Cena práce

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Atreon
komerční profil
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 8. 2022, 2:56

18. 10. 2022, 4:06

elbarto píše: 12. 10. 2022, 10:04 Česká ustava nám umožnuje celoživotní vzdělávání a já jsem třeba věčný student. Nemá smysl řešit kdo co bere ... je na to snadná odpověd, doplnit si vzdělání a dělat prakticky cokoliv :-) Chci "neco dělat" najdu si školu, vystuduju a dělám to.
Svatá pravda....já mám sice vysokou, ale bez praxe a zkušeností ti stejně nikdo bůh ví co nedá....to ale chápu...ve výsledku to, co dělám teď jsem se naučil stejně sám...resp.mě k tomu přiměla situace :-D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2022, 12:29

Tak ja tu treba dal inzerat kde je mozny vydelek bez skoly a praxe cca 50-60 cistyho kdyz clovek trosku makne. A evidentne nikdo moc nema zajem.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Tom Dvk
Příspěvky: 406
Registrován: 24. 7. 2018, 1:08

19. 10. 2022, 5:20

To je tím, že jsme tady už všichni zavodou. :mrgreen:

Ale vážně, tvoje nabídka je mimochodem skvělá, to co ty nabízíš obsluze nemá leckde seřizovač-programátor. :?
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

19. 10. 2022, 6:10

Myšlení dnešní mládeže je, proč se dřít, když to jde jinak. Mám titul a zahraniční firma ho dokáže ocenit. Na tohle byla perfektní léčba v JZD Slušovice, kde hodně Ing. skončilo u stloukání palet :lol:
Kamarád má firmičku a když přijímá člověka, řekne, ukaž co umíš a pak se budeme bavit o funkci a platu. Maník s výučákem tam dělá vedoucího provozu a když je třeba, nemá problém postavit se k soustruhu, frézce nebo CNC a takového člověka si střeží jako oko v hlavě.
Kde jsou ty časy, kdy čerstvě vystudovaný inženýr něco uměl. Dnes si myslí, že když horkotěžko získal akademický titul, že má automaticky právo na firemní auto a stotisícový plat.

Viděl jsem na vlastní oči "zámečníka", který si nedokázal nabrousit vrták, tak co s takovým člověkem?
jergus.balaz
Příspěvky: 1541
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2022, 6:18

robokop píše: 19. 10. 2022, 12:29 Tak ja tu treba dal inzerat kde je mozny vydelek bez skoly a praxe cca 50-60 cistyho kdyz clovek trosku makne. A evidentne nikdo moc nema zajem.
Firma pre ktorú brusime nerezové komponenty zháňala zvárača na nerez. Zmluva na živnosť, materiál, vybavenie, oopp zabezpečovala firma, 20 dní platenej "dovolenky", hodinovka 35€. Za pol roka prišiel na pohovor až jeden. V rovnakom čase zháňali nakupcu na bežné veci do firmy, hlavný pracovný pomer ako zamestnanec, plat 800€ v čistom v BA. Za dva dni 60 žiadosti.
BalazKovo.sk
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

19. 10. 2022, 6:32

Čo s 800 eurami v Bratislave? :shock: To je tak na nájom a jedno teplé jedlo denne.
jergus.balaz
Příspěvky: 1541
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2022, 6:57

jean píše: 19. 10. 2022, 6:32 Čo s 800 eurami v Bratislave? :shock: To je tak na nájom a jedno teplé jedlo denne.
Za nekvalifikovanu robotu bez zodpovednosti aj dosť :mrgreen:
BalazKovo.sk
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

