Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 8. 2021, 3:57

bobik píše: 9. 8. 2021, 3:15 Nejspíš se vypaltí tu elektrárnu hasičům nahlásit se všemi parametry a ještě udělat informační tabuli, kterou u baráku nepřehlédnou.
To já samozřejmě nezpochybňuju.
Jenom jsem naznačil, že i tady je třeba brát v úvahu faktor času a tedy stav poznání dané techniky.
Když všude jezdili koně a objevila se auta, tak se asi taky hasiči báli jen pomyslet na to, že by hořelo auto, plné nebezpečného benzínu.
Nebo z novější doby: když začal Covid, tak už jen při podezření se vše řešilo v přetlakovaných ochranných oblecích, jako by se zacházelo s Antraxem. Po 2 letech zkušeností už lidi s Covidem chodí i do kina a do hospody.

Ona ta vodivost hasicí vody zase není skvělá. Navíc se to dá řešit třeba přizemněním hadice. Kromě toho se dělají všelijaké havarijní odpojovače a podobně.

Hoření baterek je jiná věc (co zmiňoval lubbez).
Ale teda mezi námi - dát na baterky v neznámém stavu tvrdé externí napětí, bez balanceru a bez sledování aspoň ze začátku - to si nějaké to důraznější připomenutí, že "takto ne" asi zasloužilo. I když mu to samozřejmě nepřeju.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 8. 2021, 4:00

lubbez píše: 9. 8. 2021, 3:17 Kromě radiátorů mám v obýváku a v kuchyni kachláče, kde stopím tak 6-8 m3 dřeva.
Nejsem závistivý člověk. Ale tohle Ti opravdu závidím.
A blahopřeji k takové konstelaci.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 8. 2021, 5:08

lubbez píše: 9. 8. 2021, 3:30
bobik píše: 9. 8. 2021, 3:15 https://www.hzscr.cz/soubor/4-p-p-ml48- ... y-pdf.aspx
Jako že ti mohou nechat schořet barák, když neví jak je to tam zapojené pořád platí. Nejspíš se vypaltí tu elektrárnu hasičům nahlásit se všemi parametry a ještě udělat informační tabuli, kterou u baráku nepřehlédnou.
Když jsem byl na posledním školení 50, tak nám ten pan inženýr krom jiného říkal, že ani s 50 nemůžeme zapojovat solární panely, že to mohou pouze speciálně vyškolení elektrikáři. To bylo před 3 rokama. A to u solárů jsou většinou olověné akouše, lithiáky jsou úplně jiná liga. Nabíjel jsem dvoučlánkovej LiPol, malej 5x10x1 cm. Neměl jsem nabíječku a tak jsem to dal na tráfko, co dává 7V. Jednoduchej počet 3,7+3,7 to je 7,4V nominál, maximum někde u 8V. Smůlička byla, že jeden článek byl bolavej a těch 7V šlo z větší části na ten druhej článek. Ještě, že jsem dělal ve druhé půce garáže. Rána a plamen až ke stropu. Vzal jsem sněhák osněžil, vypnul elektriku a mazal pro kýbl s vodou. 2-3 minuty víc ne a už ta svině rozmrazila sníh a zase začínala hořet. Ve vodě se sice uklidnila, ale teplá byla ještě druhej den.
Kdybychom věděli co všechno nesmíme a měli německu poslušnou náturu, tak by to byl smutnej život. Ještě že většinou žijeme v blažené nevědomosti. :D
Milan199
Příspěvky: 2934
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

9. 8. 2021, 8:26

bobik píše: 9. 8. 2021, 3:15 ... Nejspíš se vyplatí tu elektrárnu hasičům nahlásit se všemi parametry a ještě udělat informační tabuli, kterou u baráku nepřehlédnou.
Nějak se mi při čtení "informační tabuli, kterou u baráku nepřehlédnou" vybavil sud. :)
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

9. 8. 2021, 10:10

Obecně se to řeší v průmyslové oblasti u rodinných domků nevím takovým total stopem.
Před výrobní nebo jinou halou je krabice a v ní je tlačítko co po aktivaci ihned odpojí celý objekt od elektrické energie. Pak se jde hasit.
r4cv
Příspěvky: 2692
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

10. 8. 2021, 5:43

Ak nieco zlyha, hasici si "vypnu" rozvadzac kratkymi davkami vody. Maju to nacvicene, aspon ti profesionali, co bezne hasia priemyselne objekty.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

10. 8. 2021, 7:04

ZDENEK1.DOLEZAL píše: 9. 8. 2021, 10:10 Obecně se to řeší v průmyslové oblasti u rodinných domků nevím takovým total stopem.
Před výrobní nebo jinou halou je krabice a v ní je tlačítko co po aktivaci ihned odpojí celý objekt od elektrické energie. Pak se jde hasit.
Jenže u panelů potřebuješ odpojit ty panely a případně baterky.
A pokud hasiči neví, jak jsou pospojované panely (co z nich leze) nebo na jaké napětí jsou ty baterky, tak se jim do toho moc chtít nebude.
Nikdo neví, jestli náhodou nemáš v baráku ostrov, na baterkách 500 V a měniče, co pořád do rozvodu pumpují 230 V a 3x 400 V.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

