Udělat 2 díry 4mm v oceli

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

26. 2. 2021, 8:05

Ma kliku ze nesousedi se mnou. Delat mi za hlavou bordel 4 hodky v kuse, vyvrtam mu to covid necovid pěstí :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Majojo
Příspěvky: 101
Registrován: 1. 2. 2021, 6:54

26. 2. 2021, 9:24

No veď to, kto vie akého ma suseda, tak dúfajme že už to ma hotové a dá to čoskoro do vlákna: Co jste dneska bastlili?
mirek53
Příspěvky: 201
Registrován: 9. 6. 2018, 8:52

26. 2. 2021, 9:59

atlan píše: 26. 2. 2021, 8:46 Nerobi si tu znas nie kto prdel?
Vypadá to, že tazatel původní otázky nás chtěl jenom pobavit:-)....... ale co kdyby?
Donedávna bych nevěřil, ale přidám malou zkušenost: přišej za mnou jeden ze známý, VŠ stavař, že potřebuje vyvrtat pár děr (6,5) do nerezového plocháče a že koupil špatné vrtáky, že jich koupil několik druhů, jeden dražší než druhý a nejdou. Dobře, přines to a vem i vrtáky s vrtačkou. Přišel, vrtáky značkový, povlakovaný a tak jsem ho nechal ať ukáže jak to dělal. Samozřejmě, vrtačku hned na maximum a samozřejmě nic. Prý má asi pomalou vrtačku. Přebrousil jsem ten jeho "špatný" vrták a akučkou jsem mu ty díry vyvrtal. Že existuje něco jako řezná rychlost, to slyšel poprvé v životě až ode mě. Ale celou dobu co předváděl své pokusy mě krmil znalostma o materiálech vrtáků, geometrii břitu a já nevím co ještě, prostě co strejda Google poskytnul.
Takže, co když první tazatel studoval stejnou školu? :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2021, 2:50

Tak ono i tady kdyz vytahnu pojem typu ze existuje nejaka minimalni spona a dovoleny minimalni posuv na brit tak na me vetsi cast fora kouka jak na exota protoze preci musi fungovat to ze kdyz uberu rychlost tak se stroj mene zatizi a netuhy stroj zacne najednou fungovat. Ze to je o niceni nastroju a proc to tak je, malokdo pochopi dokud si to sam nevyzkousi.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
atlan
Příspěvky: 3346
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

27. 2. 2021, 5:51

Bud brusis alebo vrtas :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2021, 6:41

No jenze na brouseni jsou brousici nastroje a kotouce a na vrtani vrtaky kdyz to zamenis tak to spalis
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jergus.balaz
Příspěvky: 1547
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2021, 2:38

robokop píše: 27. 2. 2021, 2:50 existuje nejaka minimalni spona
Teóriu minimálnej hrúbky triesky nepoznajú strojársky technológovia, takže na fóre nečakaj žiadne zázraky.
BalazKovo.sk
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 868
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

27. 2. 2021, 3:37

... a casto ani samotni prodejci frez pracujici pro fabriku, co frezy vyrabi :roll:
Jinak si neumim vysvetlit, jak mohl klukum doporucit ctyrbritou frezu na zelezo, aby s tim frezovali hlinik za sucha, nebo sestibritou 8mm frezu udajne na drevo s doporucenou reznou rychlosti 80m/min a sponou 0.03...

Ale nijak mi to nevadi. A zrejme ani prodejci. Kluci dodrzujou rezne podminky stanovene vyrobcem (ci spise prodejcem), prodejce je spokojen, pac jim dodava stale nove a nove frezy jak je postupne likvidujou, a ja jsem rovnez spokojen, protoze nejsou schopni mi konkurovat, kdyz rezou asi tak desetkrat pomaleji nez ja :lol: :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

