Redukce

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Zurko
Příspěvky: 85
Registrován: 10. 1. 2018, 9:03

4. 1. 2019, 10:54

Netuším co to máš za softvér, ale nesetkal jsem se s CAD, který by neuměl pracovat s STEP. To je základní formát ve 3D modelování.
Doporučil bych ti vzit ty dva díly, které to má spijit a dát je přímo člověku, který to bude ochoten vyrobit.
Doporučuji vyhledat nadšence, který ma doma strojek a po praci si na něm hraje.
Každý kdo si plati naklady na profi stroj a naradi případně nedej bože zamestnance tak nemá sanci ti vyhovět!!!
V dnešní době kdy je práce, že nevíme kam dřív skočit.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 1. 2019, 11:01

martasg1 píše: 4. 1. 2019, 7:56 Už jsem zase nasranej :lol: než číst takový názory jako "za krabičku cigaret na BF20" jdu radši frézovat bronz na Schaublinovi :?

Nekupoval jsem za miliony vybavení abych pak obráběl za pětikilo na hodinu. A to myslím že by nechtěl nikdo dělat pod cenu nákladů.

PS: jsem dneska zase hnusnej co :) a to hned z kraje roku :lol:
se nečerti - nikde nezaznělo, že ten model jde udělat levněji (na BF20 ani náhodou, cena výrobku na těchto hračkách vychází dráž, než na profi mašině ať už máš hodinovku jakoukoliv)

jen jsem si tipl, že udělat redukci mezi dva díly jde navrhnout a pak vyrobit levněji, než zde požadovaný tvar. Ale stejně jde jen o hospodské řeči, protože ani jeden netušíme k čemu že to je.

... ale jsem zvědavý, jak celá tato akce nakonec dopadne :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
SchmidtCNC
Příspěvky: 7
Registrován: 16. 7. 2018, 11:58

4. 1. 2019, 11:08

Bez názvu.png


takhle bych to udělal já 8)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

4. 1. 2019, 11:13

Taky dobrý řešení, a i lepší než jak jsem to chtěl rozdělit vejpůl.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

5. 1. 2019, 7:33

Tak to se zmenší polotovar a odpadne lochtání hluboké drážky 4 frézou, ale pořád je tam to jiskření na té lomené šikmině.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

5. 1. 2019, 9:01

Milans12: me teda trochu pripada, ze chovani tech firem jak pises je trochu podobne chovani tvojemu. Ty jsi po nich chtel vedet jestli a za kolik to udelaji a oni ti nechteli rict, ze to bud nezvladnou, nebo ze na kusovou vyrobu kaslou, nebo neco podobneho, tak vymysleli, mlzili, stalo to vsechny cas a nic z toho. A ted je to tu znova. Mistni borci se te ptali na spoustu veci, hlavne na ucel pouziti, konkretni, a ty to nechces rict, treba se stydis ze vyrabis ocelovou redukci na hajzlstetku a tak taky vymyslis a mlzis a vim co z toho nakonec vypadne.

Neni to nejaky hate, jen reakce nezaujateho pozorovatele, ktery si ted precetl cele vlakno a byl naplnuty az do konce. Ale nic se nedozvedel, bohuzel. Jen to vsechny stoji cas. A taky jen proto, ze nechces priznat, kde je hacek. Jako ty firmy.
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

5. 1. 2019, 9:04

A tak stejne jako ta firma mohla mit spoustu rozumnych duvodu to nevzit, tak samozrejme i ty muzes mit, to by urcite nikomu nevadilo. Ale je treba rict, ze je to treba tajne, nebo ze je to tvuj novy podnikatelsky plan a nebo ten drzak na hajzlstetku a ne jen chodit okolo horke kase a otazky na konkretni pouziti proste jednoduse ignorovat
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
milans12
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 12. 2018, 1:25

5. 1. 2019, 10:57

AC2018 = Auto CAD 2018

to už se nepoužívá?
Zurko píše: 4. 1. 2019, 10:54 Netuším co to máš za softvér, ale nesetkal jsem se s CAD, který by neuměl pracovat s STEP. To je základní formát ve 3D modelování.
Doporučil bych ti vzit ty dva díly, které to má spijit a dát je přímo člověku, který to bude ochoten vyrobit.
Doporučuji vyhledat nadšence, který ma doma strojek a po praci si na něm hraje.
Každý kdo si plati naklady na profi stroj a naradi případně nedej bože zamestnance tak nemá sanci ti vyhovět!!!
V dnešní době kdy je práce, že nevíme kam dřív skočit.
milans12
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 12. 2018, 1:25

