boli zaskočení správaním civilného obyvateľstva. Viacerí postupne začínali chápať, že boli oklamaní a vstup na česko-slovenské územie bol nezákonný a nesprávny. Do 20. septembra 1968 päť sovietskych vojakov spáchalo na česko-slovenskom území samovraždu. Sovietske velenie väčšiu časť vojsk prvej vlny už po niekoľkých týždňoch vystriedalo čerstvými jednotkami. Tie už nenarážali na prejavy odporu v takej miere ako ich predchodcovia, najmä kvôli postupnému otupeniu a v konečnom dôsledku aj upokojeniu verejnej mienky v krajine.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 10. 2022, 8:36

No právě, že to spočítáš na prstech. A že by to bylo pro ně mnógo? Kdepak se asi "zašantročili", to ví jen Bůh a politbyro...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2022, 9:24

Mex: "Spolu s udělením statutu města republikánské podřízenosti Sevastopolu byla samozřejmě zachována i jeho faktická spojenecká podřízenost" Ono se to blbě překládá, protože je to nějaká jejich specifická právnická terminologie. Termín republikánská podřízenost (pokud někdo zná lepší překlad, tak prosím opravte) se používá i pro označení vztahu jednotlivých federativních republik. Vztah Sevastopolu k celku tedy byl na stejné úrovni, jako vztah jednotlivých republik. Uvádějí to proto, aby bylo jasné, že to byl vztah řádově jiné úrovně, než v případě běžných měst. Ta spojenecká podřízenost tam je zmíněna z toho důvodu, aby bylo jasné, že Sevastopol má spojenecké závazky vůči Rusku a ne vůči Ukrajině.
Určitě by to šlo napsat mnohem lépe, ale asi bych musel vystudovat práva v Rusku i u nás.

robokop: Ukrajina neměla žádné právo Sevastopol(ani vojenskou základnu) pronajímat, protože Sevastopol Ukrajině nepatřil. Ano, byla uzavřena smlouva o užívání, ale to bylo z důvodu snahy Moskvy o diplomatické řešení. Ukrajina se totiž snažila provoz základny (a vlastně to platí i o Sevastopolu) všemožně omezovat. Z počátku šlo možná hlavně o snahu o vydírání motivovanou finančním ziskem. Moskva tedy v roce 1997 přistoupila na uzavření smlouvy o užívání přístavu. To výpalné pro Ukrajinu přišlo Rusko ročně na 97,75 milionu dolarů. Smlouva měla vypršela roku 2017. Právě brzký konec smlouvy byl příležitostí pro USA. Z USA začaly proudit na Ukrajinu miliardy dolarů. Část byla na dobré věci, ale spousta peněz šla i na podporu agresivní protiruské/prozápadní opozice. Rusko tedy bylo ohrožené ztrátou vojenské základny, proto začalo znovu jednat (tuším, že intenzivní jednání probíhala někdy od roku 2008). V roce 2010 došlo k uzavření smlouvy nové (Medvěděv-Janukovyč) a to s platností do roku 2042, s tím, že pak ji bude možné prodloužit o dalších 5 let. Tentokrát bylo výpalné ještě větší (částku bych musel dohledat, ale byla astronomická), další cenou za užívání přístavu byla i 30% sleva na dodávky plynu. Ukrajina tenkrát hrála hodně tvrdou hru, bylo to regulérní vydírání, ale Rusko to chtělo řešit dohodou. Protiruská opozice tenkrát ještě nebyla tak silná, ale už dělala pekelný bordel. Dobře to ilustruje třeba video z jednání parlamentu, kde byla schvalována smlouva o pronájmu přístavu.
https://youtu.be/RZzTLFWaZwM
Ten bordel tam dělá právě opozice placená z USA. No, ale nakonec to parlamentem prošlo a to byla rána pro plány USA na získání Sevastopolu. To jsme stále ještě v roce 2010. Následně USA zvyšují sázky a mnohem intenzivněji podporují protiruskou opozici. Jejich cílem bylo odstranění proruského Janukoviče a jeho vlády a instalace prozápadního loutkového režimu.
To vedlo v roce 2013 k Majdanu a o pár měsíců později, v roce 2014) násilnému převratu. Byla dosazena prozápadní loutková vláda. To zase začalo ohrožovat Rusko, protože Ukrajina nehodlala dodržet podepsanou smlouvu a chtěla Rusko vyhnat ze Sevastopolu. To bylo samozřejmě naprosto nepřijatelné (protože by to byl vojenský konec Ruska). Udržení samotného Sevastopolu nebylo možné, protože byl obklopený ukrajinským Krymem. Proto se Rusko rozhodlo obsadit Krym. USA tedy znovu ztrácejí šanci na získání Sevastopolu, ale znovu je to nezastaví. USA zvyšují sázky a začínají zase cpát peníze prozápadní loutkové vládě, navíc začínají Ukrajinu vyzbrojovat a pomáhají s výcvikem ukrajinské armád. To všechno je prezentováno jako pomoc demokratických USA utlačované Ukrajině, kterou napadl ošklivý ruský agresor. Takže tady máme další kolo, kdy se USA snaží zmocnit Sevastopolu. Pokud by to nevyšlo, tak chtějí docílit alespoň oslabení Ruska.

