3D frézování do dřeva - potřebuji model až 100ks LEV a VĚNEC

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

30. 1. 2018, 12:41

Přesně tak, stačí, když to vygeneruje jen G1. Hlavičku a konec programu si už můžeš doplnit v obyčejném textovém editoru.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

5. 3. 2018, 7:04

Zdravím
Chci se zeptat, jestli zadavatel někoho ještě neoslovil. Já sem se mu nabídl a to za cenu daleko nižší než zde byly jen zmíněny. První vzorek jsem poslal úplně zadarmo, dále pokračovala dohoda o další vzorky, konkrétně 3 verze modelu do třech materiálů s tím, že vždy na vrchu bude lípová dýha. Oslovil jsem tedy známého a ten sehnal potřebné, dýhu dřevo, zařídil lepení a já se dal frézování. Teď mi doma leží devět sad v\frézovaných kusů, aby toho nebylo málo, ke každému kusu přibyl i spodní díl, tedy olepený lípovou dýhou a vyfrézovány drážky pro kování. Od této chvíle už to bylo jen slibování o zaplacení a pod. Pochopitelně jsem nic předem neposlal a dnes už zadavatel nereaguje na maily a ani nezvedá telefon. Na to vše jsem musel zaplatit materiál a práci ze svého, což činí 6000.- Nepočítaje koupi fréz za cca 1500.-
Shrnuto sečteno: pro člověka s končící insolvencí a třemi dětmi jsem se dostal opět na samotné dno. Teď vím, že nemám ani topit v dílně pokud něco nezacinká na účtu :)
Nějaké foto: https://photos.app.goo.gl/O7AjfDmQYgmQoOUv2" onclick="window.open(this.href);return false;
Jedna sada, tedy frézování modelu, plus spodní díl á 4-4.5h. Cenu nebudu uvádět, abych nebyl za úplného vola :D A to nepočítám čas strávený u PC, tam se taky nějaká hodinka ztratila.
Tak to by bylo, potřeboval jsem se vybrečet :?
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

6. 3. 2018, 7:42

Není to tak dávno, co jsem v podobném vláknu rozebíral perspektivy takovýchto zakázek. Je vidět, že fórum pořádně nečtete ......
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

6. 3. 2018, 9:11

I já jsem byl se zadavatelem v kontaktu, nedopadlo to a to z důvodu jen *.STL formátu a lístečků ve volném prostoru.
Pokud má někdo jen STL formát jsem dost ostražitý.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 3. 2018, 9:27

R - stick píše:Není to tak dávno, co jsem v podobném vláknu rozebíral perspektivy takovýchto zakázek. Je vidět, že fórum pořádně nečtete ......

Tady je to přesně popsaný :D https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

6. 3. 2018, 11:53

slezak77 píše:Zdravím
Chci se zeptat, jestli zadavatel někoho ještě neoslovil. Já sem se mu nabídl a to za cenu daleko nižší než zde byly jen zmíněny. První vzorek jsem poslal úplně zadarmo, dále pokračovala dohoda o další vzorky, konkrétně 3 verze modelu do třech materiálů s tím, že vždy na vrchu bude lípová dýha. Oslovil jsem tedy známého a ten sehnal potřebné, dýhu dřevo, zařídil lepení a já se dal frézování. Teď mi doma leží devět sad v\frézovaných kusů, aby toho nebylo málo, ke každému kusu přibyl i spodní díl, tedy olepený lípovou dýhou a vyfrézovány drážky pro kování. Od této chvíle už to bylo jen slibování o zaplacení a pod. Pochopitelně jsem nic předem neposlal a dnes už zadavatel nereaguje na maily a ani nezvedá telefon. Na to vše jsem musel zaplatit materiál a práci ze svého, což činí 6000.- Nepočítaje koupi fréz za cca 1500.-
Shrnuto sečteno: pro člověka s končící insolvencí a třemi dětmi jsem se dostal opět na samotné dno. Teď vím, že nemám ani topit v dílně pokud něco nezacinká na účtu :)
Nějaké foto: https://photos.app.goo.gl/O7AjfDmQYgmQoOUv2" onclick="window.open(this.href);return false;
Jedna sada, tedy frézování modelu, plus spodní díl á 4-4.5h. Cenu nebudu uvádět, abych nebyl za úplného vola :D A to nepočítám čas strávený u PC, tam se taky nějaká hodinka ztratila.
Tak to by bylo, potřeboval jsem se vybrečet :?
Asi budu hnusnej, můžeš si za to sám, podlezeš a tedy kurvíš cenu ostatním a ještě si ani nevezmeš zálohu!!!! Za 28 let podnikání jsem se vyškolil, že takovýhle kšefty je lepší nebrat a nebo si nechat předem zaplatit minimálně 70% kalkulace. Ono je vždy lepší nevydělat nic než mít prodělek.....
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

