covid - to byl ale dlouhej tunel ...

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

8. 12. 2021, 12:05

chb píše: 8. 12. 2021, 10:42 mám názor, že tím musí projít každý - dřív nebo později to statisticky musí chytit. Jaký bude mít průběh dost záleží na tom v jaké je kondici - a to v souhrnu predispozic, celkové kondice těla a zda už něco podobného potkal ať už v podobě očkování, slabého nakažení a pod.

...
Vítej zpět, Víťo!
Hlavně že jsi už OK a máš dokonce chuť se podělit o zkušenosti.

Měl jsi ale štěstí, nejen vzhledem k tomu v jakém stavu zdravotníctví obecně je... o personálu v něm ani nemluvě. Jsou to také jenom lidi a dva roky v jednom kole se na nich podepsat musí a nějaké čekání pár hodinek na chodbách je jenom škobrtnutí. Při ještě hoším průběhu by ale mohlo být už fatální... lepší je v této době se takovému setkání preventívně vyhnout.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2021, 12:23

ano, presne tak, jen jsem prisel o iluze
bobik píše: 8. 12. 2021, 11:43
Celkove z toho mam depresivni pocit ze jsme jako lidstvo selhali v naprosto zakladnich vecech.
Lidstvo je furt stejný, jen jsi trochu víc nakouknul pod pokličku. :)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1175
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

8. 12. 2021, 12:29

Podľa mňa tých mutácií musí byť viac ako tvrdia a tie rozdielne priebehy zodpovedajú tomu, ktorého vira chytil.
Vzhľadom na rôznorodosť priebehov sa divím že neexistujú rôznorodé postupy pri výbere očkovacej látky. Čo ak to závisí od krvnej skupiny, množstva bielych krvinek, alebo ja neviem čoho individuálneho - to by sa malo otestovať jednotlivo u každého, samozrejme keby tušili od čoho to závisí!!!! Nedá sa očkovať jednou látkou to čo má u každého iný priebeh. Ak mal dakto tuberkulózu, tak mal rovnaký priebeh a všetci mali rovnakú vakcínu, logicky.

Takže kým toto niekto nevykoumá, je očkovanie na úrovni LOTTO. Buď pomôže alebo ešte zhorší, prípadne vôbec neochráni. Niečo ako s transfúziou krvi. Zdalo sa to na začiatku jednoduché, výsledok bol hókus-pókus, až kým neobjavili krvné skupiny. Nechcem tým strašiť zaočkovaných....

Ešte taká úvaha - možno je to ten spomínaný koniec sveta, ktorý mal byť okolo r.2000 (2012 a pod.). Nie koniec celého sveta ako zemegule či vyhynutie ľudstva, ale možno iba koniec sveta ako sme ho doteraz poznali. Svet sa pretvára a myslím že už nebude nič tak ako bolo, ono sa to nevráti už do pôvodných koľají. Takže asi šťastie bude priať pripraveným. Zmienky o zmiznutých vyspelých civilizácií už z histórie poznáme, dôvod však väčšinou nevieme. Možno Európa končí svoju vyspelú púť, obsadia ju migranti. Mocenská veľmoc sa presunie do inej časti sveta -Čína, Rusko... Možno príde doba že budeme raz vďační za to keď sa nás ujme Rusko. Aj Rímska ríša raz skončila... Toľko ako to vidím ja ....

K testovaniu -žena má kolegyňu, čo sa cítila zle. Bolesti brucha, zlé trávenie, teplota. AG ani PCR test nič neukázal. Zistili to až z odberu vzorky z oblasti brušnej dutiny - že je pozitívna - ten Covid bol iba dole v črevách... desivé.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2021, 12:42

Ockovaci latka obsahuje porad ten samy kod na ten samy spike protein. Nejaka individualizace tady dava smysl myslym jen na urovni davky a rozlozeni v case ale nejsem na to odbornik.

Ruzen spike proteiny davaji smysl s jednotlivymi mutacemi. Tedy aktualizace ockovani podle novych mutaci.

Vedlejsich mutaci jsou miliardy druhu ale sleduji se pouze ty vyznamne, ty co preziji a maji nejake dominantni vlastnosti takze potom v populaci vytlaci slabsi sourozence. To v co to v tobe zmutuje se nade predem urcit protoze je to dilem nahody pri chybnem kopirovani geneticke informace pri mnozeni viru.

Co se tyce nejakeho predpovidani vzajemnych reakci tak je to taky zatim nemozne protoze je to prilis komplikovane i pro nejvykonejsi pocitace sveta.

