Zdražování elektřiny

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

29. 9. 2022, 6:31

od QNX » 29 zář 2022 19:26
Myslím, že bude zajímavé v tomto tématu pokračovat třeba za půl roku :)
Možná za půl roku my dva ani nepípnem ze strachu, aby nás neodvedli nějací ozbrojenci. :( Pročeský očividně znamená proruský. Díky lapovy a spol za vysvětlení.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

29. 9. 2022, 6:45

QNX píše: 29. 9. 2022, 4:32 ...... Normálně bych s Ruskem obchodoval, pokud by to bylo výhodné. Tam kde by to výhodné nebylo, tam bych neobchodoval. To je tak složité pochopit? ......
pokud si dobře pamatuju, tak už jsme s (téměř výhradně) ruskem (SSSR) jednou 40 let obchodovali - a moc rovný a dobrovolný obchod to tenkrát nebyl
skončilo to nevymožitelným dluhem asi 20 GKčs v dumpingových cenách konce 80 let
tj. přepočet na dnešní ceny tak 400 GKč
vlastně vymohli jsme to - zašmoulili to proruští kamarádíčkové
QNX píše: 29. 9. 2022, 4:32 ....
A ano, aby bylo možné obchodovat, tak se musíme zbavit protiruské vlády (jak v ČR, tak EU).
.....
neodpověděl jsi mi na otázku, kým tu současnou vládu chceš nahradit !!!!!
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 9. 2022, 6:48

QNX píše: 29. 9. 2022, 6:22 prochaska: Já nežiju v Polsku, nebo v Pobaltí, takže jejich konflikty nejsou moje konflikty. Možná je to tvůj konflikt, ale můj rozhodně není.
Jen bych prosil o vysvětlení, proč jsou ukrajinci agresoři a Rus ne. A kdo rozpoutal tuhle válku? Kdo zabírá území? A jak daleko má namířeno. Válka bude tvoje, až je budeš vítat na svém dvoře, nebo kdy?
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 9. 2022, 6:59

filla píše: 29. 9. 2022, 5:49
t256 píše: 29. 9. 2022, 4:38
QNX píše: 29. 9. 2022, 4:11 ...normálně bych začal obchodovat všude tam, kde by to bylo výhodné. Dokud jsme v EU, tak to není reálné.
A kdy ti dojde ze obchodovat s ruskem je nebetycna pitomost?
Az ti zastavi dodavky kdykoliv se jim neco znelibi? (pardon, to uz se stalo)
Az zacnou na ukrajince hazet atomovky? (coz nejspis nebude dlouho trvat)
Az za tve prachy vyrobene tanky rozjezdi tvuj domecek?
Az poleti ruska kulka smeren k tvemu celu?
Pak ti dojde zes byl pitomec, kdyz jsi chtel obchodovat s kazdym?
To uz ale bude trochu pozde, nemyslis?
a kdyz z ruskem obchodovat nebudem, tak tebou vyjmenovane nehrozi?
Rus rozumi jedine sile, psal jsem to tu uz pri utocich na Vrbetice a pisu to znovu.
Zdejsi dezolati se tomu usklibali, ale tak to proste vzdy bylo.
Pokud nedostane pres drzku, bude se roztahovat dal.
Ted pres drzku dostava a nejaky navrat sve sfery vlivu do oblasti jako pred r. 89 a podobne chore blaboly co vedl na zacatku valky uz ani nepomysli.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2022, 7:05

bobik: Možná, nebo se najednou všude vyrojí spousty disidentů a budou vzpomínat, jak dělali revoluci. To už tady bylo mnohokrát :lol:
Nechal bych to uležet a uvidíme.

Josef: Já jsem nepsal, že Rusko není agresor. Já jsme psal, že to je válka více agresorů, takže v ní není žádná správná strana na kterou by se bylo možné přidat.
Naposledy upravil(a) QNX dne 29. 9. 2022, 7:08, celkem upraveno 2 x.
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

29. 9. 2022, 7:05

keď už o rusoch, tak zopár myšlienok o rusoch od rusov :
( už teraz viem že to niektorí nepochopia...ale ostatných to hádam pobaví a poučí )

F. M. Dostojevský:
"Rusi sú národ, ktorý kočuje po Európe a hľadá, čo je možné zdemolovať, zničiť a to len pre zábavu."



Michail Jevgrafovič Saltykov-Ščedrin (1826-1889):
"Prebuďte ma za 100 rokov a opýtajte sa, čo sa deje v Rusku, a ja okamžite odpoviem - pijú a kradnú."



