nerez výpalky 200x27mm

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 11. 2018, 3:34

potřeboval bych vypálit laserem nerezové destičky viz obr. rozměry destičky jsou 200x27mm druhá má navíc ohyb do výšky 12mm (základna je stejná 200x27), otvory v desce D4,3mm

cca 200ks + cca 60ks destičky s ohybem

zajímá mě cena z nerez plechu 1mm a nebo lépe z 1,5ky

dxfko dodám (poloha děr se ještě bude lehce modifikovat v závislosti na souvisejícím dílu)

varianta 1, pouze výpalky
varianta 2, výpalky s ohnutím
varianta 3, viz v2 + omleté
desky.JPG
děkuji za nabídky
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
jaroslavf
Příspěvky: 52
Registrován: 1. 7. 2015, 3:30

26. 11. 2018, 3:01

Pošlete mi prosim to dxf? Jestli jste to už někomu nezadal.
Díky
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 11. 2018, 4:20

Děkuji všem za nabídku, opět zajímavá zkušenost s poptáváním něčeho na fóru..

lidi proboha, když už chcete něco nabízet, ušetříte si to někde v práci a zaplatí to zaměstnavatel tak alespoň nebuďte tak nenažraní a podívejte se co to stojí někde jinde oficiálně, nebo si vážně všichni myslíte, že v dnešní době jsou lidi tak blbí a skočej po první nabídce která je uplně mimo?

vezmu třeba stránky plehasa www.idilna.cz zadám tam dxfko (nebo jen orientační rozměry a délku řezu) a skočí mi cena okamžitě emailem v tomto případě 29Kč/ kus a vím asi tak kde se mohu pohybovat, pokud jsem tak někde, kde je to pro mě zajímavé můžu jim napsat a poptat těch 200kusů dostanu se na cenu třeba 25kč/kus..
můžu vzít třeba Četech, AWAC a další a další.. všichni ochotně odpoví do několika dnů cena plus minus pár korun stejná.. ale ohýbaj zase někde jinde v koooperaci..

pak napíše "Lojza z fóra", "není problém udělal bych to příští týden o noční 50Kč/kus bez dokladu, pokud to chceš pošli peníze předem)

pak napíše nějaký překupník práce (nejdřív řeší konkrétní dxfko kde je jaká díra ačkoliv to nemá na cenu výpalku žádný vliv a nabídne to za 65kč + 40kč ohyb

nejde mi o to abych ušetřil 2,5kč na kuse, ale nebudu nikomu dělat idiota abych mu dával 2x tolik za to co to uměj udělat jinde ofiko bez keců o tom jak musej nastavovat složitě ohraňovák a že to není jen tak ohnout kus plechu :D ..

to jen takové povzdechnutí nad zakázkama z fóra, že mnohdy normální nenažraná firmička to nabídne ofiko za lepších podmínek..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2018, 4:47

RaS píše: 27. 11. 2018, 4:20 Děkuji všem za nabídku, opět zajímavá zkušenost s poptáváním něčeho na fóru..

lidi proboha, když už chcete něco nabízet, ušetříte si to někde v práci a zaplatí to zaměstnavatel tak alespoň nebuďte tak nenažraní a podívejte se co to stojí někde jinde oficiálně, nebo si vážně všichni myslíte, že v dnešní době jsou lidi tak blbí a skočej po první nabídce která je uplně mimo?



to jen takové povzdechnutí nad zakázkama z fóra, že mnohdy normální nenažraná firmička to nabídne ofiko za lepších podmínek..
:lol: :lol: ta samá zkušenost před rokem ,nakonec za půlku než tady ,oficiálně a s notama ,skoro v místě tak že ještě bez dopravy .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

27. 11. 2018, 5:40

Absolutně nechci zpochybnit nic z toho, co jsi napsal.
Jen poznámka, proč si myslím, že nějaký ten potenciální dodavatel chtěl předem DXF:
Je to totiž zřejmě ta nejjednodušší cesta pro výpočet ceny. Myší přetáhnu DXF do pálicího SW, a hned mi vypadne cena, resp. parametry pro její výpočet (čas stroje, spotřeba asistenčního plynu atd.).
Kdyby ho neměl, tak by to musel buď počítat ručně, nebo tam něco podobného ručně namalovat.

