hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 9. 2020, 4:31

To je zajímavé. On sice "Novičok" není jedna látka, ale poměrně široká skupina látek.
Nicméně jejich základní vlastností myslím není to, aby byly brzo po aplikaci v organizmu nezjistitelné. Na to jsou jiné typy jedů.
A tady to byl typ útoku (pokud to byl útok), který by vyžadoval, aby zbytek jedu rychle zmizel.

Jinak by mě docela zajímalo, jestli by to šlo i naopak. Jestli kdyby se třeba v Německu otrávil nějaký nepohodlný člověk (třeba z AfD), tak jestli by ho k léčení a zkoumání vydali Rusům. A jestli by pak oni přijali závěry těch Rusů, kteří by tvrdili, že něco našli.
O Německu se to moc netraduje. Ale i z celkem hodnověrných zdrojů jsou informace, že v USA nepohodlní celkem často mizí. Ale je fakt, že tam to dělají jinak. Tam spíš nějakému náklaďáku selžou brzdy.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

2. 9. 2020, 7:38

Jestli se nepletu tak novičok je bojová látka a je to extrémě nebezpečné. Kolem toho čaje by mělo vychcípat mnohem víc lidí. na to, že už v mikro koncentraci je to stoprocentně smrtelné, tak už to přežilo nějak moc lidí. Ti rusové mi přijdou úplně blbí, trojitého agenta zabijou neprosto exotickým izotopem, Skripala a další novičokem a ještě to přežijou. A všechno je z ruska. Nějak tomu nerozumím, že by z nás někdo dělal blbce?
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2571
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

2. 9. 2020, 7:51

lubbez píše: 2. 9. 2020, 7:38 Jestli se nepletu tak novičok je bojová látka a je to extrémě nebezpečné. Kolem toho čaje by mělo vychcípat mnohem víc lidí. na to, že už v mikro koncentraci je to stoprocentně smrtelné, tak už to přežilo nějak moc lidí. Ti rusové mi přijdou úplně blbí, trojitého agenta zabijou neprosto exotickým izotopem, Skripala a další novičokem a ještě to přežijou. A všechno je z ruska. Nějak tomu nerozumím, že by z nás někdo dělal blbce?
Paracelsus - kazda latka je jedem, zalezi toliko na davce ...
Otravis se i vodou, kdyz si prilisnym napitim prilis naredis elektrolyty v tele ... hlavne koncentraci sodikovych iontu ...

Ja byt jimi, tak urcite nepouziju bojovou koncentaci, ale mnohem, mnohem nizsi - no pak je je riziko, ze je prilis nizka - prilis mnoho faktoru, ktere v nizkych koncenracich ovlivnuji vysledek.
Ale je to tak, jak jsem psal - zalezi na tom, cemu chces verit - protoze takova fakta, takove vybaveni a takove znalosti, abys sam dospel k relativne preciznimu zaveru - to skutecne nemas - ani ja :-).

A Rusove nejsou blbi - pouzivaji to, co je velmi nebezne - exoticky izotop (normalne te ani nenapadne, ze to muze byt tim), ricin (ne ricinovy olej podle toho hradniho zmatence) v mikrogranulich atd ...
Casy cepinem do hlavy uz jsou asi pase - vzdy zalezi na kontextu dane situace ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2020, 8:26

lubbez píše: 2. 9. 2020, 7:38 Jestli se nepletu tak novičok je bojová látka a je to extrémě nebezpečné. Kolem toho čaje by mělo vychcípat mnohem víc lidí. na to, že už v mikro koncentraci je to stoprocentně smrtelné, tak už to přežilo nějak moc lidí. Ti rusové mi přijdou úplně blbí, trojitého agenta zabijou neprosto exotickým izotopem, Skripala a další novičokem a ještě to přežijou. A všechno je z ruska. Nějak tomu nerozumím, že by z nás někdo dělal blbce?
Třeba jim bylo úplně fuk, jestli to Skripal přežije. Jde hlavně o zastrašení ("my si tě najdem") a o podpis, aby byl jasné kdo to udělal ale důkazy nebyly :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

2. 9. 2020, 9:13

prochaska píše: 2. 9. 2020, 8:26
lubbez píše: 2. 9. 2020, 7:38 Jestli se nepletu tak novičok je bojová látka a je to extrémě nebezpečné. Kolem toho čaje by mělo vychcípat mnohem víc lidí. na to, že už v mikro koncentraci je to stoprocentně smrtelné, tak už to přežilo nějak moc lidí. Ti rusové mi přijdou úplně blbí, trojitého agenta zabijou neprosto exotickým izotopem, Skripala a další novičokem a ještě to přežijou. A všechno je z ruska. Nějak tomu nerozumím, že by z nás někdo dělal blbce?
Třeba jim bylo úplně fuk, jestli to Skripal přežije. Jde hlavně o zastrašení ("my si tě najdem") a o podpis, aby byl jasné kdo to udělal ale důkazy nebyly :-)
tak jistě :D
putin.jpg
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 9. 2020, 9:42

Nic nového, stále ve stejných kolejích.
https://www.euro.cz/light/takovi-normal ... ci-1399422
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 9. 2020, 10:01

Josef píše: 2. 9. 2020, 9:42 Nic nového, stále ve stejných kolejích.
https://www.euro.cz/light/takovi-normal ... ci-1399422
Aniž chci nějak obhajovat Rusko, tak to tahání historie s podtitulkem "podívejte se, jací byli zlí" mi přijde jako zbytečné.
Když chceš tahat jak byli Rusové zlí ve 30. létech, tak k tomu pak přidej jací byli Němci a Japonci "príma chlapíci" ve 40. létech a Češi v 50. létech.

