hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

14. 5. 2019, 9:45

Ono to s nějakou změnou ve fungování státem řízených firem a institucí asi není tak jednoduché.
Ať si o něm myslíme cokoli, tak Babiš je určitě dobrý manažér. Sice si přihrává svoje domů a podplácí své voliče (důchodce), ale to vem čert. Nakonec o to víc by mělo být v jeho zájmu, aby vše ostatní fungovalo a on měl z čeho přikrádat (dotovat sám sebe) a rozdávat.

Jenže ono je to asi komplikované mnoha věcmi. Jednak je to poměrný volební systém, kdy se zákonitě musí dělat kompromisy a do všeho kecá nějaký náměstek z jiné partaje.

A pak je to i složitá a zbytnělá struktura státního aparátu, kdy je velmi obtížné, případně až nemožné, někoho třeba vyhodit (to jsou mimo jiné ty opěvované úřednické definitívy). Navíc na úřadech obecně je dost tvrdý boj o koryta a o postupy. Jenže většinou nevyhrává ten nejlepší a nejpracovitější, ale ten nejloajálnější k současnému vedení. Takže se tam utvoří monolitní blok těch, "co spolu mluví". Na konkrétní práci si pak vždy najdou nějakého Lojzu, který to dole nějak odmaká, aby ten úřad navenek aspoň nějak fungoval.
Navíc je (na rozdíl od soukromé firmy) obtížné svázat výkon nějakého zařízení s výší odměny. Tady fungují všelijaké tarify a tabulky.

No pak do toho vstupují všelijaká "antikorupční" nařízení. Takže na nákup každé tužky je třeba udělat 8-měsíční výběrové řízení, ve finále se ještě nevybrané firmy 2x odvolají k antimonopolnímu úřadu, takže během jednoho volebního období je skoro problém něco vybrat. A navíc donedávna fungovala praxe, že se prostě musela vybrat nejlevnější nabídka. I když o ní byly oprávněné pochybnosti, tak zákon je zákon. Tohle se už v poslední době naštěstí trochu změnilo a mění.

Takže o nějakém bouchání do stolu "bude to jak chci já, šéf" si asi může daný šéf jen nechat zdát.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

14. 5. 2019, 10:27

t256 píše: 14. 5. 2019, 9:08
DwPetr píše: 14. 5. 2019, 9:04 A když se tě zeptám, kdo to je...
Jednoznacne pravice prece, myslel jsem ze to kazdemu dojde :-)
Ta už tu byla , Mareček Bendovic a jeho přátelé, Staňura ,,když žereš tak nemlaskej",ta co o žádných kmotrech ani lumpárnách neví Miroslava Němcová,a jejich šéf s charizma otravného učitele dějepisu :(
S odstupem času se dá říct zlatej Klaus ,nebo alespoň někdo kdo vypadal jako chlap Topolánek .Tyhle pokroucení přece nejsou pravice ,Top 09 sem ani netahej to je úplně mimo.Tak kde máš tu pravici ?Napravo už je jen Okamura a to je pro dobrosery kurva velkej terč :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 5. 2019, 11:05

fmodel píše: 14. 5. 2019, 10:27 [ ?Napravo už je jen Okamura a to je pro dobrosery kurva velkej terč :lol:
No jo, ale abych parafrazoval klasiky "misenec neni nasinec" - ale ze zrovna von ty cizince nesnasi, tak jak ti jeho Cesi chteji slyset, to je docela p.del :-).
Pokud chci nekde videt populismus v ciste vydestilovane podobe, tak tady :lol:
Ale nasel si svuj zastup a postavil se mu v celo (to je zase pekny odkaz na Zivota Briana :lol:).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

14. 5. 2019, 11:13

Někdy je ten míšenec větší čech jak originální vyzobanci.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 5. 2019, 11:29

DwPetr píše: 14. 5. 2019, 11:13 Někdy je ten míšenec větší čech jak originální vyzobanci.
Aha, to mne vede k otázce - "co je to vlastně taký čech"?
Tedy s malým písmenem, ja to vzdycky (možná špatně) znal jenom s velkým (Č, já tedy predtim vynechal z lenosti úplně diakritiku). Respektive, je rozdíl mezi čechem a Čechem?
Nebo je to jenom s.aní na zažitá pravidla?
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

14. 5. 2019, 11:38

No vidíš já zas třeba znám háčky a čárky. Když dojdou argumenty, nastupuje kontrola pravopisu. Speciálně pro tebe občan České republiky. Býval bych použil slovo vlastenec, ale to považují lepší Češi za ekvivalent fašisty a rasisty, takže bych si nepomohl. U Okamury je vlastenectví vzhledem k původu terčem posměchu. No a u Klause zase vadí křivá huba, co na tom, že mají oba vlastně pravdu, býť ji někdy svérázně podávají a prodávají.

