Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 8. 2021, 9:33

To je důležitá informace.
Tak já budu mít ty panely na balkonech. Pro hasiče snadno přístupné a panely budou rozpojitelné. Samotný panel, obzvlášť 100W nebude problém přímo polít vodou.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2021, 9:35

elbarto píše: 9. 8. 2021, 9:19 Jako logičtější cestu vidím dorovnání vlastního příjmu
Jo to ale musíš něco vyrábět ,jenže to tady nefrčí tady se spíš překupuje nebo za státní prachy blábolí.
Jen jsem tak pokukoval co stojí postavit domeček v Chorvatsku a je to tak 75% co u nás a když jsem tak hledal tak v Srbsku 50% co u nás , je v tom započítaná práce a materiál při stavbě na klíč .Jak je to možný?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 8. 2021, 9:40

Zapomněl jsem ještě dopsat, že hrajeme hru sami proti sobě. Pokud máte možnost, zeptejte se někoho, kdo pracuje v ČEZu na problémy se stávajícími blackouty, když zajde slunce a obři pole přestanou dodávat. Po revoluci uspane tepelky už zase vedele chrlí hnusy, ano tohle je ta druhá pro většinu snílků neviditelná tvář ekologie. Více panelů se rovná více problému a ty ČEZ vyřeši velmi snadno dalším, dalším, a dalším zdražováním.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

9. 8. 2021, 9:45

Milan199 píše: 9. 8. 2021, 9:27 Já mám v panelech tavné pojistky na tuším 120° a ty by to měly rozpojit na bezpečné napětí. Jenomže to ti hasiči nebudou vědět :) .
A to je takový problém se s hasičema domluvit?
Myslím, že pokud budou mít hasiči k dispozici nějakou zprávu s kulatým razítkem, popis situace, plány s popisem centrálního odpínání atd., ak asi nebude problém, aby si to zavedli do nějaké své databáze a při požáru pak předali informace veliteli zásahu.
Dnes už to mají ošéfované, už při požárech nehledají krumpáčem hydranty, jak to bylo před 35 lety u nás na dědině, když tam hořel barák.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 8. 2021, 9:52

[/quote]
.. Jen jsem tak pokukoval co stojí postavit domeček v Chorvatsku a je to tak 75% co u nás a když jsem tak hledal tak v Srbsku 50% co u nás , je v tom započítaná práce a materiál při stavbě na klíč .Jak je to možný?
[/quote]

To fmodel: Hrvatslo nebo Srbsko nevím, ale rozhodně to není snadné, tím ovšem neříkám ne, všechno jde. Určitě si něco stavěl, tak si vzpomeš na tu strašnou pakárnu s papírováním a tohle v cizí zemi, s nulovou znalosti legislativy i jazyka. Na uřade se s námi AJ bavit jistě nebudou. Tyhle transakce často zabíjí právní a notářský servis. Koupi nemovitosti v IT jsem řešil a je to fakt peklo.
Dobrým příkladem jsou Talošové a jejich pobídky, nabídnou ti nemovitost za 1euro ... ale .. :-( Bohužel lidé co mají finance nejsou idioti, proto je zájem mizivý a to Italie tuhle nabídku tlačí už dlouho. Dostaneš zříceninu, kterou musíš v poměrně krátké době rekonstruovat místními !! firmami. To je podminka. Táloš, horko, práce to nejde uplně dohromady. Pokud to nestihneš v poměrně drsném terminu, tak to zase propadne státu.
Ostaně některé obce v CZ už jdou podobnou cestou a stále dumáme zda je to v souladu s platnou legislativou. Nechci předem vyhazovat za advokáta, pokud nějaké pobídky vysoutěžím, tak teprve potom to budu řešit. Starostové mikro obci, které prodeje realizuji, občas vymýšlí nápady s nulovým právním povědomím.

To milan: občas jezdím na rekreační samotu (pohraničí) v majetku státu. Objekt má unikátní code, který přesně určuje GPS, možnosti komunikací pro dostupnost IZS. Zavoláš 112, nahlášíš zda potřebuješ chasiče nebo doktory a podle toho kodu, přesně ví co projede, kudy pojedou a co je čeká na místě. Nemám pocit, že na podobný servis ma občan nárok, ale pokud jste někdo sříkač, tak to pls rozepište.
Naposledy upravil(a) elbarto dne 9. 8. 2021, 9:56, celkem upraveno 1 x.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

9. 8. 2021, 9:53

elbarto píše: 9. 8. 2021, 9:40 Zapomněl jsem ještě dopsat, že hrajeme hru sami proti sobě. Pokud máte možnost, zeptejte se někoho, kdo pracuje v ČEZu na problémy se stávajícími blackouty, když zajde slunce a obři pole přestanou dodávat. Po revoluci uspane tepelky už zase vedele chrlí hnusy, ano tohle je ta druhá pro většinu snílků neviditelná tvář ekologie. Více panelů se rovná více problému a ty ČEZ vyřeši velmi snadno dalším, dalším, a dalším zdražováním.
Blackouty jsou hlavně problém ČEPSu.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 8. 2021, 9:55