Že někdo zlikviduje přeběhlého špióna, který prodá své kamarády a parťáky, to mě tak moc nedojímá. Je to hajzlovina. A ti jeho bývalí kámoši na tu zradu často taky dojeli životem nebo zdravím.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 9. 2020, 10:09

A co je vlastně špatně, když poukážu, že se vlastně na jejich praktikách nic nemění. Proč bych k tomu měl tahat jiné státy? Protože si to přeješ? I když v kontextu odkazu se o nich nic neříká?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 9. 2020, 10:14

tumlik píše: 2. 9. 2020, 9:13
tak jistě :D putin.jpg
Dost nepovedená fotomontáž. Máš to ozdrojované?
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 9. 2020, 10:22

Josef píše: 2. 9. 2020, 10:09 A co je vlastně špatně, když poukážu, že se vlastně na jejich praktikách nic nemění. Proč bych k tomu měl tahat jiné státy? Protože si to přeješ? I když v kontextu odkazu se o nich nic neříká?
Jistě ne proto, že si to zrovna já přeju. Můžeš sem postovat co chceš. No a stejně tak já můžu napsat, že mi to přijde zbytečně a bez vztahu k dnešní situaci.
Vytahování historie asi nikdy nic dobrého nepřinese. Co se stalo, stalo se v jiné situaci a za jiných okolností.
Ale je pravdou, že to tahání starých sraček je teď moderní. Třeba v Americe je to teď taková pěkná módní vlna, s přesahem až k nám.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 9. 2020, 10:37

Neměl by jsi napsat na ministerstvo školství, že výuka dějepisu je povětšinou taky špatně?
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 9. 2020, 10:52

Josef píše: 2. 9. 2020, 10:37 Neměl by jsi napsat na ministerstvo školství, že výuka dějepisu je povětšinou taky špatně?
Popravdě nevím, jak je to s výukou dějepisu teď. I když jsem četl, že je to snad pořád hodně špatné. Že se děti učí vyjmenovat všechny potentáty, co kralovali před 1000 lety, ale na moderní dějiny se prý moc nedostane.

Ale podstata mého předchozího sdělení byla v něčem jiném. Snažil jsem se napsat, abychom dějiny nechali do dějepisu. A nesnažili se na všechno současné dění pohlížet s obrovským biasem nějaké historické zátěže. Jako to dělají právě třeba teď v té Americe.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 9. 2020, 11:01

Mex píše: 2. 9. 2020, 10:52
Josef píše: 2. 9. 2020, 10:37 Neměl by jsi napsat na ministerstvo školství, že výuka dějepisu je povětšinou taky špatně?
Popravdě nevím, jak je to s výukou dějepisu teď. I když jsem četl, že je to snad pořád hodně špatné. Že se děti učí vyjmenovat všechny potentáty, co kralovali před 1000 lety, ale na moderní dějiny se prý moc nedostane.

Ale podstata mého předchozího sdělení byla v něčem jiném. Snažil jsem se napsat, abychom dějiny nechali do dějepisu. A nesnažili se na všechno současné dění pohlížet s obrovským biasem nějaké historické zátěže. Jako to dělají právě třeba teď v té Americe.
Takže zapomenout a nepřipomínat špatné věci, které se provedly včera, minulý týden, před měsícem, rokem, dekádou stoletím...
Tak to bychom byli odsouzeni si jich prožít znovu! Některým by se to náramně hodilo :(
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 9. 2020, 11:15

Josef píše: 2. 9. 2020, 11:01 Takže zapomenout a nepřipomínat špatné věci, které se provedly včera, minulý týden, před měsícem, rokem, dekádou stoletím...
Tak to bychom byli odsouzeni si jich prožít znovu! Některým by se to náramně hodilo :(
Polovina prastrýců (babiččini bratři) zemřela v koncentráku. Můj otec byl totálně nasazený (od svých 16 let) a po zbytek života měl problémy v důsledku omrzlin z té doby. Veškerý majetek dědy z otcovy strany zlikvidovali Poláci, když společně s Němci po Mnichovu začali zabírat části republiky (Těšínsko).
Máma byla za totáče zástupkyní ředitele na průmyslovce. Po půl roce ve funkci ji dali na vybranou - buď vstoupíš do strany, nebo bohužel budeš muset odejít z funkce. Nevstoupila, tak zástupkyní přestala být.

Měl bych tedy po zbytek života žít stále s myšlenkami na křivdy, kterých se na naší rodině dopustili Němci, Poláci a komunisti?
Ne, to tedy opravdu nechci. Dějiny patří do dějepisu.
Proto nikdy nikdo v naší rodině nebyl zahořklý. Tedy aspoň co si já pamatuju. Určitě jim ledacos občas bylo líto (stejně jako mně), ale rozhodně si tím nikdo nechtěl kazit zbytek života.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

3. 9. 2020, 12:06

Dějiny patří do dějepisu? Tak aby ses nedivil, až tvé dítko přijde se zážitkem z besedy s jejich živým vypravěčem, prý přímým účastníkem, kdy starý komouš vypráví o Pražském povstání bez Vlasovců.
https://www.youtube.com/watch?v=lYpaKeGXzBM
Mini soustruh SC-4
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“