Křišťálově čistě to ale stejně myslel jen Standa.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

14. 5. 2019, 11:59

DwPetr píše: 14. 5. 2019, 11:38 No vidíš já zas třeba znám háčky a čárky. Když dojdou argumenty, nastupuje kontrola pravopisu. Speciálně pro tebe občan České republiky. Býval bych použil slovo vlastenec, ale to považují lepší Češi za ekvivalent fašisty a rasisty, takže bych si nepomohl. U Okamury je vlastenectví vzhledem k původu terčem posměchu. No a u Klause zase vadí křivá huba, co na tom, že mají oba vlastně pravdu, býť ji někdy svérázně podávají a prodávají.

Křišťálově čistě to ale stejně myslel jen Standa.
V pohodě, je mi to jasné.
Já háčky a čárky znám taky, ale taky znám velká/malá :-). Jasně, nazigrammar:-).

Ale prosím tě - rusové, to jsou v obecném vnímání tito https://cs.wikipedia.org/wiki/Rus_dom%C3%A1c%C3%AD a ti skuteční a praví Rusové by asi nebyli rádi :-).

Takže abych měl jasno - čech je občan České republiky a Čech je tedy etnický Čech? A němec je německý občan a Němec, je zase ten (historicky) etnický Němec ...?
Jenom abychom si sladili slovník, i když povídat si asi moc nebudeme :-).

Jinak - dostal by se dnešní Okamura do dnešní ČR podle jím hlásaných pravidel? Tohle mi docela občas vrtá hlavou :-), když tak plamenně hovoří.
Podle některých vlastenců (obecně) je míšenec ještě větší zlo než čistá rasa ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

15. 5. 2019, 12:14

Ale jo, já si s tebou klidně povídat budu, ale když po mě hodíš bábovičku, tak ji po tobě mrsknu zpátky 😉

To jestli by se sem dostal nebo ne je otázka, pokud by bylo v kurzu tažení proti Japoncům, a to by bylo v kurzu, pokud by se někde, když ne ještě přímo tady, například v tisících valili přes hranice, někde stříleli, jezdili v kamionech humanrallye. Ale to se u Japonců neděje.

Navíc není proti všem cizincům, ale proti konkrétní skupině, a mezi náma, domů by sis je asi taky nevzal. Takže podle mě, by se na základě toho co sem hlásá dostal.

Zastávat se ho nebudu, ale taky tady podniká a je z něj užitek minimálně jako z každýho podnikatele, o kterýho se stát nemusel starat, byť je teď sám na jeho výplatní pásce, ale to byla třeba i Janička co dřela jako kůň.

Otázka spíš je, co je v jeho programu a jestli se jím řídí, ne všechno tam má špatně.

Na druhou stranu to podle mě místama dost přehání a je jak ohraná deska. Ale radši jeho, než nějakýho eurohujera. V podstatě máme společnýho nepřítele. Trochu mě ale osobně vadí, když je protievropskej, že se do ní snaží nacpat svoje lidi.. je to jako na Evropu nadávat a přitom od ní brát dotace...
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

15. 5. 2019, 12:29

To DwPetr (ať nezdržuji celou citací čtenáře):
Pěkně se to četlo ...
Pro mne osobně není v Okamurově "programu" nic, co by mělo hlavu/patu (pokud se nad tím mám zamyslet) - tedy vidět i návrh řešení.
Ale je to politik - tedy žvaní, co (mu) zisk přináší - ale proti ostatním politikům žvaní skutečně excelentně a je radost ho slyšet v přímých vstupech :-).
Vzpomínka na Život Briana se vždy vynoří.
Tím se své strany Okamuru uzavírám - naše názorové prostory jsou disjunktní a "skutečně, ale skutečně" (opět citace či parafráze jiného giganta našich dějin) nevidím možnost průniku.