elbarto píše: 9. 8. 2021, 9:19 Zdražování elektřiny ... tisíc procent ... krapet šíření paniky. Žrádlo letí každý měsíc a o kravce, slépkách, kralicííí či koze nikdo nepíše. Neříkám, že to je fajne, ale panely nic neřeší, protože ruku v ruce s tím jde zminované jídlo, palivo, plyn, daně, stavební materály, atd. Jako logičtější cestu vidím dorovnání vlastního příjmu a dobrým příkladem jsou stavební materiály. Výrobce Ytongu neřeší elektřinu, protože průběžně zdražil o 200 procent.
Současně mám pocit, že majitelé panelů trošku kecají sami sobě a příkladem je letošní léto. Slunce nic moc, za chvilku zima a zase nebude nic. Ano, pokud to budu mít na střeše haly s xx tis. m2, potom už to je jiná kávička.
Dopady o kterých píše Cháron ještě možná lidem nedocházení, stejně tak jako doposud nevyřešená likvidace elektro aut v masovém měřítku, atd.atd ...
Němci vypínají svoje atomovky. Proto navýšení emisenek. Ono se hodí, když u nás zdraží elektřinu, náš odběratel bude muset snížit odběry, šetřit jak prase, aby se naše elektřina mohla prodávat do Německa. Nakonec nás tak ožebračí, že se budeme muset odpojit úplně. Pak se pár panelů bude hodit. Pokuď situace nebude tak zlá, že se budou muset prodat na žrádlo.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 8. 2021, 1:06

bobik píše: 9. 8. 2021, 9:33 To je důležitá informace.
Možná se někdy podívejte na datum, ze kterého je ten článek.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 8. 2021, 1:39

Co je v tom 9 let starém článku dnes jinak?
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 8. 2021, 2:44

bobik píše: 9. 8. 2021, 1:39 Co je v tom 9 let starém článku dnes jinak?
Cca 20-30x větší penetrace domácími solárními instalacemi, což i hasiči musí reflektovat?
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 8. 2021, 3:01

Pořád nechápu. Penetrace jako průnik zboží ke spotřebitelům? A co to má společnýho s hašením?
Milan199
Příspěvky: 2932
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

9. 8. 2021, 3:04

bobik píše: 9. 8. 2021, 3:01 Pořád nechápu. Penetrace jako průnik zboží ke spotřebitelům? A co to má společnýho s hašením?
Hasiči se s tím už setkávají běžně, mají vypracované postupy a vědí jak se mohou v daném případě chovat.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 8. 2021, 3:15

https://www.hzscr.cz/soubor/4-p-p-ml48- ... y-pdf.aspx
Jako že ti mohou nechat schořet barák, když neví jak je to tam zapojené pořád platí. Nejspíš se vyplatí tu elektrárnu hasičům nahlásit se všemi parametry a ještě udělat informační tabuli, kterou u baráku nepřehlédnou.
Naposledy upravil(a) bobik dne 9. 8. 2021, 5:05, celkem upraveno 1 x.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

9. 8. 2021, 3:17

Soused na chaloupce, tedy pán přes dvě ulice, ale my to tak nebereme. Má druhým rokem tepelné čerpadlo a dole v Ústí na baráku solární kolektory co mu honí klimošku, co chladí i topí.
Porovnávali jsme náklady na topení já mám 13kW elektrokotel, celoročně temperuju na 11 °C + když jsem tam topím na 21 °C. Kromě radiátorů mám v obýváku a v kuchyni kachláče, kde stopím tak 6-8 m3 dřeva. Letos to bylo skoro 9 m3, neb jsme byli na chalupě prakticky celou zimu a byla docela tuhá. Na elektro vyúčtování mi přistálo 22 tisíc korun za rok. On s tepelákem platil 24 tisíc, nemá náklady za ostatní palivo, taky temperuje a byl tam za zimu 2x. Byl vcelku zklamanej, protože tepelko funguje tak do 55°C a tahle teplota otopné vody nestačí na normální radiátory. Mnohem větší překvapení byla prý ta klimoška. V létě prý výborné, ovšem od podzimu výkon minimální. Do 0°C prý fouká mírně teplej a pod nulou už nic. Shodli jsme se na tom, že očekávání bylo podstatně větší. Bohužel by to chtělo udělat kompletní rekonstrukci jak baráku, tak topení. Koukal jsem se na ceny u Ptáčka hliníkovejch radiátorů a hrůza. Při ceně toho tepelného čerpadla 230000korun a úsporách proti mým nákladům se to snad ani nezaplatí. Na každý usrání musí přijít technik, povinné revize freonového okruhu, nevím nevím. Asi půjdu vymýšlet fůzní reaktor, to možná bude levnější. :lol:
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

9. 8. 2021, 3:30

bobik píše: 9. 8. 2021, 3:15 https://www.hzscr.cz/soubor/4-p-p-ml48- ... y-pdf.aspx
Jako že ti mohou nechat schořet barák, když neví jak je to tam zapojené pořád platí. Nejspíš se vypaltí tu elektrárnu hasičům nahlásit se všemi parametry a ještě udělat informační tabuli, kterou u baráku nepřehlédnou.
Když jsem byl na posledním školení 50, tak nám ten pan inženýr krom jiného říkal, že ani s 50 nemůžeme zapojovat solární panely, že to mohou pouze speciálně vyškolení elektrikáři. To bylo před 3 rokama. A to u solárů jsou většinou olověné akouše, lithiáky jsou úplně jiná liga. Nabíjel jsem dvoučlánkovej LiPol, malej 5x10x1 cm. Neměl jsem nabíječku a tak jsem to dal na tráfko, co dává 7V. Jednoduchej počet 3,7+3,7 to je 7,4V nominál, maximum někde u 8V. Smůlička byla, že jeden článek byl bolavej a těch 7V šlo z větší části na ten druhej článek. Ještě, že jsem dělal ve druhé půce garáže. Rána a plamen až ke stropu. Vzal jsem sněhák osněžil, vypnul elektriku a mazal pro kýbl s vodou. 2-3 minuty víc ne a už ta svině rozmrazila sníh a zase začínala hořet. Ve vodě se sice uklidnila, ale teplá byla ještě druhej den.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“