Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2022, 7:14

Jen krátké zamyšlení nad sabotáží plynovodů. Pokud se zamyslíme, kdo má ze sabotáže největší prospěch, tak nám z toho jasně vychází USA. Mají USA technické možnosti takovou sabotáž realizovat, mají. Existuje v minulosti případ, kdy USA zaútočili na kritickou energetickou infrastrukturu nějakého státu? Ano, už se to stalo.

V létě roku 1982 došlo k výbuchu na plynovodu Уренгой-Сургут-Челябинск. Infrastruktura, která měla přinést SSSR až osm miliard dolarů ročně, byla vážně poškozena. Podle Thomase Reeda (bývalého ředitele americké NRO) sabotáž zorganizovala CIA. Tajná služba zavirovala počítače zodpovědné za provoz ropovodu.

V roce 1983 se USA pokusily podkopat ekonomiku Nikaraguy tím, že tam vyslaly diverzní výsadek. Nejprve zničili zařízení na skladování ropy v přístavu Corinto. Šlo o významný prvek energetické infrastruktury, který sloužil pro zásobovala celé země. Pak zaútočili na nejdůležitější plynovod v Puerto Sandino. A nakonec agenti speciálních jednotek zaminovali teritoriální vody, aby zabránili pohybu tankerů.
V roce 1984, kdy tento příběh pronikl do tisku, se Managua obrátila na Mezinárodní soudní dvůr. Arbitráž shledala Washington vinným a nařídila zaplatit náhradu škody. Spojené státy však příslušnou rezoluci zablokovaly.

Hledal jsem informace o tom, jestli podobný útok někdy spáchalo i Rusko, ale nic podobného jsem nenašel. Pokud o něčem víte, prosím o doplnění.

Sabotáž plynovodů posouvá energetickou krizi na novou úroveň. Nevím, jestli to byla náhoda, ale došlo k ní krátce po demonstracích v Německu a ČR (i někde jinde?) na kterých demonstranti požadovali ukončení sankcí a jednání o nákupu levného plynu z Ruska. Tak teď už tento požadavek není aktuální, sabotáž to znemožnila. EU se dostala do energetické závislosti na drahém LNG z USA (a několika dalších zemí).
Tak ještě, že USA jsou náš kamarád a spojenec.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

5. 10. 2022, 7:34

Axim píše: 5. 10. 2022, 9:50 Koupil jsem traktor a jezdim do lesa na dříví
Paradni trakturek!
Taky se zrovna bavim v lese - je to dobre odreagovani i jistota v tehle dobe energeticke krize. Letos uz asi 30 kubiku.
Přílohy
DREVO 10.5. (11).jpg
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

5. 10. 2022, 7:35

QNX: a co když to to Rusko teď udělalo? Jaký máš důkaz na Ameriku a nevyvratitelné alibi pro Rusko?
Znovu se připomínám ohledně těch agresorů. A nejsem sám!
Uživatelský avatar
Axim
Příspěvky: 415
Registrován: 13. 10. 2020, 5:57
Bydliště: Mladá Boleslav

5. 10. 2022, 7:42

Dawe píše: 5. 10. 2022, 7:34
Axim píše: 5. 10. 2022, 9:50 Koupil jsem traktor a jezdim do lesa na dříví
Paradni trakturek!
Taky se zrovna bavim v lese - je to dobre odreagovani i jistota v tehle dobe energeticke krize. Letos uz asi 30 kubiku.
Ahoj jsem začátečník
Fakt mě to baví , ale je to dřina a to pak bolí svaly , že ani nevím jaké
Je to super na kondičku
Ale je to fajn a v tom lese je to nádhera
Není moc čas zatim jen 10kubiku
Přemýšlím o navijáku
SCHAUBLIN 53, GACK K15 , Weiler Condor 81, RB40, Avia fnc 25, a další
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

5. 10. 2022, 7:50

Axim píše: 5. 10. 2022, 7:42
Dawe píše: 5. 10. 2022, 7:34
Axim píše: 5. 10. 2022, 9:50 Koupil jsem traktor a jezdim do lesa na dříví
Paradni trakturek!
Taky se zrovna bavim v lese - je to dobre odreagovani i jistota v tehle dobe energeticke krize. Letos uz asi 30 kubiku.
Ahoj jsem začátečník
Fakt mě to baví , ale je to dřina a to pak bolí svaly , že ani nevím jaké
Je to super na kondičku
Ale je to fajn a v tom lese je to nádhera
Není moc čas zatim jen 10kubiku
Přemýšlím o navijáku
Není peklo topit těma větvičkama v kotli? Vždyť to musí strašně rychle hořet. Já když dám do kamen třeba odřezky prken, je to za chvíli pryč. Pořádný poleno precijenom vydrží,...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2022, 7:52

Josef píše: 5. 10. 2022, 7:35 QNX: a co když to to Rusko teď udělalo? Jaký máš důkaz na Ameriku a nevyvratitelné alibi pro Rusko?
Znovu se připomínám ohledně těch agresorů. A nejsem sám!
On jimi myslí Šukašenka, Kadilova a Pirožku. :-)
Uživatelský avatar
Axim
Příspěvky: 415
Registrován: 13. 10. 2020, 5:57
Bydliště: Mladá Boleslav

5. 10. 2022, 7:56

Bohužel kotel se teď nový nedá sehnat
Čekací doba je rok a více
Jsme rádi za každé polínko to kotle ,ono se také žádné moc větší do te šachtičky toho Opopu h412 nevejde:-)
SCHAUBLIN 53, GACK K15 , Weiler Condor 81, RB40, Avia fnc 25, a další
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

