novej vzhled eshopu "kovonastroje" ... zmena k lepsimu ?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

tomik.tk
Příspěvky: 585
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 3. 2022, 5:24

cago.
ted jsem kouknul na www.kovonastroje.cz a novej eshop, zkusil neco najit a pardon, ale tohle je opravdu posun :shock: . nemuzu si nastavit pocet veci na stranku, nejsou tam ty podskupiny pro vyber treba vrtaku a zahlubniku. asi jsem uz starej, nebo se to take nekomu nelibi ?
je to jen takovy moje fnukani, ze zase neco zmenili co fungovalo a zase k horsimu.
tomik.
michal4985
Příspěvky: 164
Registrován: 17. 11. 2016, 5:24

28. 3. 2022, 5:42

tiez som bol nemilo prekvapeny,je to posun k horsiemu
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

28. 3. 2022, 5:46

Bude trvat ještě mnoho let, než se ty naše e-shopy alespoň přiblíží k Aliexpressu. Zbožím sice ano, ale tu rychlost, přehled, ta je bezkonkurenční. Žádný vypisování údajů přihlašování, 2x kliknu a věci jsou na cestě. Nevím co je za problém, že to tak nemají i ostatní.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

28. 3. 2022, 7:03

Vylepšení k horšímu = vyhoršení. :D
www.mosaznevyrobky.cz
unclebaker
Příspěvky: 339
Registrován: 1. 3. 2010, 3:26

28. 3. 2022, 7:05

Taky jsem si toho vsiml, nevim proc to nenechali, jak bylo, vsichni jsme na to byli zvykly kde a co hledat a prave proto jsem tam nakupoval. Nadto, pokud dobre vim, tam meli dlouhodobe anketu, kde prave byla otazka k cela novemu eshopu, vetsi sortiment apod., pritom novy eshop v hlasovani nevedl. Nevim proc se jebe do fungujicich veci.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 3. 2022, 7:13

Rozvrtávat fungující věci je ošklivý ajťácký zvyk, ale někdy to přeci jenom může mít opodstatnění. Třeba to měli udělané na staré platformě, nebo navržené jako původně malou, rychle hotovou aplikaci, kde teď každá změna znamená fůru práce. A pak stačí blbost, třeba napojení na účetnictví a ukáže se, že se to musí celé předělat a rovnou s jinou firmou :-)
Aleš Procháska
tomik.tk
Příspěvky: 585
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 3. 2022, 7:20

tohle je ale preci veci ladeni ? a ne mrsk, tady mate uplne neco jineho. zakladni funkce, ktere ma kdejakej eshop, tam radeji nedame. asi je to mesicni placena polozka ? boze muj :roll: zkusim jim napsat, treba jen ty dulezity funkce zapomeli zapnout :lol:
tomik.
prochaska píše: 28. 3. 2022, 7:13 Rozvrtávat fungující věci je ošklivý ajťácký zvyk, ale někdy to přeci jenom může mít opodstatnění. Třeba to měli udělané na staré platformě, nebo navržené jako původně malou, rychle hotovou aplikaci, kde teď každá změna znamená fůru práce. A pak stačí blbost, třeba napojení na účetnictví a ukáže se, že se to musí celé předělat a rovnou s jinou firmou :-)
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5221
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

28. 3. 2022, 7:22

Ja jsem o tom asi pred pul rokem s Čejkou kecal, nějaké problemy nešly ve starem řešit, treba nastavit trvalé slevy pro zákazníka, pokaždé jsem jim to musel do poznámek psát a stejně v pulce objednavek na to zapomneli. Pak kdyz jsem nahazel veci do kosiku a nemel cas, nebo jsem chtel dodat neco pozdeji, kosik se vyprazdnil a to by me trefil šlak. Sice jsme to vyresili splatností faktury, vzdy mi ji opravili a poslali mailem, ale ten koš nešel. Takze sice došli k horšímu webu, ale dejme jim čas to dotáhnout, i kdyz neco asi je systémové a nepude to :?
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
tomik.tk
Příspěvky: 585
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

28. 3. 2022, 7:28

funkce jako volba poctu polozek na stranku, nebo nedej boze moznost "zobrazit vse"(i to skutecne existuje) to nejde prehlidnout ani nijak omluvit, na to se musi programator/webar cilene vy......t, pardon.
t.
Modros
Příspěvky: 1669
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

28. 3. 2022, 7:36

je to děs.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

28. 3. 2022, 8:07

no psal jsem liborovi ze neni moc velky nadseni...z eshopu-layout..
tak uvidime ...
jestli to nevzala mlada krev .. :)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

28. 3. 2022, 8:13

Další web, kam už vlezu jen z donucení - tj. jinde to zboží nenajdu....
Dlazdicove prokletí - ať je za tím jakýkoliv engine - spousta vzduchu a minimum informací... Myslím na jednotku plochy monitoru /stránky...
Nevím, co je za tím - zda posedlost být módní nebo co vlastně...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Modros
Příspěvky: 1669
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

28. 3. 2022, 8:26

přesně tak...klasika vlezl sem tam...že naházím věci cca za 4 litry....po hodině hledání a 5ti položek v košíku za tisíc sem to vzdal...neuplné popisky zboží..nula informací...nechápu...jak když vlezu na jinej krám
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

29. 3. 2022, 12:47

Mozna si uz mirni pametnici vzpomenou, jake tady bylo rusno kvuli novemu layoutu fora.
Zde se to nastesti vyresilo tim, ze (myslim jen registrovani) uzivatele si mohou zvolit nove/vesele/hezke/svezi/free ... rozhrani, nebo stare hutne ... co myslite, ze mam ja :lol:
To asi na tom eshopu bohuzel nebude ...

