Cena práce

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

12. 10. 2022, 10:04

Česká ustava nám umožnuje celoživotní vzdělávání a já jsem třeba věčný student. Nemá smysl řešit kdo co bere ... je na to snadná odpověd, doplnit si vzdělání a dělat prakticky cokoliv :-) Chci "neco dělat" najdu si školu, vystuduju a dělám to.
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1530
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

12. 10. 2022, 11:40

Na co školu? Fšechno je na joutůbu. Stačí jeden večír a je z Tebe specijálista na cokoliv :lol:
Já když vidím kam to spěje, tak se snažím bejt maximálně soběstačnej. Snažím se to však držet v tichosti, aby se to nerozkřiklo. :D
Nejvíc mě fascinujou zaměstnání, kde stačí bejt jen trochu šikovnej, používat hlavu a není třeba moc speciálního a drahýho nářadí a zázemí.
Třeba takovej zedník, dřív to bylo, seš blbej, půjdeš na zedníka!
Dneska to je seš blbej, půjdeš na management!
Jo a taky kdysi někdo řikal, že jednou všechno budou dělat stroje... :lol:
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

12. 10. 2022, 12:33

elbarto píše: 12. 10. 2022, 10:04 Česká ustava nám umožnuje celoživotní vzdělávání a já jsem třeba věčný student. Nemá smysl řešit kdo co bere ... je na to snadná odpověd, doplnit si vzdělání a dělat prakticky cokoliv :-) Chci "neco dělat" najdu si školu, vystuduju a dělám to.
No vidíš Barte. Mě se splnil životní sen. Po mnoha letech usilovné práce jsem se konečně stal rentiérem .... :lol:
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

12. 10. 2022, 2:11

To Pafik, to musiš mit pro klidný důchod na učte alespon miliardu, protože inflace nám nabírá na stále svižnějším tempu.
nellospeed
Příspěvky: 217
Registrován: 14. 3. 2018, 4:52

12. 10. 2022, 5:10

Tak já teď stavim další dílnu ty dvě předchozí jsem si stavěl tak z půlky sám ale je tomu již patnáct let zedník tehdy bral 200 na hodinu. teď stavim zase, zedník bere 350kč za vyzděný metr čtvereční, nemám stím problém, dělá to fuškama. Jsem rám že jsem ho sehnal umí se k tomu postavit, ale co hlavně bere mi bezproblému telefon, což velice kvituju páč tady na začátku bylo taky éro zedník pouze se domlouvat a nebral pak telefon řekl že se staví pak se nestavil, navíc je zde z dědiny a viděl jsem ho chodit okolo, no já ho znásilňovat nbebudu, druhej to samí a to se známe. Tohle mě fakt rozčiluje když někomu volám asi chci něco řešit telefon mlčí, pak jsem ho navštívil osobně a poslouchal nějaký plky že byl ve špitále atd. hrůza.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

12. 10. 2022, 5:46

elbarto píše: 12. 10. 2022, 2:11 To Pafik, to musiš mit pro klidný důchod na učte alespon miliardu, protože inflace nám nabírá na stále svižnějším tempu.
Já mám tu rentu, miliardu musí mít stát, aby mi z ní mohl platit .. :lol:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3588
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

12. 10. 2022, 6:01

trnkav píše: 11. 10. 2022, 7:25 Po 4 desítkách let se můj rodný dům konečně dočkal fasády. Cena odvedené práce za 1m² není lidová, ale jelikož nejsem z oboru, netušil jsem, jak dlouho se ten m² dělá. Udiveně jsem pak po 2 dnech vyplácel 64 t za natažení lepidla s perlinkou na 450 m² plochy. To je nějakých 8t na dělníka za den. Jak mám přesvědčit manželku, aby za těch 16t chodila do práce celý měsíc?😀
já dělal fasádu 2021 a znovu pak 2022 :) , to už bylo jen vyspravení, natažení perlinky v lepidle na původní fasádu, pak vrstva lepidla a barva....sehnal jsem partu cigánů, super borci, sice čuňata (úklid, nářadí, denně ve třech litr meruňky atak) ale rozepsal mně to po metrech, perlinka do lepidla a pak přetáhnout lepidlem bylo za 150kč/m2, matroš jsem měl svůj a můžu říct, že to bylo to nejlevnější co jsem tady sehnal, podle mě to je naprosto normální cena ač se ti to nezdá :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

12. 10. 2022, 6:36

Mě tahali Ukrajinci před rokem za 400kč/m (cca 250m celkem). V ceně bylo nalepení EPS, kotvení, lepidlo, perlinka, lepidlo, komplet olištování a finální silikonová omítka takže komplet práce. Materiál a lešení v mojí režii a byla to tenkrát ze 3 nabídek nejlepší.
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

