Vymáhání odkup pohledávek

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 1. 2023, 5:44

Máte někdo zkušenosti s vymáháním případně prodejem pohledávek ?
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 1. 2023, 6:32

Mám zkušenost s pohledávkama co jsem musel odepsat :?
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
miv
Příspěvky: 777
Registrován: 17. 9. 2019, 11:55

10. 1. 2023, 8:28

Charon píše: 9. 1. 2023, 6:32 Mám zkušenost s pohledávkama co jsem musel odepsat :?
To jsme již dva. :(
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 1. 2023, 10:05

Peníze dostat většinou nelze, ale i pocit, že dlužníka chodí někdo mlátit je utěcha ...
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2023, 8:10

Z8leží na tom, jak jsi rychlý, co máš v ruce za důkazy, aby jsi prokázal, že dlužník ti opravdu dluží a zda má dlužník alespoň nějaký dohledatelný majetek. (pokud má na sobě 20 exekucí, tak dluh rovnou odepsat) Pokud jsou tyto podmínky splněny, tak posíláš výzvu, po uplynutí termínu ve výzve (klidně i tři dny) požádáš soud o vystavení elektronického platebního rozkazu (je na to přímo formulář ke stažení) a po doručení protistraně ti začne běžet 15 denní lhůta na reakci - zaplatí, nezaplatí, nebo podá odpor. V takovém případě to jde k soudu, pokud nezaplatí a nepodá odpor, tak máš v ruce exekuční titul.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

12. 1. 2023, 8:18

Máš s tím osobní zkušenost?
formulář ke ztažení kde?
mě právník tvrdí že to s tím není tak jednoduché
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2023, 8:55

Mělo by to být tady: https://epodatelna.justice.cz/ePodatelna/form

Zkušenost s tím mám - vymáhal jsem přes EPR poskytnuté plnění v rámci endorsement, kdy mě endorser ocejchoval jako zajebaného nácka. Podporu jsem mu tedy zrušil a vymáhal po něm peněžní náhradu všech prostředků, které jsem mu v proběhu 5 let poskytl. Uspěl jsem.

Tvůj právník pravdu má, i nemá - záleží na tom, co máš v ruce. TZN objednávku, veškerou mailovou komunikaci, fakturu, dodací listy, potvrzení o převzetí, poštovní doklady - podací lístek, nebo trasování balíku z ČP ..... čím více důkazů, tím líp. Postup následující - na začátku mu musíš poslat výzvu k plnění tak, aby ji prokazatelně převzal, nebo si ji přečetl. V té mu stanovíš nějaký termín - klidně i tři dny. Je to důležité proto, aby jsi pak mohl po něm požadovat veškeré náklady případného soudního procesu.

Následně vyplníš platební rozkaz (to pdf jde přímo na počítači, akorát napřed si ho uložíš a pak otevřeš !!) Pozor - podáváš ho vždy k místně příslušnému soudu dlužníka (to ti formulář nabídne podle jeho bydliště) Ve formuláři popíšeš průběh událostí a připojíš všechny důkazy které máš k dispozici. Odešleš nejlépe přes datovku. A pak čekáš na reakci protistrany. Soud vydá platební rozkaz, aniž by zkoumal zda je tvůj požadavek oprávněný nebo ne. Doručí ho protistraně a v momentě převzetí začíná běžet 15 denní lhůta na podání odporu. Pokud protistrana odpor podá, tak to jde k soudu - jednání je podle vytížení od 1 do 4 měsíců.

V této souvislosti je dobré ještě jedno - zda má protistrana datovou schránku. Pokud ano, tak je to výhra, peorože se nebude moci vyhnout doručení všech zpráv. Takže pokud je to živnostník, a ještě datovku nemá, tak bych v tomto případě počkal, až mu ji zřídí ze zákona.