5. 1. 2019, 11:00

stačilo je sdělit a netahat mě 1/4 roku za nos na 1 firmu :-)

doporučoval bych si to tu přečíst od začátku vždycky
Klimbik píše: 5. 1. 2019, 9:04 A tak stejne jako ta firma mohla mit spoustu rozumnych duvodu to nevzit, tak samozrejme i ty muzes mit, to by urcite nikomu nevadilo. Ale je treba rict, ze je to treba tajne, nebo ze je to tvuj novy podnikatelsky plan a nebo ten drzak na hajzlstetku a ne jen chodit okolo horke kase a otazky na konkretni pouziti proste jednoduse ignorovat
milans12
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 12. 2018, 1:25

5. 1. 2019, 11:05

mám tu jeden návrh jak to vyrobit ze dvou částí, který je pro mě úplně stejně přijatelný jako monolit

Obrázek
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

5. 1. 2019, 11:14

Cetl jsem si to cele dneska, driv nez jsem napsal
Tobe ty taky stacilo nam sdelit a netahat nas za nos. To je ta podobnost.
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
milans12
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 12. 2018, 1:25

5. 1. 2019, 11:24

nějak furt to tady pořád nechápu :(

..... dojdu do strojírenské firmy, mrkneme na výkresy, pokecáme o podrobnostech, dohodneme se na ceně, dohodneme se na termínu,
naráz je týden po termínu, volám jak to vypadá, "no nestíháme bude to za týden" volám za 14 dnů "no není to 1/2 firmy byla nemocná, bude to za 10 dnů" volám za 20 dnů "no není to máme důležitější zakázky" atd. atd. atd. atd. atd. jako u blbečků na dvorečku a to 2x za sebou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Klimbik píše: 5. 1. 2019, 11:14 Cetl jsem si to cele dneska, driv nez jsem napsal
Tobe ty taky stacilo nam sdelit a netahat nas za nos. To je ta podobnost.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

5. 1. 2019, 12:53

Jo já ti to vysvětlím...
Osobně dělám sériovky pro svého zákazníka a to mě živí.
Když nic nemají tak se porozhlížím po zakázkach (co kdyby náhodou nic dalšího zákazník nedodal), většinou ale najdu na netu jen něco malýho za špatný peníze jako poptáváš ty.

Ale řeknu si co mám sedět doma na gauči? Udělám mu to za ty drobný. Tak to s dobrým úmyslem nabídnu.

A ono co čert nechtěl zrovna jako na potvoru se ozve můj stálý zákazník, že potřebujou rychle práci na 14 dní. No a když mě najednou zásobí na dva měsíce tak se tam prostě kšeft za drobný nevejde.

Není to vůči malému zákazníkovi fér, ale nás to prostě živí... lepší by bylo tě rovnou odmítnout.

Já jsem si řekl, že už malé kusovky za špatný peníz ani takhle nabízet nebudu. Respektive ne s termínem. Chtěl jsem se podívat na vyrobitelnost, ale 3D formát jsi mi neposlal tak se tím nebudu bohužel zabývat.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
milans12
Příspěvky: 28
Registrován: 23. 12. 2018, 1:25

5. 1. 2019, 1:18

OK jiní s tím problém nemají, proto se to posunulo, už čekám jen na něco konkrétního a nikdy jsem nenapsal, že to chci za drobný!

.... ale děkuji za snahu :arrow:

Znovu opakuji: umím kreslit v Auto CAD 2018 i v 3D, nejsem strojař respektive jsem jen vyučený NC mechanik/seřizovač a dělal jsem v oboru naposledy před 20 lety, především jsem, ale to už je fakt trapné! zákazník ready s bankovkama, nechápu, že tu s tím někdo má vůbec pořád problém :wink:

martasg1 píše: 5. 1. 2019, 12:53 Jo já ti to vysvětlím...
Osobně dělám sériovky pro svého zákazníka a to mě živí.
Když nic nemají tak se porozhlížím po zakázkach (co kdyby náhodou nic dalšího zákazník nedodal), většinou ale najdu na netu jen něco malýho za špatný peníze jako poptáváš ty.

Ale řeknu si co mám sedět doma na gauči? Udělám mu to za ty drobný. Tak to s dobrým úmyslem nabídnu.

A ono co čert nechtěl zrovna jako na potvoru se ozve můj stálý zákazník, že potřebujou rychle práci na 14 dní. No a když mě najednou zásobí na dva měsíce tak se tam prostě kšeft za drobný nevejde.

Není to vůči malému zákazníkovi fér, ale nás to prostě živí... lepší by bylo tě rovnou odmítnout.

Já jsem si řekl, že už malé kusovky za špatný peníz ani takhle nabízet nebudu. Respektive ne s termínem. Chtěl jsem se podívat na vyrobitelnost, ale 3D formát jsi mi neposlal tak se tím nebudu bohužel zabývat.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

5. 1. 2019, 1:39

No ale 3D model jsi neposlal tak k čemu to je že děláš ve 3D?
DWG je přeci formát výkresu 2D.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“