Duchodové připojištění

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 12. 2022, 7:27

Milane vidím to úplně stejně.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 12. 2022, 7:55

Souhlas s Milanem199 (jako obvykle).
Jen s drobnou výjimkou. U mě slovo "podnikatel" neevokuje někoho, kdo má doma sudy a občas s nimi jezdí na Orlickou přehradu.
Ale spíš někoho, kdo se v těch sudech (jednou) na Orlickou přehradu sveze.

Podnikal jsem i v bouřlivých devadesátkách. A zažil jsem v té době některá setkání, po kterých jsem se později ještě dost dlouho budil zpocený ze spaní. A občas i raději odepsal nějakou nezaplacenou dodávku zboží, než jít do ostrého sporu a riskovat případně prohlídku sudu zevnitř.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 12. 2022, 7:02

Já s tím naopak nesouhlasím. Jednak protože a to pardon, ale přijde mi to skutečně jako lidová moudra. Druhá věc je, že já o koze a Milan o voze.
Já tady řeším (a pochopil jsem, že to je jádro vlákna i když jsem to vše nečetl), že mam X CZK/měsíčně a řeším, jak je investovat, aby mě to uživilo nejpozději v důchodovém věku. Momentálně neřeším, že když se např. v mládí oddělám, tak se třeba ani toho důchodu nedožiji, nebo na tom budu hodně mizerně. To je prostě další věc.
Vezmu postupně:

- Ohledně zdraví. To je ale stále nějaký základní princip, který nestojí ani korunu. Stejně tak můžu napsat, že je investice otužování. Ona vlastně je, protože můžu topit na nižší teplotu, tj. ušetřím na energiích. A když to přeženu do extrému, tak míň opotřebovávám zimní oblečení, takže mi déle vydrží a taky ušetřím :D Letos jsem měl zimní oblečení na sobě jen jak byly ty mrazy. Jinak si vystačím v nejhorším se sakem.

- Ohledně bydlení. Je to otázka vkusu. Když se postarám o investice na budoucnost, tak mě nájemné nemusí trápit. Když budu mít problém se schody, tak se můžu přestěhovat.

- Ohledně vzdělání. Tak samozřejmě když je někdo blbec, tak nemá smysl nic, protože to stejně k ničemu nepovede. Nicméně to je nějak z celkem velké části dáno od narození a nedá se to změnit.

- Ohledně dětí. Já nikde nepal, že to končí finanční investicí. Nicméně abych se mohl komukoliv z rodiny věnovat, tak na to musím mít čas. A to nenastane, když budu muset někde hákovat přesčasy abych zaplatil složenky. Pořád mi tak nějak přijde méně pravděpodobné, že budu muset něco takového dělat, když budu mít vedlejší příjmy z investic.

- Ohledně podnikání. Já slovo podnikatel nijak pejorativně nevnímám. Nicméně první věc – a k čemu mi taková firma bude až půjdu do důchodu? Celkem je jasné, že v momentě, když přestanu dělat tak bude hodnota dost malá. V podstatě jen prodejní cena opotřebovaných strojů.
Další věc je, že skutečně je nereálné, aby všichni podnikali. Buďto na to není prostě reálný prostor, nebo vlastně ani zájem dotyčného. Asi tak jako často doktor z nemocnice si nebude zakládat svojí ordinaci a dělat někde obvoďáka, tak stejně tak já neskončím tam kde jsem jen abych podnikal. Jak už jsem psal, tak já jsem si udělal VŠ jakou jsem si udělal cíleně abych mohl rámcově dělat to co teď dělám. Teoreticky bych mohl i jít dělat někam s počítači do komerční sféry, kde bych si tím finančně polepšil, ale ani to mě nezajímá.
Popravdě mám pocit, že i kdybych podnikal, tak bych stejně určitou část odváděl někam pryč. Už z důvodů geografické diverzifikace, protože v Evropě se mi to obecně moc investičně nelíbí a tady u nás už vůbec ne.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
jergus.balaz
Příspěvky: 1542
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

25. 12. 2022, 8:29

Milan199 píše: 24. 12. 2022, 6:45 ...
Super napísané!
Avšak ja za podnikateľa beriem osobu čo si o svojich zárobkoch z väčšiny rozhoduje sama, pre mňa je už aj SZČO do istej miery podnikateľ.
BalazKovo.sk
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“