P.S.: a ještě pozor na údaje o dlužníkovi - musíš znát jeho jméno, příjmení, bydliště, datum narození nebo rodné číslo Pokud bude některý z těchto údajů chybět, nebo bude špatný, soud tě požádá o doplnění - což celý proces dost zdržuje. Pokud je to podnikatel, tak je pak třeba ještě jeho IČO - ale to by tě formulář opět měl navést.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

12. 1. 2023, 10:58

Je to firma, posal jsem zálohu ale nedodal zboží. Celou dobu sliboval že není problém poslat peníze zpět. Nakonec jsme se domluvi že pošle peníze zpět, vystavil na to i doklad o zrušení. Ted se vymlouvá že čeká až mu peníze vrátí jeho dodavatel. Takže si myslím že by toto mělo zafungovat. Má několik firem a zatím nevypadá že by na ně byla exekuce tak by to mohlo klapnut.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
LukasGunther
Příspěvky: 441
Registrován: 14. 3. 2017, 3:53

12. 1. 2023, 11:32

Máme DAS a už nám dvakrát pomohla. Teď nám vrátil truhlář peníze a odvezl si ten hnus co vyrobil za třičtvrtě roku... Ještě že si to platíme.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 1. 2023, 12:26

LukasGunther píše: 12. 1. 2023, 11:32 Máme DAS a už nám dvakrát pomohla. Teď nám vrátil truhlář peníze a odvezl si ten hnus co vyrobil za třičtvrtě roku... Ještě že si to platíme.
Ta DAS mne zaujala v tomto smyslu - jak to je, kdyz obe strany sporu maji DAS?
Odmitne zastupovat, protoze by byla ve stretu zajmu?
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

12. 1. 2023, 12:32

Idealní je opravdu jednat rychle jak zde bylo napsáno. V několika málo případech co jsem zažil, protože nejsem uplná jitrnička a na sekerku nehraju mi dlužník podepsal přiznání se k dluhu u notáře a to už obchodvatelný doklad. Dlužníci si někdy i neuvědomují co vlastně podepisují ... "pojd zajdeme na dobrý oběd, hodíme to na papír at v tom máme pořádek a jen to podškrábneš, kancelář notáře je uplnou náhou vedle restauračky, to byla moje cesta ...
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2023, 3:21

lubos píše: 12. 1. 2023, 10:58 Je to firma, posal jsem zálohu ale nedodal zboží. Celou dobu sliboval že není problém poslat peníze zpět. Nakonec jsme se domluvi že pošle peníze zpět, vystavil na to i doklad o zrušení. Ted se vymlouvá že čeká až mu peníze vrátí jeho dodavatel. Takže si myslím že by toto mělo zafungovat. Má několik firem a zatím nevypadá že by na ně byla exekuce tak by to mohlo klapnut.
Jo, to zafunguje. Ale chce to fakt jednat rychle. Pošli mu výzvu rovnou do datovky (určitě ji bude mít) - kdy si to převzal zjistíš u sebe v datovce (bude to mít poznámku přečteno) - dej mu tam krátkou lhůtu - a pokud ji nedodrží, tak ihned pošli EPR. S tím, co máš v ruce by to mělo hladce projít.
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2023, 3:23

P.S.: v sousedním vlákně běžela diskuse o datových schránkách. A toto je konkrétní příklad, kdy se datovku vyplatí mít, a kdy opravdu urychlí a upřesní komunikaci mezi jednotlivými aktéry.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 1. 2023, 6:14

R - stick píše: 12. 1. 2023, 3:21 kdy si to převzal zjistíš u sebe v datovce (bude to mít poznámku přečteno)
A tu poznámku přečteno to má hned, když to do jeho datovky dorazí nebo až když si zobrazí seznam nové pošty nebo až když si to opravdu "přečte" (otevře daný dokument)?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2023, 6:22

Thomeeque píše: 12. 1. 2023, 6:14
R - stick píše: 12. 1. 2023, 3:21 kdy si to převzal zjistíš u sebe v datovce (bude to mít poznámku přečteno)
A tu poznámku přečteno to má hned, když to do jeho datovky dorazí nebo až když si zobrazí seznam nové pošty nebo až když si to opravdu "přečte" (otevře daný dokument)?
Když se přihlásí do datové schránky. V tom okamžiku je to doručeno. Pokud se do schránky nepřihlásí, tak běží desetidenní termín. Po jeho uplynutí se zpráva považuje za doručenou, i když se adresát do datové schránky nepřihlásí.
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“