Přeber si to jak chceš, ale já v tomhle příběhu pokládám USA za hlavního strůjce války na Ukrajině. Ukrajinci mi z toho vycházejí jako pořádní hajzlíci. Rusko z toho sice vychází jako agresor, ale nemělo jinou možnost.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 10. 2022, 9:33

Takový dlouhý text dokázal vyplodit a na jednoduchý dotaz, který lze odpovědět jednou krátkou větou se ten Putinův obhájce zezmůže a nezmůže. Přiznání, že lže jak když tiskne je přeci jenom pro něj těžké.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 10. 2022, 9:40

Josefe, co z toho výše napsaného není pravda?
Ptám se vážně, nemyslím to jako nějaký útok nebo provokaci.
Vždy mají být slyšeny obě strany. Ty jsi silně proti, tak jistě máš pro to i argumenty a fakta.
Je to zajímavé téma (aspoň teda pro mě). Takže za věcné argumentu budu vděčný (za urážky kohokoli samozřejmě ne).
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

3. 10. 2022, 9:50

Mex píše: 3. 10. 2022, 9:40 Josefe, co z toho výše napsaného není pravda?
Ptám se vážně, nemyslím to jako nějaký útok nebo provokaci.
Vždy mají být slyšeny obě strany. Ty jsi silně proti, tak jistě máš pro to i argumenty a fakta.
Je to zajímavé téma (aspoň teda pro mě). Takže za věcné argumentu budu vděčný (za urážky kohokoli samozřejmě ne).
Otázka by spíš měla znít, co z toho je pravda. Vidím líbivou fabulaci pana QNX, nepodepřenou však jediným důkazem.

Z Buči nebo Irpiňě je důkazů dost, proč však ty proruské proudy nikdy nedodaji jediný dokument, fotku nebo cokoliv... naslouchačům jejich dogmat to asi stačí.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2022, 9:52

Mex píše: 3. 10. 2022, 7:36
fmodel píše: 3. 10. 2022, 5:46 Čoveče jestli pak to nebude tím že Ukrajinci nenapadli rusko
A když my jsme napadli Afganistán, tak to jsi taky vyvěšoval afgánské vlajky?
Nebo když teď nedávno Azerbajdžán napadl Arménii - to sis taky vyvěsil arménskou vlajku?
Vraždili jsme tam civilisty ? znásilňovali jejich ženy? zabírali jejich zemi a mučili zajatce?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 10. 2022, 9:55

Fifík píše: 3. 10. 2022, 9:50 Otázka by spíš měla znít, co z toho je pravda. Vidím líbivou fabulaci pana QNX, nepodepřenou však jediným důkazem.

Z Buči nebo Irpiňě je důkazů dost, proč však ty proruské proudy nikdy nedodaji jediný dokument, fotku nebo cokoliv... naslouchačům jejich dogmat to asi stačí.
Promiň, ale tady je řeč o něčem jiném. Jde tady o příčiny války, ne o její praktickou realizaci.
Na vlastní válce není skoro nikdy nic pěkného.

