hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2021, 11:10

Mart_68 píše: 26. 7. 2021, 7:39Drtivá většina +65 ho bude volit, protože 30 let na ně jiné strany totálně sraly
Otázka je kdo na důchodce (=své rodiče, ...) kašlal. Každé navýšení důchodů automaticky znamená snížení efektivních příjmů pracujících a to by se spoustě lidí taky nezamlouvalo. Můžeme politiky obviňovat z kdečeho (a taky si to zaslouží), ale tohle balancování mezi dvěma protichůdnými zájmy si nevymysleli.
Aleš Procháska
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 7. 2021, 2:18

lubbez píše: 28. 7. 2021, 10:48 Ona Topolova vláda byla vůbec taková exotická. Když dělali novelu daňového zákona tam si ty ekonomický odborníci spletli termín odčitatelná požka z daňového základu a přesunuli to na odčitatelnou požku z daní. Tím pádem každý kdo nevydělal víc jak cca 170 tisíc neplatil žádné daně.
:shock: A k tomu jsi došel kde?
Milan199
Příspěvky: 2937
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

28. 7. 2021, 3:58

Josef píše: 28. 7. 2021, 2:18
lubbez píše: 28. 7. 2021, 10:48 Ona Topolova vláda byla vůbec taková exotická. Když dělali novelu daňového zákona tam si ty ekonomický odborníci spletli termín odčitatelná požka z daňového základu a přesunuli to na odčitatelnou požku z daní. Tím pádem každý kdo nevydělal víc jak cca 170 tisíc neplatil žádné daně.
:shock: A k tomu jsi došel kde?
To ale Luboš trvrdí správně.
Otázka je zda se spletli nebo se konečně někdo pokusil ulevit těm co daně platí.
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

28. 7. 2021, 5:23

prochaska píše: 28. 7. 2021, 11:10
Mart_68 píše: 26. 7. 2021, 7:39Drtivá většina +65 ho bude volit, protože 30 let na ně jiné strany totálně sraly
Otázka je kdo na důchodce (=své rodiče, ...) kašlal. Každé navýšení důchodů automaticky znamená snížení efektivních příjmů pracujících a to by se spoustě lidí taky nezamlouvalo. Můžeme politiky obviňovat z kdečeho (a taky si to zaslouží), ale tohle balancování mezi dvěma protichůdnými zájmy si nevymysleli.
pokud kdykoli v historii, politici řešili svoje platy nebo náhrady, tak výdajovou a příjmovou situaci v dané chvíli úplně opomíjeli. Důchodový účet potažmo důchodová reforma by měla být priorita, 30 let jen kecy, Babiš se tomu také vyhýbá, ale bravurně této situace využívá a za pouhé " pětikilo" sbírá voliče důchodce, mnozí ho volí jen na truc, lepší pětikilo v hrsti než sliby, kdo rychle dává 2x dává, Babiš je špatný hospodář, ještě horší manager, za toto rozumí dobře kupeckým počtům..to je cele tajemství jeho úspěchu. Bohužel bude prezidentem, takže jak říkal nikdy se ho nezbavíme, nikdy..ale to není jeho chyba ale neschopnosti předešlých vlád.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2021, 5:57

Důchodová reforma (žádná) v průměru nezvedne důchody. Vždycky jen jednomu ubere a druhému přidá. Tak funguje ekonomika :-) Jestli si lidé myslí něco jiného a podle toho volí, pak se jen nechávají klamat falešnou vlajkou. Jediné co může důchody opravdu významně zvýšit je efektivnější fungování celé ekonomiky.
Aleš Procháska
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

28. 7. 2021, 6:00

jinak jak moc je tenhle stát v řiti, ukazuje napr. toto:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-p ... .seznam.cz
klidně můžeš skrýt vlastníka jakékoliv nemovitosti, dane nula, atd..když bude hořet nikdo neví kde je majitel- to už je možné jen v Bananas republik.
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

28. 7. 2021, 6:03

prochaska píše: 28. 7. 2021, 5:57 Důchodová reforma (žádná) v průměru nezvedne důchody. Vždycky jen jednomu ubere a druhému přidá. Tak funguje ekonomika :-) Jestli si lidé myslí něco jiného a podle toho volí, pak se jen nechávají klamat falešnou vlajkou. Jediné co může důchody opravdu významně zvýšit je efektivnější fungování celé ekonomiky.
myslím že nemáš pravdu, přeformátovat příjmy a výdaje, určit priority, zacpat díry v systému, ...nebo preferovat jiné trendy jako eko nesmysly, solární barony atd.?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 7. 2021, 6:54

Bohužel mám pravdu :-) Nemůže se rozdělit víc, než se vyrobí. Všechny důchodové reformy jsou jen o tom, jak jinak rozdělit to co máme, komu vzít a komu dát. Samozřejmě, když se přestanou dělat neproduktivní nesmysly, když zboží nebude stát měsíc na celnici, když fú nebude zaklekávat fungující firmy, když státní aparát nebude odčerpávat lidi z průmyslu za prostředky které odčerpal z průmyslu, když podnikatelé nebudou místo práce vyplňovat kontrolní hlášení, tak toho bude k rozdělení víc, ale to už není věc důchodové reformy.
Aleš Procháska
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

28. 7. 2021, 7:25

https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/sl ... ho-duchodu
Tak jsem si na důchodové kalkulačce od ČSSZ nechal spočítat důchod. Vypadlo na mě cca 20 tisíc. Pak jsem si prohlížel zápočty a zjistil jsem, že tam nemám uvedenou střední a vysokou školu. Tak jsem je doplnil a hned to poskočilo na cca 25 tisíc. To už se jako důchod hodí. Otázka je, co se za to bude dát koupit až v tom důchodu budu.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

