Kam zmizel pokoutník domácí?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

14. 4. 2022, 8:56

Nazdar lidi.
Určitě to znáte, večer se koukáte na TV, svítí jen obrazovka a najednou něco proběhne po podlaze. Toť pokoutník domácí na lovu. Jak já toho mrzáka nesnášel. Hodně se ho štítím a představa, že v noci mi pobíhá po peřině a po kxichtu mi nedělá moc dobře. A to jsou studie, že čověk během spánku v průměru za život sní dva pavouky. To si tak pěkně chrápete a najednou něco spadne do chlebárny. Následuje mlask mlask aniž se probudíte. Jen ráno při čištění zubů koukáte do zrcdla na tu nožičku v koutku úst, co se ještě trochu mrská. :D :D To je historka, co každého arachnofobika dostane do kolen.

No nic, můj dotaz je, nepozorujete úbytek těhle domácích slídilů v posledních letech? Mám dojem, že jsem ho poslední dva roky neviděl. Možná ho dostala corona, nebo spíš ho nahradil jiný typ pavouka. Rozmnožili se nám po baráku takový pavouci s tenkýma nožičkama, jako má pavouk sekáč, ale má sudovytý zadeček. Nejspíš nějaká třesavka. A rozmnožili se fest. Šel jsem do sklepa pro brambory a vyšel jsem oblepenej pavučinama. Úplnej horor pro mě arachnofobika. :D Místnost, kde se člověk moc nepohybuje dokážou tyhle hajzlíci zaplnit pavučinama od stropu k podlaze. Viděl jsem v té pavučině i zabaleného pokoutníka. Což moc nechápu, jak takový drobný pavouk, co má tělíčko desetinové, dokáže toho pokoutníka přemoci a vytlačit z baráku. Ale pro mě plus, pokoutníka do ruky vzít nedokážu ale s tímhle nemám problém.
https://cs.wikipedia.org/wiki/T%C5%99esavka_velk%C3%A1
Přílohy
Pavouk.jpg
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

14. 4. 2022, 9:08

Když už pavouka tak jedině s oblohou ,dáš si?
Přílohy
FRO63b492_profimedia_0082601650.jpg
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

14. 4. 2022, 9:11

no můžu tě ujistit že pokoutníků máme doma pořád víc než dost . takže případně můžu nějaké poslat k rozmnožení .
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 4. 2022, 9:14

fmodel píše: 14. 4. 2022, 9:08 Když už pavouka tak jedině s oblohou ,dáš si?
Fuj, paprika ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 4. 2022, 9:23

My máme zase Meta menardi, bydlí ve sklepě a v pohodě se tam rozmnožuje (asi jsem ho přinesl na oblečení z nějaké jeskyně). Pokoutníky jsem taky dlouho neviděl (sever Prahy).
Aleš Procháska
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

14. 4. 2022, 10:03

bobiku presne ako pises, mame ich doma vsade a ostatne druhy zmizli, a na firme tiez to iste... povysavam ich vsade v kutoch a dva dni nato uz tam je dalsi...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

15. 4. 2022, 7:00

fmodel píše: 14. 4. 2022, 9:08 Když už pavouka tak jedině s oblohou ,dáš si?
Prej chutnaj jak karbanátek. :D Ale díky. Ani si neumím představit ten hlad, co by mě donutil to vzít do huby. Nejspíš proto, že jsem pravej hlad v životě nezažil. Tak možná po měsíci spásání trávy bych tomu přišel na chuť. Lidi to žerou a nic jim není.

