výpalky-zadáno

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

7. 5. 2019, 9:55

No pokud extruder máš, tak je přece celkem snadné na pokus pár flašek nastříhat nůžkami. Za půlhoďku musíš mít pořádnou hromadu.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 5. 2019, 9:58

Ještě můžeš ABS ,když nárazník z auta proženeš extrudérem tak máš pár kilo filamentu :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
boboaug
Příspěvky: 131
Registrován: 16. 3. 2015, 8:01
Bydliště: Lanškroun

7. 5. 2019, 10:42

U extruderu ještě chybí dořešit elektroinstalaci. Regulaci teploty a topné těleso už mám. Ještě má dorazit regulace otáček pro šnek. Pozapojovat a uvidí se.

Ono pár lahví nůžkama není zase taková sranda jak se zdá :-) na prostředníčku a palci mám už puchejř ;-) a hlavně je to hrozná otrava :-D

Extruder je poměrně malinký, šnek má 18mm takže i nastrihane kousky tomu musí odpovídat.

Jedna láhev má cca 35g včetně dna a hrdla. Dno a hrdlo je poměrně hodně materiálu.. nůžky si sním však neporadí.

Koukám zvrhlo se to tady spíš v debatu než poptávku :-D
Snad abych založil vlákno ;-)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

8. 5. 2019, 10:55

Také bych se přimlouval za nové vlákno nejlépe asi v sekci o 3d tisku nebo o plastech a vzájemném zodkazování v obouch vláknech-tady i tom novém...
Kromě jiného by mne zajímala ta konstrukce extruderu na filament, protože to je na tom celém procesu od nadrceni PET láhví až po vytlačení hotové struny, která ale bude dobře použitelná pro 3D tisk nejvíce důležité.
Jak jsem se někde na českém foru o 3D tisku dočetl, toto není nikterak jednoduché.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

10. 5. 2019, 9:55

Pokud to není tajemstvím, přimlouval bych se za zkušenosti s tím drtičem i extruderem.
Dohledával jsem ty informace ze zkušenostma ohledně výroby filamentu, sice jsem je nenašel, ale nakonec alespoň zjistil, že hlavním zdrojem problémů je šnek.
Dám to všechno nakonec do obdobného vlákna, je v něm info na trochu větší extuder, ale řeší se tam hlavně výroba šneku.
boboaug
Příspěvky: 131
Registrován: 16. 3. 2015, 8:01
Bydliště: Lanškroun

11. 5. 2019, 12:33

Tajemství to určitě není.

Večer pokud bude čas něco nafotim a napíšu. Zatím se ale není moc čím chlubit.

Říkal jsem si že bych mohl založit i nové vlákno v sekci 3d tisk, ať tu nezamořujeme inzerci.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“