Oprava kola v děličce

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

30. 1. 2015, 7:21

tak a konečně známe velikost ,jedná se o swiss made děličku pro hodináře co vyrábí věžní hodiny do domečků pro panenky
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
exot007
Příspěvky: 188
Registrován: 3. 12. 2012, 6:47
Bydliště: 294 11

30. 1. 2015, 8:09

Hades píše:
exot007 píše:Tohle pujde v poho navařit otazkou je materiál?
hmm... no podle lomu, jak už psal " origosch" to bude litina

vařil jsi někdy litinu?
To by snad bylo lepší to celé navařit a pak opracovat.
jenže, kolo ohřát, navařit návar zubu, a řízeně nechat schladnout....

to ten Bison vyjde levnějc (40g cca Kč -200,- )
Vzhledem k tomu že se svářením už víc než 20,let živím tak odpovídám že mnohokrát a uspěšně (a to i třeba i svary na výfukových svodech a podobné špeky)
Ale k věci psal jsem že v případě litiny by to bylo lepší přiletovat.Ocel bych navařil i se sousedními mezerami a pak obrobil v obou případech bych to nechal chladnout v zábalu.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

30. 1. 2015, 8:58

prostě vycházejí dvě varianty : lepit či vařit

pak popřemýšlet nad výhodností pro tebe .... má někdo v okolí lepidlo nebo ho koupíš a dále využiješ přeci jen není to kanagom za 50,-
je někdo kdo to připájí postupem jak popsal exot007 v tvém okolí a co to bude stát, případně zda ti to nepřipájí po zaslání poštou tam a z5 na kolik to vyjde

nebo si pořiď mikroautogen či podobnou menší mrchu a můžeš si rozšířit vybavení a dovednosti :)
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Borin
Příspěvky: 665
Registrován: 4. 6. 2011, 7:40
Bydliště: Poblíž Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

30. 1. 2015, 5:29

Tak lepidlo za 2 kila není tak hrozný, v okolí nemám nikoho kdo by mi to přivařil/přiletoval a mini autogen nemám, mám jen velký kyslík/propan na ohřívání... takže asi to lepidlo a sčepovat...akorát zjistit, kde ho v okolí koupím...nechce se mi ho objednávat přes net, kde bude 2kila lepidlo a 150 pošta...
Soustruh SV18R, Magdeburg (Poreba TR45), Frézka FH24, Vrtačka V20A, V10, Šeping noname...
exot007
Příspěvky: 188
Registrován: 3. 12. 2012, 6:47
Bydliště: 294 11

30. 1. 2015, 5:55

Borin píše:Tak lepidlo za 2 kila není tak hrozný, v okolí nemám nikoho kdo by mi to přivařil/přiletoval a mini autogen nemám, mám jen velký kyslík/propan na ohřívání... takže asi to lepidlo a sčepovat...akorát zjistit, kde ho v okolí koupím...nechce se mi ho objednávat přes net, kde bude 2kila lepidlo a 150 pošta...
Kdyby jsi chtěl tak ti to svařím nebo sletuji víc po SZ.
rico_5
Příspěvky: 14
Registrován: 5. 1. 2015, 10:00

7. 6. 2021, 1:36

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit od vlastníků této děličky TOF 125.
Dostala se ke mě tato dělička. Byla dlouho uložená ve skladu a je zatuhlá. Můžete mi popsat jakým způsobem se ovládá? Nerad bych něco rozhejbával na špatnou stranu a zničil.
Je mi jasná funkce jednotlivých prvků.
9) Blokování pro přímé dělení, zatahnout, vyšroubovat?
5)blokování otáčení, je to závit nebo nějaký excentr? Na kterou stranu se povoluje?
10) odpojení šnekového soukolí. na kterou stranu se rozpojuje a na kterou zapíná?
7) páčka z boku ve středu. je pouze držadlo při nastavování úhlu?

Od Tumlíka jsem si stáhl návod a částečně přeložil, ale ta maďarština je peklo.
Dělička pohled.png
Pokud by někdo měl kličku a ty nastavovací V pro dělení , tak bych odkoupil, nebo za něco vyměnil. U mojí to chybí.

Předem všem děkuji za odpovědi.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“