Soustružení válce k pásové brusce

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

9. 9. 2018, 12:44

Elastické pur používám nejčastěji od Ebalta http://www.ebalta.cz/cz/katalog-produkt ... -elasticke
Vyber si podle požadovaných vlastností. Už to sice není taková kvalita jako dřív, ale stále to je dost dobře použitelné.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 9. 2018, 6:56

Martajz píše: 6. 9. 2018, 11:00 Dobrý den

Potřeboval bych vyrobit celkem 10ks kol dle výkresu. Je to vždy polovina nosného kola smirkového pásu (pro potřeby kdyby bylo nutné nějak měnit šířku, aby šlo jednoduše odbrousit ze středu).

Povrch kde poběží pás bych rád orádloval. Problém je, že se nejedná o klasickou pásovou brusku, ale bude se povolovat a napínat, tak bez rádlování by smirkový papír prokluzoval. Bočnice jsou schválně, protože pás bude brousit šikmo nerezový profil, takže aby nedocházelo k ubíhání smirku.

V případě nějakého návrhu na zjednodušení výroby, stačí říct. Toto je myšlenka, která se pak u výroby většinou trochu změní/zjednodušší. Co se týká těch okrajových rádiusů...tak zde může být cokoliv, jen jsem to nechtěl ostré.

Do vnitřní díry půjde klasická hlazenka, to na smirkovou brusku stačí..takže není potřeba žádná setinová přesnost!

Materiál nějaký hliník/dural..dle možností.

Ideální by byl někdo Brno, okolí. Jinak bychom to řešili poštou.
Děkuji

Edit: přidal jsem základní rozměry. Co je důležité...osa 15 mm hlazenka, na povrchu je trochu radius, ale zde nevím, zda to je nutné nebo by bylo lepší jen rovný válec průměr 60 mm..si nechám poradit.

Děkuji
Rádlování je pouze dobré k tomu, aby ti dobře držel naneseny PUR. Adhezi pásu to nepomůže, spíš ti ho to bude podbrušovat. U běžných brusek stavitelé raději přízpůsobují konstrukci levným standard kolečkům.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

10. 9. 2018, 7:48

on ten boční posuv broušeného materiálu je problém to je spíš na diskovou brusku a ta je navíc konstrukčně jednoduchá
disk může být přímo na motoru nato se pak nalepí smirek nebo jiné abrazivum
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Ráček62
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 9. 2018, 9:06

10. 9. 2018, 7:59

Zdravím,
až budete mít rozmyšleno, jak mají kusy vypadat, tak je rád zhotovým. Bude mi stačit jen kompletní výkres. K duralu mám celkem dobrý přístup. Můžeme se klidně dohodnout i po telefonu 733 545 675.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

11. 9. 2018, 7:52

a nechceš změnit polohu toho pásu pak by ty hrany šly a dokonce i rádiusy na trubkách
https://www.sbazar.cz/hrolini/detail/46 ... -kos-2740c
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“