covid - to byl ale dlouhej tunel ...

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

8. 12. 2021, 6:02

My si covidem prošli napůl na jaře a komplet rodina teď na podzim. Výsledek srážky se systémem tristní...
Trasovani funguje 5 dnů zpatky, ovšem až od testu a protože jsme děti nechali po zjištění situace doma a na test se dostaly až po 4 dnech (je tam nějaká lhůta po "kontaktu", jenže opět se to bere od testu... Tak nebylo koho trasovat. Že to mohly ve třídě roznest předtím nikoho nezajímá.
Stejně tak kontakty s ockovanymy byly pracovníkem co volal šmahem odmítnuty jako nepodstatné. Najít se tchyně otestovat sama tak to dál roznasi po kanceláři až do doby kdy ulehla.
Ukončení izolace prý má dělat obvodacka, ta prohlásila že nic takového nedela ale když na tom trvám tak si napíše do papíru že jsem teda požádal o ukončení izolace.
O tom že Tečka která má prokazovat bezinfekcnost ve veřejných zařízeních svítila čelou dobu zelené ani nemluvím.

Jinak průběh jako těžší chřipka, bylo už i hůř v době predkovidove. Asi nejhorší byla dočasná ztráta čichu takže se pak blbé poznavalo v kterém kanystru je nafta do auta a v kterém benzin do centrály.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 12. 2021, 7:52

moje zkušenost (58, +- zdravý)
v pondělí 1.2.2021 ráno jsem byl u obvoďačky na plánovaných odběrech (pravidelná údržba), nebylo mi vůbec nic, rouška, několik dní před tím jsem nikde nebyl
cestou domů jsem si vedle v krámě koupil dva chlebíčky (rouška), v autě jsem je cestou sežral a olízal jsem si prsty od majonézy
v 10 mi začalo téct z nosu, v 11 jsem jel z práce domů že je mi blbě a do postele
asi 4 dny v posteli, 1 balení nějakého "horkého nápoje" (paralen + něco), 14 dní ztráta čichu a dobrý
asi ode mě to chytla žena (58, +- zdravá), 10 dní postel a zhoršující se stav, pak po tel. konzultaci s obvoďačkou rychlá, týden ve špitále na kyslíku (zápal plic, léčba kortikoidy + ....)
kdyby jí dali péči možná o pár hodin později tak to nerozdýchala, dalších pár měsíců únava atd
mimochodem bylo to ve špitále ve Slaném přesně v době, kdy byl slavný v médiích
klobouk dolů před personálem, padali na hubu
starší dcera (27), vášnivá kuchařka, asi 3 dny trochu chřipkovo, totální ztráta a zkreslení čichu (půl věcí necítí a druhou půlku cítí jako shnilotinu a tak), trvá to už 3/4 roku, veeeelmi pomalu se to zlepšuje
mladší dcera (21) to přes denní kontakt s námi buď vůbec nechytla nebo byla bezpříznaková
soused (70), +- zdravej to přes velmi nadstandardní péči nerozdejchal
všichni v té době ještě neočkovaní, teď už ano
.....
závěr - je to naprosto nevyzpytatelný svinstvo
nechte se očkovat
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

8. 12. 2021, 10:11

Taky se podělím, už jsem to tu někde i psal kdysi. Takže v půlce listopadu 2020 jsem ztratil chuť a čich. Volal jsem obvodní. Objednání na testy, pozitiv. Manželka za 4 dny po mých testech taky pozitivní. Oba průběh celkem lehký, bez teplot, únava. Manželka se z toho dostala celkem rychle, já byl unavený déle. Dušnost celkem dlouho. Čich a chuť se vrací pomalu a není zpátky dodnes. Jen pár příkladů. Necítím benzin, naftu, aceton a pod. Ocet mohu pít jak vodu, není rozdíl. Čerstvé rohlíky mají vůni spíše nevábnou, cibule a česnek bez chuti, ta cibule voní až je dozlatova osmahlá. Kafe začíná mít chuť až v poslední měsíc. Pivo chutná všechno stejně a navíc celkem hnusně. Ještě, že nejsem pivař. Víno jsem zkoušel a taky nic moc. Kvatitní kořka je stejná jako ta levná, takže taky to nemá význam pít. Slané a sladké už skoro normál. Pikantní nic, až velmi ostré tak trochu. Už jsem měl nutkání na pokus lžičku Tabasca, ale pak jsem se na to vykašlal. Obecně mohu říci, že chuť se vrací malinko více než čich. A to je už rok poté. Očkovaný jsem a čekám v pořadí na posilovku.
Neočkovaný kamarád, o pět let mladší to před deseti dny nevydýchal. Totálně odrovnané plíce. Neslučitelné se životem.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

