Vypalovaci logo

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Breh
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 5. 2019, 10:47

22. 5. 2019, 5:53

Za svou osobu to tady uzavírám a ještě jednou děkuji jmenovitě chlapum :DwPetr, Cjuz a robokop.
Milan199
Příspěvky: 2933
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

22. 5. 2019, 6:57

Teda Mexi...
Jazykové okénko ... Tak to ses pustil do těžké šichty ! Možná zkus pro začátek něco jednoduššího. Co takhle vysvětlit "teorii relativity" nebo "ženskou logiku" ? Ale držím ti palce !
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 5. 2019, 8:19

No zkusil jsem to. Myslím, že snad poprvé za všechny ty roky co tu jsem. A byl jsem bit.

Někteří lidé tady na fóru střídají v podstatě náhodně i/y a s/z. Už jsem si říkal, že kdyby psali třeba vždy pořád jen jednu z těch možností, tak by se možná statisticky trefovali přesněji. ;-)
Docela to tahá za očí, ale vysvětluju si to tak, že to jsou třeba původně Poláci nebo Maďaři, takže nakonec se tu češtinu naučili docela slušně.

Zrovna to používání "fa" je ale asi z trochu jiného soudku. To není překlep nebo neznalost pravopisu, ale je to (podle mě) v tom, že daný člověk neví, co ta zkratka vlastně znamená. Tak jsem se snažil to napsat.

Když mě tady někdo upozorní, že něco se jmenuje jinak nebo se to jinak dělá, tak mi to samozřejmě taky není vždy příjemné (být za vola), ale ve finále jsem rád, že jsem se něco naučil.
V tomto případě jsem se však dozvěděl od někoho (na jehož názoru mi záleží), že jsem gramatický nacista. A od druhého (na jehož názoru mi pro změnu naprosto nezáleží), že o problematice značení cejchováním nic nevím a jen chytračím. Tož tak.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2019, 8:23

neber to ze bys byl bit
bylo to jen takove rejpnuti
taky jsem rad kdyz se tu mluvi cesky, zvlast kvuli tomu ze to sam moc neumim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2019, 8:38

staci dat blbe carku ve vete a nasledky muzou byt katastrofalni

napr.: zabit, ne propustit
zabit ne, propustit

tak neberte svuj jazyk na lehkou vahu :)
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“