28. 7. 2021, 7:29

prochaska píše: 28. 7. 2021, 6:54 Bohužel mám pravdu :-) Nemůže se rozdělit víc, než se vyrobí. Všechny důchodové reformy jsou jen o tom, jak jinak rozdělit to co máme, komu vzít a komu dát. Samozřejmě, když se přestanou dělat neproduktivní nesmysly, když zboží nebude stát měsíc na celnici, když fú nebude zaklekávat fungující firmy, když státní aparát nebude odčerpávat lidi z průmyslu za prostředky které odčerpal z průmyslu, když podnikatelé nebudou místo práce vyplňovat kontrolní hlášení, tak toho bude k rozdělení víc, ale to už není věc důchodové reformy.
jo, tak to ano, ale všechno souvisí se vším, oni tu důchodovou reformu odkládali, aby mohli pokračovat v těchto failech, z kterým jim šla malá domu, nakonec přišel ten nejsilnější, a jak se říká u nás na vsi, silnější pes jebe. Celé je to smutné, mohli jsme se mít jak prasata v žitě, ale to tak bývá že i v bohaté zemi jsou chudáci.
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

28. 7. 2021, 7:36

Mart76 píše: 28. 7. 2021, 7:25 https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/sl ... ho-duchodu
Tak jsem si na důchodové kalkulačce od ČSSZ nechal spočítat důchod. Vypadlo na mě cca 20 tisíc. Pak jsem si prohlížel zápočty a zjistil jsem, že tam nemám uvedenou střední a vysokou školu. Tak jsem je doplnil a hned to poskočilo na cca 25 tisíc. To už se jako důchod hodí. Otázka je, co se za to bude dát koupit až v tom důchodu budu.
pokud máš své bydlení, tak to nebude nejhorší, pokud se neroztoci inflace, kdo nebude mít své, nebo družstevní, tak to dá klidně za nájem plus energie, čili lidé s malým důchodem budou sdílet klokánky. Němci povstali po válce z popela a za to byli v době Helmuta Kohla odměněni, jejich zivotni úroveň, konkrétně tech důchodců byla povestna, tak samo Skandinávců, Holanďanů...to už je pryč..
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

28. 7. 2021, 8:35

Já už to mám mentálně tak 20 let nastavený, že dělat budu do smrti. Jestli nějaký důchod dostanu, bude to pro mě příjemné překvapení ale moc s ním nepočítám. Novodobý soudruzi všechno prožerou.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

29. 7. 2021, 5:01

Já taky na stát moc nespoléhám.
Penzijní spoření už mám 16 let a jak mám nějaké volné prachy, tak průběžně přikupuju akcie, většinou dividendové tituly. Ono se to nezdá, ale dividendy mi hodnotí ty prachy v akciích cca kolem 5% ročně.
Když vezmu, že jsem kdysi ze svých prvních výplat nakupoval akcie ČEZu za 95,- Kč/ks a dnes z nich mám každý rok dividendu cca 35,- Kč/ks, tak to byla solidní investice.
Jen mě ten vypočítaný důchod překvapil, čekal jsem nižší částku.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2691
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

29. 7. 2021, 9:22

Mart_68 píše: 28. 7. 2021, 7:29
prochaska píše: 28. 7. 2021, 6:54 Bohužel mám pravdu :-) Nemůže se rozdělit víc, než se vyrobí. Všechny důchodové reformy jsou jen o tom, jak jinak rozdělit to co máme, komu vzít a komu dát. Samozřejmě, když se přestanou dělat neproduktivní nesmysly, když zboží nebude stát měsíc na celnici, když fú nebude zaklekávat fungující firmy, když státní aparát nebude odčerpávat lidi z průmyslu za prostředky které odčerpal z průmyslu, když podnikatelé nebudou místo práce vyplňovat kontrolní hlášení, tak toho bude k rozdělení víc, ale to už není věc důchodové reformy.
jo, tak to ano, ale všechno souvisí se vším, oni tu důchodovou reformu odkládali, aby mohli pokračovat v těchto failech, z kterým jim šla malá domu, nakonec přišel ten nejsilnější, a jak se říká u nás na vsi, silnější pes jebe. Celé je to smutné, mohli jsme se mít jak prasata v žitě, ale to tak bývá že i v bohaté zemi jsou chudáci.
Důchodovou reformu odkládaj všichni, protože by to generovalo vyšší odvody. Jinak by prachy nebyly. Problém je, že by ty vyšší prachy určitě někdo použil na něco jinýho. Jako Klaus, kterej "si půjčil" prachy (rozuměj ukradl) z důchodovýho fondu (tehdy byl ještě oddělenej ) 300 miliard. Vrátit je samozřejmě zapomněl, a ani další vlády to neudělaly.
Ten piliř, co vymyslela ODS a co zase socani zrušili, to byl taky podvod. V podstatě prachy, co tam lidi dávali, byly pro fondy, který zase byly ošéfovaný kmotrama. To je jak s akciema; když máš akcie, tak je nemůžeš mít doma, ale musí být u nějakého obchodníka s akciema, keterj tě za to kasíruje. Takže když jich máš málo, tak výnos je ve finále nula, nebo dokonce proděláváš. Taky sviňárna by ODS & spol.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2021, 9:29

A zase ti rudoši, jen aby se to nedostalo k nám :lol:

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/fi ... -internetu
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“