Ako na to...

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 9. 2018, 11:57

Josef píše: 24. 9. 2018, 9:44
testone píše: 24. 9. 2018, 9:10 bude to minimálně S355
do toho to půjde řezat v pohodě
větší problém bude, že originální závity jsou na 99% válcované
tj. původní pr. kulatiny pod závitem bude příliš malý pro vyříznutí závitu
viz jakýkoli běžný pevnostní (lícovaný) šroub s tělem (ne se závitem až k hlavě)
Tak ti člověče nevím, ale řekl bych, že právě pevnostní šrouby mají dřík o jmenovitém průměru závitu a válcovaný závit je ukončen téměř u přechodu tzv. středního průměru na jmenovitý. Takže když prořežeš závit dál, tak se nic zvláštního dít nebude. Poznat přechod sice je, ale pokud to nepoužiješ jako pevnostní právě v místě toho přechodu, tak vlasně se nic nemění. Abych nekecal, měřil jsem M8 - průměr 7,86 mm a M16 - průměr 15,88 mm. Oba pevnostní 12.9.
Řezat závit v pevnostním šroubu je opruz, ale stalo se mi, že jsem nachytal "exota" který "reguloval" šroub 12.9 M24 očkem M24x2. Teklo z něj jak rýny a už měl zprzněných 16 kusů. To je tak, když je někdo blbý a je při síle. První moment jsem nevěděl, zda su tomu smát, nebo mu "otevřít" hlavu tím vratidlem.
jo, jasně, blbě jsme se pochopili
pevnostní šroub je přesně jak píšeš, asi jsem se trochu neobratně vyjádřil
mám ale obavu, že u těch třmenů o kterých je tu řeč to zesílené (resp. o jmenovitém průměru) tělo nebude
tipuju že to bude celé jen z kulatiny o středním pr. závitu a pak tam ten závit vyříznout nepůjde
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

24. 9. 2018, 7:55

kupim zavitove ocko a navarim ho na kus tyce na dalsi kus tyce dam maticu na maticu mozem dat racnu alebo pneu utahovak a mam to najlacnesie a najrychlejsie
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

24. 9. 2018, 8:15

Chlapi, objednal som to, potom zreferujem ako to islo :shock:
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

24. 9. 2018, 10:02

jafi píše: 21. 9. 2018, 9:40 No odrezat a zvarit naspat to nepripada do uvahy. Je to strmen napravy co drzi sasy a napravu.
Tie pripravky su fajn, len neviem ci budem mat pre nich vyuzitie.
Asi objednám, aj ked to potrebujem narezat cim skor.
Ďakujem za pomoc vsetkym
Teda zabít se :roll: v autě, co u něj nějaký censored popořezal o kus dál :shock: očkem :shock: :shock: původně naválcované závity na pevnostních třmenech - tak to bych teda fakt chtěl zažít :evil:
Některé "nápady" :shock: - tak to mi teda hlava opravdu nebere.
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

25. 9. 2018, 5:07

NIektorí chlapi su ako zeny, ich fantazia nema obdoby.
Strmen ide na vlecku. Sasy su zmontovane skrutkami o platnicku, ktora je prizvarana o napravu.
Ten strmen je len ako taka poistka, ktora ,,obijme,, celu napravu a tzv. zdupluje cely tento segment uchytenia.
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

11. 10. 2018, 10:19

Vyrobené. U konzoly som skratil na rozmer, ktorý som potreboval a musel som trosku ofrezovať nohy, aby tam vobec to zavitove ocko chytilo.
Podarilo sa :-)
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“