8. 12. 2021, 10:51

Doplnění:
Jak jsem psal minule, tak v pondělí ráno 29.11. jsem si dělal antigenní test a byl negativní. Tak jsem odvezl máti (78) na plánované vyšetření k doktorovi. 2x20 minut v autě a nakazil jsem ji. Máti je očkovaná (půl roku od druhé dávky Astry) Já odjel odpoledne na chalupu na samoizolaci. Dostala ode mne zákaz kamkoliv chodit a ségra jí měla vše obstarávat. V pátek ráno jí volám, prý dostala rýmu. Říkám jí, že je to Covid a kde zrovna je. Prý v obchodě a nakupuje. Volám neteři, aby jí udělala antigenní test, test negativní. Byl jsem u ségry a neteře za plašícího debila (obě jsou antivaxerky). V sobotu máti zkolabovala, v sanitce pozitivní Covid. Odvezena do nemocnice, nějaká kapačka a pak domů. Chtěl jsem dojet domů, vydezinfikovat tam vše, vysvítit horským slunkem, aby se nenakazil otec atd. Ségra, že hysterčím a ona vše zařídí. Ok, nikam jsem nejel. V úterý máti opět zkolabovala, rychlá do nemocnice, kapačka a domů. Dnes ráno opět kolaps a to už si ji tam nechali. Dostává léky na ředění krve a kortikoidy, kyslík zatím nepotřebuje. Zavolal jsem obvoďačce, že ruším izolaci na chalupě a jedu domů, ať mi přepíše adresu na neschopence, že se musím postarat o otce. Ok, vyřízeno. Dojedu domů a čtu si lékařské zprávy z nemocnice ze soboty a úterý. V sobotní lékařské zprávě z nemocnice je tučným písmem napsáno, že bylo konzultováno nasazení monoklonálních látek a že je nutné co nejdříve kontaktovat praktika, aby zadal požadavek do systému. Ségra si ty zprávy nečetla a mě debila nenapadlo po ní chtít, aby mi je ofotila a poslala.
Ségra už není taková antivaxerka jako dřív. Začíná jí to docházet, že to není prdel.

Doplnění druhé:
Volal mi kolega z práce a potřeboval si ulehčit. Minulý týden o víkendu pořádali zabijačku. Říkal jsem mu, že to není dobrý nápad. Prý straším. Někdo tam dotáhl Covida, většina má očkování, takže mírné průběhy. Bohužel to ale chytla i jeho máti. Byla očkovaná Janssenem a měla jít na druhou posilovací dávku. Tak moc ji chtěla dostat, že doktorce neřekla, že má příznaky Covidu a že plno dalších lidí z té zabijačky taky (tehdy to ale ještě nikdo nevěděl, ještě neproběhly PCR testy). Takže dostala posilující dávku do rozbíhající se nákazy. Výsledkem je, že ji včera odvezli do nemocnice a dnes ráno už ji museli uspat a dát na ventilátor.

Závěry:
- že vyšel antigenní test negativně neznamená, že nejste infekční. Ten test potřebuje velkou nálož, aby něco ukázal. Není zbytečné si v případě nejistoty udělat za pár hodin další.
- lidi, čtěte zprávy z nemocnic
- když půjdete na třetí dávku a nemáte jistotu, že zrovna nemáte Covida, tak se nebojte o tom mluvit s doktorem
- nechte se naočkovat
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

9. 12. 2021, 10:39

Promiňte kolegové za můj osobní názor, ale já osobně když slyším, jak si stěžuje na COVID problémy někdo neočkovaný, tak mi teče krev ze zubů.
Pokud mají nějaký racionální důvod nenechat se očkovat, např. zdravotní problémy jiného druhu, kvůli kterým jim lékař nedoporučí očkování, tak OK. Ale jinak neočkovat se je v této době čiročirá nezodpovědnost vůči ostatním se všemi důsledky. Např. když kapacity nemocnic jsou vyčerpány na léčbu neočkovaných koviďáků a je nutno přesouvat termíny např. operací.
Vím o čem mluvím, když si syn zlomil nohu dost komplikovaným způsobem a vyžadovalo si to tři operace a ještě nemá vyhráno.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2021, 10:59

Asi díky tomu že jsou strojaři technicky smýšlející lidé tak to tady na foru není tak vyhrocené, a než antivax jsou tady spíš salámisti ,jinde se nestačím divit jak jsou antivax útoční ,nejhorší je poukázat na jejich hloupost třeba takhle :lol:
Přílohy
265216973_10224250027696269_106514893556494670_n.jpg
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2021, 11:07

ten problem s antivax je na konci toho videa co jsem daval do hospudky
jsou to i velmi inteligentni lide velmi casto vysoko skolsky vzdelani atd...
Jde spis o boj se systemem nez o vakcinaci jako takovou
nejde tam o racionalni argumenty ze strany antivax ale o to ze vakcinace je agendou statu a oni museji byt vzdy v opozici protoze je u nich nejake selhani vztahu se systemem v minulosti, neduvera a rezignace, oznaceni systemu za cire zlo atd... ale on ne ve vsem je zly. Spolecnost stale byt neefektivnim zpusobem funguje. Mohli bychom tady mit uplny rozklad a uplnou apokalypsu anarchii a nesystemovost.
Na zaklade toho boje se systemem se pak vytraci racionalita a jde pouze a jen o emoce. Tem se tezko oponuje s fakty. Dal je tu fenomen ze spousta lidi nerozezna rozdil mezi fakty a nazory. Nedavno probehla studie ktera ukazala alarmujici cisla.
Dale je tu problem s casem, malokdo ma cas overovat fakta a delat si pravdivy obrazek.

