Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Fifík
Příspěvky: 692
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

27. 9. 2022, 6:03

Tak rusák, ten doporučovaný dodavatel plynu vyhodil všechny roury Nord streamu 1 a 2 do luftu (spíš do vody). Hrozilo totiž, že když nima nedodává, tak by mohl vzniknout problém stran neplnění platné smlouvy. Není trubka, objektivně dodávat nelze, jak prosté... variace na není člověk, není problém. :?
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2022, 6:23

Fifik: Nebo je do luftu vyhodila Ukrajina, aby plyn musel jít skrz ní. Tranzitní poplatky se zbankrotované zemi budou hodit a možnost sosnout si z trubek také.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

27. 9. 2022, 6:27

Už jsem to zde zmínil a některé prvotní informace zveřejněné už při první "havarce" u NS2 to naznačovali, že by mohlo jít o eliminaci pokušení skopčáků i nadále využívat tento "dodavatelsko-odběratelský" svazek a nadále financovat russa a jeho válku na UA, přičemž podpora UA z jejích strany je téměř 0 vzhledem k ekonomické síle a možnostem...
Za mne jde o strátu trpělivosti s frickem ale i frantíkem u některého z partnerů v NATU...
Konec konců dobře je to popsané zde...
https://www.politico.eu/article/russia- ... ny-france/

Stojí za to dát si to do překladače, pokud AJ nevládnete.

Jo a koukám, že moje předešlé rady vlastníkovi fóra si někteří vztáhli na sebe...
No, jsme v opravdové válce pokud si to ještě někdo nevšiml zatím naštěstí v zázemí-týlu i to je pak hóoodně nebezpečné neidentifikovat a nepojmenovat skutečného nepřítele.
A z II.WW mají češi neskutečné zkušenosti se záškodníčením... takže dát takovému nepříteli důvěru a cokoliv si od něj pořídit i jenom zadara, se sakra nemusí vyplatit... skopčák to poznal tehdá i teď, asi nepoučitelnej...
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 9. 2022, 6:31

Fifík píše: 27. 9. 2022, 6:03 Tak rusák, ten doporučovaný dodavatel plynu vyhodil všechny roury Nord streamu 1 a 2 do luftu (spíš do vody). Hrozilo totiž, že když nima nedodává, tak by mohl vzniknout problém stran neplnění platné smlouvy. Není trubka, objektivně dodávat nelze, jak prosté... variace na není člověk, není problém. :?
Jo, to zní fakt rozumně.
Rus, který má ruku na kohoutu a určuje jestli plyn poteče nebo ne, tak si sám sobě odstřelí infrastrukturu.
A to ještě tak šikovně, že v dánských teritoriálních vodách.
A pro sichr si odstřelí i NS2, který žádný plyn nedopravuje.
Určitě to dělá proto, aby nemusel plnit smlouvu. V situaci, kdy na něho EU střílí pomalu každý den nové sankce, zabavuje mu prachy v bankách a lodě v přístavech. V té chvíli se Rus určitě šíleně bojí nějaké arbitráže.
Navíc když mu stačí vyhlásit protisankce a zakázat export nerostných surovin do EU.
Nebo snad EU má na vyhlašování sankcí monopol?
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

27. 9. 2022, 6:36

Grad: No já nevím, tak nejdříve se bojíš o osud fóra kvůli nevhodným příspěvkům a sám fórum takovými příspěvky plevelíš.
Bylo by asi dobré držet se názvu vlákna a příspěvky, které fórum ohrožují sem nedávat...
Bude to i lepší, čestnější a slušnější, než oznamovat Policii nevhodné členy fóra !!!
Naposledy upravil(a) pavlík dne 27. 9. 2022, 6:40, celkem upraveno 3 x.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2022, 6:36

Grad: Prdlajs, my v žádné válce válce nejsme. Tedy, já rozhodně ne. Ti co ve válce jsou, ať se odeberou na frontu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2022, 6:44

takze ukrajina je agresor protoze vyhnala rusy ze sveho uzemi?
zo ze jsme to vlastne udelali po revoluci? jo vyhnali ruske okupanty? Takze jsme taky protirusky agresor?