No svět se mění, pokoutník domácí byl se mnou přes 48 let. Vytlačil ho jinej druh pavouka se silnějším jedem. Jenom mám strach z toho, co vytlačí tu trasořitku. Ten už bude možná jedovatej i pro nás. :( Ale my lidi jsme chytrý, my si poradíme. Už vidím toho malinkatýho robotickýho pavouka, co v noci bude pobíhat po celém baráku i v té nejmenší skulině a laserem usmaží a odklidí každý hmyz, co tam vnikne.
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

15. 4. 2022, 7:26

U me v dilne (jizne od Brna) pusobi uz par let slusna populace pokoutnika tmaveho. Nektere exeplare jsou fakt velke, i dost pres 8cm. Dari se jim, je jich tu cim dal vic.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

15. 4. 2022, 8:04

Fuj tajb. Pokoutník tmavý může mít rozpětí pacek až 12cm. Tak na toho jsem doma nenerazil, z toho by mě jeblo. Ale je zajímavý, že tyhle pokoutníci jsou dost často obětí mnohem menších pavouků. U tohodle třeba snovačky pokoutní, 7mm pavouček. A přitom ty pokoutníci vypadají tak zabijácky.
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

15. 4. 2022, 8:19

S tema velkejma je sranda. Tech se uz boji i kocky.
Jednou jsem po takovem hodil pantofel a on mi s nim malem odkracel z dilny. Nechavam tu radsi z dorostencu vyrust maximalne tak dva az tri do takove velikosti. Aby se na me nedomluvili... :D
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Aris
Příspěvky: 676
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

15. 4. 2022, 10:31

Jo jo, pokoutníka tmavého mám jen v dílně. Doma už ne, tam je všechny slovil kocour.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

15. 4. 2022, 7:26

hoši bacha na balíky z různých koutů světa v kanceláři vidím v rohu pavouka slušné velikosti s nohama cca 10cm říkám si no křižák...za pár dní zmizel a pak mě to došlo, že to nebyl křižák,ale nějaký exot...asi 95% pavouků je různě jedovatých...pak jsem ho našel na hajzlíku za umyvadlem a jel pro sprej na povouky...špricnul na něj a jak spadl na podlahu tak jeeště jednu dávku přímo na něj. říkám si nechám ho dodělat a pak ho vyhodím. Vrátím se za 5 miut a byl pryč. rozsvítím celou halu a našel jsem ho na podlaze živého trochu skrčeného. rozmáznul jsem ho botou ..je to drastické v obou pohledech, ale co já vím co je to z jedovatou potvoru?
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
saano
Příspěvky: 71
Registrován: 20. 10. 2021, 7:22
Bydliště: Pruské

15. 4. 2022, 8:08

Až neuveriteľné že som to točiť presne pred mesiacom 😀

https://youtu.be/9zM-OgJXwqA

A tento je práve na schodoch.

Obrázek

Takže u mňa stále žijú a celkom sa im darí :lol:
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 4. 2022, 8:09

kenybz píše: 15. 4. 2022, 7:26 ... špricnul na něj a jak spadl na podlahu tak jeeště jednu dávku přímo na něj ...
... rozmáznul jsem ho botou ...
Tak snad máme i nějaké arachnánní metody (variace na slovo "humánní").
Nějaký plastový kelímek, třeba od jogurtu. Přiklopím, podstrčím papír a mám ho.
Přes průhledný kelímek se chvilku kochám pohledem na nezvyklého tvora a pak ho vypustím na zahradu.
Pokud je to nějaký exot, tak tady nesežene druha/družku, takže se ani na té zahradě nebude množit.
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

15. 4. 2022, 8:25

Mex píše: Tak snad máme i nějaké arachnánní metody (variace na slovo "humánní").
Nějaký plastový kelímek, třeba od jogurtu. Přiklopím, podstrčím papír a mám ho.
Přes průhledný kelímek se chvilku kochám pohledem na nezvyklého tvora a pak ho vypustím na zahradu.
Pokud je to nějaký exot, tak tady nesežene druha/družku, takže se ani na té zahradě nebude množit.
Nejsem si uplne jisty, jak je to s ochranou prirody a invazivnimi/nepuvodnimi druhy. Abys tim vypustenim nepachal trestnou cinnost.
Po nekterych i tuzemskych pavoucich treba nekteri psi nepekne opuchnou.
Pokud jsi presvedcen, ze vypusteni je lepsi, nez rozmaznuti botou, nebudu ti to brat, ale zivot a smrt zvirat ve volne prirode zrovna idyla neni.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“