6. 3. 2018, 2:27

No tady, nešlo o podlezení, jen jsem dal cenu která pro Hobbíka na Moravě je úplně v pohodě, jen s cenami které se tady řeší je jinde. Celkově to zase úplně za darmo není.
Šlo o to, že se k tomu tady nikdo neměl, jen zase plno keců jak to nejde a co všechno se nestane. Nikoho jsem nepodlezl, protože nebylo koho. A ano za zbytek si mohu sám. No zadavatel se včera ozval, ale asi to byl opět jen slepý výstřel do tmy, od té doby zase nic.
Zdar Podlejzákům
HANESEK
Příspěvky: 109
Registrován: 5. 3. 2007, 3:37

6. 3. 2018, 2:40

Ahoj všem,
přiznávám se,ta jediná nekorektní nabídka byla ode mne.
jedna z možných variant:
pán získal dost informací ba i vzorek jak by to mohlo ve finále vypadat (dost nekorektním přístupem)
a pravděpodobně si to bude vyrábět sám,
anebo získal přehled o situaci a bude utahovat na ceně,
ale rád bych se mýlil.

Hanések
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

6. 3. 2018, 3:18

slezak77 píše:No tady, nešlo o podlezení, jen jsem dal cenu která pro Hobbíka na Moravě je úplně v pohodě, jen s cenami které se tady řeší je jinde. Celkově to zase úplně za darmo není.
Šlo o to, že se k tomu tady nikdo neměl, jen zase plno keců jak to nejde a co všechno se nestane. Nikoho jsem nepodlezl, protože nebylo koho. A ano za zbytek si mohu sám. No zadavatel se včera ozval, ale asi to byl opět jen slepý výstřel do tmy, od té doby zase nic.
Zdar Podlejzákům
hrach na stenu hazis, tady skoro nikomu nedojde, ze na hoby masine je to levneji, protoze mela mensi porizovaci cenu a nema tak velke rezije, takze normalni konkukurencescopnost
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

6. 3. 2018, 3:27

Neházím
Čekal jsem 4 dny než jsem oslovil zadavatele, mezi tím se tady nikdo do toho nepustil, jen se tady zase řešily kraviny typu to nejde. Téma mělo již dvě stránky, než jsem začal komunikovat. Klidně už to mohl někdo valit ve velkém.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

6. 3. 2018, 4:45

podlezeš a tedy kurvíš cenu ostatním a ještě si ani nevezmeš zálohu!!!!
Takhle bych to neviděl, pokud má někdo menší náklady (neplatí nájem, leasing), tak může udělat lepší cenu. To, že nevzal zálohu byla v tomhle případě chyba. Slušní lidé dost často na svoji důvěřivost doplatí.
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

6. 3. 2018, 5:15

jen se tady zase řešily kraviny typu to nejde.
To se mi krapet dotklo. Na tvých fotkách je ten lev podlepený, tedy ta diskuse tady vedla k rozumějšímu výsledku, než bylo původně požadováno v zadání. Také je dobře vidět rozdíl v kvalitě mezi lípou a bukem. Co se ti lépe frézovalo?
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

6. 3. 2018, 5:31

origosch píše:
podlezeš a tedy kurvíš cenu ostatním a ještě si ani nevezmeš zálohu!!!!
Takhle bych to neviděl, pokud má někdo menší náklady (neplatí nájem, leasing), tak může udělat lepší cenu. To, že nevzal zálohu byla v tomhle případě chyba. Slušní lidé dost často na svoji důvěřivost doplatí.
Máš pravdu předsedo ... firma nebo živnostník opravdu nemůže cenou konkurovat hobbíkovi. :wink: A nějakejch 100ks série, která byla poptávána určitě není nic z profi sektoru ... to je křišťálově čistá hobby zakázka, nebo se nějak pletu? :lol:
Dál už to nehodlám komentovat ... každej si svoje zkušenosti musí nasbírat sám....
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

6. 3. 2018, 5:50

bobik píše:
jen se tady zase řešily kraviny typu to nejde.
To se mi krapet dotklo. Na tvých fotkách je ten lev podlepený, tedy ta diskuse tady vedla k rozumějšímu výsledku, než bylo původně požadováno v zadání. Také je dobře vidět rozdíl v kvalitě mezi lípou a bukem. Co se ti lépe frézovalo?
Ani jeden lev není podlepený, jediný problém byl u překližky, na což jsem zadavatele upozornil předem, že je to blbost. Problém byl v tom, že se mírně zvedl po odfrézování, ale opravdu nebylo nic podlepováno, celou desku držely jen dvě bukové hrazdy napříč. Vypadá to podlepeně možná proto, že to leží při focení na stejných polotovarech, to aby to ten mobil alespoň nějak vzal.

Frézovalo se to asi tak cirka stejně, ale dub je dub, překližka je na nic, o tom žádná.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

6. 3. 2018, 5:54

Tady to jde vidět, že to podlepené není.
https://photos.app.goo.gl/g8aCV8BnDWy2vmX13" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“