Hliníkový střed silničního kola

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
marusanek52
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 5. 2020, 6:25

15. 8. 2020, 4:12

Dobrý den,
Byl by někdo schopen vyrobit střed kola viz příloha? Materiál je uveden jako 6061 hliník. Cenu vůbec nedokážu odhadnout, nemám v tomto odvětví zkušenosti, prosím nabídněte.
Přílohy
BB30assembled-1-scaled.png
bbphoto7-2.jpg
BB30ShimanoClassic-1.jpg
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 4:19

na můj vkus ti tam pro určení ceny chybí podezřele moc kót + tolerancí a taky počet požadovaných kusů, možná by byla větší šance pokud bys to tam doplnil :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
marusanek52
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 5. 2020, 6:25

15. 8. 2020, 4:38

tumlik píše: 15. 8. 2020, 4:19 na můj vkus ti tam pro určení ceny chybí podezřele moc kót + tolerancí a taky počet požadovaných kusů, možná by byla větší šance pokud bys to tam doplnil :wink:
Omlouvám se, jak říkám, nemám v tomto odvětví žádné zkušenosti, jen jsem stáhl volně přístupný plánek z internetu, tolerance jsou tam uvedeny jako +/- 0.05mm a +/- 0.05°, všechny rozměry v mm, jeden kus.
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 4:51

https://www.hambini.com/product/bb30-to ... cket-copy/

na pressfit je tolerancia +- 0,05 trosku moc, a ty si ultraprofi jazdec ked to potrebujes na bajk? takisto aj pre tie loziska je tolerance pole 0,1mm asi nezmysel, aj ked tam grcnes lepidlo tak to asi nebude koser
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 5:02

Chudák kluk ,to se zase na něm pár lidí vyškrtá :lol:
Tak normální strojař, a snad je to forum pro strojaře ví jak najít v tabulkách tolerance pro díru na ložiska ,a vzhledem k tomu že ukázal na co to je tak se dají jednoduše odvodit i další tolerance ,jedinej problém je vnější průměr kterej bude muset pořádně změřit aby mu to tam šlo, a nebo aby mu ten střed nevaklal .Když se chce hledá se jak to udělat ,když se nechce hledá důvod proč to nejde udělat .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
marusanek52
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 5. 2020, 6:25

15. 8. 2020, 5:11

Samozřejmě ultra závodník nejsem, ty tolerance jsou extrém, to já nevyžaduju, jen mi jde přechod z BB30 systému (ložiska zasažené přímo do rámu = špatné tolerance rámu = co půl roku nové ložiska) na Shimano. Takže tolerance stačí, aby ložiska něco vydržely. Rám laserem dvakrát nezmeřím, lidi to řeší tak, že na střed při instalaci nakapou Loctite, takže se to zalije.
marusanek52
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 5. 2020, 6:25

15. 8. 2020, 5:21

kiko01 píše: 15. 8. 2020, 4:51 https://www.hambini.com/product/bb30-to ... cket-copy/

na pressfit je tolerancia +- 0,05 trosku moc, a ty si ultraprofi jazdec ked to potrebujes na bajk? takisto aj pre tie loziska je tolerance pole 0,1mm asi nezmysel, aj ked tam grcnes lepidlo tak to asi nebude koser
https://www.hambini.com/product/bb30-to ... m-bracket/
Je to adaptér na Shimano ne sram gxp, jen pro upřesnění.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 6:18

marusanek52 píše: 15. 8. 2020, 5:11 jen mi jde přechod z BB30 systému (ložiska zasažené přímo do rámu = špatné tolerance rámu = co půl roku nové ložiska) na Shimano.
No tak že vnější průměr -0,04 -0,07 by měl bejt v pohodě s tím Loctite .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 7:30

