hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

15. 7. 2019, 5:10

Boží :lol:
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

15. 7. 2019, 6:52

20190715_195840.jpg
K tomu Dobrému ránu... Zeman u Soukupa: V Česku se vyráběl Novičok. Ruský TASS minutu po Soukupovi: V Česku se vyrábí Novičok.

Jestli něco vypadá jako ruský agent, chová se to jako ruský agent, mluví to jako ruský agent, je to ruský agent. A vůbec mě nezajímá, zda to dělá z pomsty, blbosti, pro slávu, nebo ho vydírají, nebo je blbý.
Klaus (oba) to samé...
MAS FU2A, TOS SM16A
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 7. 2019, 7:40

No - a vyráběl se teda nebo nevyráběl?
Já už si nepamatuju, jestli Zeman použil vid dokonavý (vyrobil) nebo nedokonavý (vyráběl).
Ale každopádně teda nějaký Novičok asi vyrobili, když ho pak testovali, ne?
A Zeman ve svém vystoupení zdůraznil, že se jedná o jinou látku ze skupiny Novičoků, než jakou prý použili na Skripala.

Je to slovíčkaření. S drtivou pravděpodobností každá země s vyspělým chemickým průmyslem je schopna vyrobit podobnou látku, u které je dokonce zveřejněný postup výroby. A pokud je nějaký stát navíc známý kvalitou svého protichemického vojska (což my jsme), tak o to víc.
Takže to, jak vášnivě se naši ostatní představitelé předháněli v konstatování, že jsme nikdy nic, působí spíš kontraproduktivně.

Rusové to zneužili (a určitě se u toho fest chlámali). Ale pěkně jim nabila Anglie, která prohlásila, že nikde jinde než v Rusku se to nikdy nedělalo.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

15. 7. 2019, 8:13

Nevyráběl, jen se syntetizovaly molekuly aby byly ve tvaru Novičoku a mohly se na něj testovat detektory. Shluk několika molekul není výroba.
A i kdyby se vyráběl, tak loajální představitel země to popře a nenahraje Rusům.
MAS FU2A, TOS SM16A
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 7. 2019, 12:00

No, nevím. Pokud je loyalita víc než pravdomluvnost, pak takovým politikům už nikdy nemůžeš věřit.
(...žádné znárodňování malých skoukromníků nebude..., ...žádná nucená kolektivizace..., ....naše měna je pevná...)

Samozřejmě nemusel o tom mluvit, protože "lying by omission" (lhaní vynecháním) je aspoň na první pohled méně špatné.
Nicméně já si spíš vážím lidí, kteří řeknou i nepříjemnou pravdu. Ale kteří se pak ani nepodělají z toho, když to někdo bude chtít využít, a dokážou říct "No a co? Co z toho jako plyne špatného?". Absolutně nechápu, proč bychom si kvůli něčemu podobnému měli sypat popel na hlavu.

Slyšel jsem několik názorů odborníků, kteří potřebné množství odhadovali na vyšší miligramy až někde do jednotek gramů. Naučit na něco reagovat detektory je teda podle mě dost na prd. K čemu mi bude informace, že zemřu na Novičok? Víc ocením, když mi kromě téhle informace někdo dokáže i podat protijed nebo aspoň použít dříve na laboratorních zvířatech vyzkoušený postup.
A to zřejmě ti Angláni měli a udělali, jinak by ti dva asi nežili.
Takže za mě: pokud si to naši chemici vyrobili, otestovali a následně zničili, tak já jim za to tleskám. Náhoda přeje připraveným.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

16. 7. 2019, 6:18

Co jsem pochopil, tak u té syntetizace se ty molekuly shluknou do sestavy jakou je popsán ten Novičok, ale to neznamená, že jde o identickou látku, navíc doba života techto molekul je zřejmě hodně krátká. Nicméně na zkoušky detektorů to asi stačí.
Kdysi mi jeden pán od oboru popisoval, že nanesou na krystal protilátky a ten je součástí oscilátoru, jehož kmitočet se měří. Jakmile dorazí i jedna molekula bojové látky na krystal a reaguje s protilátkou, tak krystal lehce změní frekvenci a je poplach.
MAS FU2A, TOS SM16A
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 7. 2019, 6:39

V tom jeho prohlášení byl jmenován jeden konkrétní typ Novičoku.
Pokud to byla nezkreslená informace od těch chemiků, tak to moc nevypadá na nějaké jen podobné molekuly.
Ale třeba to tak je.
Každopádně kdyby to skutečně vyrobili a reálně odzkoušeli na nějakých pokusných objektech, nejlépe s ověřením reakce na různé protilátky, tak by se mi to líbilo. Ať si klidně Rusové nebo Angláni řvou. Nevím, proč bychom se pořád měli chovat jako nesvéprávné malé děti, na které když někdo zakřičí, tak se podělají strachem.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2019, 7:12

Po čistě technické stránce bych se naopak divil, kdyby kterákoliv armáda, která vyvíjí svoje vlastní metody detekce BOL, neměla k dispozici vzorky všemožných jedů, od starého známého sarinu až po takové o kterých jsme ani nikdy neslyšeli :-) Jediné co mě na tom překvapilo byl poněkud teatrální postup pana prezidenta, jinak je to asi ok :-)
Aleš Procháska
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

16. 7. 2019, 7:35

no tomu teatru se také říká kouřová clona :wink:
Prostě soudruh dostal pokyn mlžit a jak se zdá náramně se mu to povedlo :-(
Místo aby se diskutoval fakt, že nějaký "stát" se rozhodl zavraždit své nepohodlné občany, se tady rozebíraji jakésí nepodstatné technikálie :shock:
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2019, 7:43

Mex píše: 16. 7. 2019, 12:00 (...žádné znárodňování malých skoukromníků nebude..., ...žádná nucená kolektivizace..., ....naše měna je pevná...)
GottwaldoBabiš.jpeg
O tom, jak se mu to daří, je možno se přesvědčit na každém kroku.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

16. 7. 2019, 7:57

Bingo!
Také to má od jisté doby výrazně jednodušší...
Obrázek
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

16. 7. 2019, 9:31

hobbyrobot píše: 16. 7. 2019, 7:43
Mex píše: 16. 7. 2019, 12:00 (...žádné znárodňování malých skoukromníků nebude..., ...žádná nucená kolektivizace..., ....naše měna je pevná...)
GottwaldoBabiš.jpeg
O tom, jak se mu to daří, je možno se přesvědčit na každém kroku.
Však je oba vychovala rodná strana :( To by bylo, aby neměli konzistentní názory a tužby.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3588
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2019, 4:44

Grad píše: 16. 7. 2019, 7:35
Místo aby se diskutoval fakt, že nějaký "stát" se rozhodl zavraždit své nepohodlné občany, se tady rozebíraji jakésí nepodstatné technikálie :shock:
nějak se mě nechce věřit, že bys tuhle šarádu s novičokem nazval vážně faktem :roll: :roll:

on to může být stejný fakt, jako když Colin Powell ukazoval na RB OSN lahvičku antraxu, čímž měl legitimizovat invazi do iráku 2003, co na tom, že se tam následně nic nenašlo i když se to vědělo dopředu....mise splněna https://en.wikipedia.org/wiki/Legitimac ... on_of_Iraq

s označováním těchto ohazovacích událostí faktem bych byl hodně, ale hodně opatrný :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2019, 4:45

Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2019, 4:55

Kam se hrabou Komunisti :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“