Duchodové připojištění

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 12. 2022, 7:54

Ja bral PPŠ v ZS a dostal jsem od bábovek radu, PPŠ občas vysype krátkou dávku, tak se hlavně při střilení nelekejte. Aretace semi opravdu naivní. Tohoto krasavce má morální povinnost snad vlastnik každy. I když ten litajicí ingot přrd obličejem aretovany na 2mm zoubku mi nedělá dobře.
To baláž: plně zavařená hlaven na expanzni zbrani, to uplně nechápu ? Kudy to potom fučelo ven ? Co jsem viděl to byly zavařené kolíky jako přepážky.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2022, 8:52

To je vždycky keců o plevelení vlákna ,a tady už máme důchodový střelecký kroužek.To vám mazlení s pistolkama nestačí ve vašem vláknu?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2022, 9:37

elbarto píše: 20. 12. 2022, 7:54 To baláž: plně zavařená hlaven na expanzni zbrani, to uplně nechápu ? Kudy to potom fučelo ven ? Co jsem viděl to byly zavařené kolíky jako přepážky.
Na expa gulometoch zvarena hlaveň s telom (plus kolík), inak vymenis hlaveň a máš samocinnu ostrú zbraň.
BalazKovo.sk
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

20. 12. 2022, 9:38

fmodel píše: 20. 12. 2022, 8:52 To je vždycky keců o plevelení vlákna ,a tady už máme důchodový střelecký kroužek.To vám mazlení s pistolkama nestačí ve vašem vláknu?
Bobík to tu vzdal, tak si aspoň pokecáme.
BalazKovo.sk
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 12. 2022, 10:29

To Fmodel: Ok máš pravdu, tak pokračujte dál ve snění o důchodech ...
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 12. 2022, 11:37

bobik píše: 17. 12. 2022, 8:36 Jestli máte penzijní fond jako já, tak tady máte něco k zamyšlení. Kdybych za ty částky, co tam od roku 2002 posílám, každoročně si nakoupil zlato, tak mám dnes 307g zlata. Počítám s 8% ztrátou při nákupu, páč jsou to malé objemy. Těchto 307g zlata bych byl schopen prodat 2% ztrátou a utržil částku 397000Kč. Kdyby mi dnes vyplatili to penzijko, tak si za to budu moci nakoupit jen 251g zlata. Suma sumárum, mohl jsem si naspořit 59 000Kč více i bez státních příspěvků. Ovšem, kdyby to takhle dělali všichni, tak cena zlata bude taky jinde. :D
Zase další zlatofil ...

Zubní implantáty se dnes už ze zlata nedělají, takže ho na důchod nepotřebuješ.
Doporučuji si nejdříve někde nastudovat jaké investice v minulosti dosáhly vůči inflaci skutečného zhodnocení. A zlato to skutečně není. Samozřejmě minulé výnosy nejsou záruka budoucích. Nicméně raději budu dál věřit akciím, které mi, když už nic tak alespoň budou vynášet dividendové výnosy.
Mě státní příspěvek nezajímá, protože si raději investice nejen na důchod dělám sám abych právě pak nedopadl takto.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

22. 12. 2022, 1:23

aleshonsa píše: 22. 12. 2022, 11:37 .... Zubní implantáty se dnes už ze zlata nedělají, .....
Tohle rekni v Rusku ... :lol:
Pro nektere je to porad nedostizny vzor ... i dnes ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 12. 2022, 9:49

Není to tak dlouho, co jsem četl článek (snad Šichtařové) o důchodovém spoření. V podstatě z něj vyplynulo, že je výhodné ho zrušit, (snad jen pokud by dobíhalo v dohledné době, tak ho nechat doběhnout), i za cenu pokut, a převést ty prachy kamkoliv jinam, třeba na spořící účet.
Už si to moc nepamatuju, ale pyžonta je, že když se spočítaj výnosy a od nich odečtou poplatky za vedení účtu, tak nula od nuly pojde. Plus nějaký riziko. V bance má člověk aspoň něco (5% úrok mínus daň tuším 15% ? ).
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

23. 12. 2022, 11:29

pafik píše: 23. 12. 2022, 9:49 Není to tak dlouho, co jsem četl článek (snad Šichtařové) o důchodovém spoření. V podstatě z něj vyplynulo, že je výhodné ho zrušit, (snad jen pokud by dobíhalo v dohledné době, tak ho nechat doběhnout), i za cenu pokut, a převést ty prachy kamkoliv jinam, třeba na spořící účet.
Už si to moc nepamatuju, ale pyžonta je, že když se spočítaj výnosy a od nich odečtou poplatky za vedení účtu, tak nula od nuly pojde. Plus nějaký riziko. V bance má člověk aspoň něco (5% úrok mínus daň tuším 15% ? ).
Drobna vada je v tom, ze za normalni situace penize v bance po urcite dobe vycerpas a konec (nedostanes vic, nez tam mas - uroky defacto nehraji roli).
Kdezto penzijni za normalni situace je nevycerpatelne - staci zit pres urcitou vekovou hranici ... coz je ten nejvetsi problem ... a zit ve zdravi - coz je druhy problem ...
Kazdy si mod cerpani z penzijniho vybira sam - vsechno najednou, vetsi castky po omezenou dobu nebo mensi dozivotne ...

