Co to pro nás EU připravuje?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 288
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2023, 1:44

robokop píše: 15. 1. 2023, 9:09 1. Pokrok nezastavis. A predchozi veci budou muset stranou komercnim nebo jinak uzitecnym pozadavkum. Doted to pasmo bylo vpodstate volne. Ale ted je k nemu vyuziti. Logicky uz volne nebude.
On je rozdíl mezi "pokrokem" a "pokrokem". Často se jako pokrok prezentuje snaha instalovat další past, případně páku na lidi a nebo demontáž něčeho co bylo free a nekanul z toho patřičný zisk.
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2023, 1:54

Odpověď k otázkám co jsou na stránce, na kterou odkazuje první příspěvěk:

1, Jsem pro.
2, Až přijdou na energetickou rovnici, tak je to přejde (nedej bože že s green dealem to nejde dohromady). Ikdyž o tomhle se sní už snad od roku 1945, možna dřive.

U těch dalších 4 jsem pro.

Mě zas vrta jak to bylo s předpisy pro modeláře než příšlu to nařízení z EU?
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2023, 2:10

Spis se hleda vzdy cesta na ktere jde neco trhnout.

Tohle co popisujes si ale delame sami. Budto tim ze chcem z toho plynouci vyhody a nevyhody jaksi nevidime. Nebo delame ze nevidime. A nebo mlcici cast populace.

Krasne je to videt ve volbach.
Sice vysoka ucast ale kde je ten zbytek?
Skoro vsichni brecej ale jsou ochotni to resit?
No a pak ty nesplnitelne plane sliby. Nebo nove sliby od cloveka co neplni.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

15. 1. 2023, 2:11

OK, zak musím s barvou ven a současně některým i odpovím.
Nepochopeno o co mne šlo a to hledat:
- hrozby plynoucí z prosazení té strategie EU
- rovněž klady, které naopak EU bude tlačit jako přínos,
- co z toho bude plynout moci a mocným.

CZ_Pascal má naprostou pravdu a ti mocní na to dokonce jdou nepřekvapivě ještě strategicky a chytře.

robokop:
ad1)
tohle tvrzení moci je pouze zástěrkou a na některé bohužel funguje. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak pokrok nám již dávno zajistil levnou a čistou energii, nebo by oteplování planéty díky pokročilím a zeleným technologiím už dávno bylo vyřešeno, zato místo pokroku se válčí uprostřed civilizace metodami snad z doby ještě před I sv. válkou
ad2)
tady mocni použili postupu známemu ze skazky o Svatoplukovi a třech prutech, hezky modeláře rozdělili a teď je pěkně postupně jednotlivé zájmové skupinky zlámou jak sirky
ad3)
ten orgán existuje - svaz modelářů a myslí si, že je něco víc než zbytek modelářů, tak ten kope pouze za sebe, domnívám se, že mají to svoje už vyjednané a v kapse jim to cinká...
ad4)
BINGÓ tohle je jak jsem si asi naivně myslel jediná cesta jak 100 ho ven a těm sračkam co na nás v EU připravují se postavit, bohužel platí to, co psal lapa :-(

Takže? Má smysl s tím ještě něco dělat?
Je k dispozici údajně ohlášených 10 let, takže v reálu to budou tak 1-2 roky, než klec sklapne... nebo má opět pravdu lapa?

EDIT
Mimochodem, zanechme již modeláře, ti to mají již prohrané a další vrtání v tom již ničemu nemůže pomoct. Ten prostor co používali někdo potřeboval a tak si ho prostě zabral - právem silnějšího.
Jediná šance jak zabránít té realizaci strategie z EU a zběru dat nakonec našemu totálnímu zotročení je dostat to mezi lidi, aby se ozvala dostatečná masa občanů.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2023, 3:08

ad1)
zde jsi mne asi vubec nepochopil a nahlizis na to z jineho pohledu
ja mel na mysli: proste tudy povede dalnice a ten barak musi dolu, logicky jeden barak versis dalnice maji ruzne hodnoty a co vyhraje je jasne
to co jsi do toho zamichal to do me uvahy vubec nepatri a nebyla tam zamyslena zadna takova souvislost

ad3)
v tom pripade je treba zvolit lepsi zastupce, jestli se to da stihnout
(ta situace ledasco vysvetluje k mnou kritizovane volebni laxnosti nebo neduslednosti)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
LEON_CZ
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 1. 2023, 1:44
Bydliště: Královéhradecko
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2023, 3:13

