hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 6. 2019, 6:28

Josef píše: 9. 6. 2019, 6:08 Mex: Takže když nás anektoval ten rakušák s knírkem, tak to bylo podle tebe jiné, protože jsme kdysi patřili pod Rakousko? V čem byl Andropov lepší? Že nechal udělat atentát na Brežněva, nebo že byl šéfem KGB? Proč mají Rusové právo anexe bývalých území SSSR, když se ty státy z vlastní vůle staly samostatnými? To snad mají právo i na státy bývalé Varšavské smlouvy?
Andropov udělal Gorbačova.
Pod Německo jsme nikdy nespadali, takže ta první otázka je trochu mimo.
Byl jeden stát - SSSR. Pak se po 70 letech některá jeho část rozhodla, že chce být samostatná. Stalo se. Teď je stát v rozvalu - Ukrajina. Některá část se po 20 letech rozhodla, že chce být samostatná, resp. nechce být její součástí (Krym).
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 6. 2019, 7:38

Mex píše: 9. 6. 2019, 6:28 Byl jeden stát - SSSR. Pak se po 70 letech některá jeho část rozhodla, že chce být samostatná. Stalo se. Teď je stát v rozvalu - Ukrajina. Některá část se po 20 letech rozhodla, že chce být samostatná, resp. nechce být její součástí (Krym).
To je srozumitelne. Totez jako kdyz jsme se v osmdesatem sestem rozhodli, ze chceme byt pod primou ochranou SSSR.
Aleš Procháska
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

9. 6. 2019, 8:04

jeden výstřižek nějaké studie o které se píše na Lidovkách
"...... Nicméně celkový trend chování dětí shrnuje Michal Kalman, hlavní řešitel studie, takto: „Přijímají západoevropský životní styl.“
Je to něco, co zná i generace jejich rodičů či spíše prarodičů. Něco čemu politologové říkají „měkká síla“. Západ nevyhrál studenou válku silou svých zbraní, ale silou rock’n’rollu, kokakoly a texasek. Dnešní dospívající už neznají slovo texasky a nevědí, jakou bombu džíny představovaly pro mládež před šedesáti lety. Ale inspirace přebírají z téhož směru jako ona. A za půlstoletí se budou i oni rozčilovat nad „dnešní mládeží“. Tak to bylo, je a bude.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/nazory/petracek- ... azory_form"
.....
až se Rusko stane pro mládež cool a in atd. a místo americký muziky budou frčet balalajky a rubašky a Noční vlci budou jezdit na Dněprech ve Volgách místo na Harleyích a v BMW a Mercedesech (!), tak odpadnou tyhle spory jestli Rusko nebo Amerika
prostě i kdyby se všichni ti rusofilové posrali, tak Američani jsou z hlediska vyspělosti průmyslu, atraktivity kultury a životního stylu, životní úrovně atd atd někde úplně jinde
stačí sledovat směr těch, co "hlasují nohama"
docela bych doporučoval se jet tam i tam podívat
Že je to pro nás drahý? To je ale taky přece důsledek komunistického hospodaření ve sféře ruského vlivu po WW2......
Naposledy upravil(a) testone dne 9. 6. 2019, 8:24, celkem upraveno 1 x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

9. 6. 2019, 8:19

ještě jeden takovej drobnej postřeh z minulýho tejdne
cestou na D-Day jsme se zastavili v technickým muzeu v Sinshaimu
mj. to je jediný místo na světě, kde jsou vystavený dohromady TU144 a Concorde
k tý 144 tam jede ve smyčce video, jak ji stěhovali z letiště Žukovskij do toho Sinshaimu
úvodní záběr je, jak z polospadlýho hangáru s vytlučenejma oknama vytahujou trup TU144 už s odmontovanejma křídlama a směrovkou
přes celou pravou stranu trupu nad motorovými gondolami je letitej pruh ptačích hoven a svinstva
nikomu to evidentně nestálo ani za to, aby vzal koště a lopatu a hadici s vodou
i to něco vypovídá o tom národu, v tomto případě o jeho vztahu ke svému technickému dědictví.......
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

9. 6. 2019, 8:21

testone píše: 9. 6. 2019, 8:04 ...
stačí sledovat směr těch, co "hlasují nohama"
docela bych doporučoval se jet tam i tam podívat
:D
je tady určité riziko, naštěstí jen teoretické...
pokud tam i tam vyrazí nemakačenko, pak jeho volba by mohla být... :?

