Páka pro kávovar, pochrom. mosaz nebo nerez

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
stormil
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 1. 2019, 5:42

26. 1. 2019, 1:10

Materiál může být i nerez.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2019, 7:19

Nastrel ceny 5000 a vejs
Kdyz to nekdo nebude delat nacerno po praci
Tedy za kradenou elektrinu kradenym vercajkem na cizich masinach

Je na tom dost prace
A bude to chtit i vyrobit nekolik pripravku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Zurko
Příspěvky: 85
Registrován: 10. 1. 2018, 9:03

26. 1. 2019, 8:26

Jedina šance jak to vyrobit za rozumne peníze je najit meloucháře nebo sikovneho hobika. Protože souhlasim s cenou 5000, která by byla tak akorat na pokryti nákladů v případě, že se to bude vyrábět na 3osem cnc a soustruhu.
Nejjednodušší to udelat na 5osce, ale tam si vubec netroufam odhadnout cenu.
Jeste se mi nepovedlo nacenit kus na kooperujici 5osce. Jednu věc mi udelaj hrozne levně a druhou se nemohu doplatit.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2019, 8:29

Jednu paku jsem takhle vyrabel odlitim podle originalu z mosazi a doobrobenim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jaroslavf
Příspěvky: 52
Registrován: 1. 7. 2015, 3:30

26. 1. 2019, 10:33

Zdravím, pošlete mi prosím model ve STEPu, kouknu se na to. Když to půjde, tak bych to i zkusil vyrobit na 5ti osce. S výrobou bych asi problém neměl, ale přecejen s tím nějaká práce bude a myslím, že tenhle díl bych vyráběl něco kolem 3-4 hodin tzn. za cenu kolem 2500kč. Z mosazi, ale cena je bez pochromování, to zatím nevím kolik by stálo.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

26. 1. 2019, 12:01

@Stormil:
Nerez má jinou tepelnou vodivost než mosaz. Páka se bude daleko déle nahřívat. Pro nic za nic se z mosazi nedělá. Výrobci levných výrobníků kávových nápojů (nechci psát kávovarů) mají třeba portafilter z pochromovaného hliníku (rychle se nahřeje, rychle ztratí teplo - v domácím provozu nevadí, ale má nižší životnost). Ještě jsem neviděl kvalitní Espresso kávovar, který by měl páku s přetlakovým mechanismem. Proto se domnívám, že Tvůj "kávovar" nebude to "pravé ořechové". Proto bych spíš, než zdokonalovat nedokonalý strojek a utrácet zbytečně prostředky, doporučil investovat peníze do lepšího kávovaru se standardní 58mm mosaznou pákou. Prozradíš výrobce a název toho Tvého kávovaru?
stormil
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 1. 2019, 5:42

26. 1. 2019, 2:45

Reinkarnace píše: 26. 1. 2019, 12:01 @Stormil:
Nerez má jinou tepelnou vodivost než mosaz. Páka se bude daleko déle nahřívat. Pro nic za nic se z mosazi nedělá. Výrobci levných výrobníků kávových nápojů (nechci psát kávovarů) mají třeba portafilter z pochromovaného hliníku (rychle se nahřeje, rychle ztratí teplo - v domácím provozu nevadí, ale má nižší životnost). Ještě jsem neviděl kvalitní Espresso kávovar, který by měl páku s přetlakovým mechanismem. Proto se domnívám, že Tvůj "kávovar" nebude to "pravé ořechové". Proto bych spíš, než zdokonalovat nedokonalý strojek a utrácet zbytečně prostředky, doporučil investovat peníze do lepšího kávovaru se standardní 58mm mosaznou pákou. Prozradíš výrobce a název toho Tvého kávovaru?
Je to Saeco Poemia ( :D ), má nerezový bojler a úplně stejné čerpadlo (ULKA), jako třeba Rancilio Silvia (RS), takže espresso připravit umí.
Původní trysku vyměním za trysku z RS, PID a OPV (přetlakový ventil) by měly vyřešit problém s kontrolou teploty a tlaku.
Pro mě je to především zajímavý projekt, takže "zdokonalit nedokonalý strojek" je právě to, co chci realizovat.