M. J. Lermontov:
"Zbohom neumyté Rusko krajina otrokov a krajina pánov."



A. S. Puškin:
"O aký hrubý je náš ruský jazyk."



L. N. Tolstoj:
"Moskovje (časť Kyjevskej rusi) je mongolská tajga, divoká a zvieracia."



M. A. Bulgakov:
"Rusi nie sú národ, ale dobytok. Hulváti, divoká horda, vrahovia a zlodeji."



M. A. Gorkij:
"Charakteristickým rysom Rusov, je ich sadistická krutosť."



S. T. Aksakov:
"Aké ťažké je žiť v Rusku, v smradľavom centre fyzického a morálneho rozkladu, podlosti, klamstva a zlodejstva."



I. S. Turgenev:
"Rus je najväčší a najdrzejší klamár na celom svete."



I. S. Šmelev:
"Rusko je národ ktorý nenávidí slobodu, zbožňuje otroctvo, má rád okovy na svojich rukách a nohách, je špinavý fyzicky a morálne, kedykoľvek pripravený kohokoľvek utláčať."
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 9. 2022, 7:07

QNX píše: 29. 9. 2022, 6:22 prochaska: Já nežiju v Polsku, nebo v Pobaltí, takže jejich konflikty nejsou moje konflikty. Možná je to tvůj konflikt, ale můj rozhodně není.
Az ti bude nekdo vecer v parku rozbijet tu tvou drzku a ja pujdu kolem, reknu jen ze je to tvuj problem a necham aby se na tobe smazky vyradily a obraly te s tim, ze to neni muj konflikt.

Nebo nebudu takova sobecka a pokrytecka mrdka jako ty a aspon zavolam policajty nebo ti proti utocnikum pomuzu?
Co myslis, v kterem pripade budes nasledne spokojenejsi?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 9. 2022, 7:14

QNX píše: 29. 9. 2022, 7:05 bobik: Možná, nebo se najednou všude vyrojí spousty disidentů a budou vzpomínat, jak dělali revoluci. To už tady bylo mnohokrát :lol:
Nechal bych to uležet a uvidíme.

Josef: Já jsem nepsal, že Rusko není agresor. Já jsme psal, že to je válka více agresorů, takže v ní není žádná správná strana na kterou by se bylo možné přidat.
Když už se nemůže popravdě odpovídat na položené otázky, tak se to nechá uležet. Jak geniální!
Psal jsi, že Rusko reaguje na agresi z Ukrajiny. Takže Ukrajinci jsou dle tebe agresoři, jo? Kolik je tedy to "více agresorů" a kdo to konkrétně je?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 9. 2022, 7:19

t256 píše: 29. 9. 2022, 7:07
QNX píše: 29. 9. 2022, 6:22 prochaska: Já nežiju v Polsku, nebo v Pobaltí, takže jejich konflikty nejsou moje konflikty. Možná je to tvůj konflikt, ale můj rozhodně není.
Az ti bude nekdo vecer v parku rozbijet tu tvou drzku a ja pujdu kolem, reknu jen ze je to tvuj problem a necham aby se na tobe smazky vyradily a obraly te s tim, ze to neni muj konflikt.

