výroba dvou dílů

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

22. 5. 2018, 9:04

NextClick píše:Dyt to nevypadá tak nepoužitelně s těma kružnicema ve vrcholech...
viz náčrtek:
1.jpg
ano to vypadá přijatelně, ale asi bude lehčí na natahovači vyrobit váleček než šestihran....
řekli mi tu ať zjednodušuju, tak se snažím
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

22. 5. 2018, 10:03

jsem si původně myslel, že tam ten šestihran má nějakou aretační funkci v šesti polohách, když tam nemohla být drážka, vymejšlí se vyjiskřování atd .. nakonec je tam válcová část .. :Dbeztak to skončí nějakým provrtaným šroubem, protože to celé slouží jako závora na hajzlu, která se utrhla a nová stojí 120Kč :D

být tebou tak začnu obráceně.. napiš co to má dělat, do čeho to případně zapadá a jakej na to je rozpočet.. pak ti možná vypadne smysluplnej návrh
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

22. 5. 2018, 10:19

RaS píše:jsem si původně myslel, že tam ten šestihran má nějakou aretační funkci v šesti polohách, když tam nemohla být drážka, vymejšlí se vyjiskřování atd .. nakonec je tam válcová část .. :Dbeztak to skončí nějakým provrtaným šroubem, protože to celé slouží jako závora na hajzlu, která se utrhla a nová stojí 120Kč :D

být tebou tak začnu obráceně.. napiš co to má dělat, do čeho to případně zapadá a jakej na to je rozpočet.. pak ti možná vypadne smysluplnej návrh
to jsem tu už psal a i nahrával fotku...
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

22. 5. 2018, 10:58

To sice jo, ale vůbec jsi nenapsal, k čemu to je. Jakou to plní funkci. Třeba na mne to působí jako nějaký díl k samopalu vz. 58 :wink:. Ale nikdo neví, jak to má být pevné a pro jaký účel. :)
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2018, 11:17

Na mě to taky pusobí jak součást utočné pušky.

A je to těsně vedle, jedna se o natahováč na UZI. Jedna z mala zbrani co má natahováč z vrchu a tudiž muže použit bezotiži pravák a levák.

https://www.google.cz/search?hl=cs&biw= ... zBsDWy80cM" onclick="window.open(this.href);return false;:

A autor si asi chce zpohodlnit nabíjení a děla si vlastní natahováč. Pokud teda chápu má být do boku a příspusobený pro leváka nebo praváka......

Otázka proč to chce ve dvou kusech a ne v jednom? :?:
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2018, 11:43

maxxcz píše:ano to vypadá přijatelně, ale asi bude lehčí na natahovači vyrobit váleček než šestihran....
řekli mi tu ať zjednodušuju, tak se snažím
A dobře děláš. Váleček se dá vyrobit opět řádově snáz než šestihran a jsme z desítek tisíc Kč na reálných několika stech za kus, samozřejmě u nějaké menší série :-)
Teď ještě zkusit, jestli by se to nedalo vyrobit vcelku raději než smontované ze dvou kusů, jak navrhuje Permonik (může i nemusí to jít - škorpíka doma nemám, abych se podíval) :-).
Aleš Procháska
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

22. 5. 2018, 12:40

Permonik píše:Na mě to taky pusobí jak součást utočné pušky.

A je to těsně vedle, jedna se o natahováč na UZI. Jedna z mala zbrani co má natahováč z vrchu a tudiž muže použit bezotiži pravák a levák.

https://www.google.cz/search?hl=cs&biw= ... zBsDWy80cM" onclick="window.open(this.href);return false;:

A autor si asi chce zpohodlnit nabíjení a děla si vlastní natahováč. Pokud teda chápu má být do boku a příspusobený pro leváka nebo praváka......

Otázka proč to chce ve dvou kusech a ne v jednom? :?:
ano bude to pak moc člověk natahovat levou nebou pravou rukou, to podle toho jak mu to bude vyhovovat a není to zpohodlnění, ale umožnění přídání horní montáže, která v originále není možná

a příjde mi, že dva kusy jsou lehčí na výrobu než 1 složity monoblok.
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2018, 12:57

Možny by bylo dobré když to kresliš ve Fusinou si dát práci a doplnit i refrenční objekty (to co je na obrázku) a na to umístít to co chceš vyrobit a barevně to odlišit.

Mám pocit totiž že to půjde vyrobit snaze bez komplikaci za pár kaček.

Když se divám na první příspěvek, tak máš dva díly sešroubované a tam jsi nemusel řešit spasování dílu, ale stačilo ty díly sešroubovat na "býka" a držely by pohromadě.

Jinak je to na Airsoft zbraň nebo skutečnou?
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

22. 5. 2018, 1:30

promiň, co myslíš těma referenčníma objektama? nepochopil jsem to

a je to na realnou UZInu
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2018, 2:06

a vis jiste ze ta pridana hmotnost neovlivni spolehlivost?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2018, 3:13

Referenční model je model existujíxi už časti stroje, zařížení. Napřiklad když děláš zabradli na schodiště, uděláš model schodiště (to je referenční model) a zabradlí je potom samotný návrh.

V tvém případě je referenční model samotný UZI (což by bylo moc na modelování), spíše ta čast co jsi dál na obrázku na straně 2. kterou nechceš nahradit.

Neplatí náhodu pro výrobu dílčích častí na zbraně nějaké pravní, zákone povinnosti?

Edit: Jinak to žebrovaní co jsi měl na válečku není naročné na výrobu, stačí požádát soustružnika o rýhování.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

22. 5. 2018, 3:18

robokop píše:a vis jiste ze ta pridana hmotnost neovlivni spolehlivost?
nebude, slouží to výhradně k natažení, při střelbě to už žádnou činnost nevykonává. natahovač závěru u UZI není pevně spojen se závěrem
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

22. 5. 2018, 3:21

Permonik píše: Neplatí náhodu pro výrobu dílčích častí na zbraně nějaké pravní, zákone povinnosti?
Plati, ale tyka se pouze hlavnich casti zbrane. A to natahovac neni.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

22. 5. 2018, 3:24

Permonik píše:Referenční model je model existujíxi už časti stroje, zařížení. Napřiklad když děláš zabradli na schodiště, uděláš model schodiště (to je referenční model) a zabradlí je potom samotný návrh.

V tvém případě je referenční model samotný UZI (což by bylo moc na modelování), spíše ta čast co jsi dál na obrázku na straně 2. kterou nechceš nahradit.

Neplatí náhodu pro výrobu dílčích častí na zbraně nějaké pravní, zákone povinnosti?

Edit: Jinak to žebrovaní co jsi měl na válečku není naročné na výrobu, stačí požádát soustružnika o rýhování.
díky, už to chápu. zkusím to namodelovat, ale nejsem si jistej jestli to něčemu pomůže.

ano platí na to zákon, ale týká se to ne dílčích částí zbraně, ale hlavní částí zbraně (hlaveň, rám, závěr) a ty jsou opatřeny číslem. originální součástka je volně prodejná.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2018, 5:25

maxxcz píše:díky, už to chápu. zkusím to namodelovat, ale nejsem si jistej jestli to něčemu pomůže.
Čistě ze zkušenosti, bez teoretického zdůvodnění - pomůže to prakticky vždycky. Vrazit tu práci do modelování se vyplatí a navíc to někdy může být docela pěkný relax si takhle pohrát s CADem :-)
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“