12. 10. 2022, 9:12

co třeba zase mě štve, že jako kovoobráběč musím mít dílnu za cca 3M, stroje za 2M, měřidla a vercaik za další 2M a pak ještě chodí kontroly, měří osvětlení, hlídají odpadní oleje atd. No a potom přijde zedník s kelňou, bagrista s minibagrem, elektrikář s malým kufříkem, pokrývač, malíř, atd. atd. , a berou si větší hodinovku než já na cnc a nic z výše zmíňeného neřeší. Nechci říkat že jsou ty zmíněné řemesla jednoduché, ale ten velký nepoměr v nákladech a troufám si říct i v znalostech...
trnkav
Příspěvky: 982
Registrován: 12. 8. 2006, 9:45

12. 10. 2022, 9:15

Jsi 1, kdo vystihl podstatu.
MN 80, R 12, Mazak QT8, VR2, V20, LR2, UME 200-2x, KV-250,
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

13. 10. 2022, 7:00

A to ja si zas dovolím tvrdiť, že tie remeslá sú jednoduché (akurát sú náročné na fyzickú námahu) - a nerobil som na jednom dome... Pre mňa je vrchol drzosti sadzba za natiahnutie fasády, z "omietkových" prác je to najľahšia robota a pritom najdrahšia. Asi to kurvy berú podľa ceny materiálu, ked je silikon najdrahší, tak aj robota bude najviac... A druhá najväčšia drzosť ceny za obklady/dlažby. Naučí sa to aj cvičená opica a u nás v Nitre je bežná cena za m2 viac, ako za materiál, pod 20€ asi idú len začiatočníci.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

13. 10. 2022, 8:04

Zeníci no za svůj život jsem poznal asi 4 zedníky, ktzeří své řemeslo uměli a kvalitně.
Jinak je to banda fušerů, která zneužívá toho že je po jejich práci vysoká poptávka a drze ti ten zmetek řekne 350,- bez papíru a fakturu ti nedá nebo půjde jinam.
Zavoláš firmě ale pane 450 na osobu a nejdřív příští rok mazák jeden zas*aný.
Omítnout rovně stěnu to je problém a aby to bylo rychle hotvoé, tak jemnou umítku natáhli na jedenkrát. Hrbaté jak sviňa bordel po nich ostal no katastrofa. Jebne žufan do bečky s vodou a ráno ho nemůže najít hm šel jsem koupit nový a pak jsem našel ten předchozí v bečce.
Půjčenou míchačku neumyli já bych jim s chutí jednu vypálil do čenicha a nechal je makat na stavbě jen za chleba a vodu s bičem za prdelů.
Jediná stěna v provozovně co je slušná je tá kterů jsem dělal sám. Bohužel mám záda v prdeli a po pár čtverečních metrech jsem musel přestat.
Dává sádroš na strop a říkám dejte pod tu vatu parozábranu! Že naco? bych mu nejradši taků vrazil a vymáchal mu čuňu v lepidle.
Pak ji tam jakože dali. Jenže takovým způsobem, že to bylo stejně k hov*u.
Sorry jsem si musel ulevit. A mám stejný názor jak MEKI
Příjde fušer kolikrát aj bez vercajku a slevýma rukama, prachy by chtěl na ruku a odvede zfušovanů prácu. Vpodstatě znehodnotí materiál .
Čest vyjímkám...
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 10. 2022, 8:52

Ano s těma zedníkama souhlasím ,to že děláme relativně za málo proti patlalům je proto že pořád vyrábíme pro někoho (nejčastěji Němce atd) a že nevyrábíme a neprodáváme finální produkty ,asi nejvíc by mohli mluvit kluci co dělají pro atomotiv .Když jsem si psal s jedním Amíkem tak po ukázkách toho co jsem dělal si myslel že jsme těžce za vodou a přitom jsme rádi že jen tak normálně otrocky fungujeme.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 10. 2022, 9:04

Jenze to je celym trhem.
Nedavno jeden na facebooku brecel jak zoptimalizovat vyroby aby se mu vyplatilo vubec delat. Ze ho drti konkurence. Ze to neumi podlezt a ze to za ty penize nezvlada.
Neprislo mi ze by delal nejak neefektivne ale co pak psal tak ho drti konkurence s uplne nesmyslnejma cenama. Rikal jsem si zda to neni nejaky fejk od zakaznika. Celkem bezne vidim ze nam zakaznik na nabidku za 800 odpovi tim ze mu to dela nekdo za 300 pricemz pri zkoumani posledniho slo pouze o podobny dil (polovicni velikosti a s mnohem mnohem snazsim bezpripravkovym upinanim) a hodne stare predcovidove ceny. Pak je dalsi extrem a to je kdyz to pak nekdo srovna s fuskou po praci kdy to je delane zamestnancem za cizi el. Na cizim stroji ktery neplatil. Cizima nastrojema co nekupoval. V cizim baraku kde neplati najem. A tomu se neda v zadnem pripade konkurovat.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mylan
Příspěvky: 462
Registrován: 7. 8. 2016, 3:04
Bydliště: SNV

13. 10. 2022, 8:19

A najlepšia je otázka pri nejakej debilnej kusovke "čo to bude stáť?" A moja odpoveď " až skončím budem vedieť". 😁
SV18R,FA3AH,V23a,Plazma Berlan40,MIG ETP208,2H125,brúska z F1,Bomar160.120
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“