covid - to byl ale dlouhej tunel ...

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

8. 12. 2021, 8:39

(zvažoval jsem dlouho, zda se podělit a kam ... no, smazat to jde vždy)

třeba mé subjektivní informace někomu pomohou když ne ke zdraví, tak jen co se bude dít ...

Jsem čerstvě po covid, kyslík jsem nepotřeboval, nicméně, byla to tedy jízda ...
(66 let, neočkovaný)

od okamžiku, kdy paní přišla s pozitivním PCR testem do mého PCR testu přes veškerou snahu se dostat na test co nejrychleji - nabonzování na hygienu atd ... to trvalo 6 dní. Jinak řečeno, papír že jsem pozitivní jsem držel v ruce 5 den vysokých teplot, do té doby pro stát nejsem nemocný. Existuje různá podpůrná léčba - která umí zabrat, je-li podána 2-3 den nemoci, později to ztrácí význam.

Mimo teplot přes 38, vytrvalé bolesti břicha a lehkého zápalu plic byla jediná komplikace, že jsem v podstatě nedokázal nic pozřít a ani pít mi moc nešlo. 14 dní půstu bolavému tělu moc neprospívalo.

"to byl ale dlouhej tunel" - znáte ? citace z hry Cimrmana - Vražda v salonním kupé - po přestávce se zhasne, rozjede se opona ... a je ticho a tma ... a to tak dlouho, než začne většina diváků už nějak protestovat :-) Pak se rozsvítí a slovy "to byl ale dlouhej tunel" hra pokračuje.
U mne 14 den někdo rozsvítil a následující den ráno jsem byl "zdravý". Začalo to - večer nic a ráno vysoké teploty, skončilo to obdobně jednou nocí změny.

Poučení - je dobré mít připraveno aby teplota-obvoďák-nějaká léčba se stihlo do těch tří dnů.
(pokud chce někdo detaily - ptejte se, informací není nikdy dost)

--------------
dál už jen perličky z natáčení ...

Pro techniky - přihlásit se na placený PCR jde naklikáním pár osobních údajů - hygiena nakonec byla o den rychlejší - zrušení objednaného PCR jde ... vyplněním formuláře "reklamační protokol" a jeho odeslání mailem ???

7 den obvoďák mne pro jistotu poslal do nemocnice - sanita přijela do pár minut. 4 maníci ve skafandrech vypadali spokojeně, že sám nastoupím do auta. Dovezli mne do vstupní čekárny nemocnice, posadili mezi různé ostatní čekající pacienty ... a nechali 3,5 hodiny čekat. Na startovací covid oddělení jsme ten den za muže nastoupili 3. Druhý den mne poslali domů - opět, uklízečka ve skafandru likvidovala vše čeho jsem se dotkl - a pak s papírem v ruce mne vystrčili na chodbu ...
poučení - covid řádí v sanitce a při úklidu, jinak to většina personálu nějak extra neprožívá.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

8. 12. 2021, 8:45

Kamarád v tvém věku ho chytil hned na začátku. Nekuřák, téměř abstinent i když je to čistokrevný Hanák, vzalo ho to pořádně. Už ležel na chodbě na vozíku ve špitále, kde byl odsouzený na Exitus a když po 2 dnech ne a ne zemřít, rozhodli se lékaři ho léčit. Totálně mu zkolabovaly plíce a teď, když už to je rok, stále má problémy s dýcháním, když něco dělá.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

8. 12. 2021, 8:50

poučení - covid řádí v sanitce a při úklidu, jinak to většina personálu nějak extra neprožívá.
No jo, ale nošení skafandru přinese nemocnici tisíce Kč za den na osobu. Moje sestřenice dělá na covid-jipce či čem a je nucena nosit skafandr, i když covid prodělala. A vo tom to je.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 12. 2021, 8:59

bobik píše: 8. 12. 2021, 8:50 ... Moje sestřenice dělá na covid-jipce či čem a je nucena nosit skafandr, i když covid prodělala. A vo tom to je....
Prodělání Covidu neznamená, že ho nemůže chytit znovu.
A zdravotníků není nadbytek. Tak se vyplatí s nimi šetřit třeba tím, že je navlíknou do skafandru.
A vo tom to je.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

8. 12. 2021, 9:14

Mex píše: 8. 12. 2021, 8:59
bobik píše: 8. 12. 2021, 8:50 ... Moje sestřenice dělá na covid-jipce či čem a je nucena nosit skafandr, i když covid prodělala. A vo tom to je....
Prodělání Covidu neznamená, že ho nemůže chytit znovu.
A zdravotníků není nadbytek. Tak se vyplatí s nimi šetřit třeba tím, že je navlíknou do skafandru.
A vo tom to je.
Moje sestra dělá na interně a běžně jim tam covid pacienty vozí, i když by neměli. A nikdo tam ve skafandru nedělá. Tož k té ochraně zdravotníků.
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

8. 12. 2021, 9:20

chb píše: 8. 12. 2021, 8:39
byla to tedy jízda ... 66 let, neočkovaný)
mal si rezervovaný lístok na horskú dráhu
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 12. 2021, 9:53

bobik píše: 8. 12. 2021, 9:14 Moje sestra dělá na interně a běžně jim tam covid pacienty vozí, i když by neměli. A nikdo tam ve skafandru nedělá. Tož k té ochraně zdravotníků.
Já chodím k jednomu zákazníkovi, který vyrábí konstrukce z hliníkových profilů.
Když to tam ti borci řežou, tak všude z toho lítají špony, ale oni nenosí brýle.

