Vřeteno pro vrtačku V16

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

22. 4. 2020, 2:11

Ta v tom druhem odkaze je s varatorem, ta je jeste o trochu hlucnejsi. Ta optimum je stejna jak Proma co mam ja (https://www.promacz.cz/b-1316b400-stoja ... tacka.html) Jen je tam teda jiny ten celni plast. Ma tam to stejny napinani remenu co nedrzi a povoluje se a stejne tenke vreteno.
Kamrad ma ve firme vetsi optimum a ta vypada bytelne, nema nejake prehnane vule.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Tom Dvk
Příspěvky: 411
Registrován: 24. 7. 2018, 1:08

23. 4. 2020, 7:35

To snad nemyslíte vážně, srovnávat tento čínský šunt s průmyslovou vrtačkou typu jihokov xx ?! Viděli jste někdy, z čeho je ten sloup udělaný ? Z trubky o stěně cca 3mm, leštené povrchu smirkem. My jsme ji na dílně měli, když do ní člověk na svačinu drcl, třepala se ještě po obědě.
max123
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 4. 2020, 1:14

23. 4. 2020, 10:36

Haha, tak to vypadá na sériovou výrobu :) Škoda, že nepujde, podlě toho, co Tumlik řiká.

Holzmann-podobnou mám, a je to k ničemu.
vibrace, hýbání/sedání základny... líp vyvrtám ruční vrtačkou.

Nový profi stroj co vypadá slibně stoji 50tis+ takže prostor k modernizace tam je, i když pokud měnit - tak spíš bych koukal na V20.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

23. 4. 2020, 11:13

Myslím že to nikdo srovnávat nechce. Je to ale jediná alternativa pro ty, co si nebudou moct buď vyrobit nebo zaplatit nové vřeteno do té staré. Osobně bych si to nekoupil taky. Konec konců už jsem to psal hned na začátku, ten sloup uříznout. Kromě jiných mám i starou vrtačku Jan Paleček naprosto jednoduchá a spolehlivá konstrukce a s tuhosti a chodem se to nedá s Čínou porovnávat, v neprospěch té Číny samozřejmě. Taky jsem psal při stejným použití jako malá stolní (proto nepočítám s tím sloupem) a myslím že s 5,6,8,10mm vrtákem tam problém s prohybem nebude. Prostě už od pohledu je jasný že těch udávaných 20,30,40mm jsou blbosti a nemá cenu to ani na nich zkoušet, protože jak to dopadá mnozí z nás mají možnost vidět a slyšet. Takže když by se používala jako ta stolní, tak fungovat bude dobře si myslím, znova opakuju jako ta stolní. Problém nastane když, to někdo vidí a nedej bože si přečte ty bláboly od prodejců a chce po tom výkony jako od VS, která má o 500kg materiálu víc. Myslím že ani ty modely za 50,60 tis. Se starým vrtačkám ani nepřiblíží. Za ty peníze už ale není problém koupit dva kusy VS.

Takže opakuju sám bych šel cestou do staré litiny, i s tím že bych ji musel dávat dokopy, protože se mi současná odlehčená produkce vůbec nelíbí.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2020, 8:25

tak jsem narychlo proletěl průměry pinol, stará V16 s litinovým kulatým krytem 50mm, novější s plechovým hranatým krytem hranatý odlitek 52mm, novější SV 16 47mm, SVA 16 se stykačema 47mm, a pak tady mám pinolu na SV16 48mm co sedí délkově s tou 52, ale ne s 50, to se bavím jen o pinole co vyjíždí, to vřetýnko je pak opět v různých délkách
samozřejmě není problém udělat si to spodní vodící futro klidně 60, nebo 70mm a ten blok s pákou a ozubeným kolem posunout a převrtat, tohle si může velmi zdatný kutil udělat i sám, pak není problém ani Mk3, ale o nějakých hromadných úpravách stylem, koupím tuhle sadu, za 5 min. hotovo, nemůže být ani řeči :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
meldacmelda
Příspěvky: 11
Registrován: 9. 10. 2019, 12:20

25. 5. 2020, 12:38

Dobrý den pokud nemáte probném vyřešen napište mi sz neměl by být s našimi možnostmi vyrobit.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“