10. 8. 2021, 8:51

Nasral jsem se na ty zelený mozky a začal jsem trochu počítat, jak to s tím CO2 je. Přeci změna 0,001% CO2 v ovzduší nemůže mít tak velký vliv. No první co mě zarazilo, tak že lidí je 15/km2 zemského povrchu. Měl jsem představu, že ta naše planeta je trochu větší a že na člověka bude připadat několik km2. Takže dalším výpočtem jsem došel k tomu, že jeden člověk zabere čtverec 254m. A když budu uvažovat s atmosférou o výšce 5km, tak mi vyjde že na člověka vychází krychle vzduchu o straně zhruba 700m. V té krychli je tak 1700t CO2. Jeden člověk vyprodukuje 10t CO2 ročně. Těch 10t by mělo obsorbovat 6ha země. Vychází mi 0,2kg/m2 za rok a 0,4g/m2 za den. .......no když si představím, že 6ha mě má živit, šatit, hřát a poskytovat zábavu tak už se to nezdá na nějakou hitparádu. A když vezmu do úvahy že půda je 1/3 povrchu Země tak z 6ha jsou jen 2ha a když půjdu dál, že vhodné půdy určitě tolik není, tak mi zbývá pod 1ha. A to to vlastně musí uživit i jiné živočichy než člověka. No moje víra, že člověk může za globální oteplování pod 1% je trochu nahlodaná. Jsem víc nasranej než na začátku. Zlatý časy skončili. Když si dám do souvislosti co se děje s naší společností, tak to vypadá, že máme skutečně skrytou pologlobální vládu co tu společnost bude regulovat a omezovat. Sbohem občanská práva a sbohem svobodo. Proto se tak propaguje LGBT a narušuje rodina. Čím více LGBT, tím méně narozených dětí. Jen tedy nevím, jak to vyřeší s machometány, ty s množením mít problém nebudou. Proto se vypustil covid. Ani ne pro snížení populace, ale pro prosazení zákonů omezující občanská práva a pro posun k autoritářské totalitní společnosti. Když si to tak nějak srovnám v hlavě, tak nejspíš nic jiného nezbývá. Naše svoboda končí u svobod druhého člověka a s přibývajícím počtem lidí se ty hranice svobody kolem nás logicky zmenšují a hodnota člověka klesá. Proto pokuď to ještě jde, pořiďte si ty soláry. Pomůžou snížit tempo ožebračování. A snížíte nadprodukci CO2.
Přílohy
Klima.zip
(3.7 KiB) Staženo 47 x
Naposledy upravil(a) bobik dne 10. 8. 2021, 11:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2021, 9:14

ten zacatek prispevku zni docela dobre ta druha pulka zavani dost velkou paranoiou
samozrejme ze to jsou blbosti a konspirace ktere nelze dokazat a v mnohem snadno vyvratit

k tomu pridam kousek odjinud

kam asi poroste cena elektriny az bude potreba energie pro takovato auta

https://vtm.zive.cz/clanky/svet-zaspal- ... ZWQjIASJ8o

nabit za 8 minut, dojezd 1000km, docetl jsem se ze to nabiji skoro 500 kW to bude parada az se budou tahat nove kabely a stavet nove elektrarny, to se teprv bude zdrazovat a vytvaret zbytecne nakladove polozky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

10. 8. 2021, 9:19

robokop píše: 10. 8. 2021, 9:14 ten zacatek prispevku zni docela dobre ta druha pulka zavani dost velkou paranoiou
samozrejme ze to jsou blbosti a konspirace ktere nelze dokazat a v mnohem snadno vyvratit

k tomu pridam kousek odjinud

kam asi poroste cena elektriny az bude potreba energie pro takovato auta

https://vtm.zive.cz/clanky/svet-zaspal- ... ZWQjIASJ8o

nabit za 8 minut, dojezd 1000km, docetl jsem se ze to nabiji skoro 500 kW to bude parada az se budou tahat nove kabely a stavet nove elektrarny, to se teprv bude zdrazovat a vytvaret zbytecne nakladove polozky
To přijedeš pod Dlouhé stráně, oni pustí vodu dolů, nabije to tak 4 auta a bude se zase čerpat nahoru, aby nabili další a nezatěžovala se soustava proudovými rázy.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

10. 8. 2021, 9:49

Jako dítě jsem četl sci-fi knížku kde se elektřina získávala z nebes. Pomocí vzducholodí a kabelu se odsávala z bouřkových mraků.

Když to někdo trošku poladí tak bude mít nabito při bouřce za pár desítek milisekund :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2021, 9:59

No pro mě je zajímavá spíš ta baterie , to by znamenalo bez lithia ,niklu ,kadmia atd ? asi jo, grafen je vlastně uhlík a ten nijak vzácný není ,jen jde o způsob zpracování .
Těch 1000km je taky bomba ,to už si umím představit i dlouhý nabíjení nebo docmrndávání když baterie nemá paměťový efekt.
Naposledy upravil(a) fmodel dne 10. 8. 2021, 10:02, celkem upraveno 1 x.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2021, 10:01

ty baterky jsou zajimave ne ze ne
mozna by to mohlo vykrejvat ty spicky v siti a nemuselo by to byt ultra drahe jako doted
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 8. 2021, 10:39

Někteří z vás tady zminuji odpínače. To je krapet mimo mísu, když řešíme napětí stovek voltů přímo na ploše střechy a panelů.
LGBT to je už úplný peklo. Sportovec si nechá fiknou pindoura, nasype se estrogenem a soutěží jako žena. V době minulé ( a nejsem žádný zastánce komoušů) by podobná monstra dostala elektrošoky, studené obstřiky, prášky a případně klec. Dnes si LGBT v pracovní době zaberou zasedačku, protože na to ze zákona mají nárok, to je přeci už moc.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 8. 2021, 11:20

robokop píše: 10. 8. 2021, 10:01 ty baterky jsou zajimave ne ze ne
mozna by to mohlo vykrejvat ty spicky v siti a nemuselo by to byt ultra drahe jako doted
Stacionární sady grafenových baterií můžou teoreticky nabíjet ty baterie v autě a potom se pomalu dobíjet.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“