19. 10. 2022, 8:40

Tak já sem ten klempíř a zámečník, mám dílnu stroje(nejsem ten, který si pronajímá ohýbačku v deku), platím elektriku, účetní a jiný blbosti ...no chtěl bych jednou donést domů aspoň těch 120 tisíc jak říkáš...když donesu polovičku z které ještě platím náklady, nový vercajk tak sem rád. No to bude asi Praha 120-150 měsíčně...tady by tě ubili motykama, kdyby sis řekl takový prachy :-)) Můj otec dělal celý život venku(horko mráz déšť) na motážách stavěl haly a po pádu soudruhů klempířina, kolena v prdeli záda taky je rád že chodí, kdyby stál v teple u mašiny tak se mu to nestane...
Asi nejsem běžný řemeslník když nedonesu 120-150 tisíc mesíčně....budu se muset zamyslet a propočítat ceny :-)

Pro ty co se jim zdá moc dyž máš 350 na hodku - není to zas tak moc hlavně když tě postavím nastřechu kde je 40 stupnů ve stínu vercajk pálí do ruk a odveď práci nebo vylez tam kde se skoro nedá udržet a makej. V rádiu hlásí, že mají všichni zůstat doma kvůli vedru a ty makáš na střeše...
A co zákazníci (ne všichni) vymýšlí za zhovadilosti, někteří tě odzačátku chtějí odrbat, musíš je vyzpovídat co vlastně chtějí a co očekávají (většinou za málo peněz hodně muziky) a čim víc prachů mají tím mají hlouběji do kapsy. Nejlepší je když se naučíš vyfiltrovat si problémový zákazníky hned na začátku - prostě řekneš že nemáš zájem, nebo jim uděláš nabídku co jistě odmítnou. Kdo dělá ví očem mluvím, protože pak nespát kvůli nějakýmu super zákazníkovi....
A to nezvedání telefonů? To bych za den nic neudělal jen zdvihal telefony, taky sem 2 už nějaký telefony rozbyl když šli semnou do výšek tak ho nechávam dole
Když máš super zákazníka co ti vlolá 10x za den, který nebyl nikdy na školení jen proškolený youtube odborník...
Ono lidi si zvykli na info linky a chtějí to samý po osvč. nový zákazníky nepřijímám a ti stávající vědí jak se věci mají když neberu telefon. Přibírám zákazníka už jen na doporučení a prosbu těch stávajících a vlastní úvaze.
Ono zákazník vidí tych 8 hodin montáže spočítá si to na hodinovku a řekne ty vole 600 na hodinu, ale zapomene na sehnání matrošu, výrobu, přípravu dojezd a najednou to je 300 na hodku.

Nestěžuju si jen konstatuju:

Zaměstnance po zkušenostech nechci ti většinou kradou nebo nedojdou, odmlouvají, plno keců hledí co kde odrbat a pracovní morálka...(jednou sem dělal ve firmě a zaměstnanci chodili mě přemlouvat ať dělám pomaleji, že jím kazím a trhám normy o 300 pocent) a pak řešit reklamačky každou chvilku, když já mám jednu reklamaci za 10 let? Musí mít taky práci i když prší...to by musela být sazba min. 700 na hodinu, abych nedotoval z vlastní kapsy. a tři kila navíc za moje opotřebovaný nervy.
Ale chválím zaměstnance kteří toto nedělají, ale zatím sem nepotkal :-)

elbarto píše: 12. 10. 2022, 7:06 Píšeš jen o lepidle a perlince, ale myslíš předpokládám i natažení vlastni fasády ? Cizinec neznající jazyk a polemizujicí o funkci lopaty dostane 300 a firma učtuje litr na hodku plus DPH. Potom, ale máme panelový byt na 160tis. za m2. Bežný stavební řemeslník instalatér, klempíř, topenář, elektrikář donese domů min. 120-150 mesíčně jako OSVČ. Komu to přijde hodně at si to na stavbě vyzkouší :-)
x\X
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 10. 2022, 1:49