1. 3. 2021, 11:24

mirek53 píše: 26. 2. 2021, 9:59
atlan píše: 26. 2. 2021, 8:46 Nerobi si tu znas nie kto prdel?
Vypadá to, že tazatel původní otázky nás chtěl jenom pobavit:-)....... ale co kdyby?
Donedávna bych nevěřil, ale přidám malou zkušenost: přišej za mnou jeden ze známý, VŠ stavař, že potřebuje vyvrtat pár děr (6,5) do nerezového plocháče a že koupil špatné vrtáky, že jich koupil několik druhů, jeden dražší než druhý a nejdou. Dobře, přines to a vem i vrtáky s vrtačkou. Přišel, vrtáky značkový, povlakovaný a tak jsem ho nechal ať ukáže jak to dělal. Samozřejmě, vrtačku hned na maximum a samozřejmě nic. Prý má asi pomalou vrtačku. Přebrousil jsem ten jeho "špatný" vrták a akučkou jsem mu ty díry vyvrtal. Že existuje něco jako řezná rychlost, to slyšel poprvé v životě až ode mě. Ale celou dobu co předváděl své pokusy mě krmil znalostma o materiálech vrtáků, geometrii břitu a já nevím co ještě, prostě co strejda Google poskytnul.
Takže, co když první tazatel studoval stejnou školu? :)
Možnože jeden semester mostových konštrukcií a predpätého betónu by z teba tiež Eifela, Arpáda Tesára, či Jozefa Zvaru nespravila.
Nechápem toto povyšovanie.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

2. 3. 2021, 7:50

tipuji, že dotaz vznikl pro ukázání, jak se "odborníci" rozhádají o blbosti, jak vedou žabomyší války o něčem co s dotazem nesouvisí, jak ... jsme v podstatě směšní ... divím se, že se admin přidal, místo aby vlákno smazal.
Doufal jsem, že zde na foru to sebou nese Covidová doba - ale vidím to samé v celé společnosti.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 3. 2021, 8:28

chb píše: 2. 3. 2021, 7:50 tipuji, že dotaz vznikl pro ukázání, jak se "odborníci" rozhádají o blbosti, jak vedou žabomyší války o něčem co s dotazem nesouvisí, jak ... jsme v podstatě směšní ... divím se, že se admin přidal, místo aby vlákno smazal.
Doufal jsem, že zde na foru to sebou nese Covidová doba - ale vidím to samé v celé společnosti.
... fake tazatel si prostě uděla prd... a lidé s ním diskutují na 5 stránkách ... Proste nuda v těžké době :-(
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2021, 8:54

No o naprosto triviálních blbostech kde si každej může honit triko je vždycky několik stránek odpovědí ,pokud se zeptáš čistě přesně a řešíš opravdu problém tak je zázrak když vůbec někdo odpoví :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

2. 3. 2021, 8:56

Milan len poukázal na :

-že celé fórum sa posunulo na úroveň priemeru populácie - riešia sa tu (až príliš) často triviálne otázky, často na úrovni menštruačných drbníkov typu modrastrecha, modrykonik, atd.

-čiastočne za opakované otázky mimo ľudskej hlúposti, lenivosti a dnešného imperatívu "tu a teraz" môže absolútne nezvládnutý vyhladávací engim fóra

-že diskusie sú tu nie na vyriešenie veci ale na kontinuálne "riešenie" čiže v skratke len o tom kecať aby sa kecalo(ideálne aby o tom kecal taký čo to nikdy nerobil, len asi raz pri tom bol a to len v pozícii vodiča vysokozdvižného vozíka)

-že ľudia jeden druhému nenaslúchajú a majú obtiaže pochopiť triviálny text, sú vzťahovační, úzkoprsí, ješitní, že sú v súkromnom živote mnohokrát neúšpešní a tu si hľadajú alternatívu k super egu atď..... :roll:
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

2. 3. 2021, 8:57

Franta bol stručnejší.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2021, 8:59

Tak tady nikdy jeden nevi kdyz napise aleson treba radu k vyzkouseni ktera muze odhalit puvod problemu jestli na nej nevystartuje nekdo a nezacne mu hned nadavat ze je uplne blbej. Kazda dobre minena snaha se preci musi potrestat.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“