ale zpátky domů, co mne to jenom připomíná a spec. od 4:10 min. :wink:
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 6. 2019, 8:44

prochaska píše: 9. 6. 2019, 7:38
Mex píše: 9. 6. 2019, 6:28 Byl jeden stát - SSSR. Pak se po 70 letech některá jeho část rozhodla, že chce být samostatná. Stalo se. Teď je stát v rozvalu - Ukrajina. Některá část se po 20 letech rozhodla, že chce být samostatná, resp. nechce být její součástí (Krym).
To je srozumitelne. Totez jako kdyz jsme se v osmdesatem sestem rozhodli, ze chceme byt pod primou ochranou SSSR.
Napřed mi to trvalo, než mi docvaklo, žes myslel šedesátý osmý.
Můj pohled na rok 68 je ten, že z hlediska mezinárodního práva to byl zločin.
Z hlediska příčin dávám nadpoloviční vinu Sašovi a jeho parťákům. Když chci něčeho dosáhnout, tak proto musím něco udělat, což on ve svém nascisismu odmítal pochopit.
Tohle je mi ještě pochopitelné. Ale co je mi skutečně nepochopitelné a už jsem se nad tím mockrát zamýšlel je rok 1970. Jak se najednou z většiny demokratů stali bonzáci a svině, které vyhazovaly své bývalé kamarády z práce. To nebylo něco, co nám Sověti vnutili. Tady to nefungovalo tak, že by na každém pracovišti stál sovětský samopalník a nutil ty lidi k tomu. Oni to dělali dobrovolně a asi i rádi.

Prostě jsou 2 období v dějinách, která neumím pochopit. 1944/45 a 1969/70. Všechna ostatní mi dávají smysl, takhle dvě ne.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

9. 6. 2019, 8:54

testone píše: 9. 6. 2019, 8:04 jeden výstřižek nějaké studie o které se píše na Lidovkách...
Naprostý souhlas.
Podle mě u většiny lidí v 1989 na nějakou demokracii sral bílý tesák. Ale prostě se chtěli mít tak, jak to viděli kolem. Taky chtěli mít krámy nacpané zbožím.
Samozřejmě na manifestaci by nevypadalo dobře řvát "Chceme plné krámy!", líp vypadalo "Svobodné volby!".

Mám jeden hluboký zážitek z první velké demonstrace v Brně (myslím, že to bylo 18.11.). Když jsme se pak na Svoboďáku rozešli, tak jsme se nacpali do autobusů, které tehdy ještě stávaly na Joštové. Byli jsme tam samozřejmě jako sardinky. A ten šofér se takhle té masy lidí v autobuse zeptal: "a co teda vlastně chcete?"
A nikdo z těch cca 30 lidí, kteří byli v dosahu, mu na to neuměl odpovědět. Stydím se, ale ani já (proto to na mě tak zapůsobilo, protože to od té doby beru jako své velké selhání).
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

9. 6. 2019, 10:23

TU144 z Moskvy do Alma Aty jsem letěl. :-) Concordem ne. :-(
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

10. 6. 2019, 10:05

Tady se bavíte o tom, co je lepší. Klonit se k západu nebo východu? Tak si to vemte historicky, kolik lidí padlo ve druhé světové válce na straně západu a kolik na východě. Mentalita ruského člověka je dodnes taková, že jich je mnogo, tak jeden lidský život nic neznamená. Těch 25 milionů mrtvých na staně SSSR nepadá na vrub jen němcům ale je to výsledek této mentality.
Mě nejvíc mrzí, že se musíme pořád někam klonit a že nemůžem stát rovně a nezávisle na okolním světě. Ale když se už musíme klonit, tak raději na západ, kde historicky je úcta k lidskému životu řádově větší, než na východě.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4879
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

10. 6. 2019, 10:09

bobik píše: 10. 6. 2019, 10:05 že se musíme pořád někam klonit a že nemůžem stát rovně a nezávisle
O tohle jediný mě celou dobu jde, neskákat z bláta do louže.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

10. 6. 2019, 10:42

Nevím, co furt řešíte nějaké klanění. My jsme západ, my jsme EU.
USA, Ruská federace, Čína jsou pro nás cizí země, nepotřebujeme se jim jakkoliv klanět.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

10. 6. 2019, 11:14

Tak na západ od našich hranic nás berou jako východ. A to kulturně, nejenom zeměpisně. A my jsme v EU a ne že jsme EU. To je důležitý rozdíl. Náš vliv na dění v EU je nula nula nic a o nějakém rovnoprávném členství nemůže být řeč.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

10. 6. 2019, 11:24

V Europarlamentu máme 21 poslanců z 751 tedy 2,8% cca, což vzhledem k tomu, že nás je 10M oproti 530M obyvatel EU celkem, je více, než by jsme měli mít. Plus poslanci jsou členy větších klubů. A v Evropské radě máme právo veta...
Označování za východňary je takový kolorit, pro Pražáky je to hned za Kolínem.
Pro nás z Moravy zase hned za Ostravou. To vůbec nic neznamená.
MAS FU2A, TOS SM16A
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

10. 6. 2019, 12:13

Zazněla tu v mnoha příspěvcích zajímavá zajímavá témata, něco k tomu taky řeknu

Kód: Vybrat vše

spojenci bojovali proti nacistům a hitlerovské armádě, nikoli proti Němcům jako takovým
A jak se to dělalo ? To na každého Němčoura napřed křikli, zda je nacista ? A co plošné bombardování měst ?
Tam bylo cílem zničit maximum obyvatel. To byli samí nacisti ? Takže jenom kecy.