Výroba ty páky není tak podstatná, a když to stojí 5000, tak si vymyslím něco jiného. Z originální páky jsem již odstranil přetlakový mechanismus a funguje to fajn, ale je plastová, nevypadá hezky a já bych chtěl nahou (bottomless) páku.
Myslel jsem si, že to bude stát okolo 2000, tak jsem se asi mýlil.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2019, 3:13

no diru do paky udelas vpohode

osobne bych si poridil kavovar, ne plastovou atrapu (kdyz se budes snazit sezenes za pekne dekuju)
i na poradnem dospelem kavovaru je co vylepsovat
a hlavne vetsina tech navodu, pid regulatory atd
to jsou vsechno kecy lidi ktery mnohdy poradny kafe neochutnali
jen si neco precetli na internetu a machrujou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

26. 1. 2019, 4:44

stormil píše: 26. 1. 2019, 2:45
Je to Saeco Poemia ( :D ), má nerezový bojler a úplně stejné čerpadlo (ULKA), jako třeba Rancilio Silvia (RS), takže espresso připravit umí.
Tušil jsem to :D . Jen o bojleru a čerpadle to není, to je to poslední. Pokud to s espressem myslíš opravdu vážně, zkus se podívat alespoň po něčem jako je Gaggia Classic, New Classic (2019), Lelit PLxx, Rancilio Silvia atd. Nebo nějaký malý starší profesionální stroj, tam budeš mít na vyřádění také dostatek prostoru a ve finále to bude o něčem úplně jiném. :) A hlavně nezapomeň na kvalitní mlýnek. :wink:
stormil
Příspěvky: 8
Registrován: 23. 1. 2019, 5:42

26. 1. 2019, 7:13

Reinkarnace píše: 26. 1. 2019, 4:44
stormil píše: 26. 1. 2019, 2:45
Je to Saeco Poemia ( :D ), má nerezový bojler a úplně stejné čerpadlo (ULKA), jako třeba Rancilio Silvia (RS), takže espresso připravit umí.
Tušil jsem to :D . Jen o bojleru a čerpadle to není, to je to poslední. Pokud to s espressem myslíš opravdu vážně, zkus se podívat alespoň po něčem jako je Gaggia Classic, New Classic (2019), Lelit PLxx, Rancilio Silvia atd. Nebo nějaký malý starší profesionální stroj, tam budeš mít na vyřádění také dostatek prostoru a ve finále to bude o něčem úplně jiném. :) A hlavně nezapomeň na kvalitní mlýnek. :wink:
Mlýnek mám Kinu, takže s tím žádný problém není. Tak jsem o tom popřemýšlel a vytvářet si vlastní podobu Silvie za to asi nestojí. Vypadá to, že v té Silvii je taky dost věcí k vylepšení.

Díky všem za rady, páku tedy již nepotřebuju, radši investuju do lepšího kávovaru. :)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2019, 8:13

robokop píše: 26. 1. 2019, 3:13 i na poradnem dospelem kavovaru je co vylepsovat
a hlavne vetsina tech navodu, pid regulatory atd
to jsou vsechno kecy lidi ktery mnohdy poradny kafe neochutnali
jen si neco precetli na internetu a machrujou
O jaké kategorii kávovaru je vlastně řeč? Samozřejmě jakýsi kávovar mám taky, stisknu tlačítko a mám kafe, ale tohle mi připadá jako nějaký jiný oddíl :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2019, 9:20

ja mel na mysli uplne profi radu kavovaru
takze takovy ty stavebnice se vsemi dily standardnimi pripadne objednatelnymi
proste vezmu 60 roku starej kavovar a objednam si do nej kteroukoli soucastku
hlava = 5kg mosazi atd...

ne ty plastovy moderni hracky kde se setri materialem
a o nejaky tepelny stabilite nelze mluvit ani ve snu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2019, 3:29

Jasně. Já jsem hledal nějaké odkazy podle těch zmínek tady a moc jsem toho nenašel, tedy aspoň ne tolik abych se zorientoval o čem je vlastně řeč :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2019, 7:17

Paklize ta masina ma byt malinka tak bych sel do neceho takovehoto
https://www.ebay.com/itm/LA-CIMBALI-Esp ... SwBVdcPc7K


Je to mala masina z dospelych dilu

https://www.ebay.com/itm/Vintage-LA-CIM ... Sw7U5Y-POn


Dalsi

https://www.ebay.com/itm/Rare-Vintage-h ... Sw4apbOkFC

Tohle je sice trosku drazsi ale vzhledem k tomu ze to je pakova masina tak si myslim ze spis chybi nula 😁😁😁
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2019, 9:45

Zlatý komunisti ,čo to táram ,zlatej automat :D zmáčknu knofík a sám si namele a uvaří :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“