Co se tyce analyzy a sekvenovani cele DNA kazdeho jednotlivce tak nad tim se taky neuvazuje protoze je to zatim velmi nakladne. Nekde jsem zachitil ze kompletni sekvenovani stoji asi 50 000,- Kc na cloveka a je to asi 150G dat. Co se pak da efektivne s temi daty delat, jestli se daji vuci cemu porovnavat tak to je otazka.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

8. 12. 2021, 12:49

bobik píše: 8. 12. 2021, 11:43
Celkove z toho mam depresivni pocit ze jsme jako lidstvo selhali v naprosto zakladnich vecech.
Lidstvo je furt stejný, jen jsi trochu víc nakouknul pod pokličku. :)
Súhlas. Kto neverí stačí napr. prečítať skrátený Dekamerov od Boccaccio. Cudzoložstvo je tam pomerne vtipne opísané. :lol:
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

8. 12. 2021, 12:50

shaolin píše: 8. 12. 2021, 12:29 Takže kým toto niekto nevykoumá, je očkovanie na úrovni LOTTO. Buď pomôže alebo ešte zhorší, prípadne vôbec neochráni.
toto nemôžeš myslieť vážne
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 755
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

8. 12. 2021, 12:56

Když už se tady tak filozofuje, tak si dovolím jedno provokativní prohlášení:

Kód: Vybrat vše

Konec světa tak, jak ho známe, nastává každý den.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

8. 12. 2021, 1:09

Mr. MR píše: 8. 12. 2021, 12:56 Když už se tady tak filozofuje, tak si dovolím jedno provokativní prohlášení:

Kód: Vybrat vše

Konec světa tak, jak ho známe, nastává každý den.
Tak já znám jiné:

Konec světa nastal podle mých výpočtů 31. 12. 2008, bohužel všichni byli tak vožralí, že si ho nikdo nevšimnul :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

8. 12. 2021, 2:06

Grad píše: 8. 12. 2021, 12:05
chb píše: 8. 12. 2021, 10:42 mám názor, že tím musí projít každý - dřív nebo později to statisticky musí chytit. Jaký bude mít průběh dost záleží na tom v jaké je kondici - a to v souhrnu predispozic, celkové kondice těla a zda už něco podobného potkal ať už v podobě očkování, slabého nakažení a pod.

...
a nějaké čekání pár hodinek na chodbách je jenom škobrtnutí.
jako škobrtnutí beru ... obvoďák / zápal plic na levé plíci, přijímací doktor / na levé plíci, komentář k rentgenu / na pravé

ale zaplatit speciální sanitu, 4 skafandry a jejich rychlou reakci ... a pak mne odložit mezi normální pacienty beru jako systémovou chybu.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

8. 12. 2021, 2:58

dopíšu pár detailů - třeba to k něčemu bude a pak to zde uzavřeme, 600 stránková diskuse na covid tu už je.
(s výjimkou těch, co to prožili či to měli a chtějí něco doplnit)

když se to rozjelo začal právě víkend, teploty 38,5-8C jsem řešil jen pocením, pak klesly a držely se většinově pod 38 C, 4 den na test PCR jsem si klidně sám dojel. 5-6 den, jo, je mi blbě, nikam nemusím a tak ležím.
7 den - zase bude víkend, obvoďák se bál komplikaci, tedy směr nemocnice, 3x velká kapačka, nějaké vitamíny - po týdenním deficitu tekutin to co vyteklo po první kapačce vzali na rozbor moči, výsledkem byl stránkový seznam léků, který obvoďák dost proškrtal - a poslali mne domů
nemocnice mi začala píchat ZIBOR (pomáhají zabraňovat srážení krve v krevních cévách. ..... například v žilách nohou a/nebo plic (hluboká žilní trombóza a/nebo plicní embolie).
jinak C, D, zinek
obvoďák mi dal Novalgin, ten mi pomáhal (Paralen nedoporučil)
něco na žaludek, nepozoroval jsem vliv
doporučil ucucávat cocacolu - složení a dávky cukru pomáhaly, jinak semtam kolečko rohlíku, piškot, pár lžiček banánu
někde okolo 9 dne zmizely teploty
poslední 3-4 dny ale začaly záchvaty paniky - nikdy mi nechyběl kyslík, jak při měření, mluvení, to bylo v pohodě, ale při těchto záchvatech 3-4 za den, jsem vyšponoval dechovou frekvenci na nádech/výdech za 1 vteřinu ... do dvou minut to vždy přešlo

14 den jsem už měl vnitřně zase sbaleno do nemocnice, obvoďák mne prohlédl a nic kritického nenašel - tedy mne uklidnil, předepsal silná antidepresiva - po delší době jsem se v klidu vyspal (a měl noc plnou růžových snů, já na to snad přejdu :-) )
ráno 15 den klasika, teplota, tlak, kyslík, injekce do břicha, vitamíny, zinek, Novalgin, zobnout preventivně antidepresiva
- a průjem jak hrom, netuším kde se po 14 dnech půstu to vše vzalo, bylo toho hodně ... a pak jsem se šel s chutí normálně nasnídat, úžasný pocit.
16 den jsem už žral jak zjednaný, jo, opatrně, dietně ale s chutí. Pomalu jsem začal vysazovat léky, odložil termosku s čajem, dopil poslední colu, přestal hlídat teplotu, tlak, kyslík a kde mám mísu na blití ...