Kód: Vybrat vše

dává se tím najevo, že poválečná SRN se od nacistické minulosti distancovala

SRN se distancovala tak jedině hubou, jedním z prvních činů nově ustavené SRN bylo zrušení trestu smrti,
v reálu všemožně bránila potrestání válečných zločinců, ti naopak dostali místa ve státní správě - policii, školství,
brali tučné výsluhy až do smrti, po tolika zločinech za války spáchaných by každý čekal záplavu
soudních procesů, nestalo se skoro nic, pro nejkřiklavější případy směšné tresty a ještě předčasná propuštění.

Kód: Vybrat vše

Proč mají Rusové právo anexe bývalých území SSSR, když se ty státy z vlastní vůle staly samostatnými? 
A proč USA již 200 let uplatňují tzv Monreovu doktrínu, podle které je celý americký kontinent "zadní dvorek USA",
a zdejší státy musí mít zahraniční politiku dle požadavku USA, a toto je ze zákona i vynutitelné silou ? A to se děje -
USA intervenovaly nebo jinak zasahovaly snad ve všech středo-jihoamerických státech.
Těch států se jaksi nikdo neptal, zda chtějí být samostatnými.

A ta stále omílaná anexe Krymu - nebylo tu žádné zabrání cizího území, Krym byl součástí Ruska stovky let,
skutečná anexe vypadá jinak, mrkněme třeba na rozšiřování území USA,
cituji doslova Wikipedii o rozšiřováni území USA

Kód: Vybrat vše

vznikaly další členské státy dodatečně na územích, která USA získaly [u]vojenskou expanzí[/u], koupěmi, či dohodami o hranicích se sousedními státy

- vojenskou expanzí - jak je to možné ? ale anexe Texasu nic jiného nebylo
- koupěmi a dohodou o hranicích - zde byl vždy prodávající pod těžkým tlakem, nechtěl ani prodávat, ani měnit hranice,
a ještě dostal pár šupů, takto USA získaly Kalifornie, Nové Mexiko, Arizona, Nevada a Utah, později ještě
nucené postoupení mexických území Alta California a Santa Fe de Nuevo México pod hrozbou vojenské síly, Mexiko ztratilo polovinu
území, žádné z těchto území k USA nikdy nepatřilo - co je proti tomu nějaký Krym ?
Sem patří i prodej Aljašky - podplacení carští úředníci, zejména ruský velvyslanec v USA strašili cara, že hrozí anexe
ze strany USA, a příklad anexe Texasu byl dost výmluvný, car neměl fakticky žádnou možnost stejnému vývoji zabránit,
takže prodej za pár dolarů.

A nakonec ten nešťastný rok 68 - bylo mi 17, taky jsem hlídal plzeňský rozhlas, rusáky nesnášel dlouhá léta,
ale po padesáti letech to už vidím trochu jinak. Prostě velmoci mají svoje oblasti zájmu a ty si hájí, a je málo platné
sem plést nějaké právo - tak to bylo, je a bude. V 1968 Rusku hrozila ztráta kontroly nad ČSSR, tak si tu udělali
pořádek podle svého. V důsledku jejich zásahu a během následujících 20-ti let přišlo o život asi 150 obyvatel.
Ve stejné době dělali pořádek USA ve Vietnamu, přitom bylo zabito asi 2 miliony obyvatel, země totálně zdevastovaná
kobercovými nálety, chemickými zbraněmi zasaženo několik milionu obyvatel, následky třeba u dětí dodnes.
Tak co byste si vybrali ?
A na závěr - ministryně Válková se před časem vyjádřila, že za protektorátu se toho Čechům tak moc nestalo.
Prostým dělením zjistíme, že během 6-ti let okupace bylo zabito cca 150 lidí denně - stejný počet trval Rusům 20 let.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4879
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

10. 6. 2019, 12:25

Když budete mezi dvěma sousedama co se vzájemně nesnášej, a jeden si bude chtít udělat rozhlednu na vaší zahradě, aby po tom druhým mohl házet kameny, co mu řeknete? Já osobně takovýho pošlu do prdele a nevěnuju mu kus tý zahrady, kde si bude dělat co chce.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“