Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 9. 2022, 10:43

QNX píše: 14. 9. 2022, 10:19 lapa: Tak škodliviny ti vznikají i jinde, než při spalování. Je celkem jedno, jestli je to energetika, doprava, zemědělství ...... a dost často je to jedovaté a dokonce to ani nesmrdí. Na likvidaci zdravého životního prostředí je postavená celá naše civilizace.
Ano mas pravdu, ale proc pridavat dalsi odpad (presneji skodlivinu), zvlast kdyz se nemusi.
Tvym argumentem bych mohl napadat uplne vsechno ... ze to konkretni nema smysl, protoze ... celkem ho nechapu ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2022, 11:04

lapa: Já neobhajuju vypouštění dalších škodlivin. Jen je mi jasné, že při znásobení cen energií podstatně vzroste tlak na využívání čehokoliv, co nějakou energii obsahuje. Na tom nic nezměníme. Co změnit můžeme je způsob využití takových zdrojů, třeba právě v těch lepších topidlech ve kterých dojde k dokonalému spálení a z komína pak půjde jen H2O a CO2.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 9. 2022, 11:08

To QNX: OK, spatne jsem te pochopil :-), resp. vnimal to jine vyzneni.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2022, 11:23

lapa: Ještě doplním, že samozřejmě úplně nejefektivnějším opatřením pro snížení emisí by bylo odstranění spotřebitelů, ale to je tak trochu politicky nekorektní. Při populační hustotě 1 obyvatel/ 10km2 (to mi přijde tak akorát) si můžeš pálit olejem nasáknutý mour v otevřeném ohništi a kvalita ovzduší bude stále ještě dobrá.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 9. 2022, 11:32

To QNX:
Tak nakonec jsem se nespletl, ale dal uz (na tebe) nebudu reagovat. :lol:.
Jen: zkus si precist neco o limitnich, ale hlavne (dosud) nelimitnich mnozstvich skodlivin :-).
Pokud to znas, tak je to OK ....
A docela mne fascinuje ten antropocentricky pohled na vec ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2022, 11:44

lapa: Odstranit destrukční škůdce ze systému, to je spíš ekocentrický pohled na věc :) Jen si to představ, jak krásně by na světě bylo, kdyby kolem sebe měla každá rodina cca 40km2 pralesa.
To už by ti nikdo elektřinu nezdražoval a palivové dříví by bylo zcela zdarma.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

14. 9. 2022, 12:45

No len potom by si nemal internet, max tak nozik z nejakeho zvierata. Alenked sa ti to tak pozdava mozno ze ta nejaky kmen v amzonskom pralese prijme, len sa ponahlaj kym este nejaky mame.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2022, 1:02

jen fuckbuk spotrebuje rocne 2 500 000 000 MWh rocne, pridejte gugl, provoz dat mobilnich operatoru,..., staci setetrit na zbytecnostech, ale nebojte, elektrina ted bude za dvojnasobek, apple dava na trh nove, jeste lepsi placky za 25k+, studenti v patek stavkuji za klima, ale klimatizace si v ucebnach, poslucharnach a kolejich nevypnou, vazeni, s takovou tu valku nevyhrajem
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

14. 9. 2022, 1:49

Tak to tie knihy z 60 az 80r nebudem vyhadzovat, pac fyzika zatial stale plati. A bez googlo to bude cenny zDroj informacii alebo tepla :D
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2022, 2:02

atlan: Do konce života by mi stačil odpad, který by po současné společnosti zůstal a nemálo materiálu mám i ve vlastních zásobách. Kus kvalitního materiálu na výrobu nože by nebyl problém. Ještě po generace by návrat do doby kamenné nehrozil. Bez internetu bych se musel obejít, stejně bych na to neměl čas. "Nevěřil bys kolik to dá roboty, zavařovat na kyselo choboty". :)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

14. 9. 2022, 6:35

S velkou mediální slávou jsem se tento týden dověděl jak mám být šťastné a vděčné.
Stát zařídil, že budu po novu platit za kW JENOM! 4x více než minulý rok...

No a dnes se mne ofiko potvrdilo, že za to mohu děkovat chudým, ale nesmírně prozíravým skopčákům.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... osu-214211
Halt není nad extra výhodný Geschäft, hlavně když jim krejou v rámci EU chudé státy záda. Co by člověk neudělal pro chudinkého a nebohého blížného svého, pomáhat se má a těm potřebným dokonce musí.
Ku.va, tak proč oni tak "přeochotně" pomáhají těm nejpotřebnějším, kteří teď v EU vůbec jsou. Bohužel do hrobu. :twisted:

Společenství je tak silné jak je silnej jeho nejslabší článek. Jeden by řekl že to jsou uhři, ale ono né jsou to právě ti skopčáci.
Téměř se nabízí myšlenka zda by nebyo vhodné se toho nejslabšího článku zbavit...
Naposledy upravil(a) Grad dne 14. 9. 2022, 6:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

14. 9. 2022, 6:36

Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2022, 7:02

nj, co se byvalemu nacistickemu nemecku nepodarilo zkurvit vojensky, uspesne kurvi politicky, frantici vedeli ze je to blbej napad
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

14. 9. 2022, 7:59

Čemu pomůže změna limitu velikosti FVE? Já mám jen malou FVE, licenci mám a asi jediný omezení spočívá v tom, že jako "licencovaný velkopodnikatel v energetice" bych nemohl jít na pracák žádat o podporu v nezaměstnanosti (ale ani jsem to nezkoušel, tak vlastně nevím).

Pokud by se mělo něco kolem FVE zjednodušit, tak odstranit papírování a prostě přičítat-odčítat kWh procházející elektroměrem při stejné ceně a vyúčtovat jen výslednou hodnotu (tedy u těch malých domovních FVE). To by rozvoji FVE pomohlo hodně. No a pak ještě stát může nasadit nulovou DPH na komponenty FVE.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

14. 9. 2022, 8:39

QNX píše: 14. 9. 2022, 7:59 Čemu pomůže změna limitu velikosti FVE? Já mám jen malou FVE, licenci mám a asi jediný omezení spočívá v tom, že jako "licencovaný velkopodnikatel v energetice" bych nemohl jít na pracák žádat o podporu v nezaměstnanosti (ale ani jsem to nezkoušel, tak vlastně nevím).

Pokud by se mělo něco kolem FVE zjednodušit, tak odstranit papírování a prostě přičítat-odčítat kWh procházející elektroměrem při stejné ceně a vyúčtovat jen výslednou hodnotu (tedy u těch malých domovních FVE). To by rozvoji FVE pomohlo hodně. No a pak ještě stát může nasadit nulovou DPH na komponenty FVE.
Asi ničemu, ale dobře se to v médiích prodáva, jak se snaží.
Asi stejně jak s tou cenovou fixaci...
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“