jak jsem uz psal vse je vyborne probrano v tom videu
tyka se to z pocatku funkce a idealu kolem medii a prechazi to v jejich nesvary az k dezinformacni scene. Je to dlouhe ale myslim dost pocne a neni to primarne neci nazor vycucany z prstu.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

9. 12. 2021, 11:11

Ten obrázek je velmi trefný. Nicméně salámista je pro mě jen pasivní antivaxer. Důsledky jejich infikace COVIDem jsou v případě nutné hospitalizace stejné.
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2021, 11:44

Běž to vysvětlit našemu dědovi - do poslední chvíle čipernému člověku, který je po druhé tečce v urně. Ale někteří jedinci, a je jich pohříchu dost, si tyto "konspirace" nepřipouští. Ale to je této sestavě škoda vysvětlovat. :idea: No a o těch očkovaných, co obsazují lůžka v nemocnicích je škoda mluvit, ti vlastně nejsou... :roll:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2021, 11:53

Bylo to opravdu tim ockavanim?
Ted uz asi tezko dokazes, cim to bylo...

Kamos taky nadaval na ockovani. Kdyz mi rekl co to s nim udelalo tak mi prislo mnohem pravdepodobnejsi ze za to muze vic jak ockovani to ze den pote valil na dovcu plnou mejdanu zadna ochrana zadny respekt. Je preci ockovany a tim to hasne.... Nenechal to ockovani vytvorit protilatky a jel se hned infikoval a s vysokou pravdepodobnosti se mu to povedlo protoze mel priznaky po prpdelani covidu ne priznaky uvedene jako vedlejsi u ockovani. Ale podle nej za to muze to ockovani.
Dost me prave na tom tvem pripadu zarazi ze prvni davka ok a druha spatne. V tom musi byt neco jineho.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

9. 12. 2021, 12:05

Tak máti má po CT, oboustranný zápal plic. Vyzkouší si Remdesivir.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 12. 2021, 12:28

Zv.Petr píše: 9. 12. 2021, 11:44 Ale to je této sestavě škoda vysvětlovat. :idea: No a o těch očkovaných, co obsazují lůžka v nemocnicích je škoda mluvit, ti vlastně nejsou... :roll:
Vlastně oni ti očkovaní ha.zli zabírají v nemocnicích místa pro ty antivax hrdiny, co?
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

9. 12. 2021, 12:53

pánové ... jděte s tím někam !!! přesněji pokračujte si v této diskusi na 6xx stránce původního vlákna

zde to nechte na autentické zážitky těch co to prožili a co může být trochu přínosem pro ty, co to ještě mají před sebou
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

9. 12. 2021, 5:05

robokop píše: 9. 12. 2021, 11:07 ... velmi inteligentni lide velmi casto vysoko skolsky vzdelani atd...
No, vysoka skola nekdy nemusi byt ani o inteligenci, ale o schopnosti do sebe narvat spoustu dat, pripadne informaci a v lepsim pripade to i rychle nezapomenout .... :lol:
A ty nynejsi rychlokvasne VS, na ktere se chodi jen proto, aby byl titul, umoznujici teple mistecko nejlepe placene z verejnych penez - to je kapitola sama o sobe.
Rozlisoval bych univerzity, klasicke zabehle vysoke skoly a pak jsou specialky - takove ty "podnikove", co te vyskoli v uzkem oboru na trh a pak ty "titulove" ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2021, 5:22

robokop píše: 9. 12. 2021, 11:53 Bylo to opravdu tim ockavanim?
Ted uz asi tezko dokazes, cim to bylo...
Já nikomu nic dokazovat nebudu - to mi sdělil (kupodivu) jeho doktor, ale protože "INFORMOVANÝ SOUHLAS" mají všichni co? No mají smolíka. A nikoho nebudu přesvědčovat, kde je (či by mohla být) pravda. Je to zbytečné - každy je svého štěstí strůjcem. :idea:
Aby to nebylo málo, máti je vedle něj - protože Covid. Doktoři ji včas neošetřili (až vám bude opravdu hodně blbě zavolejte si záchrankku) a když ji do špitálu přivezla rychlá s těžkým oboustranným zápalem plic, bylo už pozdě.
Tož asi tak si tu žijem...
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“