Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

3. 12. 2022, 7:53

bobik píše: 3. 12. 2022, 7:34 Problém s některými vědeckými studiemi posledních let je, že v zájmu vyššího dobra a tlaku ostatního "akademického" okolí průběh a výsledky studie přizpůsobí očekávanému výsledku. Možná to není ani tak chyba oněch dotyčných "vědců" ale chyba celé společnosti, která už o nějaké pravdy moc nestojí. Že se dokáže o nějakých vakcínách veřejně lhát v zájmu obecného blaha máme za poslední dva roky potvrzené. Tedy alespoň já v tom mám jasno. Abych vás zase netahal do té mé bubliny vidění světa.
Ono to není nic nového. Ve 30tých letech u našich sousedů vzniklo dílko: "100 Autoren gegen Einstein". Einstein měl v reakci prohlásit něco jako: "Kdybych neměl pravdu, stačil by jediný...". No a dnes - kdo zná Einsteina a kdo si pamatuje jediného z té stovky...
Za dalších sto let budou mít děti v učebnicích zmínku o ekologismu a greténismu vedle čarodějnických procesů, legendě o placáté zemi mccarthismu a nacismu.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 12. 2022, 8:34

https://www.youtube.com/watch?v=_I4cZ-XT2TY
Problém s plynem vyřešen. :D
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2022, 9:06

Selic píše: 3. 12. 2022, 7:53 Za dalších sto let budou mít děti v učebnicích zmínku o ekologismu a greténismu vedle čarodějnických procesů, legendě o placáté zemi mccarthismu a nacismu.
...a dost možná budou, náležitě se pobavíce hloupostí svých předků, vyznávat nějakou jinou, podobně deformovanou pavědu. Protože když si člověk chce něco myslet, myslí si to navzdory důkazům, fyzikálním zákonům i vlastnímu pozorování :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 12. 2022, 9:35

Za sto let tu budeme mít "osvícenou" společnost, kde pravdy budou jasně definovány a pochybovači vyléčeni tak rychle, že si to ani neuvědomí. :D
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2022, 9:46

Může být, ale nebude to založené na těch blbostech které známe teď. Přijde nová generace a bude se chtít taky prosadit a když to nepůjde přirozeně, bude si muset vymyslet ideologii :D
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

3. 12. 2022, 10:05

Koukám, že se konečně HE3DA začla prodávat. Ale s dvonásobnou cenou za kWh než má konkurence moc velkou díru do světa neudělají.
https://www.maister-energo.com/shop/bat ... my-7#attr=
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2022, 10:23

Že by? Skoro mi celý ten vývoj HE3DA připadal jako poněkud zbrklá investice :-) Uvidíme.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

3. 12. 2022, 10:30

prochaska píše: 3. 12. 2022, 9:46 Může být, ale nebude to založené na těch blbostech které známe teď. Přijde nová generace a bude se chtít taky prosadit a když to nepůjde přirozeně, bude si muset vymyslet ideologii :D
Přesně, bohužel máš pravdu. A jelikož mě mladá generace připadá stále blbější a blbější, tak ta ideologie bude taky taková. :(
Ne že by tam nebyly výjimky, ale celkově inteligence jde dolů.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2022, 11:09

Druhá varianta je, že lidi nehloupnou, že se chytají pořád stejně velkých blbostí a bojují za stejně velké nesmysly :-), ale jenom je to teď víc vidět.
Aleš Procháska
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

3. 12. 2022, 11:27

prochaska píše: 3. 12. 2022, 2:08 Já to hlavně vidím jako výhru deprivantů. Lidí špatně vzdělaných, nevzdělaných nebo rovnou vzděláním pohrdajících....
Deprivant je termínus technicus mající zcela jiný význam než píšeš - psychologický až psychiatrický.
Jako příznivec exaktnosti bys to neměl používat poněkud svévolně :).
Více viz např. prof Koukolik.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2022, 11:42

Můžu jen potvrdit, že jsem to myslel ve smyslu podle Koukolíka (můj oblíbený autor, věřím, že jsem se moc neodchýlil od jeho definice). Lidi, kteří měli pocit, že by si taky zasloužili se dostat k moci a k majetku a rozhodli se je získat tím, že okradou bohaté a že zavedou vládu nevzdělanců a hlupáků. To první jim moc nevyšlo, majetek zkonzumovali během pár dnů, to druhé naopak vydrželo spoustu let.
Aleš Procháska
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

3. 12. 2022, 2:35

Prochazka: pak ty první dvě věty nekoreluji (dle Koukolika) nebo ignorujes jazykové zvyklosti - že něco psané za sebou na sebe obvykle logicky navazuje, pokud se nepoužije něco, co tu (jazykově uzusovou ) souvislost ruší.
Ale dal se vyjadřovat nebudu :), asi chápeme Koukolika každý jinak a není důvod tím zaplevelovat jinak velmi výživný thread :lol:.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2022, 9:52

Muze byt, ale prvne zasete seminko te souvislosti bylo prokazatelne prizpusobene ocekavanemu vysledku. Ty studie byli na extremne malem vzorku atd...

Takze mame budto jednu variantu ktera je s malou pravdepodobnosti mozna (i prez veskere kontrolni mechanizmy) a druhou variantu u ktere uz bylo se znacnou jistotou prokazano ze to tak bylo.....
Kterou si vyberes? A proc?



bobik píše: 3. 12. 2022, 7:34 Problém s některými vědeckými studiemi posledních let je, že v zájmu vyššího dobra a tlaku ostatního "akademického" okolí průběh a výsledky studie přizpůsobí očekávanému výsledku. Možná to není ani tak chyba oněch dotyčných "vědců" ale chyba celé společnosti, která už o nějaké pravdy moc nestojí. Že se dokáže o nějakých vakcínách veřejně lhát v zájmu obecného blaha máme za poslední dva roky potvrzené. Tedy alespoň já v tom mám jasno. Abych vás zase netahal do té mé bubliny vidění světa.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

4. 12. 2022, 7:24

Záleží, kdo ti ty data předkládá. Jak řikal ten s tou buřinkou a doutníkem, věřím jenom statistikám, co jsem si zfalšoval sám. Jako prostý člověk nemůžu strávit zbytek života zkoumáním nějaké vakcíny a študovat několikaset tisícové stránky nějakých smluv, vygenerovaných armádou dobře placených právníků nadnárodních firem. To je věc, co bych delegoval na stát. Ten by se měl zaručit, že to co konzumuji, je pro mě dobré. To by měla být jedna z jeho funkcí. Bohužel propojení státu a oněch nadnárodních firem je dobře patrné a záruky ze strany státu jsou velice diskutabilní a pro mě osobně nedůvěryhodné. Někdo to označuje jako že žijeme v korporátním fašismu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 12. 2022, 7:37

To je podle me veliky omyl. Nezalezi prVe vubec na tom kdo nebo o cem jsou ty data.

Zalezi pouze na tom jak k tem datum prisel. Jaka byla metodika. Mira zaslepenosti. Vzorek. Jaka byla validace. Oponentura.

Napriklad ve chvili kdy budes resit kdo. Budes do toho davat emoce atd.. budes tim falsifikatorem dat ty. Proto ta zaslepenost vysledku. Musis proste delat statistiku nad cisly u kterych nevis komu nalezeji.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“