Na ČT třeba proběhla reportáž, kdy nějaký náš redaktor s kameramanem navštívili ukrajinské bojové jednotky. Samozřejmě to vyznělo kladně, že.
A mimo jiné tam ti Ukrajinci řekli, že v žádné případě nebudou brát zajatce. Že je prostě všechny postřílejí.
To je OK?
No asi ano, když to vysílala ČT jako oslavnou reportáž o hrdinech.
Mně to tehdy docela fest zarazilo, musím říct.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 10. 2022, 10:08

fmodel píše: 3. 10. 2022, 9:52 Vraždili jsme tam civilisty ? znásilňovali jejich ženy? zabírali jejich zemi a mučili zajatce?
To se nedozvíme.
Tak jako se Rusové taky moc nedozví o zvěrstvech svých vojáků, a Ukrajinci zase o těch svých.
Stará pravda říká, že první ve válce umírá pravda.
Válečnému zpravodajství se skoro nikdy nedá moc věřit.
Tuhle chybu udělali Američané ve Vietnamu, že tam pustili nezávislé novináře. A jaké důsledky na morálku amerického lidu to mělo je známé.
Proto už v dalších válkách nikdy takovou chybu nezopakovali a ven pouštěli jen prověřené informace o přesných zbraních, která zabíjí opravdu jen ty zlé.
Načež se po válce vždy ukázalo, že to v reálu zdaleka tak nebylo. A to ještě i tak zřejmě víme jen velmi málo.

Jinak zajatce jsme určitě nemučili. Jen jsme je vytěžovali. To je takový hezký pojem, mnohem hezčí než mučení (i když znamená většinou to samé).
Jejich zemi jsme nezabírali, protože nás vypráskali.
A znásilňování žen - dělo se to vždy ve všech válkách. No, třeba to tady byla výjimka. I když se o tom dá dost pochybovat. Není to nic pěkného. Ale (podle mě) je ještě horší, že předtím případně ještě zabili jejího manžela.

Průběh války vždy závisí na obou stranách konfliktu. Pokud to jedna strana vyhrotí a vede válku jako totální, tak se dříve nebo později přizpůsobí i druhá strana.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2022, 10:49

Mex píše: 3. 10. 2022, 10:08
fmodel píše: 3. 10. 2022, 9:52 Vraždili jsme tam civilisty ? znásilňovali jejich ženy? zabírali jejich zemi a mučili zajatce?
To se nedozvíme.
Tak jako se Rusové taky moc nedozví o zvěrstvech svých vojáků, a Ukrajinci zase o těch svých.
Stará pravda říká, že první ve válce umírá pravda.
Válečnému zpravodajství se skoro nikdy nedá moc věřit.
Tuhle chybu udělali Američané ve Vietnamu, že tam pustili nezávislé novináře. A jaké důsledky na morálku amerického lidu to mělo je známé.
Proto už v dalších válkách nikdy takovou chybu nezopakovali a ven pouštěli jen prověřené informace o přesných zbraních, která zabíjí opravdu jen ty zlé.
Načež se po válce vždy ukázalo, že to v reálu zdaleka tak nebylo. A to ještě i tak zřejmě víme jen velmi málo.

Jinak zajatce jsme určitě nemučili. Jen jsme je vytěžovali. To je takový hezký pojem, mnohem hezčí než mučení (i když znamená většinou to samé).
Jejich zemi jsme nezabírali, protože nás vypráskali.
A znásilňování žen - dělo se to vždy ve všech válkách. No, třeba to tady byla výjimka. I když se o tom dá dost pochybovat. Není to nic pěkného. Ale (podle mě) je ještě horší, že předtím případně ještě zabili jejího manžela.

Průběh války vždy závisí na obou stranách konfliktu. Pokud to jedna strana vyhrotí a vede válku jako totální, tak se dříve nebo později přizpůsobí i druhá strana.
Pořád nechápu o co se snažíš ? Chceš tvrdit že ty zvěrstva na Ukrajině jsou lež a že to není práce rusáků ? nebo obhajuješ putina že má právo nechat vraždit a znásilňovat civilisty ,ničit civilní objekty ?Prostě tě nechápu, jestli si to potřebuješ ověřit tak pokud máš auto můžu domluvit že bys jel s dalšíma klukama co tam vezou pomoc, tak že by se napakovalo i tvoje auto a mohl by jsi se jed přesvědčit na vlastní kůži jak to vypadá pár kilometrů od fronty.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“