A mozna zalezi i na cilovce a nove skryte fce (ktere asi nejsou videt na prvni pohled) mohou nekomu vyhovovat ... mozna tem, co delaji ty vyznamne obraty na shopu a vedi presne, co najit a nasypat do kosiku ...

Me ale rozhodne jako hobikovi, ktery ocenil informacni hustotu jak vlevo v menu, tak na strankach o zbozi (zadne zbytecne mezery mezi polozkami menu, mezi polozkami zbozi, velmi huste radkovani - proste data, zadna vata ...), tahle nova forma nevyhovuje - skoda ... ale mozna jsem ta nevyznamna cast zakazniku, ktera nemusi ani byt videna jako pokles jak navstevnosti, tak nakupu ... a obcas koupi neco za par tisic ...

Trebas to primitivni (mozna nemoderni) nastaveni poctu polozek na stranku 20/40/80 az po All - mozna je skutecne vec vykonu generovani stranky a je lepsi nechat dilciho uzivatele uklikat mezi cisly stranek nebo opakovanym "Nacist dalsich 12 produktu", nez mu to nasypat, jak by chtel, grrr.
Mozna je dulezita odezva a nekdo (trebas ta vyznamna cilovka) nechce cekat par sekund navic na 120 polozek nebo All - to radsi postupne utrati mnohem vic casu za postupne doklikavani ... ale furt se neco deje :lol: - nevim, nejsem mladoch :-) ..

Nebo je to jiz optimalizovane na mobil a tam se kratke stranky asi roluji lip, nez dlouhe a do sirky se taky musi posouvat ...... dtto - nejsem mladoch :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

29. 3. 2022, 5:10

lapa píše: 29. 3. 2022, 12:47 Mozna si uz mirni pametnici vzpomenou, jake tady bylo rusno kvuli novemu layoutu fora.
Zde se to nastesti vyresilo tim, ze (myslim jen registrovani) uzivatele si mohou zvolit nove/vesele/hezke/svezi/free ... rozhrani, nebo stare hutne ... co myslite, ze mam ja :lol:
To asi na tom eshopu bohuzel nebude ...

A mozna zalezi i na cilovce a nove skryte fce (ktere asi nejsou videt na prvni pohled) mohou nekomu vyhovovat ... mozna tem, co delaji ty vyznamne obraty na shopu a vedi presne, co najit a nasypat do kosiku ...

Me ale rozhodne jako hobikovi, ktery ocenil informacni hustotu jak vlevo v menu, tak na strankach o zbozi (zadne zbytecne mezery mezi polozkami menu, mezi polozkami zbozi, velmi huste radkovani - proste data, zadna vata ...), tahle nova forma nevyhovuje - skoda ... ale mozna jsem ta nevyznamna cast zakazniku, ktera nemusi ani byt videna jako pokles jak navstevnosti, tak nakupu ... a obcas koupi neco za par tisic ...

Trebas to primitivni (mozna nemoderni) nastaveni poctu polozek na stranku 20/40/80 az po All - mozna je skutecne vec vykonu generovani stranky a je lepsi nechat dilciho uzivatele uklikat mezi cisly stranek nebo opakovanym "Nacist dalsich 12 produktu", nez mu to nasypat, jak by chtel, grrr.
Mozna je dulezita odezva a nekdo (trebas ta vyznamna cilovka) nechce cekat par sekund navic na 120 polozek nebo All - to radsi postupne utrati mnohem vic casu za postupne doklikavani ... ale furt se neco deje :lol: - nevim, nejsem mladoch :-) ..

Nebo je to jiz optimalizovane na mobil a tam se kratke stranky asi roluji lip, nez dlouhe a do sirky se taky musi posouvat ...... dtto - nejsem mladoch :lol:
Bych řekl že to aktuálně běží na Shopify ( https://en.wikipedia.org/wiki/Shopify ) - takže asi nemá smysl to komentovat - optimalizováno pro matlací obraz doby.
Prostě když náhodou něco konkrétního potřebuji, tak to zkusím najít (tam) externím vyhledávačem a když to náhodou :lol: najdu a je použitelná cena, tak to koupím.
Ve všech ostatních případech....naštěstí to jde koupit obvykle kdekoli jinde.
Že bych to (ty nesmyslný dlaždice) jako procházel.....? No, sebemrskačství provozovat nebudu.
Každý svého štěstí strůjce.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“