fmodel píše: 15. 8. 2020, 5:02 Chudák kluk ,to se zase na něm pár lidí vyškrtá :lol:
Tak normální strojař, a snad je to forum pro strojaře ví jak najít v tabulkách tolerance pro díru na ložiska ,a vzhledem k tomu že ukázal na co to je tak se dají jednoduše odvodit i další tolerance ,jedinej problém je vnější průměr kterej bude muset pořádně změřit aby mu to tam šlo, a nebo aby mu ten střed nevaklal .Když se chce hledá se jak to udělat ,když se nechce hledá důvod proč to nejde udělat .
já to nemyslel ve zlém, ten díl udělá i průměrně zkušený hobík na čínském soustruhu, jen jsem chtěl říct, že ne každému se chce hledat sílu ložiska a k ní neidentifikovatelnou sílu vložky abych dosáhl toho rozměru 90,5, průměr otvoru uvnitř a průměr zvenku :wink: já třeba nevím k čemu to je a jestli třeba není důležitej ten kužel zvenku, jestli není vůči tomu dalšímu dílu důležitá rozteč ložisek apod. nejsem pumpičkář :D
proto jsem psal, že kdyby si tazatel dal tu práci a tyto hodnoty tam dopsal, tak už to měl třeba v této chvíli hotové, vékres je vékres :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
marusanek52
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 5. 2020, 6:25

15. 8. 2020, 7:35

tumlik píše: 15. 8. 2020, 7:30
fmodel píše: 15. 8. 2020, 5:02 Chudák kluk ,to se zase na něm pár lidí vyškrtá :lol:
Tak normální strojař, a snad je to forum pro strojaře ví jak najít v tabulkách tolerance pro díru na ložiska ,a vzhledem k tomu že ukázal na co to je tak se dají jednoduše odvodit i další tolerance ,jedinej problém je vnější průměr kterej bude muset pořádně změřit aby mu to tam šlo, a nebo aby mu ten střed nevaklal .Když se chce hledá se jak to udělat ,když se nechce hledá důvod proč to nejde udělat .
já to nemyslel ve zlém, ten díl udělá i průměrně zkušený hobík na čínském soustruhu, jen jsem chtěl říct, že ne každému se chce hledat sílu ložiska a k ní neidentifikovatelnou sílu vložky abych dosáhl toho rozměru 90,5, průměr otvoru uvnitř a průměr zvenku :wink: já třeba nevím k čemu to je a jestli třeba není důležitej ten kužel zvenku, jestli není vůči tomu dalšímu dílu důležitá rozteč ložisek apod. nejsem pumpičkář :D
proto jsem psal, že kdyby si tazatel dal tu práci a tyto hodnoty tam dopsal, tak už to měl třeba v této chvíli hotové, vékres je vékres :wink:
Nechci se do toho plést, nerozumím tomuto odvětví, ale na plánu je napsáno měřítko 1,5:1 ,neznamená to, že je to přesný 2d model, který stačí převést do 3d modelu a zadat do stroje?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 7:50

tumlik píše: 15. 8. 2020, 7:30
já to nemyslel ve zlém,
To mě ani nenapadlo ,čekal jsem jiné borce :)
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

15. 8. 2020, 9:38

marusanek52 píše: 15. 8. 2020, 7:35
tumlik píše: 15. 8. 2020, 7:30
fmodel píše: 15. 8. 2020, 5:02 Chudák kluk ,to se zase na něm pár lidí vyškrtá :lol:
Tak normální strojař, a snad je to forum pro strojaře ví jak najít v tabulkách tolerance pro díru na ložiska ,a vzhledem k tomu že ukázal na co to je tak se dají jednoduše odvodit i další tolerance ,jedinej problém je vnější průměr kterej bude muset pořádně změřit aby mu to tam šlo, a nebo aby mu ten střed nevaklal .Když se chce hledá se jak to udělat ,když se nechce hledá důvod proč to nejde udělat .
já to nemyslel ve zlém, ten díl udělá i průměrně zkušený hobík na čínském soustruhu, jen jsem chtěl říct, že ne každému se chce hledat sílu ložiska a k ní neidentifikovatelnou sílu vložky abych dosáhl toho rozměru 90,5, průměr otvoru uvnitř a průměr zvenku :wink: já třeba nevím k čemu to je a jestli třeba není důležitej ten kužel zvenku, jestli není vůči tomu dalšímu dílu důležitá rozteč ložisek apod. nejsem pumpičkář :D
proto jsem psal, že kdyby si tazatel dal tu práci a tyto hodnoty tam dopsal, tak už to měl třeba v této chvíli hotové, vékres je vékres :wink:
Nechci se do toho plést, nerozumím tomuto odvětví, ale na plánu je napsáno měřítko 1,5:1 ,neznamená to, že je to přesný 2d model, který stačí převést do 3d modelu a zadat do stroje?
nejak takto
https://twitter.com/i/status/1103628364684972032
?
marusanek52
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 5. 2020, 6:25

