hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 8:58

No k tomu to znaceni aby to slo vymahat
A to skoleni aby nemohl rict ze nevedel nebot byl seznamen
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 9:10

neznalost neomlouva, proto nase deti ucime prechazet na zelenou, uplne stejne si kazdy svepravny clovek muze dohledat pravni predpisy pro sve nove chovani a vyvarovat se protipravnimu jednani, nebo by te snad napadlo koupit si male letadlo, pritahnout ho na louku za barak a pokouset se vzlitnout?, nedej boze se pokouset skocit s padakem?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 9:15

Jenže řidič vždycky zaplatí a nemusej ho honit (zapnou automat a můžou chrápat) :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 10:00

tak to co jsem navrhoval jen zvysuje informovanost tudiz prevenci a nasledne doplnuje a usnadnuje vymahatelnost jiz existujiciho.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 10:07

fmodel píše: 14. 7. 2019, 9:15 Jenže řidič vždycky zaplatí a nemusej ho honit (zapnou automat a můžou chrápat) :wink:
a to je dobre, nebo spatne?

a hlavne vzdycky zaplat provozovatel vozidla, ktery je zatizen nesplnitelnou povinnositi
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 10:26

pro cajty dobře ,pro nás už né.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

14. 7. 2019, 11:10

S tím dálkovým kurzem a nějakým průkazem přes internet bych byl opatrný. Vzpomeň si na kauzu řidičáků pro Vietnamce z celé republiky ve Val. Mezu. Třeba ti z Jižních Čech ani nevěděli, kde Val. Mez vůbec leží. :o Spousta Romů z našeho regionu zase dělala údajně řidičáky v Ostravě :(
K těm kategoriím a třídám. Dnes a ani před lety nikoho nenapadlo polemizovat o radiomatéských koncesích, kde platí jasná pravidla. Snad za komárů bylo ještě jedno pravidlo, být ve straně, nebo alespoň s ní velmi sympatizovat, které s radioamatérstvím nemělo pranic společného.
Na řízení motorových vozidel jsou taky potřebné různé řidičáky a vozidla jsou různých kategorií.
Kamarád s dronem pořizuje filmové záběry a "řidičák" má, protože to dělá profi, a vůbec mu to nepřišlo divné. Takový dron může kromě narušení soukromí napáchat i značné škody na zdraví či majetku z prosté neznalosti, nebo náhody, jakož i záměrně.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 7. 2019, 11:13

Grad píše: 14. 7. 2019, 6:10 NOVĚ EU ZAKÁZALA KUTĚNÍ A SPOPLATNILA SVOBODNÉ TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU!
....
Po přečtení článku a namátkou i direktív a pochopením důsledků, že nemám povoleno dýchat, jsem chtěl ihned do Bruselu zaslat takovou žádost o jejích svolení, zatím jsem tak neučinil jen v obavě, že se v odpovědi obratem dočtu ZAKÁZANO!
Je zde totiž 99,9% šance na takovou okamžitou odpověď.
Takto mám ještě chvílí dýchání umožněné, protože co není zakázano, to je dovoleno. :D
Co to meleš za nesmysly - týká se pouze dronů (případně jiných létacích nesmyslů) a z mého hlediska je to pouze nutný a zcela logický důsledek naprostého utržení z řetězu všech "svobodných" létačů.
Létají naprosto debilně - příklad - na silnici (jel jsem na kole) mně těsně minul dron ve výši hlavy a tak jsem zastavil a díval se. Pak těsně minul dodávku v výši čelního skla - ten idiot lítal okruhy a jeho dráha zahrnovala i veřejnou silnici. Tož tak.
A navíc ti idioti s kamerami a záznamem si taky nic jiného nezaslouží :-).

Takže je to standardní postup - dosud si neudělali pořádek sami mezi sebou, tak nastoupila úřední autorita - přesně tak, jak má - jiný způsob bohužel nefunguje a ani ho neumí. Takže nakonec to budou likvidační pokuty a jiné postihy ...

A nějaké ječení (pseudo)postižených bude jenom přilévat olej do ohně ...

Mně se to taky vůbec nelíbí, ale je to logické pokračovaní založené na výchozím idiotském chování (viz výše ) ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 11:24

lapa píše: 14. 7. 2019, 11:13nastoupila úřední autorita - přesně tak, jak má - jiný způsob bohužel nefunguje a ani ho neumí.
A o to podle mě jde. Jak do něčeho hrábne úřad, tak to udělá s elegancí slona v porcelánu :-) Nějaký referent dostane za úkol vypracovat předpis, tak pro potěchu svých nadřízených vyplodí x-stránkový dokument, který mnohonásobně překračuje to, co by bylo nezbytně nutné omezit. Případně v horším případě omezí něco úplně jiného, protože dotyčný referent neměl vůbec ponětí o co jde :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 11:26

vzpomel jsem si na jednu kauzu kdy nejaky borec lital s dronem s kamerou nad nudistickou plazi a policie nemela zadnou paku na to ho postihnout nebot i kdyz porusoval jasne zakon. Pilot byl schovanej nekde opodal a nebylo ho mozne najit.

