hospudka

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Zamčeno
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

6. 12. 2021, 8:30

jergus.balaz píše: 6. 12. 2021, 8:07
Milan199 píše: 5. 12. 2021, 9:13Tak v první řadě by ho měl jeho lékař vyšetřit a léčit již při prvních příznacích. Systém - zůstaňte doma jezte paralen a až to bude hodně zlé - zavolejte si sanitku. Tak to je fakt divné.
Presne si to trafil do čierneho. Na plnej čiare zlyhávajú doktori. Keby od začiatku robili to čo majú, a to LIEČIŤ, tak tu po kovide do dvoch mesiacov nezostane ani známka.
To trochu blouzníš. Obecně s virovým onemocněním lékařská věda moc nezmůže. Je to jen na našem imunitním systému, jak si s tím poradí. Doktror zvládne léčit sekundární onemocnění bakteriologického původu, kterým virus otevřel cestu. A nelze dopředu předpovědět, který orgán bude tím virem nejvíce zasažen. Takže se musí počkat, jak se to vyvine.
Jestli se prokáže, že to odčervení pomáhá s posílením naší imunity, tak třeba se to stane běžnou podpůrnou léčbou virových onemocnění.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2021, 8:49

mas nejaky konkretni postup ktery zarucene funguje?
Ja ze normalni doktori o nicem takto zarucenem nevedi.
jergus.balaz píše: 6. 12. 2021, 8:07
Milan199 píše: 5. 12. 2021, 9:13Tak v první řadě by ho měl jeho lékař vyšetřit a léčit již při prvních příznacích. Systém - zůstaňte doma jezte paralen a až to bude hodně zlé - zavolejte si sanitku. Tak to je fakt divné.
Presne si to trafil do čierneho. Na plnej čiare zlyhávajú doktori. Keby od začiatku robili to čo majú, a to LIEČIŤ, tak tu po kovide do dvoch mesiacov nezostane ani známka.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2689
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

6. 12. 2021, 9:28

QNX píše: 5. 12. 2021, 8:30 pafik: Já neumím psát. Takže znovu.
Proč by neočkovaný neměl jít do nemocnice? To myslíš vážně? Vždyť by doktoři umřeli hlady. Neočkovaní tam nebudou smět a očkovaní jsou nesmrtelní, takže tam jít nepotřebují. Vždyť by ty nemocnice byly úplně prázdné.
Fakt neumím? Já jsem reagoval na příspěvek, kterej vyzněl jako od odmítače očkování. A tys do toho zapletl očkovanýho člověka. Ten by měl mít samozřejmě na nemocnici nárok, o tom žádná.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2021, 9:36

Ještě že jsme tak chudý že nás to čeká o 20let později .
https://www.novinky.cz/komentare/clanek ... y-40380175
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Milan199
Příspěvky: 2934
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

6. 12. 2021, 10:24

Mart76 píše: 6. 12. 2021, 7:26
Milan199 píše: 6. 12. 2021, 7:17
Mart76 píše: 6. 12. 2021, 7:08 Doktor dokáže odhadnout, že stačí pacienta buď poslat domů s paralenem nebo ho poslat do nemocnice.
Já tedy určitě nestanovuji "diagnozu" bez toho, abych ten stroj viděl.
A už jsi někdy posuzoval padesát strojů za den?
Neposuzoval a ani to nehodlám dělat. V jednom z předchozích příspěvků jsem psal, že na systému zdravotnictví se šetřilo kde se dalo až se systém ocitl na hraně i za normálních podmínek. Taková černá labuť jako je covid to pak nutně rozhodí.
Rozhodně jsem nezaznamenal od jara kdy nemoc polevila nějaké systémové kroky ke zlepšení stavu. To že se to na podzim zhorší je jasné i joudovi v radiovce.
Jenže pan ministr se nechá slyšet že "kdo se naočkuje už nikdy neonemocní". To je taková ta jednoduchá pravda co se líbí. Pak jsi svědkem toho jak se blbeček co prská v marketu do rohlíků a hrabe se tam holejma rukama, hádá s ochrankou, že on respirátor mít nemusí - on je naočkovaný.
Čekal jsem na manželku před pokladnama v Albertu. Za těch necelých 10 min co jsem tam počumoval si při vstupu do prodejny tou desinfekcí neotřel ruce VUBEC NIKDO. Jednalo se asi tak o 100 lidí. Určitě to byli samí neočkovaní.

