3D tisk plastové dorazy

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

15. 11. 2019, 11:43

s tím nastavením filametu : když nastavím do sliceru že má 3mm ale ve skutečnosti má filament méně tak přece bude cpát míň materialu tudíž nevím proč by měl udělat bobeček navíc .
když budu chtít tlačit mín materiálu tak sliceru řeknu že je filament tlustej a on ubere .
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2019, 11:50

lubbez píše: 15. 11. 2019, 8:39
to wurm: tam je chyba, není to zkosení ale zaoblení a jenom 0,5mm u hrany na které to stojí.
Jasné, rozumím. To byla jen poznámka k věci. A jinak ještě jednou díky za test a informaci. Já jsem to pochopil a rozumím tomu tak, že jsi přispěl k tématu. Prostě tě to zaujalo, chtěl jsi to testnout a dát sem výsledek a poznatek. Já to cením. Za mě naprosto v pořádku a patří to sem.

Pokud jde o to, zdali to je či není špatně, si nedovolím hodnotit ani náhodou. Jednak to je proto, že tuto technologii naprosto neznám, nikdy jsem s ní nepracoval (jsem kovák) a neznám ani její možnosti. To za prvé. A za druhé, ale to je pouze můj názor, zde musí být někdo minimálně "3D Bůh", že dokáže z fotografie, která může být totálně zavádějící, páč ví prdlajs, jak to bylo děláno, identifikovat a ohodnotit tvůj test. Tak na tuto úroveň bych se také jednou rád vypracoval. Třeba tím, že z fotky bezpečně poznám typ oceli :lol: případně i ocelárnu, kde byla odlita. Ale to až v dalším levelu. :D
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2019, 12:09

lubbez píše: 15. 11. 2019, 8:39 Původně jsem se na to chtěl vyprdnout a celé forum pustit k ledu. Nakonec mi to nedalo, protože je tu spousta lidí, kteří mi toho hodně dali a tak ráno u kafíčka plodím ještě pár řádků.
nehaž flintu do žita, já teď marodím po operaci, tak jsem si z předstihem objednal 3D tiskárnu a kila plačka na hraní, tak mě třeba časem můžeš s něčím poradit :D
už jsem pár kousků vytiskl co jsem si namodeloval a nevypadá to zas tak špatně, no ale pár chybek se tam najde :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

15. 11. 2019, 12:20

packa píše: 15. 11. 2019, 11:43 s tím nastavením filametu : když nastavím do sliceru že má 3mm ale ve skutečnosti má filament méně tak přece bude cpát míň materialu tudíž nevím proč by měl udělat bobeček navíc .
když budu chtít tlačit mín materiálu tak sliceru řeknu že je filament tlustej a on ubere .
Kurňa tobě taky nic neujde. Musel jsem se podívat na špuli a ejhle tl. materiálu 2,9mm
:-)
nickson72
Příspěvky: 3
Registrován: 22. 11. 2019, 10:16

22. 11. 2019, 11:04

Wurm7 píše: 15. 11. 2019, 8:13
Zdar, díky za zprávu a snahu. Slušností a zároveň mojí povinností je zde uvést fakt, že v tuto chvíli již s jedním kolegou na vývoji a tisku spolupracuji v poměrně konkrétní podobě, s výhledem na uzavření následné kooperace. S komunikací i spoluprácí jsem zatím velmi spokojen.
...
Ahoj, můžu se zeptat kam jste dospěli? Já testoval několik tzv. Flex materiálů a zatím je to pro mě to nejprotivnější z čeho se dá tisknout. Nakonec jsem dosáhl celkem uspokojivé spolehlivosti u menších věcí, ale trvalo to a musel jsem toho hodně přečíst a změnit spoustu věcí. A samozřejmě to trvá dlouho, ten tisk.
Ale co mě hlavně zajímá je životnost - jak už tu někdo psal, lité PU je jen obtížně zničitelné a to tištěné TPU asi nevydrží tolik - ale chybí mi praktická zkušenost, nemám dost času a trpělivosti abych zkusil něco "opotřebit", zkoušel jsem to jen roztrhat nebo rozřezat, což samozřejmě jde celkem snadno :D
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2019, 6:26

Můžeš se zeptat :)
Pokud jde o tisk, materiál (nebo asi jak se to správně označuje filament) tak k tomu ti neřeknu nic, páč vůbec netuším. Proto jsem poptal a nechal si vyrobit, protože 3D tisk jde mimo mě (zatím). Já mohu pouze konstatovat, že výrobky splnily má očekávání pokud jde o rozměr a pružnost (posouzeno pouze zkouškou ohybu a skrutu). Vzorky mi byly již dodány a jsou namontovány ve stroji od středy tohoto týdne. Jakékoli hodnocení životnosti v tento okamžik je tedy zatím předčasné a tudíž bezpředmětné.

Mohu sem dát zprávu, zdali je/není životnost a funkčnost akceptovatelná až po nějaké dostatečně dlouhé době. Jak už jsem napsal, cokoli ostatní jde mimo mě, tedy nevím čím se to tisklo, a zdali to výrobce sdělí nebo ne, je čistě jeho rozhodnutí. Tak trošku předpokládám, že má určité know-how. Asi. Pro mě je podstatné, zdali budu moci začít objednávat a používat.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“