Jinak mnohokrate se tu opakuje american jako protipol ruska
amik dostal so spravy zapadni nemecko rus vychodni
jak to ktera cast zeme dopracovala vime
a i po smichani po padu zdi je nemecko nejbohatsi z evropskych zemi, tzn. ten ekonomicky naskok zapadniho musel byt obrovsky uz jen z toho titulu ze dokazal svoji zpet vzatou vychodni cast behem par let dostat nad uroven okoli
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2022, 6:52

robokop: Ne ze svého území, ale z jejich.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2022, 6:53

kdyz to rusko svobodne odevzdalo ukrajincum uz to vice jejich nebylo
to je ale obecny problem rusu, porad si neco prisvojuji, zazil jsem na zivo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Fifík
Příspěvky: 692
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

27. 9. 2022, 7:01

Mex píše: 27. 9. 2022, 6:31 Jo, to zní fakt rozumně.
Rus, který má ruku na kohoutu a určuje jestli plyn poteče nebo ne, tak si sám sobě odstřelí infrastrukturu.
A to ještě tak šikovně, že v dánských teritoriálních vodách.
A pro sichr si odstřelí i NS2, který žádný plyn nedopravuje.
Určitě to dělá proto, aby nemusel plnit smlouvu. V situaci, kdy na něho EU střílí pomalu každý den nové sankce, zabavuje mu prachy v bankách a lodě v přístavech. V té chvíli se Rus určitě šíleně bojí nějaké arbitráže.
Navíc když mu stačí vyhlásit protisankce a zakázat export nerostných surovin do EU.
Nebo snad EU má na vyhlašování sankcí monopol?
Vycházím z oficiálního prohlášení RF, které zní, že to neudělali. Zatím ve všem lhali - nenapadnem Ukrajinu, nevraždíme civilisty, nebudeme mobilizovat, nezavřeme plyn... Takže nevyhodili jsme plynovod = vyhodili jsme ho.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

27. 9. 2022, 7:01

QNX píše: 27. 9. 2022, 6:36 Grad: Prdlajs, my v žádné válce válce nejsme. Tedy, já rozhodně ne. Ti co ve válce jsou, ať se odeberou na frontu.
Pata kolona nebyla nikdy s agresorem (i potenciálním) ve válce...
To už musí být zoufalost, se takhle odkopavat... Nebo na to dostat... dřív befehl, ted... prikáz. ..
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2022, 7:06

robokop: Já nepsal o Rusku, já psal o Ukrajincích (těch východních). To je tak složité pochopit?

lapa: Když ono je to hned složitější, když máš jednu válku, ale hned několik agresorů. To je pak pátá kolona každý :lol:

Fifík: Jo, to dává smysl. Ukrajinci nikdy nelžou :lol:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2022, 7:12

Tak ted ti vubec nerozumim.
Vychodni ukrajinci na vychode ukrajiny. Tedy ve sve zemi.... Jakoze byli agresori?
Kdy vojensky napadli rusko?
Neco jsem nepostrehl?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

27. 9. 2022, 7:15

Historie, historie, historie... Ale ta russem překroucena o UA "nacistech" :roll:
Neochota 5 kolony cokoliv nastudovat a pochopit...
Russ se na UA národě už podepsal tak, že tato si Ukrajinci ponesou navždy nejspíše v genech. Něco na způsob jak to mají v genech isrealite...
Naposledy upravil(a) Grad dne 27. 9. 2022, 7:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

27. 9. 2022, 7:18

Docela pochybuji, že jsme měli nějakou sílu k vyhnání ruských okupantů. Slušně jsme je požádali a oni šli, páč se jim ta jejich říše rozsejpala. To není porovnatelné s dnešním bojem Ukrajinců. A některé výroky našich představitelů, naše dodávky zbraní na UK, naše členství v NATO no nedivil bych se, kdyby nás brali jako agresory. Já mít takový nerostný a územní bohatství jako oni, taky bych nejspíš byl paranoik.
Koukal jsem na nedávný monolog profesora Staňka (takového brouka Pytlíka) a ten tvrdí, že v souvislosti s klimatickými změnami do deseti let se 20% současné obyvatelné plochy Země stane neobyvatelnou, a zároveň 20% nyní neobyvatelné plochy (Sibiř) obyvatelnou. Pokuď něčemu takovému věří i velcí hráči, tak se nejspíš hraje o víc, než o nějakou Ukrajinu. Pokuď Rusko zvolí dobrou imigrační politiku, tak může počet svých obyvatel několikrát znásobit a stát se skutečnou velmocí. Nejenom jadernou, ale i ekonomickou. A to se nemusí libit ani mě se se něco takového nelíbí. Ale žijeme v období překotných změn a je třeba se s tím nějak vyrovnat.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“