Nebo nebudu takova sobecka a pokrytecka mrdka jako ty a aspon zavolam policajty nebo ti proti utocnikum pomuzu?
Co myslis, v kterem pripade budes nasledne spokojenejsi?
Proboha, v žádném případě nic nedělej, jenom by jsi podle něj přiléval olej do ohně! A to on přeci nechce! A nedej bože mu třeba hodit nějaký klacek, když jej tlučou baseballovýma pálkama. Víš jak by tě potom zjebal, že jsi jen vygradoval násilí? :lol:
A ještě se těch týpků zeptej, zda by s nebou neudělali nějaký dobrý obchod.
Naposledy upravil(a) Josef dne 29. 9. 2022, 7:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

29. 9. 2022, 7:39

https://forbes.cz/vladnete-vy-nebo-cez- ... remierovi/
Nejspíš nějaký proruský trol ten pan Josef Grill. On si myslí, že vláda by něco měla dělat a nenechat to na trhu. No fuj, působí na mě trochu pročesky, tedy co plácám, prorusky, když myslí na životní situaci běžných občanů. Na bídu se nesmí myslet, na Rusa se musí vyrazit. Že jo. Už jsem v obraze? Né. Sakra furt mě něco uniká, situaci nechápu.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2022, 7:42

Josef: Přečti si znovu mé příspěvky, už bych se jen opakoval. Pokud to nepochopíš ani při opakovaném čtení, tak se tím netrap. Prostě vypni počítač a jdi na frontu bránit své hodnoty.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 9. 2022, 7:47

QNX píše: 29. 9. 2022, 7:42 Josef: Přečti si znovu mé příspěvky, už bych se jen opakoval. Pokud to nepochopíš ani při opakovaném čtení, tak se tím netrap. Prostě vypni počítač a jdi na frontu bránit své hodnoty.
Psal jsi, že Ukrajina je agresor? psal. Tak proč? Hele položil jsem ti konkrétní otázky na tvoje výplody a ty nejsi schopen konkrétně odpovědět. Což je u tebe zvykem. Kolik je terdy agresorů, a kdo to je? Tak se přemož a ještě jednou, jo?
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

29. 9. 2022, 9:03

bobik píše: 29. 9. 2022, 6:31
od QNX » 29 zář 2022 19:26
Myslím, že bude zajímavé v tomto tématu pokračovat třeba za půl roku :)
Možná za půl roku my dva ani nepípnem ze strachu, aby nás neodvedli nějací ozbrojenci. :( Pročeský očividně znamená proruský. Díky lapovy a spol za vysvětlení.
Nemám pocit, že bych ti cokoliv vysvětlil. Je mozne, až skoro jiste, žes nepochopil vůbec nic :lol:.
Spíš to vypadá jako ublizenost :D.
Ale polemizovat (dá-li se o polemice vůbec hovořit) budu klidně dal...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2022, 9:22

QNX píše: 27. 9. 2022, 10:55 Josef: Jo, podpora od klávesnice, to těm chudákům fakt pomůžeš :lol: Asi neumíš číst. Já tu válku nepodporuju, jsem proti ní a za spravedlivou ji nepovažuju, ale to neznamená, že na povel propagandy začnu nenávidět Rusko. Taková ovce nejsem.
Mě by taky zajímalo, čím tě tak ti rusáci okouzlili, aspoň ať mám nějaký jiný vhled do té říše chlastu, smradu a hnusu.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

29. 9. 2022, 9:43

QNX píše: 29. 9. 2022, 11:13 fmodel: Nějaká ložiska na Ukrajině jsou, ale na těžbu to není nic snadného. Ukrajina se těžbu pokoušela rozjet už delší dobu, ale moc úspěšná nebyla. Další problém je v tom, že většina těch ukrajinských ložisek už Ukrajina nemá pod kontrolou a některá už dokonce jsou na ruském území. Spoléhat na tyto zdroje není reálné.
Rumunsko je trochu nadějnější, ale z hlediska objemů to žádná sláva nebude. To bude spíš plus pro Rumunsko, ale nám to nepomůže.

prochaska: Jak chceš dosáhnout nezávislosti třeba v těch hnojivech? Kde vezmeš například jen ty základní živiny N, P a K? Jak chceš dosáhnout nezávislosti v energiích? Jak chceš vyvážet průmyslové výrobky, když pro jejich výrobu nemáš suroviny a nemáš ani energii? Nebo je nakoupíš, ale za takovou cenu, že z nich uděláš zcela nekonkurenceschopné výrobky?
Zajímavé počtení: https://www.novinky.cz/clanek/valka-na- ... u-40399497
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“