15. 8. 2020, 9:46

HellGrip píše: 15. 8. 2020, 9:38
marusanek52 píše: 15. 8. 2020, 7:35
tumlik píše: 15. 8. 2020, 7:30

já to nemyslel ve zlém, ten díl udělá i průměrně zkušený hobík na čínském soustruhu, jen jsem chtěl říct, že ne každému se chce hledat sílu ložiska a k ní neidentifikovatelnou sílu vložky abych dosáhl toho rozměru 90,5, průměr otvoru uvnitř a průměr zvenku :wink: já třeba nevím k čemu to je a jestli třeba není důležitej ten kužel zvenku, jestli není vůči tomu dalšímu dílu důležitá rozteč ložisek apod. nejsem pumpičkář :D
proto jsem psal, že kdyby si tazatel dal tu práci a tyto hodnoty tam dopsal, tak už to měl třeba v této chvíli hotové, vékres je vékres :wink:
Nechci se do toho plést, nerozumím tomuto odvětví, ale na plánu je napsáno měřítko 1,5:1 ,neznamená to, že je to přesný 2d model, který stačí převést do 3d modelu a zadat do stroje?
nejak takto
https://twitter.com/i/status/1103628364684972032
?
😂 Omlouvám se, žil jsem v iluzi, že CNC stroje fungují jako 3d tiskárny - import 3d modelu.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 8. 2020, 9:54

marusanek52 píše: 15. 8. 2020, 7:35 Nechci se do toho plést, nerozumím tomuto odvětví, ale na plánu je napsáno měřítko 1,5:1 ,neznamená to, že je to přesný 2d model, který stačí převést do 3d modelu a zadat do stroje?
zcela na rovinu a otevřeně bez náznaku nějakého pohrdání: to co jsi tady dal je nějaký modelový příklad výrobku, který ten "hambini" vyrábí jistě ne z nehynoucí lásky k cyklistům, ale na kšeft o čemž svědčí prostý fakt, že za ten výrobek chce cca 190 liber :wink:
takže se určitě shodnem na tom, že pokud to chceš udělat levnějc, což bylo asi cílem dotazuu a o čemž vzhledem k typu součásti nemám v nejmenším pochyb, že by to tak bylo, tak musíš dodat nějaké bližší parametry toho výrobku, buď výkres a nebo 3D model, který ale pochybuju, že ti ten "hambini" poskytne z výše uvedených důvodů
tak jak si to představuješ to prostě nefunguje, aby to byl někdo schopen převést do 3D a zadat do stroje by musel mít ty vstupní data, která tam prostě chybí...........dobře, abych nebyl hnidopich, tak tolerance, vzhledem k aplikaci Loctite 638, už neřeším :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
hastroha
Příspěvky: 262
Registrován: 26. 12. 2017, 5:53

16. 8. 2020, 7:26

Z mého pohledu ...

Takový náboj už jsem dělal , né 1x .
Z Duralu , akorát síla stěny byla silnější/tlusčí ... tak z plastu (z kvalitního plastu ) , - tlumí nárazy a vibrace , což bylo efektivnější.!!!

Občas dělám podobné aplikace, pro jednoho známého servis kol/elektrokol.

Jen pro zajímavost ...
např. - Kluné pouzdra do předních tlumičů.
Original pouzdro je kompozit a stojí 500kč - je potřaba 2ks.
A vydrží jeden sjezd ... těžký terén ... závodní kolo...

Co jsem mu dělal futra , má je tam už 6 let ...X sjezdů , zatím bez opotřebení a bez mazání a vůle stále stejná !
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“