Radhard píše: 14. 1. 2023, 6:54 Začni chovat velké, pořádně velké dravé ptáky. Dál snad napovídat nemusím ;-)
Myslíš něco jako tito Angry birds? :D
https://www.rcfree.eu/viewtopic.php?f=52&t=859
www.RCfree.eu - Diskusní fórum pro RC modeláře
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

15. 1. 2023, 7:06

@ robokop
ad1)
OK, tím spíše bych očekávál, že než budu mocní v EU plánovat něco bourat či stavět, tak se zeptají těch kterých se to dotkne i těch co jsou pouze kolem.
Nádhernej příklad zaslechnutý před chvilkou na ČT24 ve zprávách, byla to reportáž o proběhnuvších referendech o kde čem a div se světe žádné neprošlo, jeden příklad za všechny tam byl. Zeptala se obec Opatovice n.L. zda její občané souhlasí se stavbou haly na 2,5 ha v katastru.
Zeptala se snad EU zda občané chtějí být okradení o vzdušný prostor nad svojí nemovitosti ve prospěch "pokroku" a investorů do dronů?

ad 3)
NE, již jsem psal modeláři to mají spočtené až vymřou stávající nadšenci bude to konec, dokonce si myslím že to bude "zakázano" ve stylu jak se zmínil na předešlé stránce CZ_Pscal zde viewtopic.php?p=469183#p469183 a stane se to max. zábavou horních 10tisíců, co si to budou moci dovolit...
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

15. 1. 2023, 9:12

Mne fascinuje ze nejvic revu o svobode, o omezovani demokracie apod. slysim od putinovy pate kolony a zarytych fanousku ruska :-)
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

16. 1. 2023, 9:40

lapa píše: 15. 1. 2023, 12:37
robokop píše: 15. 1. 2023, 9:09 4. Je tu jeste pohled mimo modelare a to obecna pripravujici se ztrata svobody a prava na soukromi. Lidi se toho do jiste miry vzdaji i dobrovolne. Melo by se to osetrit s durazem na jednotlivce bez ohledu na vetsinu ktera se mozna vzdat chce nebo jednoho dne bude chtit.
Vetsina vubec neuvazuje za horizont jednoho vyhodneho nakupu vymenou za slevovou kartu.
Takze si odvod sam, ostatne nepisu to poprve :lol: (nemyslim to na tebe, ale obecne).
Kriticky bod/hranice (podle S. Lema) uz byl prekrocen - dzina do lahve uz nedostanes ...
Dialogi, to je užitočné pojednanie.
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2023, 10:47

Grad píše: 15. 1. 2023, 2:11 OK, zak musím s barvou ven a současně některým i odpovím.
Nepochopeno o co mne šlo a to hledat:
- hrozby plynoucí z prosazení té strategie EU
- rovněž klady, které naopak EU bude tlačit jako přínos,
- co z toho bude plynout moci a mocným.
No popravdě já jsem tě nepochopil. V první příspěvku se ptáš na dokument strategie pro podporu aeromobility. Ale celá diskuze se svedla tak nějak do dvourovin - korporaty generuji zisk a druhá je neznalost let. předpisu a jejich ohybani si do huby.