Ale z mého pohledu se otevře ještě lepší kabaret - Klausovic strana.
O tom taky z výše uvedeného důvodu nebudu vést řeči - napadlo mne i slovo diskuse, ale takový intelektuálský (fuj, nahnat do výroby) výmysl sem asi nepatří :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 5. 2019, 12:40

On ten Okamura zase nemele takové blbosti. Na té jeho straně se mi nelíbí jeho fürerovský způsob vedení, ale ledacos z jeho programu bych podepsal.

Třeba to, že bychom se k připrchlíkům měli stavět podobně jako Japonci. V Japonsku (prý) nemají nárok na žádnou sociální podporu. Pokud pracují, tak fajn. Vydělávají si a jsou přínosem pro společnost. Pokud ne, tak děkujeme za zájem, ale prosím vraťte se domů nebo někam do vašeho civilizačního okruhu, kde je podobný životní styl vítán. U nás vítán není.

To se Ti zdá jako blbost? Mně teda ne.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

15. 5. 2019, 1:13

To Mex (pokud to bylo na mne):

Pak by bylo nejlepší čechy (s malým č, viz výše) s podobným životním stylem vyměňovat za připrchlíky (zajímavý novotvar - jsi autor nebo cituješ? :-) ), kteří by u nás skutečně rádi pracovali a dal bych jim i ty sociální výhody těch odešlých čechů :-).

Celkový počet obyvatel by zůstal stejný, ale poměr cena/výkon by šel razantně nahoru ...

Ale to by asi neprošlo ani u čechů ani u Čechů :-). Ovšem je to asi stejně hodnotný program jako některé jiné.
Že já blbec na to nemám to trojí politickou výbavu - hroší kůži, kachní žaludek a to třetí už mi sebral ten, no ... Alzheimer.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 5. 2019, 1:25

S Čechy to nejde. I když jsou třeba někteří problematičtí, tak jsou prostě naši a musíme se o ně postarat. O připrchlíky nemusíme.

Je to jako v rodině. Když budeš mít nezdárného synka, tak ať chceš nebo nechceš, tak se s tím prostě musíš nějak popasovat.
Ale cizího gaunera si rozhodně domů brát nemusíš.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 5. 2019, 1:41

Změním téma. Sice by si to možná zasloužilo lepší umístění, ale vlákno "hospudka" je takové univerzální.

Doporučuji k přečteni tenhle článek: https://hackaday.com/2019/05/14/what-ha ... ore-357332
Pokud se to někomu nechce číst, tak stručně shrnu.
Před 7 měsíci agentura Bloomerg obvinila výrobce špičkových serverů Supermicro, že na svoje desky montuje nějaký špionský HW, který umožňuje vzdálený přístup nebo odposlech. Myslím, že jsem to zaznamenal v nějaké debatě i tady na fóru.
Akcie firmy Supermicro šly dolů, prodeje taky. Na testování se vrhla spousta odborníku. A našli - hovno.
Později zase Bloomberk uvedl, že teda ne na desce, ale na řadiči síťovky. Po nějaké době to ale stáhli, že byli špatně pochopeni.

No a aby toho nebylo málo, tak s obviněním na Huawei prý přišel taky Bloomberk.

Začíná mi to připomínat ten známý vtip jak zatkli Joža za znásilnění. Že sice nikoho zatím neznásilnil, ale nástroj na to má.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

15. 5. 2019, 4:32

Huawei není třeba uvnitř rozebírat, v Číně je zákon nařizující výrobcům různé věci, jako např. zpětný přístup zezadu :D Huawei je poslušný režimu.
Odposlech je ten nejmenší problém, nebo chcete riskovat, že číňan na dálku jednou SMS zneškodní všechny telekomunikační servery? A nezavoláte si sanitku a nepůjde to třeba týden, měsíc, dva..
MAS FU2A, TOS SM16A
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

15. 5. 2019, 5:12

Zjištění ale s křížkem po funuse, bohužel :mrgreen:
https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/ ... b_tech_LHR
Ale obávám se, že by si mohli dovolit (a to už i dnes, HW sem valí až až) i něco více než jen shodit mobilní síť, co třeba internet, nebo rovnou energetickou síť viz. pěkné čtení jak by to šlo a jaké by byli důsledky https://www.knihydobrovsky.cz/blackout-5185934
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“