Postupně se od jara dozvídáme :
- očkovaný už neonemocní
- no může onemocnět ale jenom trošku
- výjimečně to může být vážné
- očkovaní mají přednost na JIPu

Místo toho aby se na rovinu řeklo - Ano očkování je významný prvek, ale přesto se chovejte odpovědně // roušky desinfekce odstupy //, zvažte zda se na fotbal nejde podívat v televizi a zda letos musíte do Zimbabwe ... Tak nám politici slibují aquaparky, a rozhledny a cyklostezky.
Dokonce jsem zahlédl i rozumné - zubní pohotovost ZAŘÍDÍME.

Takže to prosím tě nezjednodušuj, že kdyby ti neočkovaní ... Je to složitý systém a je nutné vyžadovat kázeň a určitou formu odříkání. Zároveň je třeba učinit i systémové kroky a posílit některé prvky.

Nakonec se ukazuje, že očkování není stoprocentní // ani nikdy nemůže být // a že odezní rychleji nežli se čekalo. Takže je i v zájmu těch co se očkovat nechali, aby se chovali zodpovědně nejenom tím očkováním. Místo toho jedou tancovačky, hospody...

Vykřikovat debilní hesla nic nevyřeší. A abys si to nevztáhl na sebe tak tady jedno je :
Výstřižek.PNG
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

6. 12. 2021, 11:42

Milan199 píše: 6. 12. 2021, 10:24 Neposuzoval a ani to nehodlám dělat.......
S plno věcmi, které píšeš v posledním příspěvku souhlasím.
Vím, že politici kecají blbosti, někteří menší a někteří větší. Je smutné, že máme takové politiky.

Já jsem očkovaný. Nosím respirátor, v supermarketu si ruce dezinfikuji. V hospodě jsem byl behem půlroku jednou. O očkováním vím, že mě chrání před těžkým průběhem. Vím, že mě očkování neochrání před případným nakažením. Očkování sníží pravděpodobnost nakažení a také sníží pravděpodobnost, že nakazím někoho jiného.
Kupuju si svoje antigenní testy a když mám pocit, že bych něco měl, tak si udělám test. Už jsem jich spotřeboval asi 30. Vím, že antigenní test reaguje až na velkou virovou zátěž, takže není samospasitelný.
Minulý týden jsem se nakazil.
Byl jsem si koupit boty a pak jsem proběhl vánoční trh na náměstí a kupoval si peněženku. Prodejce nestál za pultem v bodě, nedodržoval nařízení, byl před budkou bez respirátoru a přistoupil ke mně. Myslím, že to mám od něho.
Měl jsem lehký průběh (3 dny kašle, teploty max. 37,5°C), teď už jsem v pohodě. Nakazil jsem mámu (78 roků), protože jsem ji vezl autem na vyšetření. Ráno jsem měl antigenní test negativní, takže jsem ji odvezl. Odpoledne už byl test pozitivní. Máma je očkovaná. Zatím lehký průběh, únava, horečka do 37,5°C, je doma. Bohužel třetí dávku měla dostat ve čtvrtek.