Tak já jsem z Prahy, jsem elektronik profesí dlouho jsem se živil vývojem, výrobou, prodejem a posléze servisem zařízení co jsem vymyslel. Měl jsem kliku, dělal jsem v bohatém segmentu, obrat jsem měl taky docela slušný, ale přes mega zisku jsem se prakticky nedostal. Ovšem na ten mega jsem najezdil 80-90 tisíc kiláků, pod 12 hodin denně jsem se nedostal a samozřejmě volný výkend jednou v měsíci. A pak ještě přišly daně. Asi jsem něco dělal špatně. :o
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2571
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

19. 10. 2022, 4:19

lubbez píše: 19. 10. 2022, 1:49 ... Asi jsem něco dělal špatně. :o
Pracovals - misto toho, abys to ridil ... :lol: ... sorry, manageroval :lol: ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Selic
Příspěvky: 649
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

19. 10. 2022, 8:23

jean píše: 19. 10. 2022, 6:32 Čo s 800 eurami v Bratislave? :shock: To je tak na nájom a jedno teplé jedlo denne.
Na nákupčích pozicích je ofiko plat jen kapesné. Všimné od dodavatelů ten plat dost často vysoce převyšuje :)
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2022, 9:51

Trochu jiný obor, ale proč ne...

V roce 1998 jsem za první naskautovanou modelku dostal provizi 7000USD. Dnes to skauti dělají za 3000Kč.
V roce 1994 jsem za první odehránou diskotéku (house music) dostal 1700Kč. Nikdy jsem neměl ambice jako Loutka, Burian nebo Tráva a tak jsem hrál za 5000Kč na set. V 90 létech to bylo poměrně slušně placené, jak na to že disko bylo v každé hospodě. Dnes je pár lidí, kteří jsou mega placení, ale průměr je mizerný. Takže když někdo má těch 5000Kč je hepy.
Jako agent jsem začal fotit a na nafocení portfolia pro začínající modelku jsem měl od 7000 do 15000Kč. Dnes se to dělá zadarmo nebo v lepším případě za 3000Kč.

Moje žena jednou dobu kreslila ikonky za 3x větší plat než by dostala za stejnou práci v reklamě. Hold IT je na vrcholu. Když začal Seznam.cz, byla inzerce za 500Kč na titulní stránku. Dnes to půjde do milionu. V TV byl reklamní spot v prajtajmu za 250000 a dnes je to asi 10%.
Modelky se vybíraly podle toho, která měla více titulních stránek z Vogue. Dnes se hodnotí počet lajků na Instagramu.
Za focení svateb mám stejnou a nižší cenu než jsem měl když jsem začínal před 20 léty. No ale máme tady i takové, co berou 70tis za focení svatby, prý fotí 50 svateb ročně a nějakou záhadou nemusí být plátci DPH. Asi víte kam mířím.

Prostě časy se mění.
4squares4
Příspěvky: 154
Registrován: 17. 8. 2017, 6:12

21. 10. 2022, 11:45

Britt píše: 19. 10. 2022, 6:10 Myšlení dnešní mládeže je, proč se dřít, když to jde jinak. Mám titul a zahraniční firma ho dokáže ocenit. Na tohle byla perfektní léčba v JZD Slušovice, kde hodně Ing. skončilo u stloukání palet :lol:
Kamarád má firmičku a když přijímá člověka, řekne, ukaž co umíš a pak se budeme bavit o funkci a platu. Maník s výučákem tam dělá vedoucího provozu a když je třeba, nemá problém postavit se k soustruhu, frézce nebo CNC a takového člověka si střeží jako oko v hlavě.
Kde jsou ty časy, kdy čerstvě vystudovaný inženýr něco uměl. Dnes si myslí, že když horkotěžko získal akademický titul, že má automaticky právo na firemní auto a stotisícový plat.

Viděl jsem na vlastní oči "zámečníka", který si nedokázal nabrousit vrták, tak co s takovým člověkem?
Do jisté míry ano :) . Nicméně v tomhle kontextu si vždycky vzpomenu na články:
https://historyhustle.com/2500-years-of ... eneration/
https://www.bbc.com/worklife/article/20 ... ung-adults
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“