----------
covid začal u partnerky = spadla do 14 denní izolace a měla lehký průběh = stala se ošetřovatelkou na plný úvazek, moc moc jsem jí za její pomoc vděčný.

----------
hádání o covidu obecně vraťte do příslušného vlákna, sem už max jen zkušenosti "přeživších" :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 992
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

8. 12. 2021, 3:06

Jedna rodinná zkušenost. Moje dcera (13) očkovaná. Ve třídě očkovaných dalších 7. Celkový počet žáku ve třídě 26.
Zůstalo jich ve třídě všech 8..... Ostatní kompletně polehali. Teď už naštěstí se všichni v pořádku vrátili.

Vytočila mě ale jedna věc. Předtím se testovali všichni očko/neočko. To považuju za jediné správné.
A teď? Škola prostě najednou dostává testy jenom pro neočkované anebo pro ty co ten sajrajt neprodělali.
Takže jsme si za svoje nakoupili testy a pokračujeme v tom na vlastní pěst - stát evidentně nemá zájem.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

8. 12. 2021, 3:20

Martinhora píše: 8. 12. 2021, 3:06 ... stát evidentně nemá zájem ...
"Stát" neexistuje, existují konkrétní funkce a na nich konkrétní jedinci - případně je ta množina vetší ...
Pokud se pořád bude tvrdit, že "stát" nemá zájem, tak to "stát" ani nebude řešit ...

Ano, odpovědnost se pořád rozplizává, ale pořád platí, že ryba smrdí od hlavy .... případně od "podhlavy"
A tu hlavu si někdy volíme i přímo (teď už dokonce 2 nejvyšší fce ve státě - protože šéf vítězného objektu (strana/koalice) bývá obvykle premiérem) ... zatím to vypadalo tristně, většina si pamatuje jen ten poslední volební výkřik, ne průběžné jednání od (např. posledních voleb ...)
Jak asi dopadne Babiš for president?
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 992
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

8. 12. 2021, 3:29

A nepřipadá ti, že je úplně jedno kdo tam je??? Mě jo. A teď to bude jen z bláta do louže.
Směr je dávno daný .... a nezvratný
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

8. 12. 2021, 3:39

nechme to tu na nemoc - na stát máte hospůdku a na očkování vlákno jinde
:-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

8. 12. 2021, 4:08

Moje zkušenost.
očkovaný, druhá dávka 1.7., 132 kg, 180 cm, takže s ohledem na váhu jsem rizikový.
Asi jsem to chytil ve čtvrtek 25.11. V ten den jsem porušil linii práce-domů a šel si koupit boty.
Neděle 28.11. večer, bolest kloubů na rukách, mírný kašel, teplota 37,0°C, antigenní test negativní.
Pondělí ráno, teplota 36,9°C, mírný kašel, už bez bolesti kloubů, antigenní test negativní
Pondělí, odpoledne, mírný kašel, antigenní test pozitivní, odjezd na chalupu.
V úterý odpoledne volám doktorce (v úterý je od 14:00), dává mi zpětně od pondělí neschopenku a zadává do systému na PCR. Hned se objednávám na PCR test, první termín ve čtvrtek.
Úterý večer a středa večer mírné pálení v nose a na plicích, řeším inhalováním slané vody.
Ve čtvrtek už jsem v pohodě, teplota není, občas zakašlu, PCR test na 10:00, v 16:00 pozitivní výsledek. Stratil jsem totálně čich.
V pátek 3.12. volám doktorce, že jsem pozitivní, doktorka ihned zadává do systému požadavek na PCR test pro rodiče, ihned objednávám testy na úterý 7.12.

Co se týká rušení PCR testů. Rušil jsem test pro mámu, protože v sobotu zkolabovala a v sanitě zjistili, že má Covid. Rušení PCR testu probíhá klknutím na odkaz, který mi přišel na mail při objednání testu.

Izolace je 14 dní od PCR testu, takže do práce nastupuju 16.12., pokud se něco neposere.
Čich už se mi vrátil.

Shrnutí.
Zatím jsem kvůli Covidu zatížil zdravotní systém dvěma dávkami očkování, jedním PCR testem a třemi telefonáty s doktorkou. Je otázka, co si naúčtovala ona. Pak se můžu mrknout na výpis.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“