Kam zmizel pokoutník domácí?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2022, 8:25

Já mám v dílně kompletní zvěřinec - od pavouků všech možných druhů až po vosy, sršně a myši - a dokonce i nějaká ta lasička by se našla ..... Občas je s nimi docela sranda ¨třeba myši, které na mě naprosto drze čumí, když stojím u soustruhu .... nebo když jdu do skladu kolem hnízd vosíků (druh vosy) tak na mě výhružně vystrkují prdelky (a občas jim je i pro srandu trochu počochním ....) Na půdě, kde počítám čudlíky mám nad hlavou sršní hnízdo - a tady nesmím dělat moc prudké pohyby, jinak se naserou - a to pak jde veškerá sranda stranou .... Nicméně za ta léta jsem si zvykl, a koexistujeme spolu naprosto v pohodě ....
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2022, 11:45

Ad myši - s těmi se taky něco stalo. Vždycky jsem míval v dílně přes zimu myš, obvykle se zabydlela pod soustruhem (a protože podle Wikipedie myši litinu nežerou, nechával jsem ji tam), občas jsem jí nasypal nějaké zrní a na jaře vždycky zmizela. A teď už pár let nic, ani ťuk.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2022, 11:51

U nas jsou, a pak jsem tam mel cvrcka a vydrzel hodle dlouho po sezone. Ono asi zalezi jak kde.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
motorovy
Příspěvky: 352
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

21. 4. 2022, 10:26

v Blave je toho celkom dosť, v dielni tento pavúk vydržal celú zimu a zmizol až v marci. dĺžka 84 mm od nohy k nohe, v takej pozícii ako na foto. merané posuvkou samozrejme. fotka vyšla parádne, blesk mobilu dodal pavúkovi krásne svietiace oči
Přílohy
20211008_191354.jpg
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

22. 4. 2022, 4:55

motorovy píše: 21. 4. 2022, 10:26 v Blave je toho celkom dosť, v dielni tento pavúk vydržal celú zimu a zmizol až v marci. dĺžka 84 mm od nohy k nohe, v takej pozícii ako na foto. merané posuvkou samozrejme. fotka vyšla parádne, blesk mobilu dodal pavúkovi krásne svietiace oči
No ty kraso to je potvora… tohle najit v garazi tak si jdu vymenit trenky a pak hledat vysavac a hned v zavesu spony. Tyhle svoreni davam jen v terarku nebo na obrazku. :oops: :cry:
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

22. 4. 2022, 7:40

Jsem rád, že nejsem sám strašpitel. :D Dle mého názoru existuje nějaká genetická paměť z doby, kdy jsme byli tak malinký tvorečkové, že nás tyhle osminoháci mohli lovit. A něco z tehdejších hrůz u části nebo spíše u většiny populace probleskuje dodneška. I když jsou fosilní nálezy pavouků skoro půlmetrových, tak to zase tak dávno být nemuselo. Možná jen pár milionů let.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 4. 2022, 8:54

bobik píše: 22. 4. 2022, 7:40 Jsem rád, že nejsem sám strašpitel. :D Dle mého názoru existuje nějaká genetická paměť z doby, kdy jsme byli tak malinký tvorečkové, že nás tyhle osminoháci mohli lovit.
Ale houby ,máma se pavouků nebála a říkala že se nesmí zabíjet a tak jsem je jako dítě se ségrou vynášel na zahradu a dělám to dodnes ,manželky matka se pavouků bála a tak manželka i švagr jsou z nich posraní .Tak že co vidíš v rodině v dětství to děláš celej život.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

22. 4. 2022, 10:17

Já jsem s pavoukama naprosto v pohodě, jsou to milí a přítulní tvorečci. Dodnes si pamatuji, jak jsme si na privátě na škole chovali jednoho obzvláště velkého, krmili jsme ho mouchami a olejem z rybiček. Říkali jsme mu Bertík. A před vchodem zase sídlil ohromný křižák. Toho jsme ale vidli jen občas.

