V8lcová nádoba s podtlakem

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Martajz
Příspěvky: 71
Registrován: 6. 1. 2014, 8:01

8. 1. 2019, 5:19

Dobrý den

Potřeboval bych poradit od někoho zkušeného ohledně výroby válcové nádoby s vnitřním průměrem okolo 430-450mm a vnitřní délkou cca 2000mm, kde by bylo možné snižovat tlak na cca 0,5atm a nastavovat vnitřní teplotu k cca 60-70C. Vypadat by to mohlo podobně jako na přiloženém obrázku (zde jsou dva válce nad sebou, ale co píši se nemění). Dle obrázku používají celkem malou vývěvu - větší je ovládání.

Princip by byl zvyšování vnitřní teploty na oněch 60-70C a snižování tlaku a následně zase zvýšení....oba procesy mohou trvat v řádech minut, tedy nebude potřeba žádné rychlé řešení. Důležité ale bude, zjistit pokusem/omylem jak dlouho má teplota stoupat a potom klesat a u toho tlak, bohužel toto není možné zjistit výpočtem.

A teď můj dotaz, kolik by odhadem taková sranda mohla stát? Mám vývěvu, ale jinak cena včetně řízení změny tlaku a teploty. Bylo by vhodné mít i čidlo teploty a tlaku uvnitř + nějaká bezpečnostní opatření.

Děkuji
vact1.jpg
vact1.jpg (10.89 KiB) Zobrazeno 1157 x
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2019, 7:08

Mám podobné zařízení, jen není na podtlak ale přetlak. Řídím to pomocí PC ke kterému je přes USB připojený I/O modul https://www.papouch.com/cz/shop/product ... uly/quido/ a A/D převodník od stejného výrobce. Řídicí soft jsem si psal sám, je v principu úplně jednoduchý. Tlakový snímač s výstupem 0 - 10 V stojí kolem 4000 Kč, teplotní čidlo Pt 1000 asi 200 Kč. Teď z hlavy nevím, jestli k tomuhle A/D převodníku jde připojit přímo to čidlo Pt 1000, já ho mám ještě spolu s termočlánky připojené ještě přes jiný přesný převodník, takže tohle se musí ověřit a případně použit jiný převodník. Pomocí výstupů z I/O ovládám elektromagnetické ventily na připouštění tlaku a řízené zavzdušňování - ty ventily tam mám po dvojicích, vždycky jeden napřímo a druhý zaškrcený přes jehlový ventil, aby se dal tlak jemně doladit.
Aleš Procháska
Martajz
Příspěvky: 71
Registrován: 6. 1. 2014, 8:01

8. 1. 2019, 8:08

A mohl bych se zeptat na odhad ceny te nadoby? U nadoby by bylo vhodne otevirani na obou stranach pres “pant”. Predpokladam ze kdyz jde o vnitrni podtlak tak neni nutne resit panty ani uzavery extra slozite.

Pripadne jste schopen/ochoten to ovladani vyrobit a prodat? Toto je spise dlouhodobejsi projekt, neni potreba tlacit cas...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2019, 9:47

To ovládání je jednoduché a ten program klidně pošlu, je to ve Free Pascalu (freepascal.org). Funguje to teď jako tlakování po naprogramovaných krocích tlak - výdrž, doplnit teplotu půjde snadno. Se zbytkem rád poradím. Na výrobu se ale moc necítím, sám se chystám vyrobit ještě jednu zkušební komoru pro nás ale pořád se k tomu nemůžu dostat, tak abych nesliboval něco co se povleče rok :-)

Cena té nádoby je daná hlavně tou trubkou, ocelová svařovaná trubka bude tak do deseti tisíc plus nějaké výpalky z plechu jako příruby a dekly, těsnění asi na čelní o-kroužek a přitažení k přírubě třemi až šesti odklápěcími šrouby. Plus svařování.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“