Kdysi jsem byl na exkurzi u jednoho velkého laseru Trumpf. A tamnější "technolog" neuměl právě nic jiného, než do SW k laseru natáhnout hotový obrázek, případně ho pak jenom rozmístit na polotovar.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2018, 6:01

Pokud jde o to že je cena nabídek na foru až dvojnásobná znamená že střední Čechy jsou nejlepším místem k pálení když v jiném kraji chtějí dvojnásobek :lol: :lol: nebo si někdo myslí že jsou na foru jen blbci který neuměj poslat poptávku a zaplatěj nesmysl, a ještě k tomu bez papírů :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

27. 11. 2018, 6:13

spíš ty fuškaři ani nemají ponětí o cenách , jen ví že mašina na které dělají stála 10 mega , tak proč by si neřekly 1500,- na hodinu :D
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 11. 2018, 6:21

Mex píše: 27. 11. 2018, 5:40 Absolutně nechci zpochybnit nic z toho, co jsi napsal.
Jen poznámka, proč si myslím, že nějaký ten potenciální dodavatel chtěl předem DXF:
Je to totiž zřejmě ta nejjednodušší cesta pro výpočet ceny. Myší přetáhnu DXF do pálicího SW, a hned mi vypadne cena, resp. parametry pro její výpočet (čas stroje, spotřeba asistenčního plynu atd.).
Kdyby ho neměl, tak by to musel buď počítat ručně, nebo tam něco podobného ručně namalovat.

Kdysi jsem byl na exkurzi u jednoho velkého laseru Trumpf. A tamnější "technolog" neuměl právě nic jiného, než do SW k laseru natáhnout hotový obrázek, případně ho pak jenom rozmístit na polotovar.
jasně, ale pokud napíšu obdélník 27x200 se dvěma dirkama tak většině to k nějakému nacenění stačí, a komu to nestačí tak si to asi tak za minutu nakreslí a hodí si to kam chce, jde o to, že chtěli přesné dxf s polohou díry já jasně psal, že to ještě bude upřesněno..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 11. 2018, 6:30

packa píše: 27. 11. 2018, 6:13 spíš ty fuškaři ani nemají ponětí o cenách , jen ví že mašina na které dělají stála 10 mega , tak proč by si neřekly 1500,- na hodinu :D
když už se o tom diskutuje, mě docela zajímala cena ohybu.. už jsem u nějakého ohraňováku byl tak vím, že tam někdo nastaví doraz ať už mechanicky nebo nacvaká na displayi a najede mu to samo a pak jen o ten doraz dorazí kousek plechu a šlápne na pedál a během sekundy je ohnuto.. kdyby byl hodně pomalej tak to bude 9s vyměňovat a udělá jich za minutu 6ks tedy 60ks má za 10minut + kdyby 5minut šteloval doraz tak 15minut komplet.. reálně tam naskládá klidně 4 vedle sebe a jen je posbírá a vymění.. a i když si řekne 1500hodinu tak je to 6kč ohyb.. zajímalo by mě jak to počítaj ti co chtějí třeba 40kč za ohyb? jestli chtějí 10000kč/ hodinu a nebo jak..
samozřejmě když vezmu 60ohybů x 6kč 360kč tak to není tolik, ale je to čtvrt hodiny práce tak přece nemůžu chtít tisíce nebo můžu? :D dá to někdo?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2018, 6:46

je videt, ze jsi ten ohranovak videl !pouze pri praci, uplne stejne muzu rict ze jsem videl cnc frezku, borec tam dal kostku zeleza, naprogramoval diru dal tam frezu a dira byla hned v H6 :mrgreen:
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 11. 2018, 6:54

no vždyť cnc frézka tak dělá :D
OK tedy tak mě popiš jak se ohne takovýhle plech do eLka 90st a kolik to tedy dá reálně práce, kolik trvá příprava dorazu a kolik trvá vlastní ohyb s manipulací zahození do bedny, a s jakou hodinovou sazbou, když myslíš že má představa je scestná děkuji
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Carlosin
Příspěvky: 85
Registrován: 17. 5. 2016, 6:16
Bydliště: Kousek od Olomouce

27. 11. 2018, 8:52

Souhlas s Rasem.
Program na ohranovaku cca minuta. Nahození matric cca 2 min i s dotažením 3 šroubů.
Ohnutí okolí cca 6 sekund. U nás ve firmě režie okolo 680 Kč na hodinu.
Takže jsi s cenou i trochu níž, než jsi psal :D
Bohužel když přijde taková zakázka, tak si hned účtují za přípravu 15 min a to se ještě nepodíval na výkres :D
Tom Dvk
Příspěvky: 411
Registrován: 24. 7. 2018, 1:08

27. 11. 2018, 9:07

Celé tohle téma je opravdu velice smutná sonda do uvažování typického českého člověka.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 11. 2018, 9:48

Do uvažování kterého ? toho co něco chce a nenechá se ojebat a nebo lojzy kterej okrádá zaměstnavatele s pak neví co by si řekl?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Tom Dvk
Příspěvky: 411
Registrován: 24. 7. 2018, 1:08

28. 11. 2018, 5:28

Do toho, co přesně ví kde a za kolik to objednat, ale stejně to zkusí, jestli náhodou to někde nesplaší za flašku, a pak se strašně diví, že lidi za svoji práci chcou zaplatit a že mu už ani tu fušku nikdo neudělá zadarmo. Když to máš všecko tak spočítané, proč si to teda neobjednáš ofiko ? Dnes a denně to mám v práci, zedrali by tě z kuže a když jim člověk vyjde vstříc, za rohem se budou smát jak s ním dobře vy.ebali a ušetřili.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“