Jenže ty jsi se v prvním příspěvku navezl do doktorů a to se mi nelíbí.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Milan199
Příspěvky: 2934
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

6. 12. 2021, 1:20

Mart76 píše: 6. 12. 2021, 11:42 ...
Jenže ty jsi se v prvním příspěvku navezl do doktorů a to se mi nelíbí.
Já se do doktorů nenavážím ! Určitě si tedy nemyslím že by všichni byli andělé a odborníci.
Jsou tam i lemplové a zlatokopové ! A jsou tam i obětaví, empatičtí odborníci. Mámu // 80let // vozím k lékaři - léčiteli - homeopatovi. Když jsem tam byl poprvé, asi na mne bylo vidět co jsem si o homeopatii myslel. Nelámal mne, ale postupně přesvědčil tím, jak mámu dostal z dost bídného stavu.

Zrovna já mám štěstí na skvělého zubaře i praktika. // jinam zaplaťpámbu zatím nemusím //
Je prostě ohromně důležité abys ke svému lékaři měl důvěru. A on by ti měl vysvětlit co se dá a nabídnout // jsou li // možnosti léčby a její úskalí. Určitě bys neměl mí ani stín pochybností, že ti vnucuje léky, za které dostane od dealera ...

Když jsme s manželkou na přelomu února a března s covidem lehli // týden fakt na hubě a dalších 14 dní hrozná únava // dostali jsme od "praktičky" mailem letáček na co si dát bacha, co jíst a co ne, doporučení vitamínů... Protože nestíhala, zařídila si cácorku se spec. číslem na konzultace ohledně covidu. "Coviďáci" mají vyhrazené hodiny kdy čekáš venku // v autě // čekárna je zavřená a zavolají tě telefonem do ordinace. Po odeznění nemoci nás nekompromisně hnala na rengen plic, manželku na gyndu a mě na urologii. Dvakrát nás poslala na protilátky. Další dva testy jsem si zaplatil sám, to samé manželka. Doporučila nám, jaké léky a vitamíny mít doma vždy v pohotovosti a při jakých příznacích okamžitě volat. To mi prostě připadá jako logický a profesionální přístup.

Pak slyším od známých // už jsem to psal // o dost odpudivém přístupu se kterým se setkali. Nařízení z ministerstva jsou jak u blbejch na dvorečku a patrně podle toho jak se kdo ráno vysral. To prostě nemůžu chválit.
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

6. 12. 2021, 1:53

Absolútne súhlasím s Milan199,,,s lekárov a zdravotníckeho personálu sa robia modly,niekedy až nadľudia,,,ale realita je že veľká čast s nich sú arogantný zmrdi,,,,samozrejme su medzi nimi aj špickový odborníci odaný svojej profesii,,ktorím patrí velká vďaka,,,
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

6. 12. 2021, 3:13

jergus.balaz píše: 6. 12. 2021, 8:07
Milan199 píše: 5. 12. 2021, 9:13Tak v první řadě by ho měl jeho lékař vyšetřit a léčit již při prvních příznacích. Systém - zůstaňte doma jezte paralen a až to bude hodně zlé - zavolejte si sanitku. Tak to je fakt divné.
Presne si to trafil do čierneho. Na plnej čiare zlyhávajú doktori. Keby od začiatku robili to čo majú, a to LIEČIŤ, tak tu po kovide do dvoch mesiacov nezostane ani známka.
Jen pro informaci, asi mně nějak uniklo, jaké léky byly vloni a jaře proto Covidu, kterými měli ti lékaři léčit? A jaké jsou vlastně dnes oficiálně doporuené?
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2021, 3:17

pafik: Asi se nedomluvíme, ale naštěstí o nic nejde.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

6. 12. 2021, 4:38

majo477 píše: 6. 12. 2021, 1:53 Absolútne súhlasím s Milan199,,,s lekárov a zdravotníckeho personálu sa robia modly,niekedy až nadľudia,,,ale realita je že veľká čast s nich sú arogantný zmrdi,,,,samozrejme su medzi nimi aj špickový odborníci odaný svojej profesii,,ktorím patrí velká vďaka,,,
Možná to máte na Slovensku jinak.
Já jsem se zatím za svůj život nesetkal s doktorem, doktorkou (nebo sestrou) o kterých bych měl důvod prohlásit, že se jedná o arogantního zm.da.
Taky je to možná tím, že ani já se nechovám jako arogantní zm.d.
A platí "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