Podle mě je oboje špatně. I u té Tvé sestry, i u těch bouchačů na pile.
kiko01
Příspěvky: 1595
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2021, 9:56

Hlavne ze si ustal bez vaznych komplikacii chlape, vela zdravia prajem a bez dalsich nasledkov ( mam par kamosov/kamosiek 25-35r co maju aj po pol roku problemy)
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

8. 12. 2021, 10:00

Mne trvalo 3 mesiace po kovide kým som sa dostal ako tak do formy. Preto som jazdil do práce na bicykli, stále to neni ono.
A najhoršie je to že sa očkovaní ľudia môžu motať kade tade a pritom prenášajú vírusy hore-dole. Hoci im to nič neurobí, kosia neočkovaných zaradom. Mali by im dať také isté podmienky ako nezaočkovaným, nechápem tú logiku výhod... Mne nedávno skončila záručná doba po prekonaní, tak neviem čo a ako dalej....
kiko01
Příspěvky: 1595
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2021, 10:14

shaolin píše: 8. 12. 2021, 10:00 Mne trvalo 3 mesiace po kovide kým som sa dostal ako tak do formy. Preto som jazdil do práce na bicykli, stále to neni ono.
A najhoršie je to že sa očkovaní ľudia môžu motať kade tade a pritom prenášajú vírusy hore-dole. Hoci im to nič neurobí, kosia neočkovaných zaradom. Mali by im dať také isté podmienky ako nezaočkovaným, nechápem tú logiku výhod... Mne nedávno skončila záručná doba po prekonaní, tak neviem čo a ako dalej....
No ja s manzelkou si robime ATG raz za cas aj ked sme ockovany, hlavne ked deti donesu nieco zo skoly pravidelne - kazdu chvilu ma niekto sopel/teplotu. Tiez si myslim ze by mezaskodilo aspon raz za cas pretestovat sa, len nie tym sialenym stylom ako minuly rok. Podla mna si sorav test na protilatky a budes aspon zhruba vediet nacom si, ak nechces ockovanie (mozno ti ho ani netreba realne)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 12. 2021, 10:32

shaolin píše: 8. 12. 2021, 10:00 ... Mne nedávno skončila záručná doba po prekonaní, tak neviem čo a ako dalej....
Vyhrnout levý rukáv a na 3 sekundy zatnout zuby.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

8. 12. 2021, 10:42

mám názor, že tím musí projít každý - dřív nebo později to statisticky musí chytit. Jaký bude mít průběh dost záleží na tom v jaké je kondici - a to v souhrnu predispozic, celkové kondice těla a zda už něco podobného potkal ať už v podobě očkování, slabého nakažení a pod.

Co můžeme a je potřeba - být připraven, mít v telefonu to správné číslo a okamžitě reagovat a jít do protiútoku - toto jsem nevěděl, nepřipravil a tedy neudělal.

Takto mi to připadá ve stylu - pane doktore, mám 40 horečky ... jo, stavte se za týden, třeba to nic neudělá.

Prodělání se slabým průběhem beru jako informaci, že tělo ví co s tím a moc mu to neublíží.
prodělání s horším průběhem - tělo si moc dobře zapamatuje co s tím příště má dělat,
ale možná také, že predispozice jsou špatné a tělo na to nebude stačit ani příště.

Dost bych vsadil i na hlavu - jak si to zapíše, zda tomu věnuje pozornost a tělo poslechne a onemocní, nebo zda to hlava, tedy i tělo, prostě ignorují.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

8. 12. 2021, 10:45

Mex píše: 8. 12. 2021, 10:32
shaolin píše: 8. 12. 2021, 10:00 ... Mne nedávno skončila záručná doba po prekonaní, tak neviem čo a ako dalej....
Vyhrnout levý rukáv a na 3 sekundy zatnout zuby.
tesať do kameňa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2021, 10:53

hlavne ze jsi ok, musime to jeste nejakou chvili preckat, treba za tim ten omikron udela tecku
ja mel na pocatku covidu hnusnou chripku ktera se tahla asi o 10 dni dele nez bezne.
Po ockovani jsem musel mit radu kontaktu ale nic jsem nepozoroval, prubezne obcas delam testy kdyz se citim nachlazeny nebo pro jistotu pred jednanim atp... ale zatim nic.

Vsechno je to o statistice do ktere casto chybi cisla. Treba jako to ktere udava pravdepodobnost u konkretni osoby ze bude mit velke potize. Nebo ty zmatlany cisla z uzisu kde to clovek musi analyzovat horem dolem aby odchytil ruzne chyby. Konce zahlcenim statniho aparatu a zdravotnictvi tj. neschopnost trasovat, reagovat na podezreni vcasnym potvrzenim, umoznit rychle podani leku.

Celkove z toho mam depresivni pocit ze jsme jako lidstvo selhali v naprosto zakladnich vecech.
Byt to nejaka zravejsi potvurka tak uz nas tu jsou hrstky jak v nejake post-apo filmu.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

8. 12. 2021, 11:43

Celkove z toho mam depresivni pocit ze jsme jako lidstvo selhali v naprosto zakladnich vecech.
Lidstvo je furt stejný, jen jsi trochu víc nakouknul pod pokličku. :)
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“