Cili jedina neznama promenna je doba cerpani ... ale vse se da namodelovat a kazdy se pak muze/musi rozhodnout sam - a to je to nejtezsi :lol: ... prijmout rozhodnuti sam ... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 12. 2022, 12:24

lapa:
To máš kliku, že tvůj problém je rozhodnout se sám. Já mám obvykle problém rozhodnout se správně .... :)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

23. 12. 2022, 2:04

pafik píše: 23. 12. 2022, 12:24 lapa:
To máš kliku, že tvůj problém je rozhodnout se sám. Já mám obvykle problém rozhodnout se správně .... :)
A jake je kriterium spravnosti? Umis ho vlastne zvolit - v okamziku rozhodovani?

To jen tak obecne ... nerikam, ze ja umim, ale rozhodnu se a pak uz neplacu nad ... trebas rozlitym mlekem ... do flasky ho zpet stejne nevratis ...

Vojenska poucka: lepe je se v danem okamziku nejak rozhodnout, s maximem v danem case dostupnych informaci, trebas i nespravne (to ukaze az budoucnost), nez setrvat v nerozhodnosti ...
Kriticky okamzik prijde tak ci tak ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

23. 12. 2022, 3:18

Já už mám 3 roky v důchodovém spoření naprosto jasno. Spořil jsem u ING nějakejch 27 roků. Slibované výrazné zhodnocení tak nějak nebylo. Zezačátku alespoň něco, pak čím dál tím hůře. Ve výsledku, když jsem si šel vyzvednout peníze do krásného nového baráku ING jsem valil oči. Dostal jsem o 5500 korun víc, než jsem za těch 27 roků u nich uložil. 27 x státní příspěvek + úroky šly na náklady na vedení účtu. Krom toho, když si začnu nechávat vyplácet ten jejich "pomocnej" důchod, tak mi vyplatěj přessně to co jsem ušetřil + myslím 6 dalších důchodů. Mají ale moje peníze dalších minimálně 10 let. Manželka měla důchodko u České pojišťovny a tam to vyšlo o dost lépe + cca 15%. Jakékoliv dlouhodobé spoření podobného typu je na nic. Po celou dobu povinného spoření jsi vlasně nevolník příslušného ústavu a ten si může dělat co chce, ale stejně po celou dobu dostává peníze o tebe i od státu.
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

23. 12. 2022, 3:30

lapa píše: 23. 12. 2022, 2:04
pafik píše: 23. 12. 2022, 12:24 lapa:
To máš kliku, že tvůj problém je rozhodnout se sám. Já mám obvykle problém rozhodnout se správně .... :)
A jake je kriterium spravnosti? Umis ho vlastne zvolit - v okamziku rozhodovani?
....
Samozřejmě že ne; proto píšu, že to je ten hlavní problém :) .
Rozhodovat se sám, na to jsem zvyklej.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

23. 12. 2022, 4:29

Docela rád bych věděl, jak se jim takového mizerného zhodnocení podaří dosáhnout. Když tedy nebudu očišťovat výnosy o inflaci, tak i při investici do dluhopisů s kupónem řekněme 3% p.a. by za těch 27 let mělo dojít k více jak zdvojnásobení investice. Čistě výpočet 1,03^27. Samozřejmě v reálu, když se postupně investuje pravidelně každý rok to bude méně, ale stejně by tam měl výt nějaký zisk.
I v případě investice do českých akcií by se mělo dosáhnout nějakého zhodnocení. Sice dlouhodobě víceméně BCPP stagnuje, nějaké společnosti i zkrachovaly (ale ty zase neměly v indexu velké zastoupení), tak velká část společností vyplácí velké dividendové výnosy. Jmenovitě PM, KB, ČEZ, O2.
V případě investice do zahraničních akcií, speciálně těch amerických, je už snad prakticky nemožné nedosáhnout výnosu. U S&P 500 se uvádí za posledních 100 let průměrné zhodnocení 8% p.a. U DAX 30 to bude nejspíše méně, ale zase jsou tam větší dividendy atd. I po zahrnutí měnového rizika by měl relevantní výnos zůstat.

No ale to jsou právě důvody, proč na nějaká penzijka kašlu a raději si to dělám sám, jak už jsem psal.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

23. 12. 2022, 4:32

Průšvih nastane, až nějaký blbec prosadí povinné penzijní připojištění. Jako už se o tom reálně uvažovalo. Protože to pak zjednodušeně pro mě bude znamenat vyhozené peníze do kanálu, které mi budou pak při investování chybět a o to budu mít méně.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“