6. 12. 2021, 5:09

Mart76 píše: 6. 12. 2021, 4:38
majo477 píše: 6. 12. 2021, 1:53 Absolútne súhlasím s Milan199,,,s lekárov a zdravotníckeho personálu sa robia modly,niekedy až nadľudia,,,ale realita je že veľká čast s nich sú arogantný zmrdi,,,,samozrejme su medzi nimi aj špickový odborníci odaný svojej profesii,,ktorím patrí velká vďaka,,,
Možná to máte na Slovensku jinak.
Já jsem se zatím za svůj život nesetkal s doktorem, doktorkou (nebo sestrou) o kterých bych měl důvod prohlásit, že se jedná o arogantního zm.da.
Taky je to možná tím, že ani já se nechovám jako arogantní zm.d.
A platí "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"
To že si sa za svoj život s niečím nestretol,,neznamená že to nieje...
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

6. 12. 2021, 5:51

Mart76 píše: 6. 12. 2021, 11:42
Milan199 píše: 6. 12. 2021, 10:24 Neposuzoval a ani to nehodlám dělat.......
S plno věcmi, které píšeš v posledním příspěvku souhlasím.
Vím, že politici kecají blbosti, někteří menší a někteří větší. Je smutné, že máme takové politiky.

Já jsem očkovaný. Nosím respirátor, v supermarketu si ruce dezinfikuji. V hospodě jsem byl behem půlroku jednou. O očkováním vím, že mě chrání před těžkým průběhem. Vím, že mě očkování neochrání před případným nakažením. Očkování sníží pravděpodobnost nakažení a také sníží pravděpodobnost, že nakazím někoho jiného.
Kupuju si svoje antigenní testy a když mám pocit, že bych něco měl, tak si udělám test. Už jsem jich spotřeboval asi 30. Vím, že antigenní test reaguje až na velkou virovou zátěž, takže není samospasitelný.
Minulý týden jsem se nakazil.
Byl jsem si koupit boty a pak jsem proběhl vánoční trh na náměstí a kupoval si peněženku. Prodejce nestál za pultem v bodě, nedodržoval nařízení, byl před budkou bez respirátoru a přistoupil ke mně. Myslím, že to mám od něho.
Měl jsem lehký průběh (3 dny kašle, teploty max. 37,5°C), teď už jsem v pohodě. Nakazil jsem mámu (78 roků), protože jsem ji vezl autem na vyšetření. Ráno jsem měl antigenní test negativní, takže jsem ji odvezl. Odpoledne už byl test pozitivní. Máma je očkovaná. Zatím lehký průběh, únava, horečka do 37,5°C, je doma. Bohužel třetí dávku měla dostat ve čtvrtek.

Jenže ty jsi se v prvním příspěvku navezl do doktorů a to se mi nelíbí.
v tvém příběhu se fakticky nic hrozného nestalo, a i kdyby se stalo, stejně jsi to nemohl ovlivnit...a teď si vem, že by jsi si ten test neudělal..ušetřil bys 100 Kč a pár bezesných noci. Mě by se to nestalo, nemám na to čas a ani náladu klepat se furt strachy, zkus to a svět bude hned krásnější
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

6. 12. 2021, 7:12

vím, že hodně lidí nemůže V.Klause vygrcat, a má ho zaškatulkováno jako popírače, nicméně stojí za to si přečíst názor svého úhlavního nepřítele, jen tak se staneme lepšími a silnějšími, když vyslysime názory i druhé strany:
https://www.novinky.cz/komentare/clanek ... s-40380289
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

6. 12. 2021, 7:51

Pro ty, co byli téměř přesvědčeni, že to skončí u Babiše:
https://www.investigace.cz/pandora-pape ... varka-dat/
Zamčeno

Zpět na „Prevazne nevazne“