Ano slon v porcelanu je trefny
znal jsem jednoho byvaleho urednika a pokousel se s nim i podnikat
no vetsi blbost jsem snad v zivote jeste neudelal
jsou to divni tvorove tihle urednici
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 7. 2019, 11:32

prochaska píše: 14. 7. 2019, 11:24
lapa píše: 14. 7. 2019, 11:13nastoupila úřední autorita - přesně tak, jak má - jiný způsob bohužel nefunguje a ani ho neumí.
A o to podle mě jde. Jak do něčeho hrábne úřad, tak to udělá s elegancí slona v porcelánu :-) Nějaký referent dostane za úkol vypracovat předpis, tak pro potěchu svých nadřízených vyplodí x-stránkový dokument, který mnohonásobně překračuje to, co by bylo nezbytně nutné omezit. Případně v horším případě omezí něco úplně jiného, protože dotyčný referent neměl vůbec ponětí o co jde :-)
A jak to chces resit jinak - ti idioti se sami nezreguluji, no a pak je tady urad - presne takovy, jaky je.
Je treti cesta? Ja ji nevidim - bohuzel (mam letadylka, auticka, lodicky, mel jsem vrtulnik ...) a cely ten vyvoj mne neskutecne sere - ale zacalo to tou zcela bezbreze vykladanou svobodou ...
Na Pankraci (Praha 4, za Arkádami - to nakupni centrum) jezdila sveho casu mezi lidmi RC buggy (takova ta pulmetrova na maly benzinak, vaha a zrychleni "jak prase") a to docela "na plny ceres" - asi to ridil nekdo z okolnich paneláku ... Co k tomu rict? Potkat to maly dite/batole, tak je na odpis ... myslim to dite ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 11:50

Uznávám, že je to neřešitelné. Spousta lidí si přeje "vládu úřadů", těch je pak moc a vymýšlejí složitější pravidla než by bylo nezbytně nutné, aby v konkurenci ostatních ukázaly, který úřad je tady ten nejdůležitšjší :-)
Aleš Procháska
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 12:09

Grad píše: 14. 7. 2019, 6:10 Tak TOHLE je opravdu pecka!
Jelikož plánuji taky mít drona, tak delší dobu sledují legislativu a realitu a jsem rád za tohle.
Když vezmu součásný předpis o letání, kokretní tu pasáž o objektech X. Tak je dobrá reakce na technologický vývoj.

Protože vetšina lidi co si koupi drona, jen tak pro radost tak neřeši, že leta v zákazných oblastech a podobně. A potuchu o případných následcích nemá.

Zažil jsem že chlapík si koupil drona (ten klasický DIY, cca 10 000,-) a chtěl k tomu rozšíření na letání až do vyšky 300m a nedokazál pochopit proč v evropě není k dostání. (Povoleno je do 150m a rozšíření bylo na 300m. Hodnoty jsi ted nejsem jisty)

Na druhou stanu je tam i lehce podchyceno technické limity. Protože podle součásné legislativy musí dron (max 0,97kg) být min. 200m od lidi (ikdyž je to soukromá aktivita) a jen váha optiky aby na 200m vznikla fotka skupinu lidi je 2kg + foták, stroj baterie....
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

14. 7. 2019, 12:29

Ono nejde o nesmysly, momentálně mám postaveného menšího, tj. jen něco kolem 2m a do 5 kg motoráka...
Ále dle té slátaniny si už další éro nepostavím a ani toto už nebudu moci provozovat pokud, neudělám XX zbytečných byrokraticko - šmírovacích úkonů a hlavně patřičně to nezaplatím :twisted:
Neříkám že nějakej rozumnej řád není potřeba, mezi modeláří byl vždy ať psaný či nepsaný i po novu už něco existuje jen se vůbec nevymáha...

Takže pořád si stojím za tím, co jsem už k tomu napsal. Bohužel. :?

Snad jenom dodám, že by stačilo povinně vyžadovat aby na balení kupovaných poletuch byli otištěná pravidla a omezení pro použití a to včetně důsledků jejích porušení, tak jak je to na krabičkách od cigaret. To by si ale ty důsledky hrůzných incidentů na ty obaly museli namalovat :lol: oproti těm reálným a denodenním ze silničního provozu
To by ale ti co to vymýšlejí nedostali odměny a stát by přišel o další skryté daně :-(

EDIT:
docela mne pobavilo pomyšlení jak toto budou řešit s raketovými modeláří :? :lol:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2019, 12:35

Grad píše: 14. 7. 2019, 12:29
EDIT:
docela mne pobavilo pomyšlení jak toto budou řešit s raketovými modeláří :? :lol:
Co by se řešilo ,vždyť jich je v Čechách asi pět nebo tak nějak :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“