Ale míním se totálně zbláznit, když vidím stonožku, nebo mnohonožku.. Tyto potvory bytostně nesnáším, a mám k nim odpor ....
motorovy
Příspěvky: 352
Registrován: 12. 6. 2008, 7:27

22. 4. 2022, 11:00

nájdu sa tu aj stonožky, aj keď dosť vzácne. tieto sú extra rýchle a je jedno či ide po podlahe, stene, alebo strope
Přílohy
20210112_184014.jpg
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

23. 4. 2022, 8:37

Ta stonožka vypadá, jako by někdo slepil 8 pokoutníků :D
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5184
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

23. 4. 2022, 9:22

Mě vetsinou na chatě, na hajzlíku, jeden až dva bydli, říkám jim Alfons a Bedřich a přesně je občas krmim mouchama. Jen kdyz prijede i přítulkyně musim z nich chudáků udělat bezdomovce, jinak by se radši počůrala, než jít za pavoučkama :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

23. 4. 2022, 10:36

To mi připomělo kreslený film, co jsem jako kluk shlédnul a dodnes pamatuji. Začínalo to tím, jak pavouček letěl do nebe. A pavouček vyprávěl o svém životě. Že byl u chlápka v bytě a byli moc velký kamarádi. Chlap nazvěme ho Péťa nazval pavoučka Karel. Spokojeně si spolu žili až do doby, co Péťa poznal ženskou. Péťa měl velkou starost, co přítelkyni koupí k narozeninám, chudý byl. Svěřil se Karlíkovy a šel spát. Karlík nelenil a přes noc uštrikoval pěkné silonky. ..... a schválně jestli se najde někdo, kdo to taky viděl a konec příběhu dopíše. :D
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

23. 4. 2022, 11:03

bobik píše: 23. 4. 2022, 10:36 To mi připomělo kreslený film, co jsem jako kluk shlédnul a dodnes pamatuji. Začínalo to tím, jak pavouček letěl do nebe. A pavouček vyprávěl o svém životě. Že byl u chlápka v bytě a byli moc velký kamarádi. Chlap nazvěme ho Péťa nazval pavoučka Karel. Spokojeně si spolu žili až do doby, co Péťa poznal ženskou. Péťa měl velkou starost, co přítelkyni koupí k narozeninám, chudý byl. Svěřil se Karlíkovy a šel spát. Karlík nelenil a přes noc uštrikoval pěkné silonky. ..... a schválně jestli se najde někdo, kdo to taky viděl a konec příběhu dopíše. :D
Silonky se líbily - přítelkyně nesnášela pavouky - pavouk byl rozmáznut.
Jak zpívala Molavcová : "vezmu já plácačku, rozmáznu na ..."
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

23. 4. 2022, 11:19

Take jsem choval pavoucky … jeden velky na wc. Vzdy jsem udelal malinkou kulicku z papiru a hodil ji na okraj pavuciny. Vzdy vyckaval 20 sec(+/-1) a pak na ni vystartoval, po zjisteni ze to neni k jidlu ji vyprostil z pavuciny a vyhodil za okraj.
Kdesi zkouseli rusit pavucinu koncem nite. Vetsina pavouku si zvykla a prestala na to reagovat, nekteri ale udelali okolo nite diru a nasel se jeden co sel a uvazal nit bokem.
Take zkoumali tvar pavuciny- v puli pavouka odnesli a dali jineho, zmapoval co je hotovo a pavucinu dodelal a osidlil. Nenasli rozdil zda mlady nebo stary pavouk.
Uspesne jsem choval pavoucka jako kluk, jen co mel tisicovku mladych musel z domu 😁
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

23. 4. 2022, 11:56

Milan199 píše: 23. 4. 2022, 11:03
bobik píše: 23. 4. 2022, 10:36 To mi připomělo kreslený film, co jsem jako kluk shlédnul a dodnes pamatuji. Začínalo to tím, jak pavouček letěl do nebe. A pavouček vyprávěl o svém životě. Že byl u chlápka v bytě a byli moc velký kamarádi. Chlap nazvěme ho Péťa nazval pavoučka Karel. Spokojeně si spolu žili až do doby, co Péťa poznal ženskou. Péťa měl velkou starost, co přítelkyni koupí k narozeninám, chudý byl. Svěřil se Karlíkovy a šel spát. Karlík nelenil a přes noc uštrikoval pěkné silonky. ..... a schválně jestli se najde někdo, kdo to taky viděl a konec příběhu dopíše. :D
Silonky se líbily - přítelkyně nesnášela pavouky - pavouk byl rozmáznut.
Jak zpívala Molavcová : "vezmu já plácačku, rozmáznu na ..."
https://www.youtube.com/watch?v=RQnie0Qhkwc
Tak se mi to vybavilo, celééé dětství. :D Akorát pavouk nebyl Karel, ale Pavel.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“