K těm otázkam:

- hrozba - omezeni přístuptu k Glonassu

- klady - preference (snažší dostupnost) Galilea
- investování do nových prácovních míst (vývoj, servisních střediska) - zda je to mnoho, málo nedokaži pousoudit
- menší zavislost na el. komponentech z činy
- klad pro mě - zainvestuje mi to častečně vývoj dronů

- mocným z toho bude plynout zisk jako vždy
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

16. 1. 2023, 11:11

Tak vzhledem k tomu, že je zde i názor přímo z branže, nelze ani očekávát střelbu do vlastních řad a tak nezbývá než do negatív a hrozeb uvést omezení přístupu ke Glonasu, ale jsem to možná pouze nepochopil. :)

Tak vzhledem k dotazům uvedeným zde viewtopic.php?p=468657#p468657 je to podle mne poněkud málo.
Zase ale tomu rozumím, že není zájem prozrazovat o co tady vlastně jde, což by nedej bože mohlo ovečky znepokojit natolik, že by se proti tomu mohli nakonec i ozvat.
Chápu, kšeft je kšeft, ať to jiné stojí cokoliv... :wink:

EDIT
Něco názornějšího jako příklad, pro ty co si tu budoucnost nedovedou zcela jasně představit.
Tamní vyjádření "odborníka z oboru" jaksi nepřekvapí a zcela odpovídá tomu, s čím počítá a jak v komunikaci o tom co připravuje a jak také ve věci postupuje EU :
"Všichni si zvykneme", nabízí se dodat a zbývá nám něco jiného?
ANO, OZVAT SE!
Od času cca 11:15 zde
https://www.ceskatelevize.cz/porady/103 ... 058120003/

Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2023, 2:15

Mě by zas zajimaly tvoje postřehy ohledně dotazovaného dokumentu.

A nikoliv ohledně provozu a letových koridoru dronů.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

16. 1. 2023, 3:42

Ako by to malo byť s obmedzením prístupnosti Glonasu? Dík
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

16. 1. 2023, 4:41

Moje postrehy k dokumentu EU jsou v kazdem jednom mem postu v tomto vlaknu, staci si je procitat bez zaujatosti a s nadhledu posoudit.
OK ale dam jeden ktery zde nezaznel a je nejzavaznejsi.

EU zde rozjizdi mega smirovaci akci pred kterou se nido a nikde neschova, napak si ho kdekoliv najde.

Jine smirovaci nastroje - mobily a internet maji tu vyhodu, ze kdo se citi jakkoliv ohrozen prestane je pouzivat. :D

Jo a k provozu a koridorum odemne zde nic nezaznelo, tak dam neco k dobru.
Nevim zda je to spravne cislo z te reportaze, ale dejme tomu chteji presunout ze silnic 40% dopravy?
Nejak se zapomeli zminit ze to prijde o praci 40% ridicu?
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2023, 4:59

HellGrip píše: 16. 1. 2023, 3:42 Ako by to malo byť s obmedzením prístupnosti Glonasu? Dík
Není tam přímo omezení Glonassu. Jen je zmíněno v hrozbách zneužiti signálu udávající polohu. A použiti technologii ze zemí s nedůvěrou. Nebo odkud hrozí nebezpečí.

V praxi třeba drony na přepravu léku nemohly být mít přijmáč třeba na Glonass, protože by jeho Data mohlo Rusko zneužit.
Nebo třeba EU od nějaké doby nepovolí certifikaci dronu s přijímačem Glonass.

Ale jo spíše JPP (jedna paní povídala) než nějaký holý fakt. Ten dokument je celý spíše co by se mohlo nebo o co by se měly úřednici v Bruselu zajímat.
Glonass jsem zmínil, protože je druhý nejpožívanější geolokační systém.

Grad píše: 16. 1. 2023, 4:41 Nevim zda je to spravne cislo z te reportaze, ale dejme tomu chteji presunout ze silnic 40% dopravy?
Nejak se zapomeli zminit ze to prijde o praci 40% ridicu?
Myslím, že bylo 20. procent. Česmad beči, že nejsou řidiči. A ten zbytek se se rekvalifukuje. Navíc pro mlade bude aktraktivnější pilot dronů než řidič kamionů.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“