5. 10. 2022, 7:59

QNX:
V létě roku 1982 došlo k výbuchu na plynovodu Уренгой-Сургут-Челябинск. Infrastruktura, která měla přinést SSSR až osm miliard dolarů ročně, byla vážně poškozena. Podle Thomase Reeda (bývalého ředitele americké NRO) sabotáž zorganizovala CIA. Tajná služba zavirovala počítače zodpovědné za provoz ropovodu.
Jo tak zavirovala počítače :)
A nebylo to spíš tak, že CIA hackla kanadský software, který později sověti ukradli? Takže se stali vlastní obětí průmyslové špionáže.
Ale to už nezní tak bombasticky, že?
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

5. 10. 2022, 8:02

QNX píše: 5. 10. 2022, 7:14
Sabotáž plynovodů posouvá energetickou krizi na novou úroveň. Nevím, jestli to byla náhoda, ale došlo k ní krátce po demonstracích v Německu a ČR (i někde jinde?) na kterých demonstranti požadovali ukončení sankcí a jednání o nákupu levného plynu z Ruska. Tak teď už tento požadavek není aktuální, sabotáž to znemožnila. EU se dostala do energetické závislosti na drahém LNG z USA (a několika dalších zemí).
Tak ještě, že USA jsou náš kamarád a spojenec.
Jedna trubka, zdá se, přežila...
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

5. 10. 2022, 8:03

Axim píše: 5. 10. 2022, 7:42 Ahoj jsem začátečník
Fakt mě to baví , ale je to dřina a to pak bolí svaly , že ani nevím jaké
Je to super na kondičku
Ale je to fajn a v tom lese je to nádhera ...
Na zacatecnika mas teda supr vybaveni, to ja jezdim na ty probirky jen s velkym vozikem, pilama a sekerou. Jinak jak pises, kondicka, relax, pohoda... Ale k tomu asi musi clovek nejak dozrat. Jako kluk jsem byl ze dreva otravenej, dneska si to uzivam i kdyz se mi to financne vlastne nevyplati. A taky je to dobry pocit nebyt na zakladnich potrebach, jako je teplo, vydiratelny nekym, kdo zavre ventil...
Tak at ti to odsejpa. :)
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

5. 10. 2022, 8:05

Aris píše: 5. 10. 2022, 7:59 QNX:
V létě roku 1982 došlo k výbuchu na plynovodu Уренгой-Сургут-Челябинск. Infrastruktura, která měla přinést SSSR až osm miliard dolarů ročně, byla vážně poškozena. Podle Thomase Reeda (bývalého ředitele americké NRO) sabotáž zorganizovala CIA. Tajná služba zavirovala počítače zodpovědné za provoz ropovodu.
Jo tak zavirovala počítače :)
A nebylo to spíš tak, že CIA hackla kanadský software, který později sověti ukradli? Takže se stali vlastní obětí průmyslové špionáže.
Ale to už nezní tak bombasticky, že?
No tvl, že by Rusové někdy kradli? To rozhodně QNX vyvrátí nezlomnými argumenty. Už se těším, on to má vždy perfektně ozdrojované, takže se mu dá věřit.
P.S. dělám si (_._)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2022, 8:09

romanf píše: 5. 10. 2022, 4:00
fmodel píše: 5. 10. 2022, 2:36
Už to ví :D
česká armáda už oficiálne premenovala bývalú základňu Černyjahovsk na Letisko Josefa Švejka.
Ruskí piloti, ktorí dobrovoľne odletia so svojimi Mig-31 do Čáslavi dostanú rad Viktora Belenka a služobný byt 2+1 KáKá so splachovacím záchodom, pračkou a umývačkou riadu. bezplatný kurz používania týchto zariadení pre celú rodinu poskytne miestny oddiel skautov
Navíc se SPD začala chovat státnicky :mrgreen:
Přílohy
referendum.jpg
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

5. 10. 2022, 8:10

Axim píše: 5. 10. 2022, 7:56 Bohužel kotel se teď nový nedá sehnat
Čekací doba je rok a více
Jsme rádi za každé polínko to kotle ,ono se také žádné moc větší do te šachtičky toho Opopu h412 nevejde:-)
Jo, tak to chápu. Mám na pozemku dva velký smrky a šišky co setřesou každý rok (pytel) mi stačí na 14 dní topení.

Vono se mi to kecá s novým barákem. Letos jsem zatím topit jen jednou, zbytek vytápí zatím slunce na 21-23 (mám hodně proskleno na čistý jih).
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2022, 8:14

Aris: Netuším, po podrobnostech jsem nepátral. Máš k tomu případu nějaké dobré zdroje informací? Rád dostuduji.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2022, 8:19

Koukám, že dělání dřeva na zimu se stává národním sportem :lol:
Asi před týdnem jsem jel s traktorem pro hnůj a za mnou jel osobák s přívěsným vozíkem. Tak jsem mu uhnul na louku, aby mohl projet. Pán zastavil (naprosto neznámý člověk) a začal mi vyprávět, že byl v lese dělat dřevo na topení. Prý mu to trvalo 4 hodiny a říkal, že je úplně vyřízený. Byl to pro něj evidentně velký zážitek, tak se o něj musel hned podělit. Na tom vozíku měl asi 0,3 m3.
Tak jsem ho pochválil. Raději jsem mu ani neříkal, že každý rok dělám kolem 40m3 palivového dřeva :lol:
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“