covid - to byl ale dlouhej tunel ...

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

StoupaCZ
Příspěvky: 543
Registrován: 2. 6. 2017, 8:12

9. 12. 2021, 7:08

Víťo, jsem rád že jsi to zvládnul!

Já měl Covid koncem ledna. Nejdřív jsem se jedno ráno probudil a úplná ztráta čichu, zavolal jsem obvodní, ta si mě zapsala si mně do systému na PCR Test a karanténu. Syn taky ztratil čich, žena v pohodě.
Následující noc jsem se začal dusit, nemohl se nadechnout. No po úvodním strachu jsem si řekl, že nebudu plašit a zkusím to vydržet do rána. Ráno jsem se vydal na Covid ambulanci do nemocnice, sám autem (mám to blízko). Tam mě hned změřili kyslík a po nějakém čekání udělali vyšetření, rentgen plic. Divili se, že v tom stavu jsem jel autem. Zjistili zápal plic, dostal jsem antibiotika jako podpůrnou léčbu. A protože se situace nezlepšovala, poměrně často jsem nemohl dýchat, byl jsem na ambulanci o 2 dny znovu. Dostal jsem ještě kortikoidy. Po nich mi bylo lépe, ale po snížení dávkování se opět přitížilo. No za nějakých 14 dní pominula teplota a hlavní příznaky, ale dušení se stále vracelo jednou za několik dní.
Manželce ani synovi nezjistili PCR testem Covid (u syna nejspíš špatné načasování), a manželka, ač byla celou dobu se mnou neměla vůbec žádné příznaky.
Když jsem měl nárok na očkování, a dostal první dávku, tělo zareagovalo bolestí kloubů a teplotou, trvalo to asi 1,5 dne. Neustále jsem chodil na malou. Po tom očkování ustalo vracející se dušení. Vakcína asi pomohla pročistit tělo a zbavit se zbytků viru.
Co je zajímavé, tak žena nereagovala ani na očkování. Jako by byla úplně imunní.
Sieg SX4, Interkrenn IKD-400, Vernier Minishape 28
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2021, 7:36

Dnes kolega vypravoval ze jeho decko melo ve skole ve tride epidemii streptokoka. Mezitim v druzine vychovatelka covid. Nakazila s ruznou uspesnosti celou skolu vsechny tridy vyjma te streptokokove kde nenakazila nikoho. Zajimava souhra. Byla i nejaka studie co zkoumala vzajemne ovlivnovani bezne rymy a covidu a vychazeli statisticky vyznamna cisla ve prospech ochrany rymou proti covidu. Ze by streptokok taky neumoznil covidu vstup do tela?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kaba2
Příspěvky: 73
Registrován: 8. 12. 2007, 9:20
Bydliště: Vyškov

10. 12. 2021, 12:18

Tady máte nějaké ty konspiračky z roku 2009
Ale sedněte si, hlavně od 27 minuty.


https://cdn.lbryplayer.xyz/api/v4/strea ... d00/2426e5
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

10. 12. 2021, 7:11

kaba2 píše: 10. 12. 2021, 12:18 Tady máte nějaké ty konspiračky z roku 2009
Ale sedněte si, hlavně od 27 minuty.


https://cdn.lbryplayer.xyz/api/v4/strea ... d00/2426e5
pro pomaleji chápající ... sem to nepatří, obecné téma na covid je zde viewtopic.php?t=35044&start=9015
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

10. 12. 2021, 8:50

Ty vole Víťo, já pokaždé, když čtu nějaký tvůj příspěvek v tomhle vláknu, tak se mi (ač 2x očkován) okamžitě přitíží. Zamkněte tohle vlákno a přejdi zase k cnc tématům :)
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

11. 12. 2021, 10:18

U nás to přitáhla domů žena. Pozitivně testovaná, takže já do karantény, test taktéž pozitivní.
Pět dní mi bylo ouvej. Čich a chuť OK, ale příšerná bolest hlavy, bolest kloubů, lapání po dechu. Nikdy jsem nic podobného nezažil a těch pět dní jsem ležel jak pytel brambor. Dnes téměř rok po nemoci mám problémy s dechem.
Jsem dvakrát očkovaný, protože se snažím udělat všechno proto abych to znovu nechytl, nebo alespoň s trochu mírnějším průběhem a rozhodně mě je putna, že bych jinak nemohl trávit víkendy v nákupním centru nebo poslouchat křupky požírající trepky v kině.
To jestli se někdo nechá nebo nenechá naočkovat je mě víceméně u prdele. Mám spoustu jiných starostí a rozhodně nemám chuť někoho přesvědčovat o vhodnosti očkování.
Za mě do mě píchaly v dětství vakcíny vyvinuté v 50 letech v SSSR a tak budu doufat, že až půjdu na třetí dávku tak to přežiju.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

14. 12. 2021, 6:14

Celkem by mě zajímalo, pokud někdo z vás nebo okolí měl covid opakovaně, tak jaký byl průběh nemoci oproti poprvé. Obecně se uvádí, že by měl být průběh lehčí, ale je tomu tak?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 12. 2021, 8:45

mam kamarada kteremu se asi nevytvareji protilatky a ma to potreti s tim ze potreti se silnymi nasledky, poskozeni mozku ale obecne to jsou spis vyjimky jak chapu statistiky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

16. 12. 2021, 4:41

Nějakou době jsem váhal jestli se mám podělit i já, ale proč vlastně ne.
Tak tedy:
Můj Táta trpěl plicní obstrukční nemocí. V létě před rokem ho odvezli do nemocnice jelikož se mu hůře okysličovadla krev. V nemocnici byl skoro 2 měsíce a docela ho dali dohromady natolik že měl jít domů, ale nastalo září a přišel covid. Byl vysoce rizikový pacient kde bylo jasné pokud by to dostal co se stane a i přesto dali k němu na pokoj pacienta s covidem. Trvalo to 3 dny a byl mrtvý. Covid mu úplně zlikvidoval plíce.
Takže naprostá bezohlednost doktorů chování příšerné a ještě dnes uvažuju o soudu s nemocnicí za to co udělaly.
Předtím jsem ze strachu abych ho nenakazil půl roku vozil nákupy a vše potřebné pouze ke dveřím a mluvily jsme spolu jen po telefonu nebo z okna přez půl dvora.
Tímto jsem ztratil poslední zbytky důvěry v naše zdravotnictví.
Tolik k jedné likvidaci pacienta v Kutnohorské nemocnici.

Jinak já jsem to prodělal na loňské vánoce.
10 dní v horečkách, bolest hlavy, kloubů, totální ztráta čichu a chuti, lapání po dechu.
Po roce již jakž takž cítím věci jako benzín a podobně výrazné látky, ale celkově čich tak 50%. Navíc po testu kde mě nevrlá zdravotní sestra zarazila tu dlouhou špejli až někam hluboko do pravé nosní dírky mám přetrvávající problémy s častým svěděním a rýmou